Ako sa vysporiadať s kliešťami v krajine

Ako liečiť oblasť pred kliešťami sami ľudovými prostriedkami

V súčasnej dobe existujú tisíce druhov kliešťov, z ktorých niektoré jednoducho žijú v zemi a spadnutom lístí, zatiaľ čo iné sú prenášačmi chorôb a môžu byť pre ľudí nebezpečné. Preto majitelia letných chát premýšľajú, ako odhaliť kliešte, zvoliť spôsob spracovania územia a vykonávať preventívne práce.

Ako identifikovať kliešte sami?

Predtým, ako začnete liečiť oblasť z kliešťov, musíte zistiť, či sa nachádzajú vo vašom vidieckom dome. Na detekciu hmyzu nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje alebo zručnosti.

Predtým, ako začnete liečiť oblasť z kliešťov, musíte zistiť, či sa nachádzajú vo vašom vidieckom dome. Na detekciu hmyzu nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje alebo zručnosti.Nástroj na detekciu a zber kliešťov

Vezmite si tyčinku a biely oblátkový uterák alebo veľký kus bielej látky so stranou 1 meter. Pripevnite materiál na palicu a ráno môžete ísť hľadať kliešte spustením náradia po tráve. Ak sú vo vašom vidieckom dome kliešte, určite sa chytia na reliéfnu tkaninu..

Metódy kontroly kliešťov bez chemikálií

Ak je oblasť vášho webu malá, potom sa môžete zbaviť kliešťov bez chemikálií. Na tento účel je vhodné použiť ten istý domáci nástroj. Najprv pokoste trávu a potom choďte každé ráno na dva týždne chytiť palicu a biele plátno. Kliešte nie sú veľmi mobilným hmyzom, takže sa nemôžete obávať, že by z lokality utiekli samy.

Ak je oblasť vášho webu malá, potom sa môžete zbaviť kliešťov bez chemikálií.Ako vyzerajú kliešte?

Použitím tejto manuálnej metódy bez chemikálií budete môcť výrazne znížiť počet kliešťov na webe. Tento hmyz sa môže znova objaviť spolu s hlodavcami. Napriek tomu, že zabíjanie kliešťov chemikáliami je produktívnejšie, ručná metóda bez chemikálií je šetrná k životnému prostrediu. Voľba metódy závisí od veľkosti vášho webu a osobných preferencií..

Prečítajte si tiež: Základné metódy zaobchádzania s osami

Alternatívne metódy pre kliešte

Nikto nebol schopný pripraviť doma skutočne silnú drogu, môžete však vyskúšať rôzne ľudové metódy. Výrazne znížia počet kliešťov na mieste a nepoškodia ostatné plodiny..

Nikto nebol schopný pripraviť doma skutočne silnú drogu, môžete však vyskúšať rôzne ľudové metódy.Ľudové lieky na kliešte

  1. Citrusová šťava. Ukazuje sa, že tento hmyz netoleruje vôňu citrusových plodov, takže čerstvú šťavu môžete zriediť vodou a nastriekať z rozprašovača.
  2. Rastlinné roztoky. Infúzie niektorých bylín majú tiež štipľavý zápach, ktorý kliešte neznesú, napríklad pelargón, šalvia a cesnak. Do vody môžete pridať esenciálne oleje z rozmarínu alebo mäty piepornej.
  3. Sóda a kyselina boritá. Rozložte jednu z týchto látok na vlastnú oblasť, kde žijú roztoče.Sóda a kyselina boritá. Rozložte jednu z týchto látok na vlastnú oblasť, kde žijú roztoče.

Aký liek si vybrať na zničenie kliešťov

Bohužiaľ neexistuje liek, ktorý by bol účinný proti kliešťom a neškodil iným záhradníckym plodinám. Pozrime sa na niektoré z najobľúbenejších nástrojov.

Bohužiaľ neexistuje liek, ktorý by bol účinný proti kliešťom a neškodil iným záhradníckym plodinám. Pozrime sa na niektoré z najpopulárnejších opravných prostriedkov.Zaškrtnite opravné prostriedky

  1. DDT bol označený za najúčinnejší prostriedok na kontrolu kliešťov. Medzi ich nevýhody patrí schopnosť akumulovať sa v pôde, čo môže v budúcnosti negatívne ovplyvniť výnos vysadených plodín..prostriedky proti kliešťom
  2. Pyretroidy často používajú majitelia malých záhrad. Sú absolútne netoxické pre ľudí. Nepoužívajte ich však v priestranných letných chatkách. Tieto látky zabíjajú včely a môžu tiež spôsobiť otravu domácich zvierat..
  3. Insekticídy sa v boji proti kliešťom široko používajú, ale môžu byť škodlivé pre ľudské zdravie. Je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a používať osobné ochranné prostriedky.

Insekticídy sa v boji proti kliešťom široko používajú, ale môžu byť škodlivé pre ľudské zdravie.

Aký liek resp metóda kontroly kliešťov vyber si, rozhodni sa sám. Hlavnou vecou je dodržiavať pokyny na obale. Dúfame, že náš článok o tom, ako liečiť oblasť z kliešťov sami, bol užitočný a týchto parazitov sa môžete v krátkom čase zbaviť vlastnými rukami..