Ako sa zbaviť mravcov v záhrade

Ako sa zbaviť mravcov vo vašej záhrade. Tradičné metódy alebo chémia

S príchodom teplých dní sa v krajine objavuje veľké množstvo hmyzu, z ktorých niektoré majú škodlivý účinok na rastliny a môžu dokonca poškodiť ľudí. Objavili sa na vašom pozemku mravce? Potom je čas zamyslieť sa nad otázkou: ako dostať mravce zo záhrady? Existuje mnoho rôznych prostriedkov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tohto hmyzu, v prípade mravcov však budete musieť vykonať komplexné opatrenia..

Ako sa zbaviť mravcov v krajine

Mravce najčastejšie žijú v neobrobených oblastiach, kde sa len málokedy dotkne zeme. Môžu sa vyšplhať na vaše stránky od susedov alebo z lesnej zóny. Hlavnou stravou tohto hmyzu sú rastliny, preto sa nečudujte, že žijú v celých kolóniách na záhonoch..

Mravce najčastejšie žijú v nekultivovaných oblastiach, kde sa len málokedy dotkne zeme. Môžu sa vyšplhať na vaše stránky od susedov alebo z lesnej zóny.

Mravce hryzú iba v sebaobrane, takže neohrozujú ľudský život. Boj proti nim sa vykonáva kvôli tomu, že majiteľom stránok spôsobujú veľa nepríjemností..

Aby ste sa zbavili mravcov, môžete použiť rôzne prostriedky, od prírodných po chemické. Každý spôsob boja má svoje výhody a nevýhody, takže výber závisí od osobných preferencií. Majte na pamäti, že chemikálie sú účinné, majú však negatívny vplyv na pôdu..

Aby ste sa zbavili mravcov, môžete použiť rôzne prostriedky, od prírodných po chemické. Každý spôsob boja má svoje výhody a nevýhody, takže výber závisí od osobných preferencií.

Užitočný článok: Ako sa vysporiadať s krtkami v krajine

Nadšenci divej zveri uprednostňujú fyzické prostriedky na ovládanie mravcov. Pokúšajú sa presunúť mravenisko mimo ich oblasti. Táto metóda nie je vždy účinná, pretože mravce žijú hlboko v podzemí. Tento hmyz sa bojí vriacej vody a popola, takže môžete vyskúšať tieto jednoduché metódy..

Priaznivci divokej prírody uprednostňujú fyzické prostriedky na ovládanie mravcov. Pokúšajú sa presunúť mravenisko mimo ich oblasti. Táto metóda nie je vždy účinná, pretože mravce žijú hlboko v podzemí.

Medzi ľudovými prostriedkami pre mravce je obľúbené kropenie sódou alebo kyselinou boritou. Silne zapáchajúce kvapaliny, ako je benzín alebo petrolej, sú dobrým odstrašujúcim prostriedkom..

Mravčie chemikálie

Ošetrenie mravcov špeciálnymi prípravkami sa najlepšie vykonáva na jar, aby nedošlo k poškodeniu kríkov a iných rastlín v krajine. Ak máte v pláne vykonať spracovanie neskôr, uistite sa, že sa chemikálie nedostanú do zeleniny a ovocia a potom do ľudskej stravy..

Ošetrenie mravcov špeciálnymi prípravkami sa najlepšie vykonáva na jar, aby nedošlo k poškodeniu kríkov a iných rastlín v krajine.Bielenie stromov od mravcov

Lieky na mravce si môžete kúpiť v každom záhradnom alebo železiarstve. Na dávkovanie je najlepšie použiť tekuté výrobky, ktoré sa rýchlo neodparujú a majú dobrý účinok..

Takéto lieky sú obľúbené ako:

– Raptor

– Raid

– Geth.

Prečítajte si tiež: Ako sa vysporiadať s kliešťami v krajine

Ak všetky tieto metódy nepomáhajú, budete musieť využiť služby kontroly škodcov. Mravce zmiznú po prvom postupe, táto metóda má však niekoľko nevýhod:

Ak všetky tieto metódy nepomáhajú, budete musieť využiť služby kontroly škodcov. Mravce zmiznú po prvom postupe, táto metóda má však niekoľko nevýhod:

  • Hotovostné investície
  • Procedúra sa vykonáva pomocou silných chemikálií, ktoré môžu poškodiť rastliny a domáce zvieratá..

Teraz viete, ako sa zbaviť mravcov vo vašej záhrade a vo vašej záhrade, aby ste sa s týmto hmyzom dokázali ľahko vyrovnať.Mrkvová sóda

Teraz už vieš ako zbaviť sa mravcov na záhrade a v záhrade, tak sa s týmto hmyzom ľahko vysporiadajte. Vlastnými rukami môžete chrániť ovocné stromy a kríky pred akýmikoľvek škodcami.