Ako sa zbaviť ploštice domácej

Ako rýchlo dostať ploštice domácej z bytu

Ploštice sú hmyz, ktorý prenáša veľké množstvo chorôb. Hryzú ľudí a domáce zvieratá, pričom zanechávajú svrbivé stopy a začervenanie pokožky. Preto sa veľa ľudí zamýšľa nad otázkou: ako rýchlo dostať ploštice domácej z bytu.

Prečítajte si tiež: Ako si s plošticami poradíte sami

Ako sa zbaviť ploštice domácej pomocou ľudových metód

Na odstránenie ploštice domácej z bytu vlastnými rukami sa často používa palina. Rastlina je rozložená v rohoch, za soklovými doskami a na ďalších miestach, kde sa hromadia parazity. Medzi nevýhody tejto metódy patrí nízka účinnosť. Navyše, mnoho ľudí je na bylinky alergických, a tak zvážte, či by sa táto konkrétna rastlina mala používať na ničenie ploštice domácej z bytu.

Na odstránenie ploštice domácej z bytu vlastnými rukami sa často používa palina. Rastlina je rozložená v rohoch

Obľúbené sú zmesi látok, ktoré nájdete v obchode alebo v lekárni. Ploštice odstránite tak, že do 200 ml vody pridáte 20 ml terpentínu, 30 ml petroleja a 60 g mydlového roztoku. Môžete zmiešať terpentín, fenol a kyselinu salicylovú, ale nie všetky zložky nájdete ľahko v každom meste..

Obľúbené sú zmesi látok, ktoré nájdete v obchode alebo v lekárni. Ploštice odstránite tak, že do 200 ml vody pridáte 20 ml terpentínu, 30 ml petroleja a 60 g mydlového roztoku. Moe

Čo chemikálie znamená zbaviť sa ploštice domácej

Každý pozná nasledujúce aerosóly:

  • Raptor;
  • Boj;
  • Raid.

Okrem aerosólov existujú insekticídne pastelky a prášky, ktoré sa široko používajú na liečbu veľkých miestností od ploštice domácej. Najpopulárnejšie ceruzky sú Mashenka, Chlorophos a Neopin. Všetky chemické prípravky sú v každom obchode jednoduché, hlavnou vecou je starostlivo si prečítať pokyny, aby výrobky nepoškodili zvieratá a deti. Všetky lieky sa musia použiť niekoľkokrát, aby sa úplne zničili nielen dospelí, ale aj larvy.

Okrem aerosólov existujú insekticídne pastelky a prášky, ktoré sa široko používajú na liečbu veľkých miestností od ploštice domácej. Najpopulárnejšie ceruzky sú Mashenka, Chlorophos a Neopin. VšetkoFotografia ploštíc

Aby ste sa vyhli vzhľadu ploštice domácej v byte a keď sa objavia, nepoužívajte chemikálie, snažte sa pre tento hmyz nevytvárať priaznivé životné podmienky.

Užitočný článok: ako sa vysporiadať s osami v krajine

Vyhynutie ploštice domácej v byte dosiahnete pomocou mrazu. Aby ste to urobili, budete musieť v zime vonku pravidelne vykonávať vetranie alebo vyberať nábytok a iné interiérové ​​položky, na ktoré pôsobia ploštice..

  Pravidlá pre výber darčeka pre chlapcov k Dňu obrancov vlasti

Vyhynutie ploštice domácej v byte dosiahnete pomocou mrazu. Aby ste to urobili, budete musieť pravidelne vetrať alebo vytiahnuť nábytok a ďalšie interiérové ​​položky, ktorých sa chyba týkaFotografia uhryznutia ploštice domácej

Vysoké teploty tiež pomôžu v boji proti plošticiam, napríklad kolóniu parazitov môžete zalievať vriacou vodou alebo dávať interiérové ​​položky špeciálnym službám, ktoré majú na spracovanie tepelné pištole a parné generátory.

Ako sami môžete dostať ploštice zo sedačky

Jedným z najobľúbenejších miest pre ploštice domácej je čalúnený nábytok, takže veľa majiteľov bytov čelí problému: ako dostať ploštice domácej zo sedacích súprav. Odporúčame použiť ktorýkoľvek zo šiestich spôsobov boja proti parazitom.

  1. Spracovanie za tepla. Na to potrebujete špeciálne tepelné pištole alebo veľké množstvo vriacej vody. Upozorňujeme, že niektorý nábytok nemožno navlhčiť vodou, preto vyhľadajte pomoc špecialistu na kontrolu škodcov..
  2. Ručný zber ploštice domácej. Je to jedna z najlacnejších metód, ale je dosť namáhavá, pretože každý jednotlivec sa bude musieť zbierať nezávisle..
  3. Tepelné spracovanie za studena. Ak chcete ploštice dostať z bytu, v mrazivom dni v chlade vyberte pohovku alebo iný čalúnený nábytok na balkón..
  4. S pomocou špeciálnych aerosólov. Majte na pamäti, že všetky aerosóly majú špecifický zápach, takže po spracovaní budete musieť premýšľať o tom, ako v budúcnosti vyčistiť nábytok..
  5. Prášky a ceruzky. Podľa pokynov nalejte výrobok do kĺbov a najpravdepodobnejších biotopov parazitov.

Ak chcete odstrániť ploštice zo sedačky, použite komplexné metódy, potom môžete zničiť nielen dospelých, ale aj larvy. Všetky tieto metódy fungujú pri odstraňovaní ploštice domácej z postele a koberca, takže si môžete vybrať najvhodnejšie pre seba. Majte na pamäti, že ploštice domácej sa môžu usadiť aj vo vašom oblečeníFotografia ploštice domácej na gauči

Ak chcete odstrániť ploštice zo sedačky, použite komplexné metódy, potom môžete zničiť nielen dospelých, ale aj larvy. Všetky tieto metódy fungujú pri odstraňovaní ploštice domácej z postele a koberca, takže si môžete vybrať najvhodnejšie pre seba. Majte na pamäti, že ploštice domácej sa môžu usádzať vo vašom oblečení, preto ich starostlivo skontrolujte a spracujte. Keď viete, ako rýchlo dostať ploštice domácej z bytu, môžete sa týchto parazitov navždy zbaviť a chrániť zdravie svojej rodiny..