Ako si vybrať správnu zimnú deku?

Ako si vybrať správnu zimnú deku?

Kvalita vášho spánku závisí od typu prikrývky, ktorú používate. Kvalitný výrobok na zimné obdobie by mal dobre udržiavať teplo, mal by sa pohodlne používať a ľahko čistiť. Aby ste sa správne rozhodli a vybrali si dobro teplá zimná deka, musíte vziať do úvahy niekoľko faktorov, o ktorých sa bude diskutovať nižšie.

Ako si vybrať správnu zimnú deku?

Pomocné látky

Ako výplň zimnej prikrývky je možné použiť prírodné aj umelé materiály, ktoré majú svoje výhody a nevýhody..

Výplne z prírodných materiálov

Prírodná izolácia je schopná zabezpečiť rovnomerné zahrievanie tela a je najlepším riešením pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi. Stojí za to venovať pozornosť výrobkom s plnivami z vaty, páperia alebo vlny..

Páperie je perfektne priedušné, veľmi teplé a ľahké. Výrobky s takýmto plnivom sa môžu používať desaťročia. Medzi nevýhody možno uviesť veľkú veľkosť a potrebu pravidelného sušenia. Láka aj roztoče..

Vlna má vysokú hustotu, ale menšiu hrúbku. Vlnené prikrývky neakumulujú statickú elektrinu, vhodné ako prevencia ortopedických a reumatických chorôb.

Bavlnené plnivá ľahko absorbujú vlhkosť, zadržiavajú teplo a nie sú schopné spôsobiť alergické reakcie. Z nedostatkov materiálu je možné poznamenať, že je ťažký a ťažko sa stará..

Ako si vybrať správnu zimnú deku?

Syntetické plnivá

Ak pri kontakte s vlnou a páperím dôjde k alergickej reakcii, mali by ste sa bližšie pozrieť na prikrývky s takýmto syntetickým plnivom:

  • silikón;
  • sintepon
  • umelá labuť dole.
  • holofiber.

Poskytujú pohodlný spánok, počas ktorého udržujú reguláciu tepla. Syntetické plnivá sú objemnejšie ako zvieracie chlpy, ale nepútajú pozornosť roztočov.

Ako si vybrať správnu zimnú deku?

Hmotnosť a rozmery

Je dôležité, aby deka nerozdrvila nadváhu, pretože je ťažké zmeniť polohu počas spánku. To platí najmä pre prešívané vaty..

Prikrývky sú k dispozícii v širokej škále veľkostí; mnohé krajiny majú svoje vlastné vyvinuté normy pre rozmery. Tu si musíte vybrať s prihliadnutím na veľkosť postele a posteľnej bielizne, počet podvalov a vek..

  Plyšová priadza deka bz pletacie ihlice a háčiky vlastnými rukami - tajomstvo výroby

Prípad

Prikrývky sú spravidla vyrobené z bavlny, syntetických materiálov alebo z ich kombinácie. Teraz syntetika prakticky nie je nižšia ako prírodné materiály, zatiaľ čo v každodennom živote je oveľa praktickejšia. Stojí za to venovať pozornosť kombinácii syntetiky a prírodných materiálov, ktorá kombinuje ich najlepšie vlastnosti..