Ako správne osláviť Nový rok

znamenia nového roku 2019

Od detstva všetci veria, že Silvester je čas kúziel a vytvárania prianí, ktoré sa im určite splnia. V tú noc sa tiež čudovali, aký bude nasledujúci rok. Navyše tomu všetkému veria nielen deti a babičky, ale aj ľudia v strednom veku. Tiež každý čaká na čarovného dedka s vreckom darčekov, medzi ktorými bude určite jeden pre vás najdrahší a najžiadanejší darček..

Vedeli ste, že existujú určité novoročné tradície, ktoré sa odovzdávajú z roka na rok. Jednou z takýchto tradícií je zdobenie vianočného stromčeka. Peter I. svojim dekrétom predstavil našu milovanú tradíciu, odvtedy existuje dodnes. Okrem toho existujú aj ďalšie tradície, ktoré sú u nás tiež milované. Ďalej o tom budeme hovoriť podrobne..

Viac o novoročných tradíciách

Od detstva samozrejme vieme, že hlavnými novoročnými tradíciami sú:

 • Novoročný stôl.
 • Novoročné darčeky.
 • Ozdoby.
 • Pančuchy na darčeky.

No, a samozrejme, strom! Naše babičky si tiež vyrábali vianočné ozdoby samy, potom sa priemysel rozvinul a ponúkol nám široký výber hotových hračiek na vianočný stromček, ale v poslednej dobe, s rozvojom hnutia ručných robotníkov, sú originálne ručne vyrobené remeslá na Nový rok opäť populárne.

Tiež k nám teraz prišla populárna európska tradícia zdobenia ich domovov. Ulice boli vyzdobené v sovietskych časoch, ale teraz sú ulice vyzdobené oveľa jasnejšie a farebnejšie. Nový rok teda zo všetkých strán vytvára pocit rozprávky, že ste v magickej realite.

Ruské novoročné tradície

Tradícia novoročných darčekov

Je nemožné si predstaviť moderné novoročné tradície v Rusku bez darčekov. Čo sa týka darčekov, je nepochybne veľmi príjemné ich prijímať a dávať ich, cítiť sa ako Santa Claus, nie je o nič horšie.

Zhromaždenie s príbuznými a priateľmi pri novoročnom stole so skrytým pocitom radosti z očakávania darčeka alebo naopak, tešíte sa, kedy budú vaše darčeky otvorené – nezabudnuteľný zážitok! Svojím darom môžete vyjadriť záujem o svojho blížneho, svoj postoj k nemu. Správne zvolené darčeky preto môžu každému obdarovanému urobiť veľkú radosť. Darčeky, ktoré ste vyrobili sami, vlastnými rukami a budú si ich dlho pamätať a budú vám bližšie k srdcu vďaka láske a kúsku seba, ktoré ste do ich výroby vložili.

  Zmäkčovač vody na chalupu, ako si vybrať a kúpiť

Detské darčeky sú samostatný príbeh, toto je naj netrpezlivejšia kategória, takže pri pripravených darčekoch hrozí, že budú otvorené oveľa skôr. Existuje tajomstvo, ako zistiť, čo chce dieťa do nového roka – napíšte s ním list Ježiškovi. Je jasné, že sa staneš týmto dedkom!

Novoročné tradície v Rusku

Vianočné ponožky \ pančuchy

Tradícia, ktorá pochádza z Ameriky, je zavesenie ponožiek alebo pančúch nad krbom na Vianoce. Tam vyzerajú obzvlášť báječne. V skutočnosti v blízkosti horúceho krbu hrozí, že sladké darčeky vložené do takýchto pančúch sa zmenia na monotónnu sladko – čokoládovú hmotu. Ale napriek tomu tam z roka na rok visia. Deti sa potešia, keď tam nájdu darček, a keď je z diaľky viditeľná celá hora darčekov trčiacich z ponožky, detskému šťastiu sa medze nekladú. Ak plánujete predsa len dať sladký darček, nezabudnite zavesiť pančuchu na dvere do detskej izby, aby sa neroztopila z tepla krbu.

Novoročné tradície

Slávnostný novoročný stôl

Ruské novoročné tradície sú samozrejme slávnostným stolom. Existuje znak – čím bohatší a rozmanitejší je novoročný stôl, tým bohatší a bohatší bude budúci rok pre majiteľov. Pri príprave slávnostných novoročných jedál sa preto takmer všetky ženy v domácnosti prekonávajú. Navyše väčšinou varia toľko naraz, že potom dojedia niekoľko dní za sebou, a stane sa, že nestihnú dokončiť všetko uvarené, a keď príde všetok rozumný čas, zvyšky novoročného jedla sú jednoducho vyhodené.

Z tradičných silvestrovských jedál sa považuje šalát Olivier a jedlá z králika alebo hydiny, podľa znakov potom šťastie z vášho domova neodletí. Povolené sú aj nové jedlá, ktoré v tomto dome ešte neboli pripravené, takže je dôvod variť niečo originálne. Mandarínky na novoročnom stole sú sovietskou tradíciou, ale teraz sa sovietske deti už stali rodičmi alebo starými rodičmi a nostalgia za detstvom robí z tohto ovocia takmer hlavný znak nového roka.

  Sušenie hrozna v elektrickej sušičke

A aké šampanské sa najčastejšie otvára na zvonkohru? Je to tak, najčastejšie je to „sovietsky“! Výsledkom je, že dostaneme – Nový rok sú zvoniace hodiny, vône vianočného stromčeka a mandarínok a bavlny šampanského, potom krik – uraaaa! Toto je v skratke nový rok v našej krajine.

dobré tradície novoročné darčeky

Tradícia priania

Teraz sa porozprávajme o tom, ako si na Silvestra správne vyrobiť priania. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, experimentovať a po ktorých rituáloch sa to splní, a držať sa toho..

Môžete napísať želanie na papier, spáliť ho a uvoľniť popol v pohári šampanského, potom ho treba vypiť dnu pod zvonkohrou..

Pred spaním je na rôzne papieriky napísaných 12 prianí, ktoré sú všetky vložené pod vankúš. Ráno najskôr vložte ruku a jednu vytiahnite. To, čo je na ňom napísané, by sa malo splniť v nasledujúcom roku. Ak vo sne vypadlo niekoľko papierov spod vankúša, potom sa splnia všetky priania, ktoré sú na nich napísané.

Pripojte kus papiera s prianím k čínskej lampióne a pustite ho do neba.

Ak je vo vašej spoločnosti cudzinec, s ktorým oslavujete nový rok, musíte ho po polnoci chytiť za ruku a želať si.

Ak stretnete Nový rok na ulici, potom chytíte snehovú vločku, želáte mu to a ak sa neroztopí, kým kremeľské hodiny odbijú 12 -krát, potom sa sen určite splní.

Pred bitkou zapáľte sviečku a pod bitkou si prajte, ak sviečka dohorí bez toho, aby zhasla, potom sa to splní

Po prianí si pred bojom dajte čas na zjedenie 12 hrozna a vypľutie semien. Ak máte čas, počkajte, kým sa vaše prianie splní.

Skákať o polnoci, musíte si niečo priať.

Keď ste vyrobili jednu alebo viac snehových vločiek (v závislosti od toho, koľko vzácnych túžob máte), napíšte ich všetky na ne a vyhoďte ich z balkóna alebo z okna..

  Aké jedlá variť na novoročný stôl

Len presvedčivá požiadavka – nechajte svoje túžby byť svetlé a láskavé, nebuďte zlou vílou, pretože Nový rok je láskavá a veselá dovolenka.

rodinné novoročné tradície

Známky nového roka

Rodinné novoročné tradície boli uvedené v tejto publikácii. Zvlášť poverčiví ľudia však dávajú znamenia pre Nový rok 2020:

 • Na kúpenú novú metlu musíte uviazať červenú mašľu a dať ju do rohu hore nohami.
 • Pred Novým rokom poproste všetkých o odpustenie.
 • Na dvere zaveste vianočný veniec.
 • Lyžičku so šalátom a vínom nechajte v pohári v kuchyni na koláč.
 • Vložte si do vrecka papierové peniaze (aby sa peniaze našli).

Pred príchodom hostí do každej miestnosti zapaľujte kostolnú sviečku v súlade s opatreniami požiarnej bezpečnosti.

Čo je zakázané na Silvestra: 

 • Poraziť riad, aby neprisahal celý rok.
 • Nepozývajte hostí (pre nedostatok peňazí).
 • Vyhodenie nespotrebovaného jedla zo stola (šťastie sa odvráti).
 • Varte menej ako 10 jedál (hladné časy).
 • Hádky a nadávky (celý rok bude neúspešný).

A je zvykom oslavovať Nový rok v novom oblečení, to vám pritiahne veľa šťastia a peňazí. Musíte tiež pamätať na dlhy, vlastné aj ostatné. Je lepšie vrátiť tie svoje a požiadať dlžníkov, existuje znak – ak vám dlžník nevrátil peniaze pred novým rokom, potom ich nikdy nevráti..