Ako správne používať trampolínu

Ako správne používať trampolínu

Skákanie na trampolíne je nielen pádlom, ale aj zdravím..

Je to skvelá zábava pre deti i dospelých. Pri skákaní človek trénuje vestibulárny aparát a rozvíja koordináciu pohybov. Muž pri skákaní zvyšuje náladu, koncentruje pozornosť. Trampolína nie je to drahé, nezaberie veľa miesta. Trampolína sa však používa iba v teplom období. Pri kúpe trampolíny si musíte zapamätať niekoľko jednoduchých pravidiel jej používania..

Niekoľko jednoduchých rád

Trampolínu je možné inštalovať vonku aj v interiéri. Povrch pod trampolínou musí byť rovný. Ak stojí na ulici, musíte odstrániť vetvy stromov, trosky, vyplniť nezrovnalosti. Odporúča sa nainštalovať trampolínu v blízkosti detského ihriska. Ak deti často hádžu po dvore hračky, uistite sa, že nie sú pod trampolínou. Aby ste ho používali ešte bezpečnejšie, musíte si vybrať tie modely, ktoré sú vybavené špeciálnou ochrannou sieťovinou. Je to potrebné, aby počas skokov dieťa nevypadlo z trampolíny..

Pri použití trampolíny musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • nemôžete skákať na trampolíne v topánkach, môžete to urobiť v ponožkách alebo naboso;
  • v žiadnom prípade by ste nemali robiť saltá na trampolíne, pretože to môže viesť k zraneniam;
  • nie je potrebné používať trampolínu ako odrazový mostík na skákanie k iným predmetom.

Predtým, ako začnete skákať na trampolíne, musíte vytiahnuť z vrecka všetky veci, rôzne hračky a šperky. Je nevyhnutné, aby ste dostali všetky ostré predmety, aby ste sa pri skákaní náhodne nezranili. Malé deti by mali trampolínu používať iba pod dohľadom rodičov. V primeranom čase by dospelí nikdy nemali skákať pod vplyvom alkoholu..

Odborníci neodporúčajú používať trampolínu v noci, nemusí to byť bezpečné. Okrem toho nesmiete pri skákaní fajčiť a klásť naň cudzie predmety, na trampolínu nechať domáce zvieratá..

Ak človek práve začína používať tento výrobok, musí začať s malými nízkymi skokmi, ktoré postupne zvyšuje. Je nevyhnutné o tom povedať deťom a naučiť sa s nimi skákať..