Ako uvariť tradičnú masopustnú pochúťku

pečieme palacinky na Dušičky

Dobrý deň, naši milí pravidelní čitatelia a hostia blogu! Do veľmi zlomyseľných a veselých sviatkov Maslenitsa zostáva veľmi málo času. V nadchádzajúcom roku 2018 oslávime Maslenitsu od 12. do 18. februára. Na túto veľkolepú dovolenku sa, samozrejme, veľmi tešíme. Pretože najdôležitejším rituálom na Dušičky je, samozrejme, jesť obľúbené palacinky každého. Teraz si skúsme spomenúť, čo nás čaká v týždni Maslenitsa. Poďme spoločne zariadiť rozlúčku s Maslenitsou! Vyrobíme originálne remeslá a navštívime veľtrh a rôzne zábavné predstavenia.

Recept na palacinky na Dušičky

Ak teda hľadáte recepty na palacinky na karneval s fotografiou, ste na skvelom mieste. Tu vám ponúkneme veľa zaujímavých vecí. S nástupom tejto nádhernej a zábavnej dovolenky môžete upiecť obrovské množstvo palaciniek, ktoré sa vám rozpustia v ústach a zmiešajú sa s ich nádhernou chuťou! Aby boli palacinky chutné, je potrebné dodržať všetky rady a pravidlá, aby cesto získalo požadovanú konzistenciu, a v čase vyprážania sa palacinka nelepí na panvicu a keďže ľudia hovoria, nevychádza hrudkovitý. Navyše, aby na palacinke boli diery alebo bubliny a obraz sa ukázal byť chrumkavý a tenký, bude potrebné naučiť sa tieto dobroty piecť. Existuje mnoho rôznych možností pečenia palaciniek pri varení. Teraz sa pokúsime v tomto blogu spomenúť podrobnejšie na to, ako správne piecť palacinky. Chutné a správne palacinkové cesto je možné pripraviť na nasledujúcom základe:

 • Mlieko.
 • Na kefíre.
 • Na kyslej smotane.
 • Sérum.
 • Minerálka.
 • Sušené alebo kyslé mlieko.
 • A dokonca aj na pive!

Stručne povedané, takmer každú prísadu je potrebné doplniť bežnou sódou bikarbónou, práškom do pečiva alebo droždím a pridať by sa malo aj cesto z múky a palaciniek. Ďalej budete potrebovať skvelú náladu a samozrejme panvicu! Teraz začneme variť palacinky v poriadku. Na každý deň v týždni je možné pripraviť rôzne druhy týchto sladkých a chutných pochúťok..

originálne palacinky na karneval

Tradičné palacinky

Tu pečieme palacinky na Dušičky podľa rôznych receptov. Upozorňujeme na tradičný recept, ktorý pozná každá žena v domácnosti, skúsená aj začiatočníčka. Stojí za zmienku, že v mnohých kaviarňach sa táto možnosť používa hlavne na základe chouxového pečiva..

originálne palacinky na karneval

Spôsob varenia:

 • Je potrebné použiť celozrnnú múku najvyššej kvality. Potom to musíte preosiať. je to potrebné, aby mohla byť dobre nasýtená kyslíkom.
 • Ďalej do múky pridajte lyžicu soli a 2 lyžice cukru. Stojí za zmienku, že môžete pridať trochu viac cukru..
 • Potom musíte naliať teplé mlieko, lepšie, samozrejme, čerstvé, a nie včerajšie. Ale aj zo zrazeného mlieka môžete získať veľmi chutné palacinky! Ďalej musíte výslednú hmotu dobre premiešať kuchynskou šľahačkou..
 • Teraz môžete zajazdiť na kuracích vajciach. A teraz musíte týmto spôsobom premiešať kvapalinu tak, aby sa ukázalo bez jednej hrudky a zrazenín múky. Aby ste to urobili, nemusíte prejsť na ďalší krok, kým si nebudete stopercentne istí, že neexistujú žiadne hrudky..
 • Cesto by nemalo byť veľmi husté. Musíte do nej pridať rastlinný olej alebo rozpustiť malý kúsok masla.

originálne palacinky na karneval

Zaujímavý fakt! Keď sa do cesta pridá rastlinný olej, palacinky sú o niečo suchšie. Ale ak pridáte krémové, budú bohaté a vlhké..

 • Ďalej musí byť celá hmota znova dôkladne premiešaná a varená s vriacou vodou a potom musí byť všetko znova dobre premiešané..
 • Podľa toho, akú konzistenciu uprednostňujete, hustejšiu alebo naopak redšiu, cesto podľa vlastného uváženia zrieďte dvoma alebo tromi pohármi vody. Od tohto pomeru bude závisieť hrúbka palaciniek, ktoré pečiete. Ak chcete, aby boli palacinky tenké, pripravte si cesto, ak husté, tak husté. Potom nechajte cesto niekoľko minút, prikryte ho uterákom alebo potravinovou fóliou..
 • Potom môžete začať piecť palacinky. Najprv musíte panvicu zohriať. Na tieto účely je lepšie použiť liatinovú panvicu s hrubým dnom. Potom musíte cesto vyliať na panvicu, aby sa čo najrovnomernejšie rozotrela po celom priemere. Predtým, ako začnete piecť palacinky, vymastite panvicu olejom a dobre ju zohrejte. Potom môžete palacinky vyprážať na suchom povrchu..
 • Potom, čo si všimnete, že okraje palacinky začali červenať, musíte vziať špachtľu a jemne ju prevrátiť na druhú stranu. Nezabudnite, že druhá strana palacinky sa upečie oveľa rýchlejšie ako prvá. Ďalej musíte dať všetky pečené palacinky na tanier na hromadu. Každú palacinku môžete tiež namazať zvlášť..
 • Každú palacinku môžete tiež ozdobiť sladkým sirupom, kondenzovaným mliekom alebo džemom. Prajeme vám dobrú chuť!
  Nové nápady na dekoráciu pre Nový rok vola

Recepty na palacinky na Dušičky s fotografiouRecepty na palacinky na Dušičky s fotografiouRecepty na palacinky na Dušičky s fotografiouoriginálne palacinky na karneval

Klasický recept na tenké palacinky v mlieku

Hnedé a jemné, tenké a chutné! Táto vlastnosť by mala byť charakteristická pre tradičný recept na toto jedlo. Sú vynikajúce: s džemom, medom, kyslou smotanou. Budeme potrebovať:

 • Mlieko – 200 ml.
 •  Vajcia-2 ks.
 • Rastlinný olej – 3 polievkové lyžice.
 • Vriaca voda – 200 ml.
 • Múka – 230 gramov.
 • Soľ – 1 lyžička.
 • Cukor -1,5 lyžice.
 • Prášok do pečiva – 1 lyžička.

vynikajúce palacinky na karneval

Spôsob varenia:

Musíte si vziať čistý a suchý riad. Potom do nej rozbite 2 kuracie vajcia a pridajte cukor a soľ. Keďže sa mi najviac páčila verzia na sladké palacinky, pridám ešte trochu cukru, aby nechutili príliš fádne. Ale ak chcete variť palacinky s mäsom, dajte trochu cukru.krásne palacinky na karneval

Ďalej je potrebné poraziť vaječnú hmotu šľahačkou, aby sa na povrchu vytvoril film. Potom do tejto hmoty prilejeme mlieko, zohriate, a túto hmotu dobre vyšľaháme metličkou, postupne pridávame múku.krásne palacinky na karneval

Tento postup je potrebné vykonať s presnosťou a bez uponáhľania. Okrem toho by mala byť múka najskôr preosiata cez sito..

vynikajúce palacinky na karneval

Túto vaječnú zmes stojí za to miešať, kým nie je veľmi strmá. Čím hustejšie cesto zriedite, tým viac vody budete potrebovať na jeho zriedenie. a samozrejme, budete môcť piecť viac palaciniek. Naše cesto sa stalo pevným vo svojej konzistencii. A teraz ho môžete prevariť vriacou vodou a začať stále miešať, kým nebude tekutý ako krém. Potom môžete začať piecť palacinky. Za týmto účelom panvicu najskôr dobre zohrejte a dno namažte olejom. A až po tomto postupe začnite naberačkou nalievať cesto na dno panvice. Za týmto účelom robte kruhové pohyby, aby sa celá hmota rovnomerne rozložila na panvicu v tenkej vrstve..originálne palacinky na karneval

Na poznámku! Pečenie palaciniek je veľmi zaujímavé a zábavné..

Potom, čo sú všetky palacinky pripravené, zavolajte svojim priateľom a rodine a začnite jesť.

Lahodný recept na droždie

Ak sa rozhodnete piecť lahodné palacinky na Dušičky, potom budú naše recepty pre vás veľmi cenné. Možno ste fanúšikom niečoho skutočne veľmi originálneho a nie jednoduchého. Dávate prednosť niečomu prelamovanému a čipke. Ak je to tak, tento úžasný recept na bublinkové placky si určite zamilujete..

  Výhody kuracieho hnoja

Potrebujeme:

 • Mlieko – 3 polievkové lyžice.
 • Sušené droždie – 10 g alebo jedno vrecúško.
 • Kuracie vajcia – 3 ks.
 • Múka – 500 gr.
 • Soľ – 1 lyžička.
 • Rastlinný olej – 2 polievkové lyžice.
 • Cukor – 2 polievkové lyžice.

originálne palacinky na karneval

Spôsob varenia:

Pretože naším receptom budú kvasnice, budete musieť najskôr pripraviť cesto. Z tohto dôvodu budete musieť mlieko najskôr zahriať, aby bolo teplé. Potom musí byť rozdelený presne na polovicu. Potom musíte do jednej polovice mlieka pridať suché droždie. Aby mohli začať pracovať, musíte do nich pridať cukor a soľ..

Ďalej by ste mali pokrmy zakryť vekom a posunúť sa nabok, aby naša zmes trochu stála a na vrchu sa objavil klobúk. Časom to bude trvať 10 minút.

Po uplynutí tejto doby musíte cesto miesiť a pridať doň vajíčka a múku. Hmotu dôkladne premiešajte a nalejte do nej zvyšok mlieka, aby bola konzistencia redšia a získala homogénnu štruktúru. Na konci tohto postupu musíte do hmoty pridať dve polievkové lyžice rastlinného oleja..

Ďalej musíte nechať varené cesto trikrát, štyrikrát na teplom mieste..

Je dôležité vedieť! Musíte pamätať na to, aby ste cesto prikryli vekom, aby nevyschlo..

Predtým, ako začnete smažiť palacinky, vymastite panvicu maslom a dobre zohrejte. Pokúste sa smažiť palacinky na strednom ohni..

Väčšina ľudí má bezpochyby problém vybrať palacinku z panvice. Možno ste panvicu dobre nezohriali, alebo to nie je druh, ktorý potrebujete na vyprážanie palaciniek. Okrem toho ste s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho zabudli vložiť do cesta tajnú zložku, ktorá pomáha predchádzať lepeniu..

pečieme palacinky na Dušičky

Palacinky pre Maslenitsa 2018 – recept s plnkami

No dobre. Spolu s vami sme nahromadili veľký stoh palaciniek. Teraz sa zamyslime, čím si môžeme naše palacinky plniť? A náplň môže byť veľmi rozmanitá – od mäsa po sladké. Pred týmto postupom vás však zoznámime s ďalšou zaujímavou možnosťou, ktorá je klasická aj s povinným pridaním sódy.

Pretože naše palacinky budú plnené mäsom, treba do cesta trochu pridať cukor a vrstvy, aby nemohli prerušiť plnenie..

Budeme potrebovať:

 • Soda – 0,5 lyžičky.
 • Mlieko – 500 ml.
 • Roztopené maslo – 1 polievková lyžica.
 • Kuracie vajce – 3 ks.
 • Cukor a soľ podľa chuti.

Spôsob varenia:

Je potrebné vziať dosť hlbokú nádobu a rozbiť do nej vajíčka. Ďalej ich musíte dobre premiešať kuchynskou šľahačkou. Pridajte cukor a soľ podľa chuti, do hmoty vložte sódu.

Potom by ste mali vziať jeden pohár kravského mlieka a pridať ho do vaječnej hmoty..

Ďalej v malých častiach musíte pridať preosiatu múku a všetko dôkladne premiešať, aby sa nevytvorili hrudky. Po tomto miesení musíte vyliať zvyšok mlieka a rozpustené maslo. Metličkou opäť všetko dobre premiešajte. Mali by ste dostať viskóznu hmotu. Presne to potrebujeme. Ďalej musíte cesto nechať trochu odstáť na okraji a variť 35-40 minút. Potom môžete pristúpiť k ďalšiemu kroku..

Mali by ste si vziať panvicu alebo použiť špeciálny prístroj na palacinky a nízke okraje. Pri pečení palaciniek musíte cesto rozdeliť na povrch panvice tenkou, rovnomernou vrstvou..

  Vlastnosti, etapy a určovanie cien pri renovácii elitných bytov

Najprv musíte panvicu dobre zahriať, potom natrieť samotný povrch a tiež steny panvice maslom. Tento postup by ste mali vykonať bez problémov, aby sa vaša prvá palacinka nezdala byť hrudkovitá a nelepila sa na dno..

Tu máte tieto krásne bubliny..

Nie je potrebné si myslieť, že je to veľmi ťažké. Každé podnikanie vyžaduje šikovnosť a zručnosť. Skúste cesto naliať do stredu formy a rýchlo ním krúživými pohybmi otáčajte..

A potom, čo máte veľký stoh palaciniek, môžete do nich ihneď začať pripravovať náplň. Dá sa vyrobiť z ovocia. Napríklad tvaroh a broskyňa.

karneval 2018 palacinky

Alternatívne môžete jablká nakrájať na malé kúsky a zmiešať s medom a potom ich zvinúť do rolky..

karneval 2018 palacinkyPalacinky môžete plniť aj tvarohom alebo smotanovým syrom. Ak máte vy alebo vaši rodinní príslušníci chuť na sladké, čokoláda a banán by boli pre vás vynikajúcou možnosťou..

karneval 2018 palacinky Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli a banány nakrájame na plátky. Ďalšou skvelou možnosťou bude plnka z mäsa alebo slaniny..

Zaujímavý recept na lahôdky zo sieťoviny

S našimi receptami upečiete na Palacinky krásne palacinky na slávnostné potešenie. Jednoduchšou možnosťou bez pridania mlieka do cesta na palacinky je recept na vodu. Je diétny a chudý. V skutočnosti existuje veľa rôznych receptov. Môžete skúsiť uvariť všetky a vybrať si z nich presne ten, ktorý vám chutí. Ak chcete palacinkám dodať chuť, môžete do cesta pridať vanilkový cukor..

Potrebujeme:

 • Voda – 600 ml.
 • Múka – 300 gr.
 • Vajcia – 3 kusy.
 • Soda – 0,5 lyžičky.
 • Soľ – 0,5 lyžičky.
 • Olivový olej – 1 polievková lyžica.
 • Cukor – 2 polievkové lyžice.
 • Kyselina citrónová – 0,5 lyžičky.

krásne palacinky na karneval

Spôsob varenia:

Na výrobu palacinkového cesta použijete mixér. Môžete si vziať aj kuchynský robot alebo mixér. Na prípravu cesta musíte vziať riad alebo špeciálnu misku a poraziť vajcia s cukrom.

Hmota sa pred vašimi očami niekoľkokrát zvýši. nebiť veľmi tvrdo.

Ďalej musíte rozpustiť kyselinu citrónovú vo vode..

Teraz musíte vziať ďalšiu misku a pridať do nej pšenicu. Múka, sóda a soľ. Všetko dôkladne premiešajte.

Potom musíte postupne naliať múčnu zmes do mlieka a všetko dôkladne premiešať šľahačkou..

Potom musíte tenkým prúdom naliať vodu a bez prestania zmes poraziť.

Na konci šľahania prilejeme olivový olej. A znova to všetko premiešajte.

Palacinky pečte obvyklým spôsobom pomocou liatiny alebo hrubej panvice. Aby sa palacinky nezlepili, namažte ich rozpusteným maslom. To je všetko! Podávajte krásne a chutné palacinky!