Ako variť Ivan čaj doma

Ako variť čaj Koporye

V Rusku existujú tradície pitia čaju od 12. storočia, aj keď pravý čínsky čaj prišiel do tohto stavu až v 18. storočí. Faktom je, že Rusko bolo preslávené širokou škálou byliniek a liečivých rastlín, takže ich čajové kanvice začali variť podľa vlastných receptov. Chcete vedieť, aké je tajomstvo čaju Ivan-čaj alebo Koporsky? V tomto článku vám povieme o, ako správne uvariť čaj Koporye doma. Dúfame, že vám naše užitočné tipy pomôžu naplno zažiť arómu tohto úžasného nápoja..

Koporský čaj. História

Predtým sa čaj Koporye pripravoval nasledujúcim spôsobom: zbierali sa listy ohnivých ruží, sušili sa a potom sa zaliali vriacou vodou a rozomleli sa v drevenom žľabe. Výsledná zmes voňavých listov bola položená na plechy na pečenie a sušená v skutočných ruských peciach. Potom sa listy znova pokrčili a zabalili. Keďže ruskí námorníci vzali tento čaj so sebou na cestu, stal sa známym po celom svete a urobil dobrú súťaž o pravý indický čaj..

Potom sa listy znova pokrčili a zabalili. Keďže ruskí námorníci vzali tento čaj so sebou na cestu, stal sa známym po celom svete a bol dobrým konkurentom skutočného indického čaju.Koporský čaj

V dôsledku ekonomických nepokojov a sporov medzi konkurenčnými krajinami sa nákup čaju Koporye v Rusku začal znižovať a po revolúcii v roku 1917 sa úplne zastavil. Dnes si na tento liečebný nápoj opäť spomenuli, a tak bolo potrebné naučiť sa variť Ivan čaj..

Pozrite si video: Recept na prípravu čaju Ivan

Ako variť čaj Koporye

Ivan-čaj alebo Koporsky čaj často používaný v ľudovom liečiteľstve, pretože má širokú škálu užitočných vlastností. Vezmite 30 gramov ohnivca (vedecký názov Ivan-čaj) a 300 ml vody. Varte a nechajte lúhovať 20-30 minút. Túto infúziu je možné použiť pri ochoreniach čriev z žlčových ciest. Za týmto účelom vypite pár polievkových lyžíc pred každým jedlom..

Čaj Koporye má antioxidačné a protirakovinové vlastnosti, zlepšuje imunitu a zmierňuje podráždenosť. Ak ho chcete použiť na ošetrenie rán alebo oplachovanie, musíte naliať tri polievkové lyžice ohnivej šálky pohárom vody a variť 15 minút..

  Remeslá z bavlnených podložiek pre deti: foto-nápady na originálne výrobky pre deti

Pozrite si video: Ivan čaj. Musíte správne uvariť

Ak si chcete vychutnať voňavý nápoj vyrobený sami, uvarte si čaj Koporye podľa nasledujúcej schémy.

  1. Kanvicu opláchnite vriacou vodou.
  2. Podiel 2-3 polievkové lyžice ohnivej riasy na 500 ml vody.
  3. Ivanov čaj zalejte vriacou vodou, najskôr však na 1/3 čajníka.
  4. Nechajte 5 minút vylúhovať, ale kanvicu nezabaľujte.
  5. Doplňte vriacou vodou a nechajte pôsobiť ďalších 10 minút.
  6. Teraz si môžete vychutnať voňavý nápoj.

Podiel Fireweed a vody sa môže líšiť, v závislosti od vašich preferencií. Tento nápoj je možné konzumovať aj studený. Čajové lístky nevyhadzujte naraz, pretože čaj Koporye nestráca svoje vlastnosti, aj keď ho zalejete 2 alebo 3 krát..

Podiel Fireweed a vody sa môže líšiť, v závislosti od vašich preferencií. Tento nápoj je možné konzumovať aj studený. Čajové lístky nevyhadzujte naraz, pretože čaj Koporye nestráca svoje vlastnosti, aj keď ho zalejete 2 alebo 3 krát.Ivan-čajové kvety

Dúfam, že užitočné rady, ako na to, ako variť čaj Koporye vám pomôže cítiť arómu čaju, ktorý bol veľmi obľúbený od 12. do 18. storočia.