Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Na čo sa používajú pom pomy?

Tieto vata môžu byť použité na ozdobenie detskej šatky, čiapky, palčiakov.

Ak vyrobíte niekoľko malých pomlázok, potom je celkom možné nimi ozdobiť interiérové ​​položky, napríklad obliečky na vankúše na vankúše na pohovky, deku atď..

Bohatá a luxusná štóla sa ukáže z veľkého počtu takýchto detailov – ich vytvorenie bude trvať dlho a práca bude náročná, ale výsledok stojí za to.

V našej dobe sú rôzne kožušinové dekorácie považované za veľmi módne – brošne, prívesky na kľúče, sponky do vlasov. Vyzerajú veľmi zaujímavo.

Výhody výroby pom poms vlastnými rukami

Ako si vyrobiť punpon doma? Najväčší dopyt po nákupe pom-pomov vzniká medzi ľuďmi, ktorí venujú svoj vlastný čas roztlieskavačkám. Športové obchody dnes ponúkajú široký sortiment vlastností, ktoré musíte mať ako roztlieskavačky, ako napríklad pomlázky. Zároveň stojí za zváženie možnosti výroby pomponov vlastnými rukami, vzhľadom na množstvo nepopierateľných výhod:

 • nákup pomponu v športovom obchode bude vyžadovať značné finančné investície a schopnosť vykonať inventúru vlastnými rukami z improvizovaných prostriedkov je oveľa ekonomickejšou možnosťou;
 • Športový šatník zástupcov podpornej skupiny spravidla obsahuje niekoľko odevov, z ktorých každý vyžaduje pompony, ktoré sú štýlovo a farebne vhodné – nákup niekoľkých setov pre každý šatník bude veľmi nákladný, pričom nie vždy môžete nájsť pompony, ktoré by vyhovovali štýl oblečenia;
 • roztlieskavačka je často veľká, ale nákup toľkého rovnakého druhu športového vybavenia pre všetkých členov tímu môže byť náročná úloha a výroba výrobkov vlastnými rukami pomocou jedinej technológie môže byť jednoduchým riešením tohto problému;
 • výroba pomponov vlastnými rukami je pomerne jednoduchá a samotný proces sa môže stať príjemným koníčkom a spoločnou užitočnou a vzrušujúcou aktivitou pre dospelého i dieťa.

Roztleskávačky pom pom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské kurzy videa.

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské kurzy videa.

Tipy na výrobu pom pomov

Na vytvorenie týchto krásnych originálnych loptičiek musíte poznať tajomstvá ich výroby. To vám pomôže vytvoriť úhľadné zakrivené výrobky správneho tvaru:

 • Je lepšie zvoliť hustú, poréznu priadzu, čo pomôže urobiť prvok nádhernejším a krajším. Farba môže byť v tóne výrobku, ktorý je potrebné ozdobiť, alebo v kontrastnom odtieni.
 • V závislosti od zvoleného výrobného postupu budete potrebovať vzory na výrobu lopty vo forme kruhu, štvorca alebo podkovy..
 • Must-have nástrojom pre kreatívny proces sú nožnice, ktoré by mali byť čo najostrejšie. Pomôže to dodať výrobku perfektný tvar..
 • Každý prvok musí byť pripevnený niťami, aby si udržal tvar, a výrobok si dlho zachováva svoj pôvodný vzhľad..
 • Ak chcete vytvoriť výrobok so vzorom alebo viacfarebný, musíte vytlačiť obrázok vzoru a zamerať sa naň, navíjaním priadze.

Spôsoby výroby pom pom

Výroba pomponov nie je nepríjemná záležitosť, hlavnou vecou je, že máte špeciálne zariadenie na výrobu pomponov, vyrobené z lepenky vlastnými rukami alebo z plastu – kúpené v obchode, pompony je možné vyrobiť pomocou kartónovej alebo plastovej šablóny. Plastové zariadenie na výrobu pomponov je bezpečnejšie, odolnejšie a pohodlnejšie, ale kartónové zariadenie na výrobu pomponov si môžete vyrobiť sami, než by ste ho kupovali v obchode s remeslami. Je len na vás, akú metódu použijete na výrobu pomponov, ale o každom z nich vám povieme podrobne..

Na to, aby ste vyrobili také bubo, potrebujete iba priadzu a nožnice..

 1. Niť zabaľte dostatočne silnou vrstvou na štyri prsty ľavej ruky (pozri fotografiu).
 2. Opatrne odstráňte vinutie z ľavej ruky.
 3. Držte ho v strede prstami, odmerajte 20-25 cm nite a odstrihnite ho nožnicami z gule.
 4. Túto niť niekoľkokrát omotajte okolo stredu vinutia a pomocou vzduchovej slučky zviažte na uzol..
 5. Máte dve slučky, ktoré je potrebné v strede vystrihnúť nožnicami..
 6. Teraz navlečte konce nití tak, aby ste získali loptu.

Čím viac sa vinie, tým bude vaša lopta nadýchanejšia a objemnejšia..

Použitie formulárov

Existuje aj zložitejšia technika, ktorá vám umožňuje urobiť úhľadnú pomponu akejkoľvek veľkosti. Ako tvar by ste mali vziať 2 kruhy lepenky s vystrihnutými stredmi.

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Veľkosť pomponu závisí od hrúbky steny formy. Osnovy sú zložené a obalené niťou. Potom sa formy roztlačia, nite sa v strede pevne stiahnu a obrobok sa prereže medzi kartónové vložky. Vďaka tomu je produkt presnejší..

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Plastové zariadenie na výrobu pom pom

Na výrobu pomlátok je najlepšie zásobiť sa sadou plastových šablón. Uľahčia vám prácu, pretože okolo nich môžete priadzu navíjať priamo z lopty. Môžete si kúpiť šablónu s priemerom, ktorý potrebujete, alebo sa zásobiť v súprave, ktorá obsahuje šablóny rôznych veľkostí, napríklad s nasledujúcimi priemermi: 3,3; 4,5; 5,5 a 9 cm. Na výrobu jednej pom-pom budete potrebovať dve polovičné šablóny, to znamená dva plastové polkruhy z jednej sady..

zariadenie na výrobu pom pom

Kartónové príslušenstvo na výrobu pomlázok

Okrúhle šablóny môžete samozrejme vyrobiť aj z lepenky, ale budete musieť odrezať niekoľko metrov nite, aby ste ju prevliekli cez otvor v šablóne (pradienko priadze neprejde). Za týmto účelom navlečte do navliekacej ihly dlhý závit a ťahajte ho znova a znova cez otvor v kartónovej šablóne. Takúto šablónu môžete vytvoriť nasledovne:

1. Nakreslite kruh na hrubú lepenku s kompasom a vnútri neho ďalší kruh. Vytvorte dve z týchto kartónových šablón nasledujúcich priemerov: 3,3 / 1,2 cm; 4,5 / 1,9 cm; 5,5 / 2,5 cm; 9/4 cm.

2. Šablóny opatrne vyrežte rezačkou.

Prečítajte si viac o tom, ako vyrobiť pom-pom vlastnými rukami pomocou kartónového zariadenia na výrobu pom-pom..

Výroba pom pom: ako správne vyrábať pom pom

1. Zložte obe pološablóny spolu so spojovacími popruhmi smerom von..

  Opasky a ozdoby, výroba diskov: japonské kumihimo šnúry

2. Nite naviňte čo najrovnomernejšie a najtesnejšie, takmer do celej výšky prekladu – podľa zvolenej veľkosti.

výroba pomponov

3. Navíjajte, kým sa celý polovičný vzor nezaplní. To isté zopakujte s ďalšími dvoma polovičnými šablónami. Konce nití by mali byť vždy zvonku.

4. Odstrihnite niť z gule a spojte dva páry polovičných vzorov. Ostrými krajčírskymi nožnicami odstrihnite nite pozdĺž vonkajšieho okraja medzi polovičnými vzormi..

výroba pomponov

5. Medzerou medzi dvoma polovičnými vzormi prevlečte spojovaciu niť rovnakej farby a pevne ju uviažte na uzol, najlepšie na dvojitý uzol. Opatrne odstráňte všetky šablóny.

6. Nožnicami odstrihnite všetky prečnievajúce nite a vytvorte guličku do pomponu. Čím je pompon hladší, tým bude pôsobiť hustejšie..

ako správne vyrobiť pom-poms

Pri výrobe hračiek z pom-poms budete možno musieť vyrobiť viacfarebný pom-pom.

Výroba pomlázok z priadze rôznych farieb (viacfarebné pomlázky)

Ak zabalíte šablóny priadzou rôznych farieb (do dvoch, troch alebo viacerých nití), získate pompon s efektom melanže. Omotaním každého polovičného vzoru priadzou rôznych farieb alebo navíjaním priadze rôznych farieb v malých častiach v celom vzore môžete vyrábať pomlázky najrozmanitejších farieb. Ak postupne navíjate priadzu rôznych farieb v rôznych častiach polovičného vzoru – vedľa nite prvej farby a cez niť prvej farby – získate farebnú bodku alebo, s ďalším navíjaním, prúžok.

Bodku alebo bodku je možné vyrobiť aj navíjaním priadze odlišnej farby medzi nite rovnakej farby..

Ak pokyny k hračkám z pom-pom obsahujú pokyny na výrobu pomlátok, ako napríklad „štvrtina v modrom“, „tri štvrtiny v žltej“, „na polovici povrchu“, „polovica taká hrubá“, potom majte na pamäti, že sú približné, pretože všetko závisí od hrúbky použitej nite. Ak napríklad použijete hrubšiu priadzu alebo ju voľne naviniete, návod na navíjanie sa už nebude zhodovať s veľkosťou predlohy. Preto ak máte pochybnosti, najskôr urobte testovacie vinutie..

Bambulka na vidličke

Pohodlným základom pre vytváranie originálnych malých loptičiek je vidlička. Táto dekorácia bude vynikajúcim riešením pre šatky, detské dupačky a blúzky. Používajú sa aj ako neobvyklý dekor na prikrývky a prehozy..

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Na vytvorenie pomponu je potrebné niť navinúť okolo zubov na požadovaný objem a utiahnuť upevňovacím závitom medzi stredovými zubami vidlice. Získate akýsi luk, ktorého oblúky je možné rezať ako na zariadení, tak aj vybratím výrobku z vidlice.

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské kurzy videa.

Výroba polovičných vložiek

Na výrobu polovičných podložiek (napríklad na výrobu nôh alebo rúk hračiek z pom-poms amigurumi) musíte priadzu navinúť iba na jeden polovičný vzor..

Pred odstrihnutím priadze prevlečte tenký drôt pozdĺž polovičného vzoru pod nite..

1. Medzi časťami polovičného vzoru prevlečte tenký drôt (s priemerom 0,25-0,4 mm) pod závity vinutia..

2. Stočte konce drôtu k sebe. Pozdĺž horného okraja odstrihnite priadzu navinutú na polovičný vzor a spojte niťou polovičnú pomlázku.

výroba pomponov

Ako vyrobiť kefu z pom-pom

Strapec je jednou z odrôd pom-pom. Používajú sa na ozdobu záclon, kobercov, šperkov a iných predmetov. Výroba kefy nie je vôbec náročná. Do práce musíte vziať priadzu, nožnice a obdĺžnikovú kartónovú šablónu.

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Výrobný proces:

 • Omotajte priadzu požadovaného množstva na kartónovú šablónu..
 • Z hornej strany obrobku zviažte závity uprostred.
 • Zo spodnej časti šablóny odstrihnite vlákna pozdĺž záhybu.
 • Odstráňte lepenku a znova plette priadzu vo vzdialenosti 1-2 cm od začiatku strapca.
 • Konce kefy zastrihnite nožnicami.

Na zaistenie strapca môžete uháčkovať šnúrku..

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako jednoduché a rýchle je urobiť veľa malých pomponov?

– Otočíme stoličku alebo detský stôl;

– 2, 3 alebo 4 nohy obalíme priadzou (podľa toho, koľko šišiek je potrebných);

– Rovnakou niťou prechádzame celým stádom a viažeme silné uzly na rovnaké vzdialenosti.

– Odstráňte vinutie a odstrihnite v strede každého segmentu.

Čím viac budete priadzu navíjať, tým bude pumpon veľkolepejší..

Odnímateľná pom-pom

Taký našuchorený je úplne na nerozoznanie od zvyčajného, ​​ušitý na klobúk alebo šatku. Ale o tieto výrobky je oveľa jednoduchšie starať sa. Koniec koncov, je oveľa pohodlnejšie len rozopnúť kožušinu, umyť vec a potom ju znova zapnúť. Nie je potrebné neustále šitie a strihanie.

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Jediným dôležitým pravidlom je, že tlačidlo musí zodpovedať pomponu. Nemalo by byť viditeľné, ale malo by tiež veľmi dobre držať. V opačnom prípade stratíte pomlázku vo veternom dni..

Ako vyrobiť taký doplnok? Jednoducho a jednoducho! Pom-pom je vytvorený rovnakým spôsobom, ako bolo popísané vyššie, a gombík sa odopne a jedna jeho polovica je pripevnená k uzáveru a druhá k pom-pom.

Ako vyrobiť kefy vlastnými rukami?

Remeselníčky chcú často svoje výrobky ozdobiť strapcami. Napríklad šatka, bunda, taška, klobúk …

Ako urobiť kefu rýchlo a jednoducho?

– Rozložíme niekoľko kúskov nití.

– V strede ho previažeme rovnakou niťou.

– Zložte ho na polovicu a ustúpte o 1-2 cm, urobte niekoľko otáčok, pevne zafixujte.

– Skryte hrot vo vnútri kefy.

Ako vyrobiť kefu

Ak potrebujete urobiť veľkú kefu, urobte veľa vrstiev nití. Ak potrebujete dlhú kefu, odstrihnite dlhé časti nití, krátke – malé.

Druhý spôsob je s lepenkou:

– Niť umiestnite cez šablónu.

– Začnite navíjať kolmo na položenú priadzu.

– Po dokončení navíjania priadzu previažte niťou, ktorá bola položená naprieč.

– Ustupte 1- 2 cm a pevne zatiahnite.

– Ak hroty nie sú rovné, nastriháme ich.

Strapce priadze

Workshop výroby kožušinových pom -pom – video

Video s lekciami majstrovskej triedy

Ponúkame vám výber videí s lekciami majstrovskej triedy, ktoré vám ukážu, ako si môžete rýchlo vyrobiť pom-poms z priadze sami..

 • V tomto video návode sa naučíte, ako vyrobiť veľkú a objemnú pomponovú niť..
  Domáci rum: recept na kašu, destilácia na mesačnom svite

 • Ak neviete, ako vyrobiť krásnu pom-pom priadzu na klobúk, potom si pozrite toto krátke video.

 • Video o tom, ako vyrobiť buboes priadze piatimi rôznymi spôsobmi.

 • V tomto video návode sa naučíte ďalší spôsob, ako vytvoriť volumetrické bubo.

 • Videonávod, ako rýchlo vytvoriť bubo jednou rukou.

 • Video o tom, ako vyrobiť bubo pomocou hotovej plastovej šablóny v tvare vidlice.

 • Ak ste sa už naučili vyrábať buboy rôznymi spôsobmi, potom vám ponúkame majstrovskú triedu na výrobu deky z nich..

 • A toto video ukazuje príklad tkania koberca z viacfarebných buboes, ktoré môžu zdobiť detskú spálňu, kúpeľňu a obývaciu izbu..

 • Táto majstrovská trieda nenechá nikoho ľahostajným, pretože sa pomocou nej naučíte vyrábať svetlé a originálne buboes vo forme ovocia a bobúľ..

 • V tomto videu sa naučíte, ako tvarovať bubo v tvare koaly, ktoré ocenia malé deti..

Ak máte radi pletenie, potom vám dávame do pozornosti ďalšie dva video návody na pletenie – výrobky z pletenej priadze – ktoré budú pre vás užitočné:

 • V tomto videu sa naučíte vzor pletenia – tašky z pletenej priadze -.

Radi by sme sa s vami podelili o ďalšiu užitočnú informáciu, ktorá vám povie o priadze z vlny alpaky. Mimochodom, pom-poms z neho sa ukážu byť obzvlášť krásne a nadýchané..

Dúfame, že tieto schopnosti budú určite užitočné pri vytváraní pletených predmetov. A ak ukážete svoju predstavivosť, môžete z buboes vyrábať veľmi kreatívne veci. Možno poznáte ďalšie spôsoby, ako vytvárať pomlázky, a potom sa o ne podeľte v komentároch..

Ako rýchlo vyrobiť pom pomy

Ihličky vedia mnohými spôsobmi, ako rýchlo vytvoriť krásne pomlázky na zdobenie výrobkov z priadze alebo iných vecí, ktoré im dodajú originalitu a jedinečnosť. Vzhľadom na jednoduchosť postupu a schopnosť používať dostupné a dostupné nástroje môže dokonca aj teenager urobiť nadýchanú loptu. Ak je to žiaduce, môžete ľahko vytvoriť svetlý viacfarebný pompon, ktorý veciam dodá sofistikovanosť.

Ovocie

Ovocné pomlázky je možné použiť ako detské hračky alebo na ozdobu detského oblečenia. Úroveň výrobnej náročnosti je vyššia ako pri jednofarebných výrobkoch.

Ako vyrobiť pompon z priadze na výrobu nadýchaného ovocia, je uvedené nižšie. Na prácu budete potrebovať ostré nožnice, priadzu vo farbe ovocia, veľkú ihlu, kartón s vysokou hustotou.

Je potrebné vystrihnúť z kartónových polotovarov v tvare, pripomínajúcom podkovy. Ďalej, v závislosti od ovocia, musíte nite navinúť v nižšie uvedenom poradí..

Jahoda

Priebeh:

 1. V strede podkovy omotajte červenú priadzu.
 2. Naviňte bielu priadzu z oboch strán na červenú.
 3. Opakujte postup 2 krát.
 4. Navrch omotajte červenú priadzu.
 5. Ak chcete vytvoriť chvost, naviňte zelenú niť naľavo od červenej.
 6. Pomocou veľkej ihly so zatiahnutou niťou uviažte na obrobok uzol a vytiahnite ihlu cez navinutú priadzu.
 7. Nite odstrihnite na jednej strane. Utiahnite uzol pevnejšie.
 8. Nožnice na tvarovanie pomponu na jahodovú.

Kiwi

Sekvenovanie:

 • Bielu priadzu zabalte do niekoľkých vrstiev na kartónový polotovar.
 • Na niekoľko miest navrchu omotajte čiernu priadzu.

Ako urobiť tekvicu z priadze. Podrobné pokyny s fotografiami, videami

 • Bielu a čiernu priadzu omotajte zelenou priadzou.
 • Ak chcete získať polovicu kiwi, naviňte zelenú priadzu, ako aj zvyšné okraje kartónovej šablóny, hnedou priadzou..
 • Na vytvorenie druhej polovice kiwi omotajte celú kartónovú šablónu hnedou priadzou..
 • Zložte 2 polovice polotovarov k sebe a nakrájajte.
 • Nožnicami vytvarujte výrobok na kiwi.
 • Pri strihaní nožnicami nestrihajte niť, ktorá drží ovocie v strede.

Melón

Popis:

 1. Vietor ružová priadza okolo obrobku, na vrchu – malá čierna priadza.
 2. Zbaliť ten istý polotovar zelenými vláknami dvoch odtieňov: tmavého a svetlého. Navrch omotajte bielu niť.
 3. Na bielu priadzu naneste ružové nite.
 4. Spojte dve navíjacie šablóny, zviažte a strihajte nožnicami.
 5. Nožnicami tvarujte pompon, kým nebude vyzerať ako plátok melónu.

Citrón

Ako vyrobiť pompon z priadze v tvare citrónu:

 • Pre prvú polovicu citrónu naviňte bielu priadzu okolo obrobku.

Ako urobiť tekvicu z priadze. Podrobné pokyny s fotografiami, videami

 • Navrch omotajte žltú priadzu, v strede nechajte odvinutý malý kúsok bielej priadze.
 • Omotajte stredovým vzorom bielej priadze.
 • Navrchu omotajte vrstvu žltej priadze s menšou šírkou ako predchádzajúca žltá vrstva.
 • Opäť vrstva bielej priadze.
 • Posledným krokom bude navinutie žltej priadze..
 • Na vytvorenie druhej polovice citrónu naneste na šablónu iba žltú priadzu..
 • Zviažte 2 vzory a odstrihnite.
 • Narovnajte tvar nožnicami, čím získate pompom vzhľad citrónu.

Roztomilé drobnosti vyrobené z kožušinového pom-pom

Fantázia fashionistov sa samozrejme nemohla zastaviť len pri jednej aplikácii takej roztomilej maličkosti, ako je kožušinová pompon. A teraz vidíme:

 • Šatka z kožušinových pom-pom je dnes na vrchole módy.
 • Pomponová brošňa. Táto originalita oživí ten najnudnejší outfit..
 • Kľúčenka na taške. Tašku nielen ozdobí, ale aj na hostiteľku pôsobí upokojujúco, keď ho hladí.

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Takáto kabelka nepochybne upúta pozornosť na svojho majiteľa.

 • Viazanka do vlasov s bambulkou, manikúra s bambulkou, náušnice s bambulkou … Vo všeobecnosti dnes tento šperk prenikol všade..

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Nie je to také roztomilé – pomlázky na nechtoch?

Kožušinový pom-pom robí klobúk veľmi elegantným. Čím je pom-pom väčšia a hrubšia, tým klobúk vyzerá krajšie. Náklady na dobrý pompon môžu byť niekoľkonásobne vyššie ako náklady na samotný klobúk. Preto sa môžete pokúsiť vyrobiť kožušinový pompon vlastnými rukami. Bude to vyžadovať kúsky kožušiny, ktorými môžu byť starý golier alebo dokonca kožušinový kabát. Musíte byť opatrní, aby ste nepoškodili kožušinu, nevyrezali kruh žiletkou alebo kancelárskym nožom. Stehy spustite po okraji silnou niťou. Do stredu dajte hrudku vypchávkového polyesteru. Teraz musíte opatrne stiahnuť okraje pokožky potiahnutím za niť. V prípade potreby pridajte viac výplňového polyesteru. Konce nití zviažeme, rovnakou niťou môžete na výrobok prišiť pompon.

  Ako ozdobiť vianočný stromček na Nový rok vlastnými rukami

Berieme kus kožušiny – mäso s hromadou. Vystrihneme kruh pozdĺž mäsa s priemerom asi desať centimetrov, je to možné a menej, všetko závisí od veľkosti pom-pom, ktorú sa chystáte “vykresliť”. Vytvoríte mäkké plnivo (môže to byť kus penovej gumy). Zabaľte ho dužinou dovnútra a lemujte na jednom mieste. Ukázalo sa, že kožušina trčí z lopty vo všetkých smeroch.

Všetko je veľmi jednoduché. Vystrihnite kruh z papiera, zakrúžkujte ho na koži, rozrežte ho pozdĺž nakresleného obrysu čepeľou. Okraj zošite nie príliš malými stehmi, ustúpte 5–6 mm a utiahnite. Zametal som kruh a opäť pol kruhu, aby konce nití boli na opačných stranách. Vnútri môžete vložiť kus výplňového polyesteru, aby udržal pompon vo forme. Potiahnite chvosty nite, pevne ich zviažte a je to. Pripravený.

Takže sa vyrobí našuchorená kožušinová pom-pom a pripevní sa k vášmu klobúku. S výsledkami vykonanej práce ste spokojní. Zostáva zvážiť len jednu vec – pri obliekaní čiapky s brmbolcom nezabúdajte na úsmev a dobrotivý výraz v tvári. Pom-pom na klobúku a zamračená zlá tvár sú nezlučiteľné veci!

Upevnenie pomponu

 1. Jeden koniec nite (alebo pásky) prevlečieme do očka ihly. Na čiapku prepichneme temeno hlavy a natiahneme niť dovnútra.
 2. Rovnakým spôsobom odovzdáme druhý koniec vlákna dovnútra..
 3. Pom-pom pevne pritiahneme k temenu hlavy (to je dôležité, inak to bude škaredo visieť na klobúku) a uviažeme mašľu. Ak chcete, môžete najskôr urobiť uzol a potom luk..

Pri tomto spôsobe zaistenia pom-pom sa dá ľahko odstrániť, aby sa klobúk mohol umyť alebo zmeniť pom-pom na iný. Pomocou tohto vlákna môžete jednoducho prišiť pom-pom na klobúk.

Niektorí ľudia si na klobúk pripevňujú pomlázku pomocou gombíka. V tomto prípade je dôležité zvoliť správny gombík vo veľkosti, aby nevykúkal spod bambuľky a zároveň ho pevne držal. Keď zdvihnete gombík, budete musieť jednu jeho polovicu prišiť k čiapočke a druhú k pomponu..

Tylové pompony

Tylové pompony

Na výrobu budete potrebovať:

 • tylové pásy, šírka od 7 do 15 cm;
 • kartón pre šablónu;
 • kúsok stuhy, lana.

Ako vyrobiť pom-pom z tylových prúžkov alebo nití vlastnými rukami

Rozhodujeme o požadovanom priemere budúcej dekorácie. Ako šablónu použijeme improvizovanú položku presne tohto priemeru..

Vonkajší priemer šablóny zakrúžkujeme.

Tylové pompony

Ak viete, ako môžete z priadze vyrobiť pom-pom vlastnými rukami, potom bude ďalší proces pre vás veľmi ľahko pochopiteľný..

Označte stred dielu a vystrihnite malý okrúhly otvor. Pomocou tejto šablóny sme vystrihli rovnakú druhú.

To sa dá ešte jednoduchšie dosiahnuť nakreslením dvoch kruhov z jedného stredu pomocou kompasu..

V niekoľkých závitoch vlákna vyrobíme prsteň zo špagátu a sústredene ho položíme na jednu zo šablón s menším vystrihnutým kruhom.

Tylové pompony

Závit uzavrieme druhým vzorom. Začneme navíjať pás tylu po celej ploche šablóny.

Tylové pompony

Snažíme sa to robiť rovnomerne, bez medzier..

Tylové pompony

Po dokončení navíjania urobíme rez pozdĺž celej čiary kruhu..

Tylové pompony

Jemne vytiahnite konce šnúrky a utiahnite ich.

Tylové pompony

Kartónové šablóny odstrihneme a odstránime. Utiahnite šnúru tak pevne, ako je to možné. Pompon je pripravený.

Tylové pompony

Ak máte v pláne vyzdobiť miestnosť vyrobenými pomponmi, nechajte dlhší reťazec. Môže byť použitý ako spojovací prvok.

Na roztlieskavanie je možné ozdobu pripevniť na rúčku alebo z nej urobiť pohodlné pútko.

Ako urobiť rozveselené pomlázky: životný hack

Tipy pre ihličkové ženy na výrobu pomponov

Ako vyrobiť pom-pom z nití vlastnými rukami tak, aby to dopadlo krásne a rovnomerne? Je veľmi jednoduché a rýchle urobiť túto vec sami. Pri vytváraní produktu je vhodné dodržiavať niekoľko tipov:

 • Aby pompon vyzeral sviežo a objemne, použite vlákna, ktoré majú hustú a poréznu textúru. Na to sa najlepšie hodí priadza s prírodnými vlnenými vláknami. Výrobky vyrobené z takejto priadze si lepšie zachovajú tvar a budú objemnejšie a nadýchanejšie.
 • Na uľahčenie vytvárania šablóny si môžete kúpiť špeciálne pravítka. Obvykle sa používajú vzory vo forme kruhu alebo štvorca..
 • Nožnice musia byť naostrené.
 • Je lepšie zvoliť farbu pomponu tak, aby zodpovedala výrobku, ktorý sa chystáte ozdobiť, alebo ju kontrastovať.
 • Ak chcete vytvoriť položku s dizajnom niekoľkých farieb, použite na to špeciálnu schému..
 • Aby si výrobok dlho udržal svoj čistý vzhľad, musí byť pompon v strede pevne pripevnený niťou. Na pevnejšie zviazanie priadze môžete na to použiť hodvábne nite. Na hotovom predmete sú silnejšie a neviditeľné. Pre väčšiu pevnosť môžete niť niekoľkokrát navlhčiť a uviazať. Výrobok môžete tiež opraviť špeciálnym uzlom – zúžením. Tento uzol je veľmi pevný a dá sa pevne utiahnuť.
 • Pom-pomy sa odporúča prať iba ručne pri teplote vody 30 stupňov. Produkt sa suší v suspendovanej forme. Po vysušení sa pom-pom česá a upravuje nožnicami..

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Foto príklady domácich pom-pomov

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom

Ako vyrobiť pom-pom z priadze a kožušiny: podrobné pokyny, tipy, príklady fotografií, majstrovské videá s videom