Ako zasadiť pivonky na záhon

Výsadba pivoniek a starostlivosť o ne na otvorenom poli. Podrobná inštrukcia

Je ťažké si predstaviť záhradný pozemok bez pivoniek, ktoré priťahujú bujným kvitnutím a jedinečnou arómou. Ak sa rozhodnete pestovať pivonky, zistite vlastnosti pestovania a starostlivosti o tieto kvety.. Výsadba a starostlivosť na otvorenom priestranstve nebude to ťažké a už na začiatku leta bude váš kvetinový záhon voňavý vďaka bielym, ružovým a vínovým pivonkám.

Ako pestovať pivonky. Podrobná inštrukcia

Pivoňky sú trváce kvety, preto ich stačí raz správne zasadiť. Existuje mnoho spôsobov reprodukcie pivoniek, napríklad krík trojročnej rastliny možno rozdeliť na niekoľko častí a zasadiť. Rozdelenie je možné vykonať odrezkami, stonkami alebo koreňmi. Pivonky najlepšie zakorenia, keď sa rozmnožujú kúskami koreňa, na ktorých je niekoľko púčikov. Výsadbu je možné vykonať pomocou semien.

Pivoňky sú trváce kvety, preto ich stačí raz správne zasadiť. Existuje mnoho spôsobov reprodukcie pivoniek, napríklad krík trojročnej rastliny možno rozdeliť na niekoľko častí a zasadiť.

Aby ste správne pristáli, odporúčame vám vykonať nasledujúce kroky.

Krok 1. Nájdite pre kvety to správne miesto. Malo by byť slnečno, svetlý tieň však neuškodí.

Výsadba pivoniek a starostlivosť o ne na otvorenom poli. Podrobná inštrukcia

Krok 2. Vykopať hlbokú dieru.

Krok 3. Aplikujte minerálne hnojivá. Môžete použiť rašelinu, kuracie hnojivo, piliny.

Krok 4. Zalejeme vodou a zasadíme koreň.

Zalejeme vodou a zasadíme koreň.

Krok 5. Koreň zakryte zeminou navrchu. Zároveň sa uistite, že obličky zostanú nad zemou..

Krok 6. Pritlačte rukami zem v blízkosti koreňa a vytvorte sklíčko. V blízkosti vytvorte drážku, ktorú potom naplňte vodou..

starostlivosť o pivonkyPrerezávanie pivoniek na jeseň

Krok 7. Zostáva posypať vrchol pilinami a humusom. Vezmite si minuloročné piliny, pretože čerstvé oxidujú pôdu. Na neutralizáciu reakcie čerstvých pilín použite hydratované vápno..

DIY starostlivosť o pivonky

Pivoňky budú dlho krásne, ak sa o ne budete náležite starať. Aby ste to urobili, budete ich musieť pravidelne zalievať, uvoľňovať pôdu a striekať ich pred škodcami. V druhom roku po výsadbe nemusia byť žiadne kvetenstvo, v nasledujúcich rokoch však pivonky bohato kvitnú. Nezabudnite vybrať vyblednuté púčiky, aby vytvorili nové krásne kvety..

v nasledujúcich rokoch budú pivonky bohato kvitnúť. Nezabudnite vybrať vyblednuté púčiky, aby vytvorili nové krásne kvety.

Na jeseň sa kvety zostrihávajú a ponecháva malú stonku vysokú 15-20 cm. Ak je vo vašej oblasti silná zima, položte na ňu humus alebo piliny, aby ste kvet chránili pred mrazom.

Pred a po odkvitnutí sú pivonky oplodnené dusíkom, fosforom a draslíkom. Organické hnojivá sa nepoužívajú, pretože spôsobujú rôzne hubové choroby.

Pred a po odkvitnutí sú pivonky oplodnené dusíkom, fosforom a draslíkom. Organické hnojivá sa nepoužívajú, pretože spôsobujú rôzne hubové choroby.

Prečítajte si tiež: Ako sa zbaviť mravcov v krajine

Krásne kvety sú vždy príjemné pre oči, takže pivonky by mali byť na mieste vysadené vlastnými rukami. Začínajú kvitnúť už v máji, preto ich môžete zaradiť na záhon, ktorý by mal kvitnúť celú sezónu..