Aký dátum je Deň svätého Mikuláša. Čo dať blízkym

deň remesiel svätého Mikuláša

Každý vie, že 19. decembra sa oslavuje sviatok Mikuláša alebo Mikuláš. Tento svätec je považovaný za najuznávanejšieho na celom svete. A ak sa obrátime k jednému zaujímavému presvedčeniu, je zrejmé, že tento svätý dáva dary každému v noci z 18. na 19. decembra. Od detí sa spravidla očakáva, že dostanú darčeky. V katolíckych krajinách si deti večer pred prázdninami rozložia k posteliam ponožky, ktoré sú určené na darčeky. Očakávanie týchto prázdnin prebieha dobre a deti sa nehrajú na žartíky a nerozrušujú svojich rodičov. Ako odmenu za toto správanie dostávajú vynikajúce darčeky..

Vedeli ste, že na Mikuláša sa vyrábajú úžasné remeslá. Preto vám o nich povieme viac v tejto publikácii. Povieme si tiež, čo je vhodné darovať svojim blízkym.

Nápady na darčeky

Existuje mnoho dôvodov na radosť a Mikuláš je práve takýmto dňom. V tomto prípade je vhodné dať absolútne akékoľvek užitočné darčeky. To môže byť:

  • DIY veci,
  • Suveníry,
  • Rámy na fotografie.

V tento deň môžu dokonca aj deti vytvárať jednoduché remeslá. A aby ste potešili milovanú osobu – skúste ušiť tašku zo saténu alebo hodvábu. A stojí za to naplniť ho voňavými okvetnými lístkami alebo bylinkami. Takúto tašku môžete ozdobiť podľa vlastného uváženia..

deň svätého Mikuláša pre deti

Z lístkového cesta môžete vyrobiť niekoľko figúrok. Aby ste získali skvelé cesto, musíte vziať dva diely múky a dva diely vody. Na to je potrebná jedna časť soli. Zložky sa zmiešajú a pridá sa tiež voda. Cesto rýchlo schne. Preto sa miesi v malých častiach. Na sušenie figúrok budete potrebovať predhriatú rúru na 100 stupňov. Proces sušenia trvá asi 3 hodiny..

Jednoduchý rám vyzerá ako darček nudne. Ak sú však na ňu prilepené tlačidlá, situácia sa zmení. Do fotorámika môžete okrem gombíkov prilepiť aj farebné mušle, korálky a ďalšie drobnosti.

Pravdepodobne ste si uvedomili, že Deň svätého Mikuláša Divotvorca je sviatok. Preto je v tento deň posvätnou vecou potešiť svojich blízkych. V tento deň môžete predviesť náramok alebo prívesok, ktorý bol tkaný vlastnými rukami. Vhodná je aj rakva alebo váza, ktoré budú ozdobené metódou decoupage. A ak máte talent, môžete si vyrobiť panel z drahých materiálov..

Čo dať deťom

Na Mikuláša je tiež zvykom dávať deťom darčeky. A ak budete postupovať podľa tradície, dospelí by mali dávať darčeky do detských topánok alebo ponožiek, ktoré sa nachádzajú v blízkosti lôžka. A na Ukrajine je darček vložený dieťaťu priamo pod vankúš. To sa robí, keď dieťa spí..

Ak chcete dieťa prekvapiť, postupujte takto. Ponožka je ušitá z červeného materiálu. Je naplnený: sladkosťami, perníkom, sušienkami a čokoládou.

Môžete to urobiť iným spôsobom. Napríklad pečte koláče, koláče alebo sušienky vlastnými rukami. A deti budú potešené: hračky a suveníry, ktoré budú prijaté na tieto prázdniny.

Aký dátum je Deň svätého Mikuláša. Čo dať blízkym

Fotografia remesiel

Samozrejme, môžete ich dlhodobo uvádzať prítomný, ktoré sú predstavené v tento slávnostný deň. Ale aby to nebolo nudné, stojí za to robiť remeslá, ktorých nápady vám budú predstavené nižšie.

deň remesiel svätého Mikuláša

deň svätého Mikuláša pre deti

aký deň je svätý Mikuláš

deň svätého Mikuláša, divotvorcu

deň remesiel svätého Mikuláša

deň remesiel svätého Mikuláša