Aký je najlepší spôsob stavby domu?

Aký je najlepší spôsob stavby domu?

Na stavbu rodinných domov sa používa široká škála materiálov. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri výbere. Vlastnosti niekoľkých najbežnejších stavebných materiálov sú popísané nižšie, na základe ktorých je možné urobiť optimálne rozhodnutie..

Výstavba rodinných domov z plynových silikátových blokov

Tí, ktorí sa usilujú ušetriť peniaze pri stavbe domu, by mali venovať pozornosť blokom z silikátového plynu, ktoré sú o 25-30% lacnejšie ako tehly.. Životnosť bloku plynného kremičitanu sa pohybuje od päťdesiat do osemdesiat rokov, takže tento materiál je odolný. Výstavba domov z plynových silikátových blokov je výhodná nielen z dôvodu ich dostupných nákladov, ale aj z iných dôvodov. Vzhľadom na geometrické vlastnosti týchto výrobkov je možné minimalizovať spotrebu samotných tvárnic aj murovacej zmesi. Navyše sa ľahko skladujú a prepravujú pomocou paliet. Niektoré z najdôležitejších výhod plynových silikátových blokových domov zahŕňajú nasledujúce funkcie:

  • Vysoké tepelnoizolačné vlastnosti. Plynové silikátové steny bloku držia teplo niekoľkokrát lepšie ako kameň a tehly.
  • Priepustnosť vodných pár. Vďaka svojej pórovitej štruktúre plynný kremičitan prechádza parou dvakrát účinnejšie v porovnaní s murivom. To umožňuje v dome udržiavať priaznivé mikroklimatické podmienky..
  • Požiarna odolnosť. Plynové silikátové konštrukcie sú schopné odolávať priamemu nárazu ohňa niekoľko hodín.

Aký je najlepší spôsob stavby domu?

Výstavba rodinných domov z penového betónu

Tepelnoizolačné vlastnosti penobetónu sú päťkrát až sedemkrát lepšie ako pri murive. Existujú rôzne typy penobetónových blokov, ktoré sa líšia hustotou. Čím menej penobetónový blok váži, tým sú jeho tepelnoizolačné vlastnosti vyššie, ale jeho pevnosť je nižšia. Ľahký penový betón sa preto nazýva tepelne izolačný a ťažký penový betón, ktorého pevnosť je porovnateľná s tehlou, sa nazýva konštrukčný. Prvý typ penobetónu je vhodný na stavbu stavebných prvkov, ktoré nie sú vystavené veľkému zaťaženiu, druhý typ sa používa na kladenie miest s vysokým zaťažením.

Stavba rodinných domov zo sutinového kameňa

Jeden z najobľúbenejších stavebných materiálov v súčasnosti, z ktorého sú postavené domy – suťový kameň. Môže byť prírodného alebo umelého pôvodu. Základ, postavený z sutinového kameňa, je veľmi spoľahlivý. Na tieto účely sa používajú kamene rôznych tvarov, hmotností a veľkostí, najrozšírenejším v stavebníctve je však kachľový lom, ktorý má rovné a hladké strany. Je veľmi ľahké z neho postaviť rôzne štruktúry. Domy zo suťového kameňa sú postavené rovnakým spôsobom ako z tehál: jednotlivé prvky sú naskladané na seba a pripevnené betónovou maltou. Základy zo sutiny sú vhodné na stavbu vysokých nosných konštrukcií. Tento materiál sa vyznačuje nasledujúcimi výhodami:

  • ekologická čistota;
  • vysoká pevnosť, trvanlivosť a spoľahlivosť;
  • vysoká odolnosť voči vode;
  • atraktívny vzhľad, ktorý vám umožní zaobísť sa bez ďalšieho obloženia.

Buta má však tiež určité nevýhody, vrátane:

  • dosť vysoké náklady;
  • dlhodobé stavebné práce;
  • zložitosť výpočtov vykonaných pri príprave projektu domu.

Nevýhody buta sú kompenzované možnosťou kombinácie s inými stavebnými materiálmi. Napríklad, aby ste znížili náklady na stavbu, môžete postaviť základ z trosiek a steny z tehál. Pri použití tohto prístupu je potrebné vziať do úvahy rozdiely v technológii kladenia týchto stavebných materiálov..