Ľanový olej na drevo: vlastnosti a výhody

Ľanový olej na drevo: vlastnosti a výhody

Ľanový olej na drevo sa vďaka odolným vláknam začal používať, poskytuje vysoko kvalitnú ochranu a starostlivosť o vnútorné i vonkajšie povrchy.

Taký populárny konečný prírodný materiál je pre mnohých výhodnejší v porovnaní s farbami a lakmi..Ľanový olej na drevo: vlastnosti a výhody Pretože olej neobsahuje alkydové živice, je úplne netoxický a šetrný k životnému prostrediu.

Ľanový olej, ľahko použiteľný a nasýtený drevom zlatého odtieňa, na impregnovanie dreva, je bežne dostupný a získal si veľkú popularitu a dôveru spotrebiteľov, pretože si získal široké využitie nielen pri spracovaní drevených výrobkov, ale aj pri reštaurovaní obrazov..

Aby sa zachovala prirodzená textúra drevín a predĺžila sa ich životnosť, Oxidom ponúka nákup vysokokvalitného ľanového oleja na drevo s vynikajúcou polymerizáciou. Ak to chcete urobiť, kontaktujte internetový obchod spoločnosti na adrese: https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/masla/lnyanoe-maslo/

Charakteristika prírodného ľanového oleja

Na rozdiel od tradičných surových olejov tento typ oleja vo výrobnom procese prechádza vákuovým spracovaním pri dostatočne vysokej teplote, čo mu umožňuje výrazne zvýšiť jeho viskozitu a skrátiť dobu schnutia. Dvojvriaci alebo polymerizovaný ľanový olej je možné použiť aj do olejových farieb a lakov.

 • Jedným z najdôležitejších aspektov tohto procesu je skutočnosť, že na impregnáciu dreva sa získava čistý ľanový olej, ktorý je možné použiť na povrchovú úpravu drevených povrchov, ktoré pravidelne prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami a pitnou vodou..
 • Niektorí výrobcovia môžu tiež pridávať určité prísady, ktoré môžu navyše dosiahnuť kratšie doby schnutia..
 • Jednou z kľúčových vlastností tohto produktu je absencia tvorby filmu v porovnaní s lakmi a farbami.
 • Materiál je vodotesný, dostatočne flexibilný a odolný voči opotrebovaniu, čo vám umožní ľahko a pohodlne vytvoriť vysokokvalitný saténový povrch..
 • Ľanový olej na drevo má ľahkú príjemnú vôňu trávy a zlatý alebo jantárový odtieň, ktorý dobre zdôrazňuje štruktúru dreva.
 • Impregnácia preniká hlboko do najmenších pórov a drevných vlákien a hotový náter dobre odpudzuje nečistoty a nepotrebuje špeciálnu starostlivosť..
 • Naolejovaný povrch je príjemný na dotyk a v prípade potreby je možné ho kombinovať s väčšinou ostatných olejov.
 • Ľanový olej je spoľahlivou ochranou proti vlhkosti, rozkladu, atmosférickým a biologickým vplyvom. Povlak nestráca atraktivitu odtieňa ultrafialovým žiarením, nepraská pri teplotných zmenách a neodlupuje sa v ťažkých klimatických podmienkach.
  Je možné strechu namontovať v chladnom období

Spôsob aplikácie

 • Ľanový olej sa používa hlavne v interiéroch, napríklad na úpravu panelov, ríms, trámov, nábytku a dokonca drevených podláh, ktoré vyžadujú obnovu niekoľkokrát za rok, pretože majú vysoké zaťaženie povrchu. Niektoré materiály je možné ošetriť ľanovým olejom, aj keď sú veľmi nasiakavé. To platí pre dosky z korku, terakoty, kameňa alebo betónu..
 • Je dôležité nanášať výrobok iba na holé alebo vopred naolejované drevo, pretože prienik oleja alebo vosku do štruktúry dreva nebude postačovať. Rovnako musí byť očistené drevo najskôr obrúsené a utreté.
 • Na vysokokvalitné olejovanie zvyčajne stačia 3 vrstvy s intervalom sušenia každých 12-24 hodín. Na zlepšenie saténovej povrchovej úpravy a hladkej textúry je možné po úplnom zaschnutí posledného náteru vykonať ľahké ručné leštenie a potom podľa potreby naplánovať údržbu 1-2 krát ročne..
 • Stojí za zváženie, že je dovolené drevo pred impregnáciou natrieť vodou, alkoholom alebo hybridnými lazúrami, ale pri použití v exteriéri nezabudnite drevo najskôr ošetriť ochranou proti hmyzu a hubám..
 • Aby ste sa vyhli požiaru, musíte po práci handričku nasiaknutú olejom zlikvidovať ponorením do nádoby s vodou..