Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vybrať-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Ako si vybrať kôš na chlieb

Chlebník by mal byť v každej kuchyni, umožňuje vám skladovať chlieb dlhšie, než len na bežnej poličke..

Aj keď si nekúpite chlieb, ale upečiete si ho sami v pekárni alebo tlakovom hrnci, stále musíte myslieť na to, ako udržať výrobok čo najdlhšie čerstvý..

Hneď je potrebné poznamenať, že plastové vrecká sú na tento účel úplne nevhodné (chlieb môže okamžite zvlhnúť a plesnivieť) a zmrazenie výrobku v chladničke je tiež zbytočné (stratí svoju chuť a vôňu).

Ale v dobrom chlebníku môžu byť potraviny uchované čerstvé a voňavé oveľa dlhšie ako za bežných podmienok. Je pravda, že ho musíte vedieť správne vybrať.

Osobné preferencie, vkus a štýl kuchyne ovplyvňujú výber produktu, existuje však niekoľko všeobecných odporúčaní, ktoré by ste nemali ignorovať:

 1. Objem a veľkosť nádoby na chlieb sa môžu líšiť. Štandardný výrobok obsahuje jednu alebo dve rolky. Nestojí za to skladovať chlieb príliš tesne – rýchlo sa zatuchne a zhorší. Voľba zodpovedá počtu rodinných príslušníkov. Ak v dome žijú 1-2 ľudia, bude im stačiť malý kompaktný výrobok. Pre veľkú rodinu je vhodné vyrobiť kôš na chlieb s niekoľkými priehradkami alebo dvojposchodový.
 2. Pri vývoji schémy práce sa berie do úvahy aj typ chleba, ktorý bude uložený vo výrobku. Pšenica sa zle „znáša“ s ražou. Ak ich spojíte do jednej drevenej škatule, pšenica sa pokryje plesňou a môže byť tiež nasýtená špecifickými aditívami, ktoré sú zvyčajne súčasťou receptov ražného chleba – vôňa cesnaku, rasce alebo koriandra atď..
 3. Pri príprave vzoru sa musíte uistiť, že schéma poskytuje tesné utesnené spojenie medzi vekom a základňou. Chlieb tak zostane dlho čerstvý. Veko drevenej nádoby na chlieb je možné posúvať alebo odnímať. Tak či onak, musí pevne priliehať a bezpečne sa zatvárať.
 4. Farebnosť, tvar a prevedenie dreveného kuchynského doplnku bude podnietiť štýl kuchyne. Klasický polkruhový model je kompaktný, vhodný pre viac možností, ale nie je také ľahké sa oň starať. Vysoký hranatý model zaberie v kuchyni viac miesta, ale dá sa ľahko očistiť od nečistôt.

Veľkosť nádoby na chlieb by mala byť taká, aby v nej bol výrobok voľný

Veľkosť nádoby na chlieb by mala byť taká, aby v nej bol výrobok voľný

Do malej miestnosti by bol dobrou voľbou sklopný kôš na chlieb..

Nástenný kôš na chlieb vyrobený z dreva - pohodlný a praktický

Nástenný kôš na chlieb vyrobený z dreva – pohodlný a praktický

Hlavné vlastnosti: rozmery, materiál

Chlebník je úžasný kuchynský doplnok, ktorý pomáha zachovať chuť a vlastnosti chleba a pečiva (bochníky, bagety, rožky, vdolky, rožky atď.).

Takmer v každej domácnosti môžete vidieť kôš na chlieb, ale veľmi zriedka nájdete dva podobné alebo identické výrobky, pretože obchody dnes ponúkajú obrovský výber, ktorý ohromuje svojou rozmanitosťou..

Boxy na chlieb sú zvyčajne určené na jeden alebo dva bochníky chleba, ale existujú aj dvojstupňové výrobky pre veľký počet výrobkov. Dizajn akéhokoľvek koša na chlieb je vzduchotesný, pretože práve táto vlastnosť pomáha zachovávať vlhkosť, zachováva prirodzený zápach a zabraňuje vzhľadu cudzích ľudí, chráni chlieb pred vysušovaním a tvrdnutím. Viac informácií o posuvných sklenených kuchynských stoloch nájdete tu.

Kedysi úlohu chleba plnili plátenné vrecia a prútené koše, ktoré ľudia vešali do svojich stodôl. V Rusku boli výrobky tkané z brezovej kôry a po objavení sa priemyselnej výroby na konci 19. storočia sa rozšírili nádoby na chlieb z kovu a dreva..

Dnes si môžete vybrať výrobok z akéhokoľvek materiálu:

 • plast;
 • keramické;
 • vyrobené z nehrdzavejúcej ocele;
 • drevené;
 • prútie;
 • sklo.

Každý materiál má, samozrejme, svoje výhody a nevýhody. Výrobcovia navyše vyrábajú nádoby na chlieb rôznych tvarov, farieb, prevedení a veľkostí, takže si určite budete môcť vybrať výrobok, ktorý bude vynikajúcou ozdobou vašej kuchyne..

Vyrobené z dreva (drevené)

Ktorý chlebník je lepší

Mnoho ľudí miluje drevené nádoby na chlieb, ale majú mnoho nevýhod, z ktorých najdôležitejšia je pleseň..

Drevené výrobky sú cenené pre svoju šetrnosť k životnému prostrediu, okrem toho sa krásny chlebník z prírodného dreva perfektne hodí do interiéru kuchyne. Dostatočne dobre uchováva pečivo, ale vyberte si len skutočné vzorky dreva. Najoptimálnejšie sú: jaseň, breza a lipa, pretože práve tieto druhy neprerušia arómu chleba vlastnou drevitou vôňou. Informácie o malých drezoch z nehrdzavejúcej ocele sa dozviete kliknutím na tento odkaz.

Ideálny výrobok bude vyrobený z borievky alebo brezovej kôry, ale bude veľmi problematické ho nájsť (možno objednať u ľudových remeselníkov).

Upozorňujeme, že napriek zrejmým výhodám dreveného chleba má aj nevýhody:

 • drevený výrobok vyžaduje špeciálnu starostlivosť, inak plesnivie a hnije;
 • nie je možné vyčistiť taký chlieb bežnými chemickými prostriedkami, pretože je kontraindikované umývať ho v umývačke riadu;
 • strom môže vyschnúť z teplotných extrémov;
 • buďte pripravení na to, že výrobok sa bude musieť pravidelne meniť, pretože drevo veľmi silne absorbuje pachy a je takmer nemožné ich odstrániť (stojí za to pravidelne vetrať nádobu na chlieb, aby sa predĺžila jej funkcia).

Drevený kôš na chlieb pomôže udržať váš chlieb mäkký a chutný veľmi dlho. Takýto výrobok sa perfektne zmestí do dizajnu kuchyne vo vidieckom, provensálskom alebo ekologickom štýle..

DIY drevený chlieb vo videu:

Prútie

Prútená práca tiež upúta svojou prirodzenosťou, šetrnosťou k životnému prostrediu a krásou. Dodá vašej kuchyni punc pohodlia..

Avšak, ako v prípade dreveného, ​​prútený kôš na chlieb by mal byť vyrobený iba z určitých drevín: napríklad ak majster vyrobí doplnok z brezovej kôry alebo vŕbovej vetvičky, bude vám slúžiť dlho. a poteší vás svojou kvalitou. V tomto článku si môžete prečítať o sklopných kovových policiach pre kuchynské lišty..

Výrobky z čínskych morských rias vás môžu prekvapiť štipľavou rybacou vôňou, ktorá váš chlieb okamžite vyživí..

Neobvyklý chlebník vyrobený z novinových trubíc, video:

Táto možnosť je navyše vhodnejšia pre tých, ktorí neplánujú skladovať potraviny dlhší čas. Chlieb sa spravidla podáva v prútených košíkoch..

Nehrdzavejúca oceľ

Výrobky z nehrdzavejúcej ocele sú samy o sebe celkom pohodlné. Ak v ňom nie sú žiadne plastové alebo drevené vložky, potom bude toto príslušenstvo veľkým detailom vo vašej kuchyni:

 • materiál nepreberá hrdzu, je dostatočne odolný voči rôznym kyselinám, takže sa dá ľahko umývať a čistiť;
 • kovový predmet je veľmi silný a spoľahlivý, takže sa nemôžete báť pádu chleba alebo iných nepríjemných nehôd;
 • takýto výrobok vôbec neabsorbuje pachy, ale má pozoruhodné tepelné vlastnosti, to znamená, že pekárenské výrobky v ňom budú uložené oveľa dlhšie a zostanú čerstvé a chutné;
 • zo širokej škály trhu si môžete vybrať ľubovoľný model podľa svojho vkusu.

Jedinou nevýhodou produktu je jeho rýchla kontaminácia: čerstvé odtlačky prstov budú okamžite viditeľné, takže budete musieť utierať chlieb najmenej raz denne..

Prečo sa oplatí kúpiť nerezový chlebník:

Plast

Plastový výrobok je možno najlacnejší. Líši sa v ľahkosti, peknom dizajne a jednoduchej starostlivosti (stačí ju utrieť vlhkou špongiou), aby ste si však vybrali skutočne kvalitný plastový kôš na chlieb, budete musieť tvrdo pracovať.

ktorý chlebník je lepší

Plastový chlieb – lacný a veselý

Určite majte na pamäti, že nekupujete prírodný produkt, preto ho aspoň skúste kúpiť v obchodoch a dajte prednosť známym značkám.

Starostlivo skontrolujte nádobu na chlieb: musí byť odliata s vysokou kvalitou, skontrolujte prítomnosť zápachu (ak je prítomný aj najmenší náznak, neberte to lepšie, inak bude chlieb s príchuťou plastu).

Ak narazíte na vysokokvalitný výrobok (ekologický moderný plast), potom môže vydržať dosť dlho, ale ak nie, veľmi skoro vás rozruší pohľad na nemilé praskliny na chlebe.

Originálny kôš na chlieb s niekoľkými funkciami:

Keramický tovar

Takýto výrobok, ktorý je výsledkom ručnej práce, môže byť pomerne vzácny a drahý. Keramické nádoby na chlieb sa však vyznačujú svojou kvalitou, jedinečným a nenapodobiteľným dizajnom, krásou a pôvabom. Navyše obrovský plus produktu možno nazvať skutočnosťou, že keramika neabsorbuje nepríjemné pachy, a tiež – tento materiál zabraňuje rastu mikroorganizmov. Preto si váš chlieb uložený v keramickom chlebníku zachová svoje vlastnosti (chuť, vôňa, sviežosť, jemnosť) po dlhú dobu. Ideálne pre marocký štýl, ako aj pre krajinu a Provence.

  Na čo slúžia prístroje?

Hlavnou nevýhodou keramiky je jej nepraktickosť: kvôli silnej krehkosti materiálu neustále riskujete rozbitie alebo pokazenie výrobku, to isté platí pre keramické panvice..

Sklo na chlieb

Ak uvidíte sklenený výrobok v akcii, určite sa vám bude veľmi páčiť. Tieto zásobníky vyzerajú jednoducho úžasne a dokonale doplnia interiér kuchyne v štýle art deco, kde je veľa chrómu, kovu a skla. Vďaka priehľadnosti produktu môžete vždy vidieť, koľko chleba vám zostáva, bez toho, aby ste museli otvoriť kôš na chlieb a bez toho, aby ste sa tam pozreli..

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vybrať-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebníky sa líšia nielen krásou a pôvabom, ale aj šetrnosťou k životnému prostrediu a navyše – pri absencii cudzích pachov.

Rovnako ako keramický predmet, aj sklenený kôš na chlieb bude od vás vyžadovať starostlivú starostlivosť a zaobchádzanie. Jeho hlavné nevýhody sú rovnaké.

Upozorňujeme, že v súčasnosti sa vyrába mnoho kombinovaných výrobkov. To znamená, že chlebník kombinuje rôzne materiály: nehrdzavejúcu oceľ a drevo, nehrdzavejúcu oceľ a plast, sklo a drevo, sklo a kov atď..

Odrody drevených nádob na chlieb

Presne povedané, výrobky z dreva zahŕňajú výrobky, ktoré sú uvedené v skupinách:

 • koše z brezovej kôry;
 • preglejkové nádoby na chlieb;
 • bambusové bochníky na chlieb;
 • nádoby na chlieb vyrobené z drevených komponentov (napríklad tyčinky).

Preglejka je prijateľnou možnosťou suroviny

Preglejka je prijateľnou možnosťou suroviny

Každý z týchto materiálov dokonale „dýcha“. Vzduch vo vnútri takýchto výrobkov prirodzene cirkuluje, a preto je možné brezovú kôru, preglejku a bambus ľahko kombinovať do jedného chleba a doplniť ho drevenými prvkami podľa vlastného vkusu..

Prútený chlebník

Prútený chlebník

V závislosti od formátu dverí sú rozdelené:

 • jednoduché nádoby na chlieb – bez prístreškov a držadiel;
 • nádoby na chlieb s vyrezávaním;
 • drevené nádoby na chlieb so žalúziami.

Vlastnosti drevených modelov

Prírodné drevo je dobre vetrané a má atraktívny vzhľad. Obzvlášť koncepčné budú nádoby na chlieb, ktoré sú navrhnuté a vyzdobené v štýle „krajiny“, etnickej varianty alebo štýlu „Provence“.

Optimálnym výberom surovín sú listy popola, panely z lipy a brezy. Tieto druhy dreva nemajú výrazný a rušivý zápach (napríklad smrek a borovica). Neprerušujú chuť chleba a spĺňajú všetky environmentálne požiadavky.

Ideálny kôš na chlieb bude vyrobený z borievky alebo brezovej kôry, ale nie každý remeselník môže nájsť vhodný list stromu. Môžete sa pokúsiť nájsť podobný materiál v obchodoch s ľudovým umením..

Aj obyčajný drevený kôš na chlieb vyzerá atraktívne

Aj obyčajný drevený chlieb vyzerá atraktívne

Okrem výhod je potrebné pripomenúť aj nevýhody dreveného kontajnera na skladovanie pekárenských výrobkov:

 • výrobok vyrobený z dreva vyžaduje špeciálny prístup, musí byť starostlivo monitorovaný, aby sa na povrchu neobjavila pleseň a hniloba;
 • drevený chlieb nie je možné čistiť bežnými domácimi chemikáliami, nemožno ho umývať ani v umývačke riadu;
 • teplotné poklesy v miestnosti poškodzujú drevené výrobky;
 • musíte vopred pochopiť, že drevený kôš na chlieb má určitú životnosť, je potrebné ho pravidelne meniť, pretože drevená základňa aktívne absorbuje pachy, ktoré je veľmi ťažké odstrániť, optimálnym režimom starostlivosti je pravidelné vetranie.

Prípravné práce

Pred výrobným procesom sa musíte najskôr pripraviť. Zásobte sa všetkými potrebnými nástrojmi a materiálmi, pripravte si výkresy budúceho výrobku v súlade s rozmermi a spôsobom fungovania dverí. Môžete dokonca vytvoriť približné rozloženie, ak sa taká práca vykonáva prvýkrát. Na dizajn sa myslí ako posledný..

Najprv by ste si mali vybrať materiál, z ktorého bude telo vyrobené. Krabica na chlieb pre domácich majstrov môže byť vyrobená z:

 • Preglejka
 • Drevo
 • Bambus
 • Brezová kôra

kutilský box na chlieb vyrobený z dreva

Každý z týchto materiálov je pozoruhodný pre priepustnosť vzduchu a reguláciu vlhkosti vo vnútri nádoby na chlieb – často sú kombinované v jednom produkte. Vďaka týmto vlastnostiam dreva si chlieb dlho zachováva svoju chuť a vôňu. Na upevňovacie prvky a spoje sa používajú malé skrutky, lepidlo na drevo. V závislosti od toho, ako sa dvere otvoria, môžu byť potrebné malé markízy a držadlo. Krabice na chlieb sa vyrábajú v niekoľkých typoch, v závislosti od spôsobu zdobenia dverí:

 • Jednoduché
 • So závitom
 • Žalúzie

svojpomocný drevený chlebník

Prácu zvládne štandardná tesárska súprava. Povrchová úprava výrobku môže byť navinutá – je to určené dizajnom a podľa toho dokončovacími materiálmi, ktoré je potrebné pokryť.

Výhody a nevýhody

Chlebník nie je len krásny kus nábytku, ale aj produkt, ktorý vám umožní udržať chlieb čerstvý a chutný čo najdlhšie. Táto položka vznikla v čase, keď ľudia oceňovali a vážili si každú strúhanku, ktorá bola získaná za cenu tvrdej práce. Prvé nádoby na chlieb boli drevené s vyrezávanými vzormi a mali jednoduchý obdĺžnikový dizajn..

Ako každý kuchynský riad, drevený chlebník má množstvo pozitívnych i negatívnych vlastností..

Výhody:

 • bezpečnosť životného prostredia;
 • vysoký estetický výkon;
 • schopnosť kombinovať s rôznymi štýlmi a interiérmi;
 • neustály pohyb prúdov vzduchu.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Nevýhody:

 • náročná starostlivosť;
 • výskyt húb a plesní;
 • nemožnosť používať umývačku riadu na čistenie;
 • deformácia štruktúry pri náhlych zmenách teploty;
 • neschopnosť používať chemické čistiace prostriedky na čistenie;
 • potreba pravidelného vetrania a sušenia;
 • krátke prevádzkové obdobie.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Porovnanie s inými materiálmi

Moderní výrobcovia vyrábajú tento kontajner z plastu, kovu, keramiky, nehrdzavejúcej ocele, skla a dreva. Všetky materiály sú žiadané a medzi kupujúcimi obľúbené, aj keď majú rôzne parametre..

Krabice na chlieb z nehrdzavejúcej ocele majú nasledujúce vlastnosti:

 • odolnosť voči kyselinám;
 • nedostatok korozívnych procesov;
 • schopnosť prať pomocou rôznych čistiacich prostriedkov;
 • trvanlivosť;
 • široký rozsah;
 • dostupné cenové rozpätie;
 • odolnosť voči mechanickému poškodeniu;
 • nedostatok cudzích pachov;
 • vysoký tepelný výkon;
 • rýchla kontaminácia a potreba častého čistenia kovovej nádoby.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Pri nákupe plastových konštrukcií by ste mali vziať do úvahy nasledujúce vlastnosti:

 • trvanlivosť;
 • nízka hmotnosť;
 • jednoduchosť starostlivosti;
 • schopnosť vybrať si výrobok požadovaného tvaru a veľkosti;
 • ťažkosti pri kúpe kvalitného produktu.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Keramické výrobky majú nasledujúce vlastnosti:

 • vysoké cenové rozpätie;
 • vzácnosť;
 • krehkosť;
 • vysoký estetický výkon;
 • jedinečný dizajn;
 • vysoká kvalita;
 • nedostatok nepríjemného zápachu;
 • útlak nebezpečných mikroorganizmov;
 • zachovanie chuťových a aromatických vlastností výrobkov;
 • nízka odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Sklenené boxy na chlieb sú vysoko estetické výrobky, ktoré majú nasledujúce vlastnosti:

 • bezpečnosť životného prostredia;
 • štýlový dizajn;
 • harmonická kombinácia s rôznymi štylistickými smermi;
 • nedostatok nepríjemných pachov;
 • schopnosť vizuálne hodnotiť obsah na diaľku;
 • nízka odolnosť voči mechanickému poškodeniu;
 • rýchle nahromadenie prachu a nečistôt.

Pri výbere potrebného produktu je lepšie uprednostniť kombinované výrobky, ktoré môžu zahŕňať niekoľko materiálov súčasne..

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Z ktorých stromov sú vyrobené nádoby na chlieb??

Pri kúpe tohto kuchynského riadu musíte venovať pozornosť druhu dreva, z ktorého je konštrukcia vyrobená..

 • Najpopulárnejšie sú lesy takých stromov, ako sú jaseň, breza a lipa, ktoré do produktov neprenášajú svoju vlastnú arómu, ľahko nadobúdajú potrebné formy a sú trvanlivé. Ľudoví remeselníci odporúčajú venovať pozornosť nádobám na borievku a céder, v ktorých sa po celú dobu prevádzky netvoria plesne, patogénne mikroorganizmy a nepríjemné pachy..
 • O prútené výrobky a nádoby z brezového chleba nie je menší záujem. Položky z brezovej kôry a vŕby nielen dodávajú miestnosti útulnosť a dokonale zachovávajú čerstvosť výrobkov, ale majú aj dlhé obdobie prevádzky. Skúsené ženy v domácnosti odporúčajú nákup prútených výrobkov iba v špecializovaných predajniach ľudových remeselníkov, v ktorých nemôžete nájsť nádoby na čínske riasy. Tieto položky majú nepríjemný morský zápach, ktorý sa určite prenesie do pekárenských výrobkov..
 • V poslednej dobe môžete vidieť aj výrobky vyrobené z bambusu. Bambus je lacné drevo, ktorého výsadba sa rýchlo šíri a zotavuje. Napriek nízkym nákladom na materiál sú výrobky z neho vysoko odolné voči hubám, plesniam a nebezpečným mikroorganizmom, vďaka čomu je chlebník praktický a odolný.
 • Je prísne zakázané vyrábať nádoby na chlieb z ihličnatých stromov, ktorých arómu určite absorbujú všetky pekárenské výrobky..

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Čo potrebujete k práci

Ak sa rozhodnete vyrobiť kôš na chlieb, v prvom rade budete potrebovať nasledujúce materiály a príslušenstvo:

Preglejka Toto je hlavný materiál, na ktorého kvalitu sú veľmi vysoké nároky, najlepšie je zvoliť stupeň 1/1, v ktorom sú obe strany atraktívne a spoľahlivé..

Musíte tiež v ideálnom prípade vybrať brúsené listy, potom budete musieť povrchy oveľa menej spracovávať, čo výrazne zjednoduší a urýchli pracovný proces, ich cena je vyššia, ale rozdiel nie je taký veľký

Komponenty Patria sem drevené bloky, ktoré sa používajú, ak sú dvere vyrobené vo forme zámok alebo závesov, ak sú k nim dvere pripevnené. Používajú sa aj držadlá, ktoré by mali byť nielen pohodlné, ale aj krásne..

Pokiaľ ide o upevňovacie prvky, je najlepšie použiť samorezné skrutky hrúbky 3 mm a všetky spoje dodatočne spevniť lepidlom na drevo.

Nástroj Na rezanie materiálu sa používa buď ručné alebo elektrické náradie. Nezabudnite na potrebu brúsiť konce, preto sa používa obyčajný brúsny papier s rôznymi zrnitosťami.
Ochranné zlúčeniny Drevený povrch musí byť chránený pred vlhkosťou a nečistotami ochranným náterom. Keďže budeme vyrábať kôš na chlieb, je potrebné použiť buď špeciálne oleje alebo potravinárske laky, aby sa vylúčil negatívny vplyv na ľudské zdravie.
  Výber správneho darčeka ku Dňu zdravotne postihnutých

Dôležité!

Ak chcete vytvoriť kvalitný výrobok, musíte vykonať veľmi starostlivé merania a označiť všetky prvky.

V tejto práci sa nezaobídete bez pásky, pravítka, štvorca a stolárskej ceruzky..

Ak je to žiaduce, na povrch je možné použiť kresbu alebo ozdobu, to sa robí buď pomocou farieb, alebo spálením

Ak je to žiaduce, na povrch je možné použiť kresbu alebo ozdobu, to sa robí buď pomocou farieb, alebo spálením

Popis procesu

Povieme vám, ako správne pripraviť materiál, ako si ho vybrať a akým nuansám by ste mali venovať veľkú pozornosť. Každý detail je tu dôležitý, preto by ste mali všetky odporúčania dôsledne dodržiavať.

Prípravná fáza

Táto fáza zahŕňa niekoľko dôležitých akcií:

 • Najprv si musíte vybrať vysokokvalitný materiál výroby, je lepšie použiť preglejku s hrúbkou asi 10 mm, potom bude chlebník pevný a vydrží aj značné zaťaženie. Odporúčame použiť možnosti s hornou vrstvou brezovej dyhy, pretože toto drevo je na rozdiel od ihličnanov tvrdšie a nevypúšťa živice;

Najlepšie je vybrať triedu FC E1, pretože má minimálny obsah formaldehydu, čo je veľmi dôležité

Najlepšie je vybrať triedu FC E1, pretože má minimálny obsah formaldehydu, čo je veľmi dôležité

 • Z preglejky musíte tiež urobiť kresby nádoby na chlieb vlastnými rukami, tu nie je potrebná dokonalá presnosť, najdôležitejšie je určiť všetky rozmery, aby ste sa v procese práce mohli jasne orientovať a vyhnúť sa chybám. Môžete použiť hotové možnosti z internetu alebo špecializovanej literatúry, nebude ťažké ich nájsť a povieme vám o jednom zaujímavom riešení;

Pomerne jednoduchá, ale veľmi zaujímavá možnosť, ktorú v tejto recenzii zvážime.

Pomerne jednoduchá, ale veľmi zaujímavá možnosť, ktorú v tejto recenzii zvážime.

 • Na základe náčrtu sú určené rozmery všetkých prvkov a potom je potrebné nakresliť list preglejky. Každý prvok umiestnite správne, aby bol materiál použitý čo najhospodárnejšie a najefektívnejšie.

Rezanie a montáž

Hlavná práca začína po označení, nie je v nich nič zložité, napriek tomu vám pokyny v tejto kapitole pomôžu porozumieť procesu ešte lepšie:

 • V prvom rade musíte odrezať všetky prvky, na to použijete buď skladačku alebo ručnú pílu s jemným zubom. Materiál sa pri pílení veľmi ľahko poškodí, preto je potrebné na všetky čiary naniesť zmes lepidla na drevo a vody v pomere 1: 2 a počkať, kým kompozícia nevyschne;

Dôležité!

Pri práci s ručným nástrojom netlačte príliš silno, umožní vám to dosiahnuť najkvalitnejší rez preglejky.

Píla s jemným zubom - presne to, čo potrebujete

Píla s jemným zubom – presne to, čo potrebujete

 • Po rezaní musíte starostlivo spracovať všetky konce, na to stačí obyčajný brúsny papier, povrchy sú vyrovnané a zaoblené, aby boli prvky atraktívnejšie;
 • V bokoch sú vyrezané drážky pre dvere, ktoré súčasne fungujú ako dosky na krájanie chleba. V strede je priečka, na ktorej je tyč s drážkami. Môžete to urobiť jednoduchšie: nerobte priečku, ale pripevnite na závesy pevné dvere, rozhodnutie je na vás;
 • Ďalej sú prvky navzájom spojené, je dôležité vŕtať otvory s malým priemerom pred zaskrutkovaním samorezných skrutiek, aby sa zabránilo vzniku trhlín v materiáli. Je lepšie zvoliť tenší upevňovací prvok, aby bol na hotovom výrobku nenápadný, čiapky sa zapustia a potom sa zapečatia tmelom, aby zodpovedal farbe povrchu;
 • Potom je potrebné pripevniť dvere, ak majú byť inštalované na záclony. Nezabudnite tiež na držadlá, s ich pomocou bude používanie nádoby na chlieb oveľa pohodlnejšie. V neposlednom rade sa na povrch nanáša ochranná zmes..

Nezabudnite, že dvierka nádoby na chlieb by sa mali otvárať nadol, takže je ich používanie oveľa pohodlnejšie.

Nezabudnite, že dvierka nádoby na chlieb by sa mali otvárať nadol, takže je ich používanie oveľa pohodlnejšie.

Možnosti dekorácie dreveného chleba

Rada! Je možné vyrobiť variant produktu s viacerými oddeleniami. Takáto výroba umožňuje pohodlné používanie a triedenie múky a pekárskych výrobkov. Oddeľovač je vyrobený z lamiel alebo tenkých dosiek.

Ručne vyrábané bochníky na chlieb sa vyznačujú svojou individualitou a originálnym dizajnom, a to všetko vďaka exkluzívnym dekoračným metódam. Pred niekoľkými storočiami boli na výrobky na skladovanie chleba aplikované bohaté dekoratívne prvky pomocou dyhy, rezbárstva, gravírovania a maľovania. V aristokratických domoch bolo možné nájsť škatule s monogrammi. V chudobných domoch sa používali predmety vyrobené z brezovej kôry. Roľníci používali na skladovanie chleba prútené možnosti.

Kresbu s jasnými farbami môžete použiť aj sami.

Na produkt môžete nezávisle aplikovať kresbu jasnými farbami

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Na vytvorenie krásneho a prispôsobeného šperku je možné zvoliť rôzne metódy:

 1. Drevorezba vám umožňuje vytvárať reliéfne kompozície z ozdôb, vzorov alebo obrazov. Môžete si vybrať prírodné motívy a vytvoriť ich pomocou frézovania.
 2. Decoupage je technika vkladania obrúskov s jasnými, krásnymi motívmi. Táto možnosť dizajnu je vhodná pre drevené výrobky. Povrch musí byť hladký, potom obrúsok zopakuje siluetu štruktúry bez chýb. Vhodné sú aj výstrižky z novín alebo pohľadnice..

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Na poznámku! Ak sa chcete inšpirovať nápadmi na vytvorenie chleba, môžete si pozrieť rôzne fotografie alebo videá s možnosťami dizajnu. Originálny dizajn vyrobený vlastnými rukami bude vyzerať atraktívne v rôznych štýloch interiéru a bude trvať dlho!

  Foto 1 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 2 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 3 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 4 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 5 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 6 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 7 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 8 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 9 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 10 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 11 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 12 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 13 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 14 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 15 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 16 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Fotografia 17 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 18 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 19 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 20 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 21 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 22 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 23 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 24 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 25 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 26 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 27 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 28 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 29 Ako vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

  Foto 30 Ako si vyrobiť kôš na chlieb z dreva vlastnými rukami: majstrovské kurzy a užitočné rady od remeselníkov

Možnosti dizajnu

Vzhľadom na to, že neexistujú žiadne prísne technické normy a pravidlá na výrobu nádob na skladovanie chleba, výrobcovia vyrábajú obrovské množstvo týchto kuchynských doplnkov, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom, dizajnom, farbou atď. Najpopulárnejšími možnosťami sú nádoby na biely chlieb alebo modely vyzrievajúce v odtieňoch prírodného dreva.

Klasická veľkosť nádoby na chlieb je navrhnutá pre dva bochníky chleba, ale môžete nájsť dvojúrovňové veľké modely, ktoré vyzerajú skôr ako domy. Hlavnou črtou všetkých štruktúr je prítomnosť veka, ktoré zaisťuje tesnosť a tiež chráni chlieb pred vysušením, zachováva arómu chleba a udržuje požadovanú úroveň vlhkosti..

Dizajn tiež zabraňuje vniknutiu cudzích pachov do produktu.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Výrobcovia neustále pracujú na zlepšovaní vzhľadu svojich výrobkov, hľadaní nových dizajnových riešení a zlepšovaní kvality nádob na chlieb. Tieto ukazovatele je možné dosiahnuť iba kombináciou rôznych materiálov v jednom produkte. Najpopulárnejšie sú nasledujúce kombinácie:

 • drevo a nehrdzavejúca oceľ;
 • plast a kov;
 • sklo a nehrdzavejúca oceľ;
 • drevo a sklo.

Rovnako úspešným dizajnovým riešením bola kombinácia nádoby na chlieb s krájacou doskou. Tieto štruktúry môžu byť niekoľkých typov:

 • doska na krájanie so špeciálnym ochranným krytom;
 • hlboký kontajner na výrobky s vekom vo forme dosky;
 • výsuvná konštrukcia dosky na krájanie.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Všetky možnosti sú veľmi pohodlné a praktické a výber konkrétneho modelu závisí iba od estetických preferencií hostesky. Vlákno na tejto pracovnej ploche nemá žiadnu špeciálnu funkciu a pri nákupe môžete túto funkciu nádoby na chlieb ignorovať. Veľké rodiny musia venovať pozornosť dvojúrovňovým štruktúram, ktoré pomôžu nielen uložiť veľké množstvo rôznych druhov chleba oddelene, ale tiež výrazne ušetria priestor v kuchyni..

Tvar nádoby na chlieb závisí od celkového interiéru kuchyne a jej plochy. Oválne a obdĺžnikové nádoby so zdvíhacími viečkami sú vhodné do kompaktných miestností a vhodne tvarovaného chleba. Okrúhle výrobky si vyberajú majitelia veľkého kuchynského priestoru a milovníci roliek a guľatého chleba. Inovatívnym vývojom v tomto odvetví je vákuový kôš na chlieb, z ktorého je potrebné pomocou špeciálnej pumpy odčerpať všetok vzduch..

Na denné použitie je tento model nepohodlný, ale pre ľudí, ktorí žijú mimo mesta a nemajú možnosť každý deň si kúpiť čerstvý chlieb, sa vynález stane neoceniteľným a nenahraditeľným..

Niektorí výrobcovia poskytli na svojich výrobkoch špeciálne upevňovacie prvky, ktoré vám umožnia pripevniť kôš na chlieb na stenu, čo výrazne ušetrí priestor v kuchyni..

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Pravidlá skladovania chleba

Všetky jemnosti a zvláštnosti skladovania chleba sa dedia z generácie na generáciu už mnoho rokov. Matky a babičky prenášajú tieto kulinárske tajomstvá na svoje dcéry a vnučky, ktoré pomôžu mladým gazdinkám správne spravovať svoju domácnosť a skladovať potraviny vo vysokej kvalite..

Dlhodobé laboratórne štúdie pracovníkov potravinárskeho priemyslu viedli k pochopeniu, že chlieb je lepšie skladovať v úplnom vákuu alebo s konštantnými prúdmi vzduchu. V domácom prostredí je veľmi ťažké vytvoriť a udržať úplné vákuum, preto sa na múčne výrobky najlepšie hodia priedušné drevené nádoby. Kombinované nádoby na chlieb musia byť vybavené špeciálnym vetraním alebo mriežkovým dnom..

Chlieb môžete skladovať iba vo vysoko kvalitných nádobách, ktoré musia mať nasledujúce parametre:

 • absencia trhlín a mechanického poškodenia;
 • nedostatok nepríjemnej a rušivej chemickej arómy;
 • prítomnosť zapečateného krytu;
 • jednotná farba.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Pred použitím nového príslušenstva ho musíte najskôr dôkladne umyť, vysušiť a niekoľko dní vetrať na čerstvom vzduchu. Pekári neodporúčajú skladovať múčne výrobky v plastových vreciach, ktoré neumožňujú priechod vzduchu a vlhkosti, a výrobky rýchlo plesnivejú. Niektoré ženy v domácnosti praktizujú mrazenie produktu, ale tento postup mení chuť a vôňu, aj keď predlžuje trvanlivosť chleba..

Trvanie skladovania múčnych výrobkov je tiež ovplyvnené umiestnením štruktúry. Odborníci odporúčajú inštalovať tento kontajner mimo sporáka alebo drezu..

Najvhodnejšie umiestnenie nádoby na chlieb je na opačnej strane hlavnej pracovnej plochy.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Aby sa múčne výrobky dlho skladovali a zostali čerstvé, musíte do nádoby na chlieb vložiť malý kúsok jablka alebo zemiakov a štipka soli alebo cukru zabráni vzniku nepríjemného zápachu. Malý plátok pomaranča alebo citrónu naplní nádobu príjemnou a chutnou citrusovou arómou. Odborníci neodporúčajú skladovať rôzne druhy chleba v jednej nádobe. Každý druh by mal byť od seba izolovaný kvôli svojmu odlišnému obsahu vlhkosti a prítomnosti špecifických aróm..

Skúsené ženy v domácnosti odporúčajú týždenné generálne čistenie nádoby na chlieb, počas ktorého je potrebné nielen odstrániť starý chlieb a drobky, ale tiež opláchnuť štruktúru, vysušiť a na dezinfekciu môžete vnútorný povrch utrieť alkoholovým roztokom alebo octom.

Neodporúča sa používať chemické zlúčeniny.

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník v kuchyni, z akého materiálu si vyberiete-chlebník s vlastnými rukami, majstrovská trieda krok za krokom

Chlebník vyrobený z dreva

Výroba drevenej škatule na chlieb vlastnými rukami je dosť jednoduchá. Stojí za zváženie, že lipa, jaseň a breza budú na to ideálne. Borovica a smrek majú príliš perzistentné pachy, ktoré chlieb absorbuje. Samotný výrobný proces je možné rozdeliť do nasledujúcich etáp:

 1. Podľa výkresu sú všetky prvky vyrezané zo stromu, ktorý by mal do seba tesne zapadať. Veľkosti môžu byť ľubovoľné. Príklad parametrov je znázornený na obrázku..
 2. Časti je možné spojiť pomocou skrutiek, klincov na nábytok alebo lepidla na drevo. Šikovnejší remeselníci používajú tŕňové spojenie. Na niektorých častiach sú vytvorené hroty a na iných drážky..
 3. Švy v spojoch sú pre lepšie spojenie potiahnuté lepidlom. V tomto prípade musia byť všetky pripojenia starostlivo spracované. To sa vykonáva brúsnym papierom..
 4. Na konci sú vyrobené dvere. Moderný drevený chlieb je spravidla vybavený závesovými dverami, ktoré sú vyrobené z tenkých pásikov..
 5. Aby sa závesové dvere pohybovali, musíte v tele výrobku vytvoriť drážku, po ktorej sa bude tento prvok pohybovať.

kutilský box na chlieb vyrobený z dreva

Môžete si urobiť verziu dverí z jednoduchšej vzorky. V tomto prípade sa opona sklopí smerom von. Je tiež vyrobený z tenkých pásikov. Dosky sú často nahradené bambusovým kobercom, ktorý je prešitý silnou niťou..

V každom prípade budú také chlebové nádoby celkom priestorné a funkčné. Vďaka materiálu je výrobok úplne ekologický a bude sa hodiť do akéhokoľvek štýlu interiéru. Povrch je možné otvoriť lakom na drevo, ktorý bol predtým natretý vzorom. Tí, ktorí sa venujú stolárstvu, môžu ozdobiť skrinku rezbami do dreva.

Preglejka ako analóg k drevu

Lacnejším analógom dreva je preglejka. Krabica na chlieb z preglejky urobená vlastnými rukami je vyrobená na rovnakom princípe ako drevená. Hlavnou vecou je nakresliť náčrt budúceho produktu a vyrezať všetky základné prvky s vysokou kvalitou. S preglejkou sa ťažko manipuluje, pretože okraje sa môžu odlupovať, preto buďte veľmi opatrní. Na prácu potrebujete nasledujúce nástroje:

 • Pílenie skladačky
 • Vŕtačka vytvorí otvory pre spájanie dielov
 • Brúska je určená na spracovanie rezov pílou

Nástroje

Poslednou fázou je montáž. Obrázok ukazuje najjednoduchší príklad tohto postupu..

ako vyrobiť krabicu na chlieb z dreva vlastnými rukami

Prvky tela je možné spojiť pomocou lepidla, samorezných skrutiek a drážok. Dverové závesy sú inštalované zvonka. Na konci sa vykoná všeobecné brúsenie a potom sa povrch ozdobí. V skrinke musia byť otvory na vetranie.

Bambusové nádoby na chlieb

Bambusový materiál nie je len ozdobou na dokončenie tela hotového výrobku. Remeselníci často vyrábajú malé nádoby na chlieb z bambusových obrúskov. Takýto výrobok bude vyrobený niekoľko hodín, nie dní – to je hlavné plus.

Na prácu budete potrebovať:

 • Bambusový obrúsok
 • Kartón
 • Samolepiace
 • Nožnice
 • Textil
 • Ceruzka na označenie
 • Ozdobná drevená rukoväť

DIY bambusový chlebník

Rozmery budúceho produktu sú určené parametrami obrúsky. Telo je vyrobené z kartónu. Bočné steny na jednej strane musia byť zaoblené. To sa robí tak, aby sa dvere hladko zatvárali a tesne priliehali k konštrukcii..

Časti sú k sebe prilepené lepidlom. Vyrobené telo je zvnútra prelepené samolepiacou fóliou. Vďaka tejto technike bude lepenka oveľa silnejšia. Posledným krokom bude bambusový povrch. Obrúsok nakrájajte na dve časti. Prvý zodpovedá veľkosti dnu a druhý dverám..

Brezová kôra

box na chlieb z brezovej kôry urobte si sám

Mnoho remeselníkov sa zaujíma: ako vyrobiť kôš na chlieb z brezovej kôry? Tento materiál je veľmi mäkký a poddajný na tkanie. Je ťažké kúpiť tento materiál, ale môžete si ho vyrobiť sami odrezaním hornej vrstvy brezovej kôry.

chlebník z brezovej kôry

Pretože je telo výrobku vytvorené tkaním, chlebník vyzerá ako škatuľka s vekom. V priebehu času materiál z brezovej kôry tvrdne.

Metódy tkania:

 • Koberec
 • Uhlové

V tomto prípade musíte sledovať tvorbu okrajov panelov – mali by byť rovnomerné a tesne tkané. Ak to chcete urobiť, použite niekoľko základných trikov a pridajte zaokrúhľovacie pásy..

Utierka na viečko a spodok je tkaná rovnakej veľkosti, platí to aj pre bočné diely. Spojením je páska z brezovej kôry, ktorá je vpletená do medzier panelov. Krabica na chlieb z brezovej kôry urobená vlastnými rukami urobí interiér kuchyne jedinečnejším a autentickejším.

Chlebník vyrobený z dreva

Video: ako vyrobiť kvalitný kôš na chlieb

Ako vyrobiť drevený chlieb:

A nakoniec recept na perníčky a veľkonočný koláč, ktoré by ste mali uchovávať v chlebníku, aby zostali čerstvé:

ktorý chlebník je lepší

ktorý chlebník je lepší

Nech sa tento produkt stane obrazovým detailom, ktorý doplní obraz vašej útulnej kuchyne! Odporúčame tiež, aby ste sa zoznámili s dobrými sušičkami na zeleninu z tohto materiálu..

Video – Drevený kôš na chlieb decoupage

Fotografia drevených chlebov

Jasný vzor v harmónii so zvyškom dekoru osvieži a ozdobí kuchyňu Biely drevený box na chlieb je ideálny pre stredomorský štýl Krabice na chlieb so starým dekorom sú vhodné pre rustikálne štýly (krajina, Provence) Krabice na chlieb z brezovej kôry zostanú upečené tovar čerstvý až 4 dni Rohová dvojúrovňová štruktúra jednoduchého tvaru vám umožní pohodlne umiestniť rôzne druhy chleba Nádoba na chlieb zabudovaná v kuchynskej súprave je pohodlná, ale musí byť vyrobená podľa individuálneho projektu, pričom zvážte veľkosť kuchynského nábytku Na ozdobenie nádoby na chlieb je vhodné použiť hotové vyrezávané prvky zo starého nábytku