Deň účtovníka. História a tradície sviatkov

deň účtovníka v roku 2017

Existuje mnoho profesií. Každý z nich je bezpochyby dôležitý. Zástupcovia niektorých špecialít vám umožňujú vstúpiť do sveta umenia – sú to hudobníci, herci, choreografi. Ostatné profesie sú určené na pomoc ľuďom – sú to lekári, učitelia, tréneri, profesionáli v oblasti služieb. Existujú profesie, ktoré si vyžadujú seriózne školenie a bez ktorých si jednoducho nemožno predstaviť moderný život. Ide o architektov, inžinierov, právnikov a, samozrejme, účtovníkov..

Väčšina profesií má vlastnú profesionálnu dovolenku. Účtovníci to tiež majú, ale sú tu určité nuansy. Profesia účtovníka je oprávnene považovaná za jednu z najcennejších. Vďaka nim všetci dostávame mzdy, vedúci podnikov prinášajú výpočty celých podnikov. Účtovníci musia spĺňať požiadavky, pretože chyby v ich práci sú úplne neprijateľné. Pre bežného človeka je dokonca ťažké predstaviť si objem čísel a čísel, ktoré prechádzajú účtovným oddelením. Účtovníci sú samozrejme hodní úcty a rešpektu a je žiaduce im úprimne zablahoželať. V tomto článku vám povieme, čo je deň účtovníka a kedy ho oslavovať v roku 2017..

Deň účtovníka – kedy oslavovať

Napriek tomu, že na federálnej úrovni stále neexistuje oficiálny deň účtovníkov, účtovníci oslavujú svoj sviatok každý rok. Je pravda, že v rôznych mestách sa to deje v rôznych časoch. Napríklad v regióne Volgograd sa oslavuje 1. novembra, v Krasnodarskom regióne – 12. novembra, v Petrohrade a Moskve – 15. a 16. novembra. V niektorých regiónoch nie je sviatok viazaný na konkrétny dátum, ale oslavuje sa prvú aprílovú nedeľu, ako v regióne Jaroslavľ, alebo posledný novembrový piatok, ako napríklad v Tatarstane. 21. november je považovaný za Všeruský deň účtovníka. Týmto dátumom sa riadi mnoho ruských miest. Mali by ste vedieť, že 10. november sa oslavuje ako Medzinárodný deň účtovníkov. Hlavní účtovníci majú veľké šťastie – môžu to oslavovať s bežnými účtovníkmi aj oddelene, pretože majú osobný sviatok – Deň hlavného účtovníka. Ruskí hlavní účtovníci prijímajú blahoželanie 21. apríla.

  DIY remeslá na Veľkú noc: najzaujímavejšie a najoriginálnejšie príklady fotografií, majstrovské kurzy krok za krokom

deň účtovníka v roku 2017 v Rusku

história sviatku

Deň účtovníka v Rusku je pre mnohých obľúbeným sviatkom. Stojí za to povedať niečo o histórii tohto sviatku. Za východiskový bod na oslavu ich profesionálneho sviatku účtovníkmi možno považovať dátum 21. novembra 1996, keď prezident Ruskej federácie Boris Jeľcin podpísal zákon „o účtovníctve“. Vyznamenanie špecialistov v tejto oblasti bohužiaľ nebolo oficiálne. V roku 2014 sa ministerstvo financií Ruskej federácie pokúsilo určiť oficiálny dátum oslavy, ale nedospelo ku konsenzu. Napriek tomu, že spomínaný zákon už dávno neplatí a 6. decembra 2011 bol prijatý nový zákon „o účtovníctve“, účtovníci a audítori tradične oslavujú svoj deň 21. novembra..

účtovná tradícia

Prázdninové tradície

Deň účtovníka má svoje vlastné tradície, o ktorých stojí za to informovať sa v nasledujúcom odseku. Ľudia, ktorí spojili svoje životy s tak ťažkou a zodpovednou prácou, sú neustále v centre pozornosti. Zabezpečujú dobre koordinovanú prevádzku celého systému akéhokoľvek podniku. Malá spoločnosť si vystačí so službami jedného účtovníka a veľký podnik potrebuje niekoľko špecialistov s určitým rozsahom zodpovedností pre každého. Na počesť profesionálnej dovolenky vytvára manažment mnohých spoločností skutočnú dovolenku pre svojich špecialistov. Organizujú sa firemné akcie, na ktorých si kolegovia vymieňajú skúsenosti, rozprávajú sa o svojich úspechoch a samozrejme blahoželajú a prajú veľa šťastia a zdravia. V takéto večery má manažment možnosť odmeniť významných pracovníkov osvedčeniami a diplomami a jednoducho poďakovať svojim odborníkom za ich prácu. Televízia a rozhlas vysiela programy venované Dňu účtovníka, aby takýto deň nezostal bez povšimnutia. Význam týchto špecialistov zaznamenávajú najvyšší predstavitelia najväčších spoločností. Účtovníci zase majú možnosť hovoriť o problémoch a perspektívach priemyslu. Stranou nestoja ani priatelia a rodina. Kto iný povie najteplejšie slová, ak nie príbuzní a priatelia.

Zhrnutie

Deň účtovníka v Rusku 2017 pripadá na utorok 21. novembra, ale s výkonom účtovníka si nerobte starosti. Po prázdninách opäť príde do práce s čerstvou hlavou, aby zdolal nové výšky..

  Ako pestovať Arabov v krajine