Dieselový generátor je najlepším alternatívnym zdrojom energie pre váš domov

Dieselový generátor je najlepším alternatívnym zdrojom energie pre váš domov

Majitelia súkromných domov a vidieckych chát často čelia problémom s dodávkou elektrickej energie, a to aj počas fáz výstavby.

Preto je pre nich obzvlášť dôležitá otázka organizácie autonómneho napájania. Navrhované na stránke https://www.litenergo.ru/dizelnye-elektrostantsii/dlya-doma/ dieselový generátor tichého domu robí svoju prácu. Moderné vybavenie poskytuje napájanie domu s veľkým počtom domácich spotrebičov.

Ako si vybrať ten správny dieselový generátor pre váš domov

Všetky dieselové generátory pre domácnosť sú komplexné a drahé zariadenia, ktoré sú vybrané pre množstvo dôležitých parametrov. Len vysokokvalitné zariadenie bude fungovať hladko a ekonomicky. Nainštalujte ho do malej prístavby k domu alebo mimo neho.

Pri výbere domáceho dieselového generátora pre váš domov by ste mali vyhodnotiť vlastnosti a parametre takéhoto zariadenia. Medzi dôležité patria:

  • Indikátory napájania. Ak chcete vypočítať zaťaženie, sčítajte všetky aktívne záťaže – výkon všetkých elektrických spotrebičov, ktoré budú pracovať súčasne. Najčastejšie je to počítač, televízor, chladnička, vykurovacie zariadenia, rýchlovarná kanvica, čerpacia stanica atď..
  • Úroveň napätia. Naftový generátor pre domácnosť môže byť trojfázový alebo jednofázový. V prvom prípade sa zariadenie používa pre sieť 380 V, v druhom – 220 V.
  • Vlastnosti spustenia. Jednotky sa štartujú ručne alebo pomocou elektrického štartéra. Ten je napájaný batériou. Prvý typ modelov je vhodný pre zariadenia s nízkym výkonom – do 5 kW. Pri veľkých strojoch sa kábel často nepoužíva, pretože je veľmi ťažké ho manuálne spustiť. Pre systémy napájania, z ktorých je napájaných niekoľko predmetov, je vhodné kúpiť domáce dieselové elektrárne s automatickým štartom.

Osobitná pozornosť sa venuje funkciám chladiaceho systému. Vzduchové inštalácie sú najčastejšie vybavené zariadeniami do 5 kW. Sú schopní pracovať bez prerušenia až 9 hodín. Výkonné zariadenia sú chladené kvapalinou. Takáto technika je schopná fungovať niekoľko dní v rade bez vypnutia..

Výhodné vlastnosti zariadenia

Moderný dieselový generátor pre súkromný dom sa často stáva nesporným zdrojom hlavného alebo dodatočného napájania. Funguje ekonomicky a hladko, čím eliminuje riziko požiaru. Zariadenia sú navrhnuté pre nepretržité zaťaženie, niektoré sú schopné fungovať niekoľko dní za sebou.