Domáca starostlivosť o kvet juky. Foto

Starostlivosť o palmu Yucca doma. Foto

Chcete do svojho interiéru vniesť exotické poznámky? Potom vás osloví palma Yucca. Táto krásna rastlina láka veľké množstvo druhov a dobre rastie aj doma. Získajte informácie o funkciách starostlivosť o palmu yucca z tohto článku potom bude mať váš byt krásny zelený kútik.

Aké sú druhy kvetu Yucca. Fotografie a charakteristiky

Slon juka rastie viac ako meter aj vo vnútorných podmienkach. Stonka je dosť hrubá a smerom hore sa rozbieha na vetvy. Listy dosahujú dĺžku 75 centimetrov a šírku 8. Zelená farba, tvar xiphoid.

Slon yucca rastie aj vo vnútorných podmienkach viac ako meter. Stonka je dosť hrubá a smerom k vrcholu sa rozbieha na vetvy

Ďalší druh palmy, ktorý je vhodný na pestovanie doma – Juka z listov aloe. V hornej časti má listy podobné meču, ostatné sú kopijovité alebo opaskové. Farba olivovo zelená, veľkosť 60 centimetrov. Kmeň je rovný a sú na ňom špirálovito olistené listy.

Ďalším druhom palmy, ktorá je vhodná na pestovanie doma, je aloe listová juka. V hornej časti má listy podobné meču, ostatné sú kopijovité alebo opaskové

Charakteristická vlastnosť Yucca šedá v tom, že nemá stonku. Listy dosahujú 65 centimetrov. Farba je modrozelená so svetlejším okrajom a vzácnymi tenkými kučeravými niťami pozdĺž okrajov.

Charakteristickou črtou yucca grey je, že nemá stonku. Listy dosahujú 65 centimetrov. Farba je sivozelená

Juka vláknitá tiež prakticky nemá stonku. Listy sú dlhé až 70 centimetrov a široké 4 centimetre. Farba je šedozelená alebo žltozelená alebo biela škvrnitá. Listy so zahroteným vrcholom a tenkými kučeravými bielymi vláknami zvesenými dole z okraja.

Vláknitá yucca tiež prakticky nemá stonku. Listy sú dlhé až 70 centimetrov a široké 4 centimetre. Farba je sivozelená

Môžete si vybrať najvhodnejší druh palmy a zasadiť ju do vlastného bytu.

Ako pestovať palmu Yucca doma

Juka sa množí semenami. Majú hustú škrupinu a pred výsadbou je potrebné ich skarifikovať brúsnym papierom, to znamená utrieť bez poškodenia vnútra..

Juka sa množí semenami. Majú hustú škrupinu a pred výsadbou musia byť skarifikované brúsnym papierom,Prerezávanie Yucca

Pripravené semená sa vysejú do zmesi trávnika, listovej pôdy a piesku. Semená sú pochované a zakryté fóliou alebo nádobou. Hrniec na osivo je umiestnený na okne na južnej strane.

Prečítajte si tiež: Ako sa zbaviť kliešťov v krajine

Polievanie by malo byť pravidelné. Film alebo téglik sa denne vyberá a suší, aby prebytočná vlhkosť nepoškodila klíčky. Prvé výhonky sa objavia za mesiac. Keď majú dva alebo tri listy, sedia v pohároch. Po týždni sa sadenice oplodnia nitrofosom v pomere 1 gram na 1 liter vody. Po niekoľkých týždňoch sa kŕmenie opakuje. Keď sa vytvorí piaty list, juku možno transplantovať do hlavného hrnca..

  Vlastnosti dekorácie svadobných stolov

Polievanie by malo byť pravidelné. Film alebo téglik sa denne vyberá a suší, aby prebytočná vlhkosť nepoškodila klíčky.

Prečítajte si tiež: Ako pestovať ricínový olej zo semien

Ak chcete yuccu pestovať rýchlejšie, môžete použiť metódu odrezkov.

Rezne sa vyrábajú od marca do augusta. Rezaný rez sa suší 12 hodín. Listy, s výnimkou prvých dvoch, sa odstránia. Stopka je umiestnená v nádobe s perlitom a upevnená. Po mesiaci s konštantnou vlhkosťou sa objavia korene.

Tiež je možné rozdeliť rastlinu na časti a zasadiť časti stonky. Horná časť je odrezaná, rezy sú sušené a pokryté drveným uhlím. Zakorenenie prebieha vo prevarenej vode. Keď sa objavia korene, môžete ho zasadiť do zeme..

Ak chcete juku pestovať rýchlejšie, môžete použiť metódu odrezkov. Rezne sa vyrábajú od marca do augusta.

Odrezaná časť kmeňa je položená vodorovne do piesku a navlhčená, po chvíli sa na nej objavia klíčky. Potom sa kmeň odreže podľa počtu výhonkov a vysadí. Plátky musia byť posypané dreveným uhlím. Na pni juky sa časom vytvoria nové výhonky..

Yucca sa transplantuje každé 4 roky, aby sa rozšíril priestor koreňového systému alebo orezali poškodené časti. Kompost, humus, trávnik, perlit alebo hrubý piesok sa zmiešajú v rovnakých častiach.

Yucca sa transplantuje každé 4 roky, aby sa rozšíril priestor koreňového systému alebo orezali poškodené časti. Kompost, humus, trávnik, perlit alebo hrubý piesok sa zmiešajú v rovnakých častiach

Na dno hrnca sa naleje expandovaná hlina, potom zmes pôdy a samotný kvet.

Keď sa koreň rozpadne, choré oblasti sú odrezané. Za týmto účelom sa hlinená hrudka v starom hrnci vysuší a potom sa otrasie z koreňa. Rezaný koreň je posypaný drveným uhlím a transplantovaný.

Pozrite si video: Yucca: starostlivosť, reprodukcia, transplantácia

V zime je pre túto rastlinu potrebné dodatočne predĺžiť denné hodiny na 15 hodín. Zalievanie by sa malo vykonávať, keď Zem vyschne. Teplota v lete by mala byť 24 stupňov, v zime 10, čo umožní kvetu kvitnúť.

Juka sa hnojí od polovice jari do polovice leta. Na tento účel sa odoberú minerálne hnojivá a zriedia sa vodou. Listy sa postriekajú roztokom z ich spodnej strany.

  Typy a vlastnosti moderných zakladačov

Zaujímavý článok: Izbové kvety, starostlivosť o chlorofyt

Vošky, roztoče, húsenice, hmyz zo šupín sa objavujú už pri prvých príznakoch ochorenia kvetov. Prispieva k tomu silná zálievka. Keď sa objavia, yucca musí byť ošetrená chemikáliami. Baktericídna, koreňová alebo stonková hniloba, hnedá, sivá škvrna a iné choroby môžu kvetu uškodiť alebo ho zničiť.

Ak sa objaví ktorákoľvek z chorôb, je potrebné ich ihneď liečiť..

Táto rastlina môže ozdobiť akýkoľvek domov, byt alebo kanceláriu, pomôže vytvoriť tropický ostrov v každom ročnom období. Urobte to sami doma Kvet juky a ozdobte interiér živými izbovými rastlinami.