Domáci rum: recept na kašu, destilácia na mesačnom svite

Domáci rum: recept na kašu, destilácia na mesačnom svite

Domáce destiláty sú oveľa kvalitnejšie a prirodzenejšie ako destiláty kúpené v obchode a nie je príliš ťažké ich pripraviť, pretože poznáte technológiu.

S mesačným svitom vo svojom arzenáli môžete vyrábať vodku, whisky, bourbon a tiež rum. Nižšie sa podrobnejšie zoznámime s technológiou ich prípravy..

Domáci rum: ako dať kašu

Kúpou päťlitrovej nádoby so 7 kg trstinovej melasy môžete pripraviť kašu dvoma spôsobmi. Ingrediencie na výrobu melasy-cukrovej kaše:

  • 21 litrov vody;
  • 2 kg trstinovej melasy;
  • 1 krabica turbo droždia Double Snake Rum;
  • 4,5 kg cukru.

Algoritmus varenia:

  1. Melasu rozmiešajte v 21 litroch teplej vody. Pridajte cukor. Dôkladne premiešajte bez zvyškov. Teplota mladiny by mala byť 30 ° C.
  2. Nalejte droždie. Miešajte drevenou lyžicou s dlhou rukoväťou.
  3. Nádobu, kde je kaša pripravená, prikryte vekom.

Komponenty melasovej kaše:

  • 21 litrov vody;
  • 5 kg trstinovej melasy;
  • 1 balenie Dvojitý hadí rum s turbo kvasinkami.

Varenie ako v prvej metóde – všetko dôkladne premiešajte, aby ste získali homogénnu kvapalinu. Fermentácia trvá 7 dní. Presné podmienky skladovania sú zvyčajne uvedené na obale kvasiniek, ale v každom prípade bude potrebné teplé a tmavé miesto..

Tajomstvo destilácie

Po týždni sa získa tmavé pranie s malým množstvom peny. Nalijeme do nádrže. Zahrejte na 50-55 ° C s otvoreným vekom a miešajte, aby sa prebytočný oxid uhličitý odparil. Po dosiahnutí požadovanej teploty znížime výkon na elektrickom sporáku, zatvoríme nádrž vekom a zhromaždíme chladenie. Pevná dioptria umožňuje "chytiť penu", aby nešla vo výbere príliš tvrdo.

Keď je v nádrži menej tekutiny, môžete postupne pridávať výkon, zvyšovať rýchlosť vzletu. Tu nie sú žiadne ďalšie dôležité nuansy. Po skončení prvej destilácie je potrebné v nádrži primiešať surový alkohol s vinasou. Toto je zvyšok po destilácii alkoholu z rmutu. Prídavok vinasy pomáha získať bohatšiu chuť a vôňu hotového výrobku.

  Domáci koláčový tmel: recepty krok za krokom, príklady fotografií, video

Zostavujeme prístroj: do cára umiestnime 3 medené dýzy, zapneme chladenie podľa samostatnej schémy vstupu spätného chladiča a chladničky, na každej vetve je ihlový ventil. Začneme zariadenie pretaktovať a odoberieme hlavy. V prevádzkovom režime kvapky začnú pomaly kvapkať. Je potrebné vybrať 160 ml, potom ešte dvakrát, po 100 ml. Toto všetko nalejeme do samostatnej nádoby a nahradíme ďalšou, aby zozbierala kvapkajúcu kvapalinu..

Potom úplne otvorte chladenie v chladničke a vyberte ho z refluxného kondenzátora. Zariadenie teraz pracuje v režime jednoduchého destilátora, kým sa prúdom nezíska kvapalina 85 °. Zachytávame teda niektoré z najvoňavejších chvostov. Po dosiahnutí špecifikovaného indikátora vrátime prístroj do normálneho režimu druhej frakčnej destilácie a vykonáme výber tela tradičným spôsobom až do úplného konca, ako sa očakávalo. Už sa ponáhľate kúpiť mesačný svit ešte Aquagradus?! A toto je správne rozhodnutie. Osobne pripravený rum na slávnostnom sviatku upúta hostí lahodnou chuťou a arómou..