Druhy sukulentov s fotografiami a menami

Sukulenty: fotografia a meno. Katalóg rastlín pre florium

Nenáročné a ľahko sa starajúce o sukulenty sa používajú na ozdobu záhradných pozemkov, alpských šmýkačiek a ozdobenie okenných parapetov. Zvyknutý na teplotné extrémy, ľahko tolerujúci nedostatok zálievky, jasné slnečné svetlo alebo dlhodobý polotieň – ideálny pre začiatočníkov alebo nie príliš pozorných záhradníkov.. Sukulenty sa líšia tvarom listov a veľkosťami, preto odporúčame pozrieť sa na fotografie s menami z katalógu. Tento článok vám tiež ukáže, ako sa o tieto jedinečné rastliny správne starať..

Sukulenty: fotografia a popis

Agáve

Americké agáve a agáve kráľovnej Viktórie sú odrodami tejto rastliny. Tvrdé, husté listy zelenej, tmavozelenej alebo zelenej farby so žltkastými pruhmi. Okraj listu je ostrý. Listy vyrastajú v kruhu z centrálneho listu. Rastlina vyžaduje teplotu 8 až 21 stupňov, zalievanie raz za mesiac a žiadne priame svetlo. Americká agáve kvitne len zriedka, kráľovná Viktória nie je kvitnúca rastlina.

Americké agáve a agáve kráľovnej Viktórie sú odrodami tejto rastliny. Tvrdé, husté listy ze

Adenium

Má kmeň podobný stromu a veľa malých listov. Miluje teplo a vlhkosť. Listy rastliny sa postrekujú raz denne, polievajú sa každé tri až štyri dni. Pohodlná teplota nie je nižšia ako 12 stupňov. Kvitne zriedka a uvoľňuje veľa ružových malých kvetov.

Adenium Má kmeň podobný stromu a veľa malých listov. Miluje teplo a vlhkosť. Postrekujte listy rastliny raz denne

Adromiscus

Rastlina s hustými, nadýchanými, škvrnitými listami, miluje zalievanie a ľahký polotieň.

AdromiscusFotografie Adromiscus

Aloe

Tenké, ostré, tmavozelené listy rastú v kruhu. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Rastlina je krátka, zriedka kvitne. Existuje niekoľko odrôd aloe: stromovitý aloe, drep, skladaný vejár, pestrý, tŕňový. Odroda, ako je aloe squat, má liečivé vlastnosti..

Aloe Tenké, ostré, tmavozelené listy rastú v kruhu. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Rastlina je krátka, farebnáFotografia aloe

Anacampseros

Ampelous šťavnaté. Fialové výhonky s malými, mäsitými zelenými listami. Miluje vlhkosť a slnečnú farbu. Tká sa dobre. Bohato kvitne, ružové kvety správneho tvaru.

Anacampseros Ampelous šťavnaté. Fialové výhonky s malými, mäsitými zelenými listami. Miluje vlhkosť a soľ

Aptenia

Krátka, niekedy popínavá rastlina s mäsitými zaoblenými listami a drobnými kvetmi. Vyžaduje dostatočné zalievanie a dobré osvetlenie. Teplota by sa mala udržiavať na úrovni najmenej 18-20 stupňov.

Aptenia Malá, niekedy popínavá rastlina s mäsitými zaoblenými listami a drobnými kvetmi. Vyžaduje obi

Argyroderma

Drobná trváca rastlina pozostávajúca z dvoch mäsitých sivozelených listov, ktoré stoja proti sebe a tvoria akúsi misku. Kvitne každých pár rokov. Kvet je veľkosťou porovnateľný s rastlinou a má ružové alebo biele okvetné lístky. Zavlažovanie pôdy v lete schne a v zime raz za mesiac. Top dressing v lete. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu.

Argyroderma Drobná trváca rastlina zložená z dvoch mäsitých sivozelených listov, ktoré stoja proti sebe

Brigamia

Pomerne vysoký sukulent s kmeňom podobným stromu a tmavozelenými veľkými listami. Znáša letné vysoké teploty až do 30 stupňov. Teplota v zime by nemala byť nižšia ako 15 stupňov. Vyžaduje vysokú vlhkosť a postrek listov. Mierne osvetlenie, kŕmenie fosforečnými hnojivami. Kvitne v zime.

Brigamia Pomerne vysoký sukulent s kmeňom podobným stromu a veľkými tmavozelenými listami. Ok nieFotografie Brigamia

Gasteria

Vytrvalá bylina so zelenými listami zbieraná v ružiciach. Odrody: Armstrong Gastria s okrúhlymi, tvrdými listami, acutifoliate Gastria škvrnitá, bradavičnatá, drobná. Vysoká teplota a svetlo a nízka vlhkosť vzduchu sú dobrými podmienkami pre žalúdok. Pri kvitnutí sa objaví šípka, na konci ktorej je niekoľko zvoncovitých kvetov. Transplantácia rastliny prebieha každé dva až tri roky..

Gasteria Vytrvalá bylina so zelenými listami zbieranými v ružiciach. Odrody: Armstrong Gastria s okrúhlymi, tvrdými listami, acutifoliate Gastria škvrnitá, bradavičnatá, drobná. VysokáFotografie Gasteria

Graptopetalum

Rastlina z čeľade dresovovitých, má stredne veľké, tvrdé. Husté listy s ostrým okrajom. Listy sa zbierajú do roziet alebo kríkov. V lete ľahko toleruje jasné slnko a teplo. V zime počas pokojného obdobia odoláva teplotnému poklesu až o 5 stupňov. Zalievanie zriedkavé: v lete, raz za 15 dní, na jeseň av zime – raz za mesiac. Začína kvitnúť v druhom roku, môže kvitnúť celé leto.

Graptopetalum Rastlina z čeľade jumbo má stredne veľké, tvrdé. Husté listy s ostrým okrajom. Sobr odchádza

Dorstenia

Rastlina so stonkou podobnou stromu a dlhými, úzkymi, svetlo zelenými listami. Rastlina je teplomilná, ľahko toleruje vysoké teploty. Vyžaduje vysoké osvetlenie pri nízkej vlhkosti. Zalievanie v lete každých 10 dní, v zime každé tri týždne. Kvety vyzerajú ako zelené škatule.

Rastlina Dorstenia so stonkou podobnou stromu a dlhými, úzkymi, svetlo zelenými listami. Rastlina je teplomilná, svetlá

Zamioculcas

Niekoľko stoniek, zospodu hrubých a hore tenkých, a veľa zelených hustých oválnych listov. Rastlina môže dosiahnuť výšku jeden a pol metra. Verný vysokým teplotám, ale netoleruje priame slnko a nadmerné zalievanie. Zalievanie by sa nemalo vykonávať viac ako raz týždenne v lete a raz za tri týždne v zime. Rastie dobre na ľahkých, voľných pôdach. Kvitne zriedka. V období kvitnutia uvoľňuje šípku, na konci ktorej je stredne veľký kvet.

Zamioculcas Niekoľko stoniek, zospodu hrubých a hore tenkých a veľa zelených hustých oválnych listov

Conophytum

Nízko rastúca rastlina pozostávajúca z nahromadených zaoblených hustých listov farby od zelenošedej po tmavohnedú. Znáša extrémne teploty, nízku vlhkosť a jasné slnečné svetlo. Zalievanie je mierne, každých 15-20 dní. Kvitne na konci leta alebo na jeseň. Keď kvitne, zo spojenia listov uvoľní šípku a malý žltý kvet.

Conophytum Nízko rastúca rastlina pozostávajúca z akretových, zaoblených, hustých listov s farbou od zelenošedej po tmavohnedú. Znáša extrémne teploty, nízku vlhkosť a svetlé soli.

Cotyledon

Rastlina so stonkou podobnou stromu a početnými silnými listami. Môže dorásť až do dvoch metrov na výšku. Cotyledon sa nebojí extrémov teploty a suchého vzduchu. Pri odchode sa musíte pokúsiť neprevlhčiť pôdu, zalievanie je zriedkavé. Kvitnutie je zriedkavé, hlavne zamoi. Kvety sú vo forme hviezd slabých farieb.

Rastlina Cotyledon so stonkou podobnou stromu a početnými silnými listami. Môže dorásť až do dvoch metrov na výšku. Cotyledon sa nebojí extrémov teploty a suchého vzduchu. Pri odchode sa musíte snažiť, aby to tak nebolo

Omladený

Verí sa, že táto rastlina vyžaduje malú alebo žiadnu údržbu. Pozostáva z mnohých malých, pevných listov, zhromaždených v ružici, ktorej priemer môže dosiahnuť 20 centimetrov. Miluje jasné slnko a nízku vlhkosť. V lete je teplota do 30 stupňov, v zime do 5 stupňov. Pri zalievaní sa snažte zabrániť tomu, aby sa voda dostala do vývodu a hromadila sa v spodnej časti rastliny. Kvitne v lete a vyhadzuje dlhé tenké stopky s malými kvetmi.

Omladený Verí sa, že táto rastlina nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu. Pozostáva z mnohých malých, pevných listov, zhromaždených v ružici, ktorej priemer môže dosiahnuť 20 centimetrov. Miluje jasné slnko a nízku vlhkosťFoto sukulentné Molodilo

Oscularia

Trváca huňatá rastlina. Listy sú zelenošedé, malé, mäsité. Rastlina dobre znáša horúci, suchý vzduch a jasné slnko. Zalievanie je mierne, medzi zalievaním by mala pôda niekoľko cm vyschnúť. Rastie dobre na ľahkých pôdach. Kvitne v lete, malé ružové kvety.

Oscularia je vytrvalá huňatá rastlina. Listy sú zelenošedé, malé, mäsité. Rastlina dobre znáša horúci, suchý vzduch a jasné slnko. Zalievanie je mierne, pôda by mala medzi zálievkami niekoľko sekúnd vyschnúť

Rozchodník

Je to trváca rastlina rodiny bastardov. Rôzne druhy rozchodníkov majú veľkosti od trpaslíka 8-10 cm do 1 metra. Listy sú malé, husté. Ľahko toleruje zmeny teploty, v lete sú povolené teploty až 30 stupňov. Jasné slnečné svetlo a nízka vlhkosť vzduchu sú vhodné pre tento sukulent. V lete sa rozchodník zalieva výdatne raz za týždeň, počas vegetačného pokoja – raz za dva až tri týždne. Vyhnite sa stagnácii vlhkosti. Rastlina zriedka kvitne, kvety pripomínajú hviezdy.

Rozchodník Vytrvalá rastlina z rodiny bastardov. Rôzne druhy rozchodníkov majú veľkosti od trpaslíka 8-10 cm.

Sansevieria

Sukulentná rastlina s hustými kopijovitými listami. Niektoré druhy môžu dosiahnuť výšku až 1,5 metra. Listy sa zbierajú do niekoľkých kusov v zásuvke. Absolútne nenáročná rastlina. Pohodlná teplota 16-25 stupňov, ľahko toleruje suchý vzduch, jasné slnko a príležitostné zalievanie. Pri zalievaní musíte zabezpečiť, aby sa voda nedostala do stredu vývodov. Rastlina kvitne malými kvetmi so silnou vôňou.

Sansevieria Šťavnaté s hustými kopijovitými listami. Niektoré druhy môžu dosiahnuť výšku až 1,5 metra. Lee

Stapelia

Trvalka sukulentná s početnými rozkonárenými stonkami. V lete izbová teplota, nízka vlhkosť vzduchu a jasné slnečné svetlo vytvoria podmienky pre dobrý vývoj rastlín. V lete je šmykľavka polievaná každých 12-15 dní, v zime ju nemusíte polievať. Transplantujte na jar každé dva roky. Kvety sú veľké s nepríjemným zápachom.

Stapelia Trvalka sukulentná s početnými rozkonárenými stonkami. V lete izbová teplota, nízka vlhkosť

Tučná žena

Hustá rastlina s malými, šťavnatými listami vo farbe od jasne zelenej po červenohnedú. Ľahko udržiavateľná rastlina odolná voči vysokým a nízkym teplotám a suchému vzduchu. V lete je potrebná výdatná zálievka. Dobre toleruje jasné slnečné svetlo. Kvitne od konca leta do polovice zimy. Existuje mnoho odrôd bastarda: oválne, skalnaté, striebristé, lymfatické atď..

Crassula Krovinatá rastlina s malými, šťavnatými listami siahajúcou od jasne zelenej po červenohnedú. Ľahko udržiavateľná rastlina odolná voči vysokým a nízkym teplotám a suchému vzduchu. Letná tre

Ako sa starať o sukulenty

Starostlivosť o miniatúrne rastliny je pomerne nenáročná, ale stále musíte dodržiavať niektoré pravidlá. Sukulenty sú púštne rastliny, preto milujú suché podnebie a zmeny teploty. Samozrejme, nebudete schopní vytvoriť prírodné podmienky pre ich rast, pretože v afrických krajinách klesajú teploty až o 25 stupňov.

starostlivosť o miniatúrne rastliny je pomerne nenáročná, ale stále musíte dodržiavať niektoré pravidlá. Sukulenty sú púštne rastliny, takže majú radi suché podnebie.

Pri pestovaní sukulentov akéhokoľvek druhu sa snažte vetrať miestnosť a súčasne monitorovať vlhkosť, pretože tieto rastliny nemajú radi veľmi vlhký vzduch. Kvetináče sú najlepšie umiestnené na parapetoch na južnej strane, pretože sukulenty milujú slnko a dobré osvetlenie je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o ne. Niektoré druhy nerastú dobre, keď sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, preto by ste pri výbere rôznych sukulentov mali vziať do úvahy túto nuanciu..

Sukulenty sú púštne rastliny, preto milujú suché podnebie a zmeny teploty. Samozrejme, nemôžete vytvárať prírodné podmienky pre ich rast, pretože v Afrike

V závislosti od ročného obdobia, izbovej teploty a vlhkosti budete musieť svoje sukulenty naplánovať na vodu. V zime sa odporúča zalievať asi 2 krát za mesiac a od jari do jesene je to možné takmer každý týždeň, v závislosti od vysychania pôdy. Suchá pôda v kvetináči by mala zostať maximálne 3-4, preto dávajte pozor, aby ste korene nevysušili.

Prečítajte si článok: Sukulenty pre tropickú flóru

V prírodných podmienkach sukulenty rastú v piesočnatej pôde, takže si môžete vybrať špeciálne zloženie pôdy, ktoré umožní dobrému prechodu vzduchu a neudrží vlhkosť. Môžete si kúpiť hotovú pôdu z obchodu a potom do nej pridať živiny. Niektorí pestovatelia odporúčajú pridávať do pôdy aktívne uhlie, pretože dobre absorbuje vlhkosť a chráni korene rastlín pred rozpadom..

V prírodných podmienkach sukulenty rastú v piesočnatej pôde, takže si môžete vybrať špeciálne zloženie pôdy, ktoré umožní dobrému priechodu vzduchu a neudrží vlhkosť. Môžete si kúpiť goth

Je dôležité transplantovať sukulenty včas, najmä ak sú rastliny mladé. Odporúča sa opätovná výsadba dospelých rastlín každé dva roky a mladých rastlín ročne. To sa najlepšie robí na jar, ale nie počas kvitnutia alebo pučania..

Je dôležité transplantovať sukulenty včas, najmä ak sú rastliny mladé. Odporúča sa opätovná výsadba dospelých rastlín každé dva roky a mladých rastlín ročne. Najlepšie je to urobiť na jar, ale nie počas

Sukulenty potrebujú hnojenie rovnako ako ostatné rastliny, takže v kvetinárstve si môžete vyzdvihnúť špeciálny prípravok. Zaistite, aby vaše šťavnaté hnojivo obsahovalo minimálne množstvo dusíka, pretože spôsobuje hnilobu koreňov. Sukulenty sa hnojia na jar, pričom koncentrácia zlúčenín by mala byť nižšia ako na kŕmenie iných rastlín. V zime je lepšie tieto rastliny nehnojiť, pretože spia..

Sukulenty potrebujú hnojenie rovnako ako ostatné rastliny, takže v kvetinárstve si môžete vyzdvihnúť špeciálny prípravok. Uchovávajte míny vo svojom šťavnatom hnojiveKatalóg sukulentov

Ak si vyberiete správne sukulenty podľa fotografie a mena z katalógu a poskytnete im dobrú starostlivosť, môžete na parapete usporiadať krásne kvety. Kompozície miniatúrnych rastlín vyzerajú v dizajne moderného bytu veľkolepo, takže môžete zdôrazniť ekologický štýl interiéru.

Ak si vyberiete správne sukulenty podľa fotografie a mena z katalógu a poskytnete im dobrú starostlivosť, môžete na parapete usporiadať krásne kvety. Kompozície z miniatúrnej p

Vyberte si rastliny pre flóru s rovnakými požiadavkami na vlhkosť a teplotu, a potom sa o ne starajte jednoduchšie. Nie je ťažké pestovať sukulenty doma vlastnými rukami, pretože tieto rastliny dobre zakorenia a dokonca môžu potešiť neobvyklým kvitnutím.