História sviatku na príhovor Najsvätejšej Bohorodičky

pokrývka zvykov a tradícií Panny Márie

Ochrana Najsvätejšej Bohorodičky je považovaná za najznámejší sviatok kresťanstva. Tento sviatok je samozrejme iný v tom, že má bohatú históriu. Má tiež svoje vlastné tradície a rituály, ktoré aj dnes dodržiava mnoho obyvateľov Ruska..

Aká je história sviatku?

Všetci viete, že Ochrana Najsvätejšej Bohorodičky má svoje vlastné zvyky a tradície, ako každý iný sviatok. Najprv však stojí za to zoznámiť sa s históriou sviatku. História sviatku sa teda začala písať v 10. storočí. V tomto čase došlo k obkľúčeniu mesta Konštantínopol. Obyvatelia mesta sa zhromaždili v chráme, aby prosili Boha, aby sa nad nimi zľutoval a zachránil ich pred smrťou. Večer bola v kostole bohoslužba a jeden hlboko veriaci človek mal víziu. V týchto vedomostiach svätec videl, že duchom Matky Božej prechádzal chrámom. Potom sama Najčistejšia roztiahla závoj nad hlavami veriacich. Po tejto udalosti bola blokáda zrušená z mesta..

Tento sviatok je považovaný za najuznávanejší vo všetkých mestách Ruska. Grécka cirkev však takýto sviatok v kalendári nemá. V starovekom Rusku ruský ľud veril, že Matka Božia je ochrancom všetkých ľudí. Preto sa sviatok – Cover stal veľmi uctievaným. Na počesť tejto udalosti bolo v Rusku postavených veľa kaplniek a chrámov. A ani dnes táto tradícia nestratila svoj význam..

Andrei Bogolyubsky, ktorý videl tento jav, potom začal kázať ľuďom o Bohu. Ľudia však najskôr tieto príbehy nebrali vážne. Ale po chvíli Pán dal svätcovi zvláštny dar a ľudia ho začali počúvať. Vďaka tomuto mužovi bol v Rusku postavený prvý chrám pomenovaný na počesť tohto sviatku. Až potom mnoho ruských vládcov začalo pestovať kostoly zasvätené Matke Božej..

pokrývka požehnaných panenských znamení

Prázdninové tradície

14. október je dňom príhovoru. V tento deň sa ľudia modlia k tomu najčistejšiemu, aby sa ochránil pred chorobami a zlými ľuďmi. Okrem toho sa na tento sviatok môžete modliť za nájdenie spriaznenej duše a vytvorenie silnej rodiny. A ak veríte viere, ktorá existuje už veľmi dlho, potom ten, kto požiadal o pomoc Matku Božiu na príhovor, bude vždy pod jej ochranou až do nasledujúceho sviatku príhovoru.

  Moderné vinylové podlahy - hlavné výhody

Dievčatám, ktoré snívajú o úspešnom vydaní sa, sa odporúča prísť do kostola 14. októbra. To by ste mali urobiť pred spustením služby. Je potrebné kúpiť si sviečku, postaviť ju pred ikonu Matky Božej a požiadať ju o modlitby za manželstvo a dobrý rodinný život.

Rodinní ľudia na Pokrove by mali chodiť do kostola s celou rodinou. Tiež stojí za to zapáliť sviečku a vo svojich modlitbách požiadať o Božie milosrdenstvo celú rodinu..

Pokiaľ ide o oslavu tohto sviatku, prechádzka by mala byť skromná a veselá. Môžete ich navštíviť alebo ich pozvať domov. V tomto prípade nezabudnite, že tento sviatok by mal prejsť bez hlasných slávností..

Ochrana Najsvätejšej Bohorodičky je spojená s mnohými poverami. Pravoslávni ľudia by im však nemali veriť. Závoj je poznačený skutočnosťou, že od tejto doby začína chladná sezóna. Záhradkári zbierajú úrodu na zimu a dievčatá si obliekajú krásne oblečenie a modlia sa k Matke Božej za dar ženícha. Na tieto sviatky sneží pomerne často. Spravidla pokrýva zem a dá sa porovnať so závojom nevesty. Ak veríte jednému zo znamení, potom ak na Pokrov napadne veľa snehu, znamená to, že tento rok sa očakáva veľa svadieb..

pokrývať sviatočné znamenia

Známky obalu

Tu hovoríme o tom, čo je sviatok príhovoru Najsvätejšej Bohorodičky a aké znaky tu existujú. Mnoho dievčat sa teda snažilo tento deň zabaviť. A to všetko preto, že takéto zosúladenie udalostí im umožní v budúcnosti stretnúť sa so ženíchom. Každé z týchto dievčat čakalo na príhovor obzvlášť vzrušene. Koniec koncov, v tento deň ste mohli povedať veľa šťastia, aby ste zistili svoj osud.

Aby sa veštilo, chlieb sa napiekol vopred. Hotový chlieb sa odnesie do stodoly a položí sa na najvyššiu policu. V tomto prípade stojí za to vysloviť špeciálne sprisahanie. Potom môžete čakať v blízkosti okna na okamih, kedy sa objaví vybraný. Samozrejme, celú noc nikto nestál nečinný v stodole. Preto bol chlieb jednoducho ponechaný cez noc a po návšteve rannej služby bola delikatesa rozdelená na kúsky a ošetrená chlapom. Dievčatá okrem toho, že ich ošetrili chlebom, schovali do vrecka vyvoleného ľanovú niť. Ak bol tento rituál úspešne vykonaný, potom sa ten chlap stal dobrým ženíchom a rodina bola silná..

  Vodouriediteľné farby a laky - štýlové povrchové úpravy stien

Na Pokrove sa skončilo obdobie slávností a okrúhlych tancov na ulici. Obyvatelia dávali prednosť domácim stretnutiam. A toto je múdre rozhodnutie. Vonku sa predsa len ochladilo. Aby sa neochorelo, prechádzky sa preto uskutočňovali doma.

Mladé dievčatá sa večer schádzali doma a začali vyšívať za doprovodu vyzváňacích a vrúcnych piesní. Dievčatá tiež vykonávali rituál pečenia rohov v dome. Vďaka tomuto rituálu bolo v zime v chate vždy teplo aj v najsilnejších mrazoch..

znamenia krycieho dňa

Pokrovský sviatok má svoje vlastné charakteristiky. Jeden zo znakov napríklad hovorí, že ak úprimne poprosíte Matku Božiu o pomoc, ochráni vašu rodinu pred nepriazňou počasia a nepriazňou počasia počas celého roka. Preto sa počas bohoslužby a dnes modlia v rovesníkoch a mysliach za ochranu.

Moderná spoločnosť samozrejme už dlho stratila mnoho rituálov a tradícií, ktoré sú v tento sviatok dôležité. Ale napriek tomu v tento deň veľa ľudí chodí do kostola, aby prosili Matku Božiu o príhovor a ochranu. V tomto prípade stojí za to pripomenúť, že Matka Božia vypočuje modlitby a prosby každého, kto sa na ňu obráti. Preto ak ste veriaci, potom určite pôjdete do chrámu, aby ste zapálili sviečku a modlili sa pred obrazom Matky Božej za vaše blaho a blaho svojich blízkych..

Konečne

V tomto článku sme vám povedali o tom, čo znamená sviatok orodovania Panny Márie a aké má znamenia. Myslíme si, že táto publikácia bude pre vás užitočná a strávite tieto sviatky pokojne a v prospech svojej duše..