Šindle pre súkromnú výstavbu

Šindle pre súkromnú stavbu

Patentovaný v Amerike pred viac ako 100 rokmi, na ukrajinskom trhu mäkká strecha sa objavil relatívne nedávno, ale už sa dokázal zamilovať do profesionálov i bežných spotrebiteľov.

Mäkkou strechou sa rozumejú valcované alebo listové materiály, z ktorých väčšina je vyrobená na báze sklených vlákien, bitúmenu a minerálnych plnív. Výsledkom je viacvrstvový „koláč“, ktorý nie je nižší ako pevnosť kovových dlaždíc, ale zároveň je ľahký a flexibilný. V súkromnej výstavbe si bitúmenový šindeľ Akvaizol získal mimoriadnu popularitu..

Šindle pre súkromnú výstavbu

Foto https://alkiv.ua/ Bitúmenová dlažba Mozaika Aquaizol

Štruktúra bitúmenovej dlaždice Akvaizol

Závod Aquaizol, ktorý pri výrobe používa ropné produkty, vyvinul unikátnu elastickú bitúmenovú škridlu, ktorá sa skladá z nasledujúcich vrstiev:

  1. Vystužujúca základňa – vyrobená zo sklených vlákien a dodáva povlaku vysokú úroveň pevnosti v ťahu a ťahu, odolnosť proti teplotným kontrastom.
  2. Impregnácia je bitúmenové spojivo, ktoré sa nanáša na obe strany pásu a poskytuje izoláciu. Polypropylén funguje ako modifikátor. Ekologická séria má minerálny obväz, v ktorom je obvyklý čadič nahradený troskou.
  3. Dekoratívna drvina – ceramicizovaný čadičový granulát, ktorý dodáva náteru farbu a chráni bitúmenovú vrstvu pred negatívnymi vplyvmi prostredia..
  4. Samolepiaca kompozícia – vrstva na spodnej strane plechu, ktorá výrazne uľahčuje upevnenie strechy na podlahu. Na vnútornej strane je tiež ochranný silikonizovaný film, ktorý je pred inštaláciou odstránený.

Hotová štruktúra je nepretržitý utesnený koberec, ktorý sa počas zrážok nezrúti a nevybledne pri intenzívnom slnečnom žiarení.

Rôzne prevedenia

Asfaltová dlažba Akvaizol vyrábané v dvoch rôznych tvaroch – mozaika a akcent. Prvá kategória má šindľovú geometriu v tvare mnohouholníka, zatiaľ čo mozaikové dlaždice vizuálne pripomínajú medové plásty. V internetovom obchode sú uvedené obe možnosti vo všetkých rôznych farebných odtieňoch Alkiv.ua.

Šindle pre súkromnú výstavbu

Foto https://alkiv.ua/ Bitúmenová škridla Aquaizol Accent

Kde sa používa šindeľ

Mäkká strecha Aquaizol je vhodná na pokrytie širokej škály oblastí komplexnej konfigurácie:

  • klenuté, klenuté a ploché strechy;
  • podkrovia;
  • strechy s vežami a zalomeniami;
  • rímsy a konce;
  • prípojky a vetracie prvky.

Séria, tvar a farba bitúmenových šindľov sa vyberajú na základe konštrukčných vlastností domu a požadovaného efektu. Na upevnenie sa odporúča použiť špeciálne strešné klince a tmel na báze rozptýlenej gumy.