Kedy oslavovať katolícku a pravoslávnu Veľkú noc

Veľkonočné tradície

Veľká noc – je považovaná za kresťanský sviatok, ktorý je načasovaný tak, aby sa zhodoval s Kristovým zmŕtvychvstaním. Tento sviatok oslavujú s radosťou nielen pravoslávni, ale aj katolíci. Veľká noc je sviatok, ktorý znamená víťazstvo nad smrťou a láskou k životu. Táto oslava dáva každému z nás nádej na večnú existenciu. Veľkonočné sviatky sú obdobím, kedy sa cirkev raduje. V tejto dobe otvára svoje brány dokorán a každý sa tu môže venovať koláčom, vajíčkam a iným jedlám, ktoré boli prinesené v koši. V tomto článku sme sa rozhodli povedať vám, kedy budú v roku 2017 v Rusku Veľkonočné sviatky. Povieme vám presný dátum a povieme vám o tradíciách, ktoré sú s touto oslavou spojené..

Tento rok sa oslavuje vzácny prípad, keď katolíci a pravoslávni kresťania oslavujú tento jasný deň – Veľkú noc v ten istý deň. – 16. apríla.

Veľkonočné symboly v Rusku

Keď sa oslavuje Veľká noc. Symboly dovolenky

Kresťanské Veľkonočné sviatky sa zvyčajne oslavujú v nedeľu. Dátumy sa však zakaždým menia. A ak sa rozhodnete vypočítať presný dátum dovolenky sami, bude veľmi ťažké to urobiť. Spravidla sa tvorí na základe slnečného lunárneho kalendára. Z toho vyplýva, že pravoslávna a katolícka Veľká noc majú rôzne dátumy. A to všetko preto, že katolíci a pravoslávni kresťania žijú podľa rôznych kalendárnych systémov..

Ak vás zaujíma dátum Veľkej noci v roku 2017 pre pravoslávnych, ponáhľame sa vám oznámiť, že sa bude konať v 2017 16. apríla. Veľká noc je sviatok, ktorý má už dlho svoje vlastné tradície. Veľkonočné symboly v Rusku sú:

 • maľované vajíčka a veľkonočné koláče, ktoré znamenajú život;
 • voda, ktorá označuje veľkonočné potoky;
 • Požehnaný oheň.

Na Veľkú noc sa kostoly v Rusku zaplnia veriacimi, ktorí počúvajú Božiu službu a potom posväcujú vodu a veľkonočné koláče, ktoré napiekli alebo kúpili vopred..

Podľa tradície je po božskej službe zvykom prísť domov a prerušiť pôst pri slávnostnom stole so svojimi príbuznými. Tento deň netrpezlivo očakávajú tí ľudia, ktorí sa postia už 48 dní. Na slávnostnom stole by ste mali predovšetkým jesť vajíčko. A potom zvyčajne jedia veľkonočný koláč. Hneď ako zjete tieto dva produkty, môžete začať jesť ďalšie jedlá, ktoré sú na vašom sviatočnom stole..

  Ako sa zbaviť mravcov v záhrade

Vedeli ste, že rozbíjanie vajíčok je mnohými považované za obľúbenú veľkonočnú zábavu. Túto zábavnú hru hrajú 2 hráči. Ľudia berú vajíčka do rúk a navzájom si ich mlátia do čela. Vyhráva ten, kto v rukách drží celé vajíčko..

V tomto článku uvádzame všetky tradície slávenia Veľkej noci. Ďalšou príjemnou tradíciou Veľkej noci je christianizácia. Ľudia akéhokoľvek veku v tento deň by mali trikrát pobozkať priateľa a zároveň povedať „Kristus je vzkriesený!“ V takom prípade by ste v reakcii mali počuť vetu „Skutočne vzkriesený!“.

Známky kresťanských sviatkov – Veľká noc

Stojí za to povedať, že na Veľkú noc existujú určité znaky. Prichádzajú do nášho života od staroveku. Teraz pre vás uvedieme niekoľko takýchto príkladov..

 • Osoba, ktorá sa po bohoslužbe najskôr vráti domov, bude mať pod krídlami šťastia celý rok..
 • Aby ste do svojho domu pritiahli úspech a bohatstvo, musíte ponoriť svoje šperky zo zlata do vody, kde sa nachádza zasvätené vajíčko..
 • Ak prevrátite farebné veľkonočné vajíčko na tvár dieťaťa, môže byť týmto spôsobom chránené pred zlým okom..
 • Veľká noc je taký sviatok, keď nemôžete celý deň podnikať. A ak porušíte tento zákaz, potom šťastie opustí váš domov..

Ak nie ste veriaci, potom je veľmi ľahké cítiť význam a kúzlo takejto dovolenky. Nezabudnite, že tento sviatok je v prvom rade považovaný za sviatok lásky a dobroty. V tento deň preto môžete navštíviť svojich príbuzných a priateľov. Môžete sa tiež zhromaždiť okolo obrovského slávnostného stola a len tak večerať. Nezabudnite na sladkú konverzáciu..

Na Veľkú noc 2017 je pravoslávny a katolícky dátum

Dátum katolíckej Veľkej noci 2017. Tradície a rituály sviatku

Veľká noc 2017 je jedinečný sviatok. A ak neviete, aký je dátum pravoslávnej a katolíckej Veľkej noci, tak tento rok došlo k unikátnemu prípadu, kedy sa tieto dva sviatky budú sláviť v rovnaký deň, a to 16. apríla. Malo by sa povedať, že rok 2017 poskytuje pravoslávnym a katolíkom príležitosť osláviť Veľkú noc v ten istý deň. Rozdiel medzi týmito dátumami je zvyčajne niekoľko týždňov..

  Nápady na zdobenie zimného dvora

Dozvedeli ste sa, kedy budú tento rok katolícke Veľkonočné sviatky. Teraz by sa malo povedať, že hlavným symbolom katolíckej Veľkej noci sú farebné vajíčka. Vajcia sú v rôznych krajinách namaľované odlišne. Tu sa berú do úvahy miestne zvyky a preferencie. Napríklad katolíci, ktorí žijú v západoeurópskych krajinách, si radšej vajíčka farbia na červeno. V tomto prípade sa v tomto prípade nepoužívajú nálepky a kresby. Ale katolíci, stredná Európa pre sviatky – Veľkú noc, maľujú vajíčka rôznymi ozdobami. Vajcia sú tiež maľované kvetmi a rôznymi vzormi..

Ďalším symbolom katolíckej Veľkej noci je zajac. Ak sa obrátime na starodávnu vieru, zajačik kráča domov na Veľkú noc a rozdáva dobroty, ktoré vkladá do veľkonočného košíka. Zajac je skutočne obľúbeným tvorom medzi katolíckymi obyvateľmi. V podobe zajaca sa vyrábajú sladkosti a pečú sa žemle. Zajac je vytlačený aj na veľkonočných pohľadniciach. Králičie suveníry sú tiež veľmi obľúbené. Sú vyrobené z rôznych materiálov. Môže to byť:

 • plast,
 • hlina,
 • tkanina.

Katolícka cirkev v Ríme vykonáva hlavnú bohoslužbu od Zeleného štvrtka do Veľkého vzkriesenia. V týchto dňoch si katolíci pripomínajú Kristovo utrpenie, jeho smrť a ďalšie vzkriesenie.

V sobotu večer začínajú rímske kostoly sláviť Veľkú noc. Večer sa začína liturgiou svetla. V tento deň je vedľa chrámu zapálená vatra, kňaz si z nej zapaľuje iskru, ktorá je potrebná na zapálenie veľkonočnej sviečky. Spolu so sviečkou kňaz vstupuje do chrámu, v ktorom nie je svetlo. V tmavom chráme kňaz prednesie starodávny chorál, ktorý pripomína Spasiteľov vosk freshenes. Potom katolíci začnú zapaľovať svoje sviečky zo špinavej veľkej sviečky..

Ďalej sa začína liturgia slova. Potom sa začne liturgia krstu. Katolícka cirkev, na rozdiel od pravoslávnej, krstí ľudí v noci pred Veľkou nocou. Veriaci katolíci považujú tento čin za čestný obrad, ktorý môže urobiť ich život úspešnejším..

  Menu na nový rok. Teplé jedlá, občerstvenie, nápoje a dezerty

Po skončení krstu sa začne eucharistická liturgia. Po jej skončení sa vysloví veta „Kristus vstal z mŕtvych“. Ľudia, ktorí sú v chráme, musia odpovedať „Skutočne vstal z mŕtvych“. Potom všetci farníci spolu s ministrami chrámu kráčajú v krížovom sprievode..

Katolícku Veľkú noc si nemožno predstaviť bez rodinného jedla. V tento deň katolíci, podobne ako pravoslávni kresťania, vyložili na stôl tie najchutnejšie pochúťky. Samotný veľkonočný stôl je ozdobený veľkonočnou výzdobou..

Aké remeslá je možné vykonať na Veľkú noc 2017:

 • Veľkonočné remeslá
 • Veľkonočné zdobenie vajíčok, foto
 • Aké remeslá vyrobiť z praktických materiálov na Veľkú noc

Veľkonočný dátum v roku 2017 pre pravoslávnych

Čo sa nedá urobiť na jasnom vzkriesení Krista

Veľká noc je považovaná za čistý sviatok, keď si človek môže očistiť dušu i telo. V tento skutočne skvelý deň nemusíte robiť domáce práce a chodiť do práce. Ak hovoríme o výnimkách, potom je tu starostlivosť o dieťa a chorého človeka. Neodporúča sa navštíviť cintorín na Veľkú noc. Pri tejto príležitosti je špeciálny deň, ktorý príde po skončení veľkonočných sviatkov. V tento deň je tiež zakázané vykonávať spomienkové služby..

V dňoch pred Veľkou nocou a po nej sa v kostole svadby nekonajú. Je to motivované skutočnosťou, že tento sviatok bol vytvorený pre úplnú fyzickú a morálnu útechu. Skutočne, na Veľkú noc dochádza k znovuzrodeniu ľudskej duše.