Kedy zbierať šišky na džem

Džem z borovicovej šišky. Ako variť, kedy zbierať, výhody a škody

Chcete vyskúšať neobvyklý džem? Potom sa vyberte do lesa na šišky. Aj pre tých, ktorí majú chuť na sladké, bude ťažké vysvetliť, že to nie je len džem, ale skutočný liek. Zistite to z tohto článku, kedy vybrať šišky na džem a ako to uvariť. Tiež stojí za to zistiť, aké sú výhody a poškodenia takéhoto džemu, aby ste nepoškodili telo.

Kedy vybrať púčiky na džem

Aby bol džem chutný, je dôležité zbierať šišky včas. Mali by byť zelené, nepoškodené, mäkké a dlhé maximálne 4 cm Ak žijete v Rusku, potom je optimálny čas na zber koncom júna. Na juhu Ruska a na Ukrajine môžete v druhej polovici mája začať zbierať. Nezabudnite, že na púčikoch je živica, ktorá vám farbí ruky a ťažko sa čistí, preto je najlepšie ich vybrať v rukaviciach..

Na juhu Ruska a na Ukrajine môžete v druhej polovici mája začať zbierať. Pamätajte si, že na púčikoch je živica, ktorá farbí ruky a ťažko sa čistí, preto je najlepšie ich vybrať v rukaviciach.

Nezabudnite na miesto, kde ste našli púčiky, pretože džem musí byť šetrný k životnému prostrediu. Najlepším spôsobom je ísť do lesa na šišky a nazbierať potrebné množstvo na džem. Borovica je úžasný strom, aj keď je celkom vhodné z nej vyberať šišky, pretože sú na úrovni ľudského rastu.

Liečivé vlastnosti kužeľov sú spôsobené tým, že obsahujú fytoncidy, ktoré majú dobré baktericídne vlastnosti. V ihličnatom lese je oveľa menej škodlivých mikroorganizmov ako v listnatom lese..

Aké šišky sú vhodné na džem

  • Dávajte pozor na farbu púčikov, ktorá by mala byť zelená.
  • Aby bol kornútok mäkký na džem, musí byť mäkký aj v surovej forme.
  • Skúste sa naučiť rozlišovať medzi mužskými a ženskými nárazmi. Musíte zbierať samice, ktoré majú viditeľné šupiny a lepkavý povrch.
  • Džem môžete variť nielen z borovice, ale aj zo smrekových šišiek alebo mladých výhonkov.

Aké sú výhody a poškodenia džemu z borovicových šištičiek

Púčiky obsahujú mnoho prospešných látok, ktoré majú pozitívny vplyv na imunitný systém človeka. Ak vám začne byť zle, stačí zjesť pár lyžíc džemu. Džem z kužeľov má pozitívny vplyv na telo pri chrípke, akútnych respiračných vírusových infekciách, ako aj pri ochoreniach pľúc a nízkom hemoglobíne.

Púčiky obsahujú mnoho prospešných látok, ktoré majú pozitívny vplyv na imunitný systém človeka. Ak vám začne byť zle, stačí zjesť pár lyžíc džemu. Džem zo šišiek má na telo pozitívny vplyv pri chrípke, akútnych respiračných vírusových infekciách, ako aj pri pľúcnych ochoreniach a nízkom hemoglobíne.

Napriek tomu, že džem má mnoho pozitívnych vlastností, nemal by byť nadmerne používaný. Liečba chorôb ľudovými metódami nie je vhodná pre každú osobu, pretože má kontraindikácie. Ak máte napríklad ochorenie obličiek, urobte si čas a vyskúšajte borovicový džem. Neodporúča sa vziať si domov formuly obsahujúce kužele pre ľudí s akútnou hepatitídou. Veľké množstvo džemu z borovicových šištičiek môže spôsobiť vedľajšie účinky, ako sú bolesti hlavy a zápal gastrointestinálneho traktu. Tehotné ženy a starší ľudia vo veku nad 60 rokov by si mali dávať pozor aj na prevenciu alebo liečbu borovicových šišiek..

Na preventívne účely, ako aj pri prechladnutí, môžete použiť 2-4 lyžice džemu, ak nemáte žiadne príznaky kontraindikácií.

Jednoduchý recept na borovicový džem

Najprv pripravte všetky prísady na 3 kg džemu:

– kužele – 1 kg, asi 40 kusov;

– cukor – 2,5 kg;

– voda – 3 l.

hotový šiškový džem

Šišky najskôr dobre umyte, odstráňte špinu a ihličie. Nalejte vodu do nádoby a vysypte všetky šišky. Zapnite oheň a počkajte, kým sa nerozvarí. Púčiky by mali byť varené 4 hodiny po varení..

Šišky najskôr dobre umyte, odstráňte špinu a ihličie. Nalejte vodu do nádoby a vysypte všetky šišky. Zapnite oheň a počkajte, kým sa nerozvarí. Púčiky by mali byť varené 4 hodiny po varení.

Teraz musíte nájsť chladné miesto a vložiť doň nádobu so šiškami. Vodu nevypúšťajte. Potom, čo bol vývar infúziou na púčiky asi 12 hodín, bude potrebné ho naliať do odmernej nádoby alebo nádoby..

Teraz musíte nájsť chladné miesto a vložiť doň nádobu so šiškami. Vodu nevypúšťajte. Potom, čo bol vývar infúziou na púčiky asi 12 hodín, bude potrebné ho naliať do odmernej nádoby alebo nádoby.

Do roztoku pridajte cukor v pomere 1: 1 a dajte ho na oheň. Nalejte všetky púčiky späť do sladkého sirupu a varte 2 hodiny.

Do roztoku pridajte cukor v pomere 1: 1 a dajte ho na oheň. Nalejte všetky púčiky späť do sladkého sirupu a varte 2 hodiny.

Poháre sterilizujte oddelene a nalejte do nich horúci džem. Džem môžete zrolovať alebo len zavrieť nylonovým viečkom. Nie je potrebné variť naraz, môžete, ako obyčajný džem, vo viacerých.

Poháre sterilizujte oddelene a nalejte do nich horúci džem. Džem môžete zrolovať alebo len zavrieť nylonovým viečkom. Nie je potrebné variť naraz, môžete, ako obyčajný džem, vo viacerých.

Prečítajte si tiež: Zásobenie na zimu: Unikátny hroznový džem

džem z borovicovej šišky

Skúste si vyrobiť neobvyklý kužeľový džem vlastnými rukami. Trocha úsilia vám pomôže pripraviť liečebný džem, ktorý sa v zimnom období stane skutočným záchrancom. Je ľahké zvýšiť imunitu jednoduchými spôsobmi, hlavnou vecou je vziať do úvahy kontraindikácie a nezneužívať alternatívnu medicínu.