Keramická dlažba na terasu. Ako si vybrať ten pravý

Keramická dlažba na terasu. Ako si vybrať ten pravý

Keramické dlaždice sa často a dychtivo používajú ako obklad na terasy..

Gres (porcelánová kamenina) je obzvlášť dobrou voľbou. Na terasu si môžete vybrať glazovanú aj neupravenú porcelánovú kaminu. Nakupujte porcelánovú kamenu online s doručením po celej Ruskej federácii tu.

Tento materiál je k dispozícii v mnohých prevedeniach, veľkostiach a farbách. Väčšina z nich má vlastnosti požadované pre keramické obklady na vonkajšej strane budovy. Ale nie všetky, preto by ste mali vyberať opatrne.

Keramická dlažba na terasu. Ako si vybrať ten pravý

  1. Terasa gres vlastnosti. Gresová alebo porcelánová kamenina je druh keramickej dlaždice vyrobenej zo zmesi rôznych surovín: niekoľkých druhov ílu, kaolínu, živca, kremenného piesku. Do hmoty sa pridávajú aj minerálne farbivá, takže dlaždice sú natreté rovnomerne po celej sekcii, a nie len zvonka (napríklad ako terakota). To znamená, že terasové dlaždice, aj keď sa povrch časom opotrebuje, budú mať stále rovnakú farbu ako tvár. Rovnako tak, ak je dlaždica prasknutá, trhlina nebude viditeľná. Je však veľmi ťažké rozdrviť alebo vymazať porcelánovú kamenina. Terasové povrchy upravené takýmito dlaždicami sú odolné, pretože porcelánová kamenina je veľmi tvrdý materiál – na Mohsovej 10 -stupňovej stupnici tvrdosti je ohodnotená na 8. Okrem toho prakticky neabsorbuje vlhkosť: technická alebo glazovaná porcelánová kamenina má absorpciu vody. 1%, čo je bezvýznamné v porovnaní s inými keramickými nátermi, ako sú napríklad slinkové dlaždice (menej ako 3%) alebo terakota (asi 6%). To znamená, že porcelánové kameninové dlaždice na terasu sú vo svojej podstate mrazuvzdorné (nepreniká do nej voda, ktorá po zmrazení môže dlažbu rozbiť). Malo by sa však pamätať na to, že leštená porcelánová kamenina na terasu nie je taká spoľahlivá, pretože proces leštenia zvyšuje jej absorpciu vody. Ďalšou dôležitou vlastnosťou dobrého povrchu terasy sú jej protišmykové vlastnosti. Porcelánová kamenina na vonkajšiu terasu by mala mať protišmykovú triedu vyššiu ako R10 a na okrajoch stojí za to položiť na povrch dlažbu so špeciálnou vlnitou štruktúrou, vďaka ktorej sa po daždi a zime bude používať porcelánová kamenina na terasa bude bezpečnejšia. Glazovaná porcelánová kamenina sa na terasy zvlášť neodporúča kvôli svojim nižším protišmykovým vlastnostiam..
  2. Aké možnosti krytia zvoliť na terasu? Súčasné podlahové dlaždice sa dodávajú v rôznych veľkostiach a farbách. Pokiaľ ide o vzory, výber je tiež obrovský-na trhu sú rustikálne dlaždice aj moderné hladké veľkoformátové dlaždice so skosenými hranami, ktoré je možné inštalovať bez škárovania (takzvané rektifikované dlaždice majú takú bočnú úpravu). V internetovom obchode s dokončovacími materiálmi Sovatd.ru z tisícového katalógu si môžete vybrať možnosť, ktorá vám vyhovuje. Štrukturálna porcelánová kamenina je veľmi obľúbená – jej nerovný povrch je ideálny na terasu, pretože dlaždice sú menej klzké ako hladké. V móde je už dlhší čas aj radová porcelánová kamenina napodobňujúca drevo. Dlaždica má nielen vzor, ​​ktorý napodobňuje drevo, ale aj fazetu, ktorá pripomína mierne vlnitý drevený povrch, a dokonca aj formát – vyzerá ako doska. Takúto dlažbu je možné položiť v miestnosti s východom na terasu a na samotnej terase. Zdá sa, že miestnosť má pokračovanie do záhrady.
  Recyklované nápady remesiel: fotografie originálnych a moderných remesiel pre deti i dospelých

>2

  • Ako rozložiť porcelánovú kamenina na terasu? Správne obklady zaisťujú, že povrch vydrží roky. A urobené chyby sa často prejavia už po prvej zime. Najbežnejšie z nich zahŕňa lepenie obkladu na nedostatočne vytvrdenú betónovú palubovú dosku, ktorá nie je chránená pred vlhkosťou. Pred položením dlaždíc musí byť betón úplne suchý a jeho povrch musí byť pokrytý prostriedkom na ochranu pred vlhkosťou (napríklad tekutým filmom). Vďaka tomu v zime v nej nebude voda, ktorá pri mrazení praskne betón, čo je vidieť aj na povrchu, pretože terasové škridly praskajú na rovnakých miestach. Častou chybou je aj výber nesprávneho lepidla. Lepiace riešenie vhodné na spájanie terás z porcelánového kameniny musí byť nielen mrazuvzdorné, ale aj elastické. Chyba pri kladení spočíva aj v nerovnomernom nanesení lepidla. Maltu je najlepšie naniesť na podlahu aj na spodnú stranu dlaždice. Je tiež dôležité starostlivo zatlačiť na každú dlaždicu, aby pod ňou neboli žiadne medzery bez lepidla. Voda preniká do takýchto dutín (porcelánová kamenina na terase je úplne vodotesná, ale štandardné švy nie) a v zime zmrazenie podporuje uvoľnenie dlaždíc. Takáto nepresne lepená porcelánová kamenina je ľahko rozpoznateľná ešte predtým, ako sa dlaždice začnú odlupovať – ​​pri chôdzi alebo klopaní vydávajú tupý hluk. Aby ste sa nemýlili v presnom množstve a pokrytí, ktoré potrebujete, použite online kalkulačku pre výpočet dlaždíc pre rôzne povrchy.
  • Ako sa starať o terasové dlaždice z porcelánového kameniny? Starostlivosť o porcelánovú kamenina nie je obzvlášť náročná. Stačí pravidelné zametanie dlaždíc, pretože častice piesku pôsobia ako brúsny papier a časom poškriabajú povrch. Na jeseň by ste mali tiež odstrániť nahromadené listy a organické zvyšky, aby v zime na dlaždiciach nehnili, pretože na nich môžu zanechať škaredé stopy. Na umývanie môžete použiť bežný mop alebo tlakový čistič – treba ho používať napríklad po zime. Soľ (napr. Kuchynská soľ) sa môže použiť na odstránenie ľadu a sneh sa nedá zoškrabať kovovými nástrojmi.
  Pestovanie cukety zo semien