Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Dôvod popularity

Výrobky z korálkového materiálu sa ľahko vyrábajú. Ktokoľvek sa môže rýchlo a bezplatne naučiť túto kreativitu. Na tento účel existuje veľa majstrovských tried, schém, popisov s podrobným sprievodcom. Ak má remeselníčka také povahové vlastnosti ako vytrvalosť, pozornosť, trpezlivosť, potom bude veľmi ľahké dosiahnuť úspech..

Veľmi krásne kutilské remeslá

Šperky z nich sú navyše drahé, za predpokladu, že sú vyrobené šikovne a vkusne. Mnoho techník, techník tkania bolo vytvorených, takže je z čoho vyberať. Existuje obrovský počet odrôd korálkového materiálu:

 • lesklý;
 • Matný;
 • galvanický;
 • sklo;
 • perla;
 • perla;
 • dúha.

Neuveriteľne krásne veci, ktoré potešia každého

Neuveriteľne krásne veci, ktoré potešia každého

Farebná škála je taká obrovská, že v každom remesle môžete bezpečne odrážať aj veľmi nevýznamné odtiene na pozadí veľkých postáv alebo obrazov.

Aj neskúsený remeselník môže vytvárať vzorované výrobky striedaním korálikov alebo korálikov. Spočiatku jednoduché, potom zložitejšie.

Zvládne to aj neskúsený človek

Zvládne to aj neskúsený človek

Metódy tkania

Aby ste urobili krásnu vec, musíte sa rozhodnúť pre vzor tkania, kúpiť veľké korálky. Korálkovanie pre najmenších a neskúsených je lepšie začať s objemnými výrobkami. Nevyžadujú vynikajúcu zručnosť. Na ich dokončenie je vynaložených minimum času..

Druhy korálikov

Pri výbere spotrebného materiálu existuje niekoľko pravidiel:

 • farba a tvar korálikov musí zodpovedať vzoru;
 • nedostatok chybných dielov;
 • číslo korálky.

Začiatočníkom je lepšie používať drôt. Na rozdiel od rybárskej šnúry ľahko modeluje obrysy rôznych predmetov. Okrem toho sa odporúča kúpiť si sadu ihiel. Hlavné metódy korálkovania: mozaika, tehla, kruh. Tkanie mozaiky je považované za jednoduchú techniku ​​na výrobu rôznych výrobkov..

Korálkovanie pre začiatočníkov

Princípy obvodu:

 • vykonávanie práce na jednom vlákne;
 • počet guľôčok je násobkom dvoch;
 • štvrté plátno pozostáva z párneho počtu korálikov prvého radu;
 • druhý rad začína sadou jednej perličky a potom ďalšej, ale od konca úrovne;
 • vytiahne sa ďalší korálik a ihla sa prevlečie 4 z konca radu.

Riadok končí prvým prvkom navlečeným na niti. Môže sa prerušiť, ak sa pohybujú cikcaky na všetkých úrovniach..

Tehlová schéma

Tkanie tehál, na rozdiel od mozaiky, sa vykonáva iným smerom a trvá veľa času. Vzhľadom na podobnosť sa obvody často používajú v rovnakom produkte..

Výroba vajec z korálikov: jednoduchá schéma

Tkaná stena

Tehlové korálky:

 • prvý rad je vyrobený z piatich korálikov;
 • Na niť sa položia 2 kusy a potom 3;
 • ihla prechádza druhým protiľahlým tkaniu a 3 v pohybe;
 • ihla prechádza cez 4 korálky a potom cez 3, ale v opačnom smere.

Posledný krok sa vykoná vzhľadom na 5 guľôčok. Ihla sa vráti do východiskovej polohy a odpočítava všetky korálky. V prípade potreby sa druhý rad rozšíri. Aby ste to urobili, musíte pridať 2 kusy. Po zošití sa niť vytiahne cez ďalší korálik 2. radu.

Korálková mačka

Ak je zadaný šiesty, ihla s niťou sa zavedie zhora nadol cez 5. perličku a vytiahne sa cez prvé 4 dve úrovne. Rozširovanie plátna sa vykonáva na 2. a 3. úrovni a po štvrtej sa zužuje: prvé dva kusy sú navlečené a steh sa vykonáva pod niťou. Prvky 6-7 sú spojené vo štvrtom rade a na druhej a piatej úrovni sa vrátia do svojej pôvodnej polohy.

Kruhové a rovnobežné

Na výrobu zvieraťa alebo kvetu je potrebné zvládnuť kruhové alebo francúzske tkanie. Na základňu posledného prvku sa používa hrubý drôt. Na základňu sú navlečené korálky a zospodu je pripevnená tenká tyč s korálkami. Dva drôty musia byť umiestnené rovnobežne a pripevnené ich jedným zvlnením. Týmto spôsobom sa získa ½ oblúka.

Francúzske tkanie

Ďalší drôt je upevnený na zadnej strane tyče a pripevnený k hlavnej tyči. Ak chcete získať list, budete musieť tkať niekoľko z týchto oblúkov. Ich zapínanie sa strieda zhora, potom zospodu. Drôt posledného radu je upevnený dvoma závitmi. Asi 0,5 cm konca drôtu je ohnuté vo vnútri dekorácie.

Zaujímavý výber málo známych historických faktov o korálkoch

Pre dieťa je jednoduchšie tkať figúrku zvieraťa pomocou paralelnej techniky. V tomto prípade sú prvky prvých dvoch úrovní navlečené na jednej strane a druhá je nasmerovaná do prvého radu, ale prostredníctvom detailov 2. úrovne. Riadky sú ťahané smerom k stredu čiary. Tipy sú vytiahnuté z opačných strán hračky. Pomocou tejto techniky môžete vytvárať ploché a trojrozmerné výrobky..

Korálkovanie pre začiatočníkov

Kríž a strom

Na vytváranie krásnych vecí budete potrebovať nasledujúci spotrebný materiál a nástroje: kamene, korálky, náramky, náhrdelníky, malé i veľké ihly, rybársku šnúru, drôt, ceruzku, nožnice, károvaný zošit na schémy. Na správne vykonanie korálkovania a krok za krokom sa odporúča pripraviť pracovisko: stôl, lampa.

Začiatočníci musia začať jednoduchými výrobkami – náramkami, bičíkmi. Môžu byť vykonané v kláštornom štýle..

Korálkový krížový vzor

Také tkanie sa začiatočníci ľahko naučia:

 1. Na linku sa dajú 4 kusy.
 2. Jeden koniec je prevlečený z oboch strán poslednej pätky v opačnom smere. Týmto spôsobom sa získa kríž..
 3. Nasaďte si 1 kus vpravo a 2 vľavo.
 4. Pravý koniec prechádza cez poslednú perličku..

Podľa vzoru musíte tkať až do konca radu. Potom sa na pravý koniec dajú 3 kusy. Následné tkanie sa vykonáva tak, že horné korálky 1. radu sú na základni inej úrovne. Vyšívanie pokračuje podľa tohto princípu, kým sa nevytvorí požadovaný počet riadkov..

Korálkovanie pre úplných začiatočníkov

Začiatočníci sa budú môcť rýchlo naučiť techniku ​​vytvárania stromu:

 1. Pre listy je drôt narezaný na kúsky s priemerom 80 cm.
 2. Budete potrebovať 7 cm zelených korálikov.
 3. Od okraja drôtu je pozorovaná zarážka 20 cm.
 4. Twisty sú vyrobené z 3 kusov.
 5. Drôt je skrútený cikcakom.

Sedem vetiev je spojených do jednej kompozície. Aby kmeň stromu nebol tenký, budete potrebovať kvetinovú pásku, ktorá je omotaná okolo základne. Výsledný strom je zasadený na sadru v kvetináči. Môžete kresliť značkovacími pruhmi, ktoré napodobňujú brezovú kôru.

Ruža a cetka

Korálkovanie krok za krokom

Začiatočníci môžu vlastnými rukami vyrobiť jednoduchú ružu alebo fialku. Pre základňu kvetu budete musieť odrezať drôt 10 cm a pre stonku – 50 cm. Na základňu je navlečených 5 korálkov. Korálky sa zhromaždia na 2/3 drôtu a vytvoria oblúk. Púčik pozostáva z 5 oblúkov.

Čo potrebujete vedieť pri zdobení korálkového postroja kolíkovými spínačmi?

Okvetné lístky sa zbierajú podobným spôsobom. Ak chcete získať ostrý tvar, odporúča sa ich spojiť s osou a pozorovať uhol 45 stupňov. V ďalšom kroku sa ruža zozbiera. 3 okvetné lístky sú ohnuté horizontálne, ale ohnuté na polovicu. Súčasne sa mierne ohýbajú smerom von. Aby sa stred nerozpadol, drôt je pevne stlačený. Okvetné lístky sú viazané na stonku pomocou nití.

Ďalšou originálnou ozdobou korálikov je cetka. Na jeho vytvorenie sú použité malé korálky a 2 rybárske šnúry dlhé 3 cm Priehľadný dekor je prevlečený dvoma rybárskymi šnúrami. Potom sú korálky navlečené na každý kus rybárskej šnúry zvlášť. Na výrobu jadra prevlečte dve čiary cez biele korálky. Každý kus je prevlečený 2 modrými korálkami. Tento princíp sa dodržiava, kým sa nevytvoria zostávajúce odkazy..

Druhy korálikov

 1. Malé okrúhle korálky sa nazývajú korálky. Obvykle balené korálky sa predávajú s uvedením približného množstva alebo hmotnosti na obale. Hrúbka a stupeň brúsenia nie sú úplne rovnomerné. Ďalšou vecou sú drahé kalibrované korálky. V balení sú takmer identické korálky. Používajú sa však iba na výrobu zložitých vecí..
 2. Sekané korálky sú malé guľôčky vo forme valca a ich dĺžka sa zvyčajne rovná priemeru otvoru. Valce môžu byť okrúhle alebo fazetové.
 3. Bugle korálky sú dlhé sekané korálky (od 3 do 25 mm). Môže byť rovná a skrútená.
 4. Korálky sa zvyčajne nazývajú iné malé korálky, ktoré majú rôzne tvary..

Nástroje na korálkovanie

Dobrý nástroj je zárukou rýchlej práce a potešenia. Je chybou veriť, že tento druh kreativity nepotrebuje profesionálne vybavenie..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Ak sa plánuje, že sa v budúcnosti koníček začne realizovať, mali by ste sa postarať o získanie:

 1. Vysoko kvalitný drôt.
 2. Rybársky vlasec.
 3. Rôzne druhy nití – silikón, bavlna, hodváb.
 4. Organizér – obsahuje kliešte, pinzetu, nožnice, lepidlo.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Ihly sú samostatnou súčasťou, ktorej je potrebné venovať pozornosť. Na korálkovanie je potrebné zakúpiť si sadu hier rôznych hrúbok a veľkostí, niekedy je otvor v korálkach taký malý, že sa do neho takmer nezmestí hodvábna niť. Ďalej musíte zistiť informácie o najlepších pokynoch pre vytváranie korálkov..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Remeslá pre začiatočníkov

Nemennou a dôležitou výhodou tohto materiálu je rozmanitosť farieb, a to je neobmedzená príležitosť implementovať myšlienku akéhokoľvek autora do reality. Napríklad môžu nielen uložiť vaše obľúbené položky do puzdra. Môžete z nich vytvárať elegantné šperky, tkať všetky druhy ozdobných figúrok.

Nie je potrebné používať tradičnú ihlu a niť, šnúru alebo drôt. Môžu byť bezpečne položené na lepidlo, hlinu, vosk. Výsledok vyzerá nemenej atraktívne a niekedy dokonca lepšie..

Vaše obľúbené veci ušijeme s korálkami

Vaše obľúbené veci ušijeme s korálkami

Výroba vianočných ozdôb

Bližšie k novému roku sa zvyšuje túžba po majstrovstve. A to nielen u detí, ale aj u dospelých remeselníkov. Tieto prázdniny sú pokladom inšpirácie. Samotné nápady sa rodia v hlave každého človeka. Zvlášť pre tých, ktorí často pracujú s korálkami. Nevyžadujú veľa materiálu. Tu prídu vhod zvyšky korálikov s korálkami z predchádzajúcich diel. Remeslá pre novoročné dekorácie sa pripravujú ľahko, jednoducho, rýchlo.

DIY vianočné dekorácie

DIY vianočné dekorácie

Nový rok môžete vyrobiť z malých korálikov, viacfarebných korálkov:

 • Vianočné stromčeky;
 • anjeli;
 • snehové vločky;
 • gule na strome;
 • koruny;
 • vence.

Tkanie krása pre nový rok

Tkanie krása pre nový rok

A ďalšie novoročné pomôcky. Existuje neuveriteľná škála schém na výrobu snehových vločiek. Nikto nemôže uviesť všetko. Ich zjednodušenie a uľahčenie pomocou spojovacieho prvku – drôtu, vlákna alebo rybárskej šnúry, lepidla, korálikov, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Majstrovská trieda na výrobu najjednoduchšieho dizajnu snehovej vločky

Majstrovská trieda na výrobu najjednoduchšieho dizajnu snehovej vločky

Na výrobu takejto snehovej vločky potrebujete niekoľko typov korálikov. Vyzerá bohatšia a atraktívnejšia

Schéma výroby druhej verzie snehovej vločky na vianočný stromček

Schéma výroby druhej verzie snehovej vločky na vianočný stromček

Takýto anjel môže byť vyrobený zo zvyškov striebra, zlatých korálkov a bielych korálkov..

Vianočný anjel na strome

Vianočný anjel na strome

Vianočný stromček vyrobený dieťaťom sa pre neho stane najslávnostnejším a najelegantnejším. Všetko, čo potrebujete, je kúsok drôtu, malé množstvo korálikov..

Špirála vianočného stromčeka na vianočný stromček

Špirála vianočného stromčeka na vianočný stromček

Skúsenejšie remeselníčky budú ľahké vyrobiť takú novoročnú výzdobu vlastnými rukami..

Podrobné kroky na vytvorenie vianočného stromčeka

Podrobné kroky na vytvorenie vianočného stromčeka

Vianočné gule na stojane na náušnice

Vianočné gule na stojane na náušnice

snehová vločka

Nudné plastové hračky na strome je možné nahradiť skutočným umeleckým dielom. Snehové vločky sú vyrobené na základe jemného drôtu a kryštálov korálikov. Takáto dekorácia bude odrážať girlandu a určite si ju budú pamätať hostia..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Mimochodom, DIY korálkovanie dobre rozvíja motoriku po zlomeninách a zraneniach..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Diy schémy

Skúsené ihly môžu robiť bez schém. Diagram je sprievodcom po akcii, nie je opísaný slovami, ale šípkami, počtom guľôčok. Začiatočníci ich skutočne potrebujú, pretože okrem sekvencie reťazcov sú na nich uvedené aj:

 • farba materiálu;
 • počet v kusoch;
 • veľkosť korálikov;
 • číslo výpletu;
 • počet otáčok;
 • smer obratu.

Schéma výroby náhrdelníka

Schéma výroby náhrdelníka

Nie každý môže hneď zvládnuť prácu na schémach, najmä ak s daným materiálom nikdy predtým nepracoval. V tomto prípade môže pomôcť majstrovská trieda. Existuje veľa z nich – od najjednoduchších po najkomplexnejšie (exkluzívne).

Krok za krokom sa učíme základy tkania

Krok za krokom sa učíme základy tkania

Ak nie je trpezlivosť alebo túžba vykonávať prácu sami, potom je remeslo možné kúpiť hotové. Ten, ktorý je vyrobený vlastnými rukami, však bude vždy najdrahší, milovaný.

Brošňový motýľ

Po dokončení renovácie je nábytok usporiadaný, miestnosť vyžaduje výzdobu, aj keď je bezvýznamná. Nejde len o aranžovanie krásnych váz, závesných kníh a ďalšieho príslušenstva. Táto úloha tiež zahŕňa použitie veľmi malých postáv, napríklad vo Feng Shui, alebo len tak – pre krásu.

Modrá brošňa-motýľ

Modrá brošňa-motýľ

Môžu byť použité kdekoľvek, nech sa vám páči, hlavnou vecou je, že dopĺňajú interiér a plne plnia svoje dekoratívne funkcie..

Motýľ

Existuje mnoho variácií na výrobu motýľov. Čo je najdôležitejšie, toto remeslo je možné dokonca nosiť aj ako brošňu. Je vyrobený na báze sklenených korálikov s malým otvorom. Čím viac odtieňov bude, tým krajší bude výsledok..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

harmanček

Kytica so sedmokráskami môže byť na prvom mieste v školskej expozícii. Stačí podrobne študovať predloženú majstrovskú triedu, aby ste za pár večerov vytvorili krásny produkt.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Na prácu budete potrebovať niekoľko typov korálikov, odtiene: hnedá (pre kvetináč), biela (pre okvetné lístky), žltá (pre stred), zelená (pre stonku a listy). Ako základ sa používa iba tenký drôt.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre deti zahŕňa vytváranie veľkých a jednoduchých kompozícií, ktoré dodávajú procesu vzrušenie..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Vážka

Aby bol hmyz krásny, je vhodné zvoliť čo najviac odtieňov. Konečný objem vážky bude závisieť od veľkosti perličiek, z ktorých sa bude zbierať. Hlavná vec na zapamätanie je, že hrúbka drôtu zodpovedá otvoru v korálkoch. Na inšpiráciu sa odporúča preštudovať si podrobné pokyny:

 1. Môžete použiť kvalitné české korálky – sivý, modrý a svetlo ružový, 2 čierne korálky.
 2. Tkanie začína sadou 2 čiernych korálikov na drôt (0,33 mm). Ďalej do stredu lýtka sa striedajú rady 3 korálikov modrej a sivej.
 3. Piaty riadok – tvoríme krídla. Vyrobí sa malá slučka z drôtu, na ktorú sú navlečené ružové korálky. Hrúbka vlákna vám umožní niekoľkokrát navliecť krídla do otvoru v 4 a 6 radoch korálikov.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

V konečnom 9. a 10. rade je ponechaná 1 perlička, ktorá tvorí chvost.

Pavúk

Korálový pavúk

Tento pavúk sa dá ľahko zmeniť na originálnu brošňu alebo vtipnú sponku do vlasov….

Myš

Myš je tkaná v niekoľkých vrstvách. Práca veľmi pripomína bežného krokodíla, takže ak ste s ním predtým mali skúsenosti, rozhodne sa vám podarí upliesť vtipnú kľúčenku. Ako základ sa používa rybársky vlasec, ktorý dodá výrobku „ťažnosť“. Paleta farieb – určená predstavivosťou majstra.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

medveď

Na výrobu krásneho medveďa, ktorého nie je hanbou prezentovať ako darček, potrebujete aspoň 3 metre rybárskej šnúry. Aby bol výrobok pohodlný na tkanie, odporúča sa vybrať vysokokvalitné a veľké korálky.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Je lepšie navliekať korálky ihlou, je to oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie. Riadky sa vytvárajú pomocou techniky paralelného tkania, ktorá bola spomenutá vyššie..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Králiček

Na výrobu budete potrebovať niekoľko matných odtieňov: červená (nos), šedá (spodok tela), biela (nohy), ružová (vnútorná časť uší). Tiež vyrobené na drôtenom základe. Čím sú korálky väčšie, tým väčší bude objem produktu..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Kuriatko

Takéto remeslá sa zvyčajne vykonávajú na Veľkú noc. Na výrobu budete potrebovať žlté a červené korálky. Odporúča sa vybrať matný a veľký základ, v tomto prípade sa vták ukáže byť objemný a krásny.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Aby mohol pokojne stáť na stole alebo poličke, je potrebné navliecť korálky na veľkú rybársku šnúru. Pri správnom výbere základného materiálu nevzniknú žiadne ťažkosti.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Krokodíl

Klasický výrobok v paralelnom tkaní, základ korálkov pre začiatočníkov. Schéma sa 20 rokov nezmenila, dokonca aj školáci môžu byť prijatí do práce. V práci sú použité malé korálky rôznych farieb, tenká rybárska šnúra a ihla.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Odporúča sa navliekať korálky ihlou, pretože výber každého z nich pomocou pinzety je strata času.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Zmrzlina

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Urobíme zmrzlinu!

Potrebujeme:

 • – korálky hnedo-oranžovej (pre vafle), krémovej alebo bielej, čokoládovej farby;
 • – monofil alebo iba niť (je lepšie ho navoskovať)
 • – vata na vypchávanie
 • – ihla

Tkať oblátku:

1. Nakreslite 4 hnedé korálky na šnúrku a zatvorte ich do krúžku. Prejdeme ihlou cez prvý zo zozbieraných korálikov.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

2. Nahodíme 1 perličku a prevlečieme priľahlou perličkou. Robíme to štyrikrát, t.j. tkať s mozaikami. Po dokončení kruhu 4 perličiek prevlečte niť susedným korálkom spodného radu a prvým korálkom aktuálneho radu. Preto stúpame do radu.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

3. Splietajte ešte jeden riadok s mozaikou bez prídavkov, tj. 4 korálky. Nezabudnite vyliezť na rad.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

4. Teraz roztiahneme náš roh, t.j. prílohy. Nalejte dva korálky namiesto jedného a prevlečte susedným korálkom. Ďalej nahodíme jeden korálik.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

5. Teraz tkajte pravidelnú mozaiku, ale na 5 korálikov. Prvé rady som skryl, aby to bolo pohodlnejšie, a odľahčené vytočil.

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

6. Teraz urobme dodatok znova, ale na opačnej strane predchádzajúceho pridania. To sa bude musieť vždy vykonať tak, aby sa roh hladko roztiahol vo všetkých smeroch..

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

7. (pozdĺž rohu už nebudú žiadne obrázky) Teraz znova splietajte riadok obvyklou mozaikou.

8. Odteraz popis skracujem, pretože opakovanie už prebieha. V 8. rade pridajte. Uistite sa, že roh má krásny tvar, takže je lepšie pridať doplnok tam, kde začína ísť rovno alebo sa ohýbať dovnútra. Ďalší riadok spleťte pravidelnou mozaikou. Rovnakým spôsobom striedajte zvyšok riadkov: jeden s prídavkom a jeden s mozaikou. Roh môžete splietnuť na akúkoľvek veľkosť. Tkala som až 20 korálikov za sebou, t.j. Posledný rad som splietla s mozaikou na 20 korálikov. Naplňte roh vatou.

Iná možnosť

1. Teraz začneme tkáčať samotnú zmrzlinu. Predpokladajme, že posledný riadok bol doplnený 20 korálkami, potom splietajte nový riadok s mozaikou z 20 korálikov, ale v inej farbe (v mojom prípade béžovej). Ďalej budeme pliesť 9 radov bez prídavkov a úbytkov (dá sa urobiť viac, potom bude aj viac zmrzliny).

2. Upleťte béžovú mozaiku.

3. Budeme tkať čokoládové kvapky. Vytvoril som približný vzor tkania, ale môžete a mali by ste ho zmeniť, ak niekto chce =))

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Chýbajúce guľôčky sú približné miesta na odčítanie. Tkajte podľa vzoru, berúc do úvahy, že počas tkania dochádza k posunu o jeden korálik, preto je jednoduchšie ho navigovať podľa vzoru kvapiek, a nie podľa umiestnenia korálikov. Majte tiež na pamäti, že obvod je plochý a produkt je uzavretý, takže za posledným riadkom (úplne vpravo) je prvý riadok (úplne vľavo).

Trochu o znižovaní:

Prudko odčítame – po 2 korálky. Riadky budú vyzerať takto:

1 riadok: 2 klesá, odpočítava sa jeden proti druhému

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

toto je podmienený vzor, ​​musíte vziať farbu čokolády a tkať nie do 12 korálkov, ale do 20

2. riadok: 2 klesá, odčítame „kolmo“ na predchádzajúce odčítania, tj otočenie o 90 stupňov

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

3. riadok: bez poklesu.

Takže tkáme 3 krát, t.j. 3 cykly dekrementov. V poslednom rade by malo byť 8 korálkov. Nezabudnite zmrzlinu napchať vatou.

Teraz urobíme malý plátok čokolády a zmrzliny. Na to stačí odpočítať jeden korálok v každom rade. Títo. 1. riadok: 1 pokles; 2. riadok: 1 zníženie atď..

Keď v rade zostanú 4 korálky, vytiahnite ich a zaistite. Aby bolo zavesenie zmrzliny pohodlné, vyrobil som malé očko s korálkou (spojovacie prvky, ktoré Ulyana používala na hračky). Vzal som malý špendlík (mám len tieto), nasadil som naň korálku a ohnul som hrot, pričom som odhryzol prebytok. (nie je možné urobiť fotografiu.)

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Taký špendlík s korálkou som vložil do zmrzliny, pred stiahnutím posledného radu. Zmrzlinu môžete ozdobiť korálkami a korálkami, ako som to urobil ja =))

Zostal najdôležitejšou =)) časťou – hranicou. Bez nej zmrzlina nevyzerala ako zmrzlina)))

Upletieme ho v prvom rade béžových korálikov. Počet korálikov v súprave je uvedený v zátvorkách: (2) – prídavok, (1) – bez pridania, obyčajná mozaika.

1. riadok: (2) korálky; (1) v kruhu;

2. riadok: (1); (1); (2) v kruhu.

V druhom rade musíte najskôr splietnuť 1 korálku a potom tkať 2 – takto sa získajú viery =)))

Korálkovanie pre deti

Cvičením v perličkách sa dieťa mentálne rozvíja, zlepšuje sa koordinácia pohybov prstov, posilňujú sa svaly na rukách. Keď sám pracuje s korálkami, dokáže fantazírovať a kreatívne sa rozvíjať. A keď sa deti stanú skúsenejšími, môžu samy vymyslieť ľahké vzory na tkanie a samy ich stelesňujú v remesle. To im umožňuje myslieť v priestorových obrázkoch, byť schopní sa sústrediť a byť trpezlivejší. Trpezlivosť, túžba dosiahnuť koniec práce a vidieť jeho výsledok, pomôže dieťaťu dokončiť vyšívanie. Okamžik vlastného výberu korálikov a korálikov je veľmi dôležitý, v dôsledku čoho si dieťa rozvíja umelecký vkus. Korálky pre deti by mali byť viacfarebné a okrúhle, bez rezných hrán.

Tkanie z korálikov s deťmi

Tkanie z korálikov pre deti má mimoriadny prínos, ak sa robí spoločne s rodičmi. Táto aktivita poskytuje zaujímavú zábavu a posilňuje rodinné väzby. Dieťa môže mať veľkú radosť z darovania svojho remesla jednému zo svojich príbuzných. V prípade, že bude potrebovať vašu pomoc pri používaní vzorov tkania, určite ho poskytnite a snažte sa materiál jasne a jednoducho vysvetliť. Pri práci s korálkami nezabudnite použiť linku bez ihly. Ihly predstavujú pre deti veľké nebezpečenstvo. Pripravte si malé detské nožnice so zaoblenými koncami pre maximálnu bezpečnosť vášho drobčeka. Uistite sa, že v miestnosti je dobré osvetlenie a oči dieťaťa sa neunavia. Ranné hodiny sú najlepším časom na prácu s deťmi. V týchto chvíľach dieťa ešte nie je unavené a je plné sily pre kreativitu..

Korálkovanie pre deti by malo začať analýzou najkomplikovanejšej a najjednoduchšej schémy. Ak dieťa jasne preukáže porozumenie vzoru a procesu tkania, môžete začať vyšívať. Dávajte pozor na prítomnosť najjednoduchších schém pre deti na fotografiách pripojených k lekcii. Malé deti sa rýchlo unavia, takže vyšívanie pre ne by malo byť časovo obmedzené. Pozorne sledujte svoje dieťa a zastavte sa pri prvom náznaku narušenej pozornosti a únavy..

Zaistite svojmu dieťaťu dobrú organizáciu pracoviska a pohodlnú vysokú stoličku. Naučte správne používanie korálikov tým, že ich vložíte do vhodnej nádoby s malými priehradkami na korálky. Musíte sa začať učiť korálkovať s jednoduchým plochým remeslom. Teraz budeme vykonávať jedno také jednoduché remeslo pre deti a pre začiatočníkov, aby sa naučili vyšívanie.

Nápady na výrobu korálikov pre najmenších

Napriek tomu, že existuje veľa techník tkania, existujú aj veľmi jednoduché. Zvládne ich aj dieťa. Napríklad ploché alebo paralelné opletenie. Tu je diagram najjednoduchšieho tkania prívesku pre mobilný telefón. Každé dievča to zvládne vlastnými rukami bez akéhokoľvek úsilia. Darujte mame alebo priateľke ako darček na pamiatku. Alebo ho pripevnite niekde na plochu.

Schéma zavesenia prívesku na telefón

Schéma zavesenia prívesku na telefón

Deti a korálkovanie

V dnešnej dobe je korálková výroba populárna doslova na celej planéte. Je veľmi zaujímavé, že z korálikov môžete vlastnými rukami splietnuť akékoľvek remeslo. Bude to jedinečné a nikto iný nebude mať to isté.

Malé deti veľmi radi korálkujú. Pri vytváraní hračky z korálikov vlastnými rukami sú deti neobvykle šťastné. Ale táto zábavná činnosť nezabaví len tých najmenších. Korálkovanie pre začiatočníkov je veľmi prospešné pre rozvoj.

Výhody korálkovania pre deti

Triedy s korálkami pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku detí, posilňovať biseropletenie dly detei

svaly prstov. Dieťa sa pokúša uchopiť malý korálik a rozvíja pohybovú koordináciu, rozvíja sa jeho myslenie.

Dieťa, ktoré samostatne vyrába remeslo z korálikov, rozvíja predstavivosť a tvorivú predstavivosť.

Batoľatá vytvorením jednoduchých vzorov korálkov pre začiatočníkov začnú rozvíjať priestorové myslenie.

Súlad s implementáciou vzoru podľa vzoru rozvíja v dieťati vytrvalosť, koncentráciu a trpezlivosť..

Pretože dieťa chce vidieť konečný výsledok svojej práce, korálkovanie pre začiatočníkov mu pomôže dotiahnuť prácu do konca..

Pri výbere perličiek podľa farby a vytváraní vzoru dieťa rozvíja dobrý vkus.

A veľmi dôležitý faktor – robenie korálikov s rodinou, deťmi a rodičmi sa skvele baví, čo pomáha spájať a posilňovať rodinu.

Nie je potrebné premýšľať o tom, čo dať svojej rodine na dovolenku. Vaše dieťa bude s radosťou tkať darček vlastnými rukami..

Ak dieťa potrebuje, aby ste mu povedali, ako sa robí to alebo ono tkanie, pomôžte mu. Ale nemusíte obsedantne trvať na svojom názore, a ešte viac, aby ste dieťaťu povedali svoje pravidlá. Týmto ho môžete odstrčiť od hodiny. Nie je potrebné robiť jeho prácu pre dieťa.

Predbežné opatrenia

biseropletenie dly detei

Pretože korálky sú veľmi malé predmety a dokonca aj pri práci s nimi sú ihla a nožnice, dieťa by nikdy nemalo zostať bez dozoru. Ostré predmety môžu zraniť vaše dieťa. Pozorne sledujte svoje dieťa.

Aby sa oči vášho dieťaťa neunavili, je vhodné viesť hodiny s korálkami v dobre osvetlenej miestnosti a najlepšie ráno, kým dieťa ešte nie je unavené..

Dieťa nemusíte príliš unavovať. 10-15 minút na jednu lekciu je pre drobcov celkom dosť.

Na začiatku lekcie korálkov s malými deťmi budete potrebovať: korálky, rybársku šnúru namiesto ihly a nite, aby ste dieťa chránili pred vpichmi do ihly, detskými nožničkami a jednoduchými vzormi korálkov pre začiatočníkov. Ukážte svojmu dieťaťu najjednoduchší diagram a pokúste sa ho spoločne vymyslieť. Diagram by mal byť pre dieťa zrozumiteľný. Potom, čo dieťa dostane jasno v celom procese vykonávania práce, začnite pracovať. Nezabudnite však pozorne sledovať, čo dieťa robí. Najmenšia nepozornosť môže viesť k zraneniu. A nenúťte dieťa robiť prácu silou, pretože v budúcnosti to možno jednoducho nebude chcieť robiť..

Jednoduché schémy

biseropletenie dly detei

biseropletenie dly detei

biseropletenie dly detei

biseropletenie dly detei

Video s lekciami tkania korálkov

Nasledujú videá s majstrovskými kurzami korálkov, ktoré sme pre vás zhromaždili. Možno vás budú zaujímať a chcete urobiť jedno z remesiel uvedených v lekciách, alebo možno dokonca všetky!

Video: Delfín

Video: Lienka

Toto video ukazuje majstrovskú triedu pre začiatočníkov o tom, ako vyrobiť ľahké lienky z korálikov. V tomto prípade sa používajú korálky dvoch farieb: červená a čierna, ako aj medený drôt. Lienka môže ozdobiť kvetináč, kľúčenku alebo slúžiť ako prívesok na nite alebo inom domácom náramku.

Video: krabica v tvare srdca

Toto video ukazuje algoritmus na tkanie volumetrického srdcového boxu z korálikov. Môžete do nej uložiť šperky. Môžete si tiež vyrobiť krabičku v červenej farbe a predviesť ju ako darček na Valentína.

Video; korálkové náušnice

Po zhliadnutí tohto video tutoriálu sa naučíte, ako vyrobiť náušnice z korálikov vo forme plátkov melónu a kornútkov so zmrzlinou. Návod je veľmi jednoduchý a prístupný aj deťom..

Ako vidíte, z korálkov je možné vyrobiť veľa nádherných remesiel..

Príklady použitia hotových šperkov

V závislosti od rozmanitosti dekoru môžu byť korálky použité ako dokončovací materiál alebo môžu byť zahrnuté do dizajnu figúrok, figúrok a iných ručných prác..

Hromadné remeslá

Patria sem darované alebo osobne vyrobené symbolické drobnosti. Tie obsahujú:

 • hračky;
 • krúžky na kľúče;
 • figúrky;
 • kvety;
 • svietniky;
 • vázy.

Malé vianočné stromčeky do nového roka

Malé vianočné stromčeky do nového roka

Objemné remeslo vyrobené z korálikov, spôn a korálkového materiálu je dekoratívnym prvkom, ktorý si rýchlo získava svojich fanúšikov. A to nielen u dospelých, ale aj u mladých ľudí, dokonca aj u detí.

Záclony vyrobené z korálikov alebo korálikov

Výroba týchto šperkov je nielen jednoduchá, ale aj veľmi rýchla. S touto úlohou sa dokáže vyrovnať nielen začínajúci majster, ale aj dieťa. Môžu byť zavesené kdekoľvek:

 • v hale;
 • vchod do akejkoľvek miestnosti;
 • na stenách.

DIY korálkové závesy

DIY korálkové závesy

S ich pomocou je možné zónovanie vykonávať bez vytvárania veľkých objemných štruktúr. Na ich výrobu potrebujete len samotný dokončovací materiál, rybársku šnúru, trochu času, trpezlivosť. Interiér s vašou tvorbou bude vyzerať krásne, štýlovo – dokonca exkluzívne.

Výšivka na tkanine

Dekoruje predovšetkým obrusy (slávnostné) obrúsky, ozdobné vankúše, peleríny. Tu budete potrebovať nielen schopnosť pracovať s materiálom, ale aj vyšívať. Takéto šperky vždy vyzerajú nádherne a originálne..

Feng shui maľba

Obraz Feng Shui „Bohatstvo a prosperita“

Korálkové obrazy

Vyšívanie obrázkov korálkovým materiálom, dokonca aj podľa pripravenej schémy, je namáhavý, starostlivý a dlhý proces. Stále sú považované za veľmi drahé. Ako darom, tak aj dekorom. Takáto práca vyžaduje osobitnú koncentráciu pozornosti, trpezlivosti, vytrvalosti, nehovoriac o čase strávenom v práci..

Veľký obrázok vlastnými rukami

Veľký obrázok vlastnými rukami

Napriek všetkým týmto ťažkostiam výšivka pomáha upokojiť nervový systém, odvádza pozornosť od zbytočných myšlienok, pomáha rozvíjať pozornosť a pozorovanie. Začiatočníci by sa mali remeslu naučiť na plátne s farebne nakreslenými vzormi.

Úhľadne odvedená práca – dekorácia vyrobená ručne v jedinej verzii.

Hlavnou vecou je pozorovať smer korálikov

Hlavnou vecou je pozorovať smer korálikov

Remeselné stromčeky z korálikov

Táto dekorácia vyžaduje určitú zručnosť, čas. Niekedy sa nad tým nestrávia len hodiny, ale dni, niekedy nie ste sami. Ale výsledok stojí za to. Existujú také výtvory, ktoré je ťažké odlíšiť od skutočných. Strom utkaný z týchto malých korálikov je nielen dobrým ozdobným prvkom, ale aj veľmi neobvyklým darčekom vyrobeným s láskou..

Tkané drevo vyrobené z malých korálikov

Tkané drevo vyrobené z malých korálikov

Túto krásu môžete urobiť sami. Stačí ho tkať veľmi opatrne a dlho. Okrem času, starostlivosti, vytrvalosti si práca bude vyžadovať použitie ďalších materiálov:

 • šperky alebo kvetinový drôt rôznej hrúbky;
 • alabaster s lepidlom na kmeň, vetvy;
 • korálkový materiál alebo spony (rôzne odtiene a veľkosti);
 • kliešte, okrúhly nos, kliešte.

Trochu starostlivosti a vytrvalosti

Trochu starostlivosti a vytrvalosti

Korálkové stromy rôznych vzorov sú tkané podľa rovnakého vzoru. Je pravda, že existujú zložitejšie formy tkania, ktoré nováčikovský majster nie vždy dokáže zvládnuť prvýkrát.

Najbežnejšie používané stromy sú:

 • sakura;
 • strom lásky;
 • peňažný;
 • strom šťastia.

Jedna z najpoužívanejších možností

Jedna z najpoužívanejších možností

Na to, aby ste ich urobili, potrebujete zručnosť, skúsenosti, zručnosť. Ktoré sa časom nahromadia. Preto nie je potrebné dúfať, že pre začínajúcich majstrov prvý krát všetko dopadne hladko, takmer bezchybne. Aj napriek tomu, že všetky operácie krok za krokom starostlivo vykonával.

Malá jeseň v dekorácii miestnosti

Malá jeseň v dekorácii miestnosti

Korálkové kvety

Sú vyrobené rýchlo, rôznymi technikami tkania. Môžu mať rôzne tvary, veľkosti a farby. Dobre zapadá do celkového obrazu interiéru.

Technika tkania volumetrických remesiel vo forme orgovánového kvetu

Technika tkania volumetrických remesiel vo forme orgovánového kvetu

Fotografia myšlienky remesiel z korálkov

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami

Korálkovanie pre začiatočníkov: schémy a majstrovské kurzy s fotografiami a videami