Montáž kompozitných strešných škridiel

Montáž kompozitných strešných škridiel

Moderné kompozitné šindle sú relatívne novým strešným materiálom, ktorý si rýchlo získal obľubu medzi domácimi majiteľmi domov. Kompozitné šindle sú vyrobené z niekoľkých rôznych vrstiev materiálu, z ktorých každý má špecifickú funkciu. Rovnako ako prírodný šindeľ je kompozitná krytina odolná a spoľahlivá. Charakteristickou črtou tohto materiálu je ideálna zvuková izolácia miestnosti, ktorá umožňuje použitie kompozitných dlaždíc na pokrytie podkrovných podláh. A príležitosť kúpiť dlaždice v Moskve od spoľahlivého dodávateľa – je to príležitosť získať požadovaný výsledok.

Základom kompozitnej dlaždice je oceľový plech, ktorý je pokrytý mnohými vrstvami rôznych plastových a polymérových komponentov. Oceľový plech je pokrytý špeciálnym pozinkovaným povlakom, ktorý spoľahlivo chráni povrch materiálu pred výskytom stôp korózie. Na vrch sa nanesie vrstva akrylového základného náteru, ktorý spoľahlivo chráni materiál pred rôznym mechanickým poškodením a chráni strechu pred atmosférickými vplyvmi.

Nízka hmotnosť kompozitných šindľov výrazne zjednodušuje montáž strešnej krytiny. Ľahký strešný materiál umožňuje výrazne odľahčiť konštrukciu strešnej guľatiny. Na pokrytie jedného štvorcového metra strechy potrebujete zhruba kilogram kompozitných šindľov. Inštalácia strechy nie je náročná. Na rezanie môžete použiť pílu na kov a špeciálne skladačky. Dlaždice sú upevnené pomocou predĺžených skrutiek a klincov. Pokladanie sa vykonáva na prepravke, navyše listy strešného materiálu musia byť navzájom pevne pripevnené.

Tento typ strešného materiálu je možné použiť na strechy s akýmkoľvek uhlom sklonu. Kompozitné šindle sa neodporúča položiť iba na úplne ploché strechy. Na starú strešnú krytinu je možné položiť materiál, čo značne uľahčuje montáž krytiny.

Jednou z výhod kompozitných šindľov je široká škála možností zastrešenia. Môžete si ľahko vybrať strechu, ktorá sa organicky zmestí do vášho súkromného domu. Tento povlak je veľmi obľúbený u dizajnérov, ktorí z tohto materiálu vytvárajú originálne a zaujímavé návrhy domov..

  Prečo sa práčka pokazí