Oslava Maslenitsa v roku 2017: kedy a aké remeslá robiť

Maslenitsa 2017, ktorý dátum je pravoslávny. Aké remeslá robiť

Maslenitsa v Rusku je tradične najslávnostnejšou a najveselšou zimnou dovolenkou. Je známe, že dátum tejto akcie sa každoročne mení. V každom prípade však Maslenitsa trvá presne týždeň, počas ktorého sa organizujú slávnostné oslavy, chodia na návštevu a len sa zabávajú..

Maslenitsa začína v roku 2017

Aký je dátum Maslenitsa v roku 2017 v Rusku

Mnoho ľudí sa zaujíma o otázku – kedy bude pravoslávna Maslenica v roku 2017? Tak to začalo od 20. do 26. februára. Dušičky sú predzvesťou Veľkého pôstu. Pôvodne sa verilo, že ide o pohanský sviatok, počas ktorého je zvykom ctiť tri zložky: príchod jari, zoznámenie mladých s rodinou a pokračovanie rodiny, pocta predkom, ktorí po smrti , spadol do posmrtného života, do tela Zeme, stal sa súčasťou prírody, a preto ovplyvňuje aj pozemský život.

keď Maslenitsa začína v roku 2017 v Rusku

Masopustné tradície

Tradične sa začnú pripravovať na Dušičky o dva dni. Ľudia pečú palacinky ako predtým. Je pozoruhodné, že prvú palacinku vždy dostali chudobní ľudia. Deti v tento deň zbierali na dvoroch lykové topánky. S nimi pribehli k okoloidúcim a pýtali sa, či so sebou berú Maslenicu. Ak bola odpoveď nie, potom deti takouto odpoveďou mlátili okoloidúceho lysými topánkami. Týždeň sa začal malou Maslenitsou. Trvalo to len tri dni. V tejto dobe všetci tvrdo pracovali a pripravovali rôzne jedlá. Postavili zasnežené mesto. Ženíchova rodina medzitým prišla navštíviť rodinu nevesty, aby sa stretla a vydala sa.

V roku 2017 sú Wide Maslenitsa posledné štyri dni prázdnin.

V roku 2017 sú Wide Maslenitsa posledné štyri dni prázdnin. Spravidla sa všetko začína Revelry. Je masopustný utorok, ktorý sa končí domácimi prácami.

Potom začína zábava. Tu a sánkovanie, pästné súboje a súťaže. Všade sú samozrejme stoly, z ktorých sú ošetrení všetci účastníci dovolenky. Najdôležitejšia zábava našich predkov – Slovanov – bola považovaná za skákanie cez oheň. Vždy zneli piesne a koledy. Koniec prázdnin sa vždy konal na počesť predkov.

Ľudia na Dušičky chodili na cintoríny, k hrobom nosili vodku a palacinky. Predkovia zároveň prosili o odpustenie. Ľudia vo svojich domovoch naďalej jedli varené jedlá. Ale jedlo, ktoré nebolo dokončené, nebolo odstránené. Všetko teda zostalo na stoloch. Ľudia verili, že predkovia prídu v noci a všetko dokončia. V posledný deň Maslenitsy (v roku 2017 – to je 26. február) bolo nevyhnutné spáliť podobizeň slamy, ktorá bola zosobnením zimy, ako aj vysušenú úrodu z minulého roka. Dušičky roztrúsené po poliach.

Pozrite si aj katalóg tematických remesiel:

  • Ako si vyrobiť bábiku na Dušičky vlastnými rukami
  • DIY remeslá pre dovolenku Maslenitsa
  • Remeslá pre dušičky urobte sami pre deti

Prázdniny sa skončili upratovaním. Ľudia umývali riad, pálili zvyšky jedla a nič po sebe nenechali. Od nasledujúceho týždňa začali všetci veriaci Veľký pôst..