Pattifillum: konce listov suché, čo robiť

Ako sa starať o spathiphyllum doma, aby kvitlo

Spathiphyllum je jednou z najobľúbenejších izbových rastlín, ktoré sa ženy v domácnosti pokúšajú pestovať. Kvet nejasne pripomína malé ucho, orámované bielou plachtou. Ako sa starať o túto luxusnú rastlinu, aby tešila čo najdlhšie? Všimnite si niektoré zložitosti domácej starostlivosti, ošetrovania a kŕmenia. V tomto článku sa naučíte, čo robiť, ak hroty spathiphyllum vyschnú, a ako prinútiť tento úžasný kvet rozkvitnúť.

Prečítajte si tiež: Vlasť izbovej rastliny spathiphyllum

Starostlivosť o Spathiphyllum doma

Spathiphyllum je rastlina milujúca vlhkosť, preto sa musí denne striekať sprejovou fľašou. Ak kvetina nemá dostatok vlahy, špičky jej listov môžu vyschnúť. Zalievanie rastliny by sa malo vykonávať pravidelne, hlavne pôdu príliš nevysušujte, inak môže rastlina uhynúť. Ale tiež nestojí za to naliať kvet na vodu, môže dôjsť k rozpadu koreňov, čo vedie k sčernaniu listov. Je žiaduce, aby sa voda používaná na zavlažovanie usadila najmenej 12 hodín..

Spathiphyllum je rastlina milujúca vlhkosť, preto sa musí denne striekať sprejovou fľašou. Ak kvetina nemá dostatok vlahy, špičky jej listov môžu vyschnúť. Zalievanie rastliny potrebuje osu

Teplotné podmienky pre spathiphyllum nemajú zásadný význam, pri bežnej izbovej teplote 20-23 stupňov sa cíti skvele. Znesie vyššie teploty (až 27 stupňov), ale iba za podmienky výdatnej zálievky..

Rastlina sa transplantuje raz ročne na jar. Včasná transplantácia vám umožní pestovať krásnu a zdravú rastlinu, ktorá vás poteší bohatým kvitnutím. Ak počas transplantácie rozdelíte krík rastliny, nesaďte mladé klíčky ihneď do veľkých kvetináčov, rastlina dlho nekvitne. Po transplantácii rastlinu rozmaznávajte, nalejte do zeme malé množstvo tehlových štiepok.

Spathiphyllum, ako každá iná rastlina, môže ochorieť. Príčinami chorôb rastlín môžu byť takí škodcovia ako roztoče, vošky, čierna huba, drobný hmyz, muchy. S nimi samozrejme musíte bojovať.

Mealybug

Tento škodca je veľmi bežný. Zdá sa to kvôli vysokej vlhkosti a nachádza sa medzi listami. Pravidelne kontrolujte kvetinu, či nemá tento problém, a zbaviť sa ho pomôžu insekticídy alebo skutočne pripravená infúzia šupiek z citrusových plodov.

  Ako ľahko vyčistiť hrnce a panvice doma

Tento škodca je veľmi bežný. Zdá sa to kvôli vysokej vlhkosti a nachádza sa medzi listami. Kvetinu pravidelne kontrolujte, či nemá tento problém, a zbavte sa hoNa fotografii mealybug

Štít

Tmavé škvrny na listoch a stonkách rastliny naznačujú porážku spathiphyllum s chrastou. Najlepším bojom proti tejto nepríjemnosti bude ošetrenie rastliny roztokom mydla a tabaku, do ktorého sa pridá trochu petroleja..

Tmavé škvrny na listoch a stonkách rastliny naznačujú porážku spathiphyllum s chrastou. LouFotografia štítu

Mokrá huba

Tento škodca napáda vonkajší povrch listov a spôsobuje ich sčernanie. Je nevyhnutné ošetriť spathiphyllum, pretože škodca oslabuje rastlinu a bráni normálnemu priebehu procesu fotosyntézy. Najúčinnejším spôsobom boja proti hubovitým hubám je ošetrenie listov mydlovou vodou..

Tento škodca napáda vonkajší povrch listov a spôsobuje ich sčernanie. Space spathiphyllum nieNa fotografii cumľavá huba

Hnojenie spathiphyllum doma

Ak vaša kvetina prestala potešiť kvitnutím, musíte ju nakŕmiť. Na jar a v lete používajte minerálne hnojivá ako vrchný obväz raz za 2 týždne. Je dôležité vedieť, že rastlina netoleruje jasné slnečné svetlo, preto je potrebné pre jej umiestnenie dobre premyslieť miesto v byte. Tiež by ste nemali nechávať spathiphyllum vo veľmi tmavej miestnosti, pretože v procese rastu začnú nové listy rastliny nadobúdať úzky, predĺžený tvar a bolestivý vzhľad, čo bude znamenať nedostatok svetla..

spathiphyllum by tiež nemal byť umiestnený vo veľmi tmavej miestnosti, pretože v procese rastu začnú nové listy rastliny nadobúdať úzky, predĺžený tvar a bolestivý vzhľad, čo naznačuje aFotografia sušiacich listov spathiphyllum

Žltnutie listov v spathiphyllum môže mať niekoľko dôvodov: dopadá naň priame slnečné svetlo alebo rastlina zaznamenáva nedostatok alebo prebytok vlhkosti. Žltnutie listov po období aktívneho kvitnutia možno považovať za normálne, v tomto prípade by sa nemalo nič robiť.

Vedieť, ako sa starať o spathiphyllum doma, aby kvitlo, môžete pestovať krásne izbové kvety na vlastnom parapete. Pestujte rastliny vlastnými rukami a potešia vás krásnym kvitnutím.