Pestovanie cukety zo semien

Ako pestovať cuketu vonku. Video

Cuketa je jednou z najnáročnejších rastlín, ktorú môže pestovať aj začínajúci záhradník. Plodí iba jednu sezónu, preto musia cukety sadiť každý rok. Vyznačujú sa rýchlym dozrievaním a veľkým objemom plodov z jedného kríka rastliny. Pozývame vás, aby ste sa dozvedeli, ako správne pestovať cuketu na otvorenom poli, aby ste získali dobrú úrodu. V záhrade môžete pestovať zeleninu bez chemikálií, kontrolovať veľkosť patizónu a zbierať ovocie včas. Mnoho záhradníkov používa sadenice na cukety, pretože v tomto prípade rastlina začína prinášať ovocie rýchlejšie. ale v otvorenom poli cuketu môžete pestovať priamo zo semien.

Kedy zasadiť semená cukety vonku

Doba výsadby akejkoľvek rastliny priamo závisí od klimatických vlastností oblasti. Je dôležité, aby obdobie mrazov už uplynulo a vzduch sa dobre zahrial. Napriek tomu, že poveternostné podmienky sú každý rok iné, záhradníci odporúčajú vysádzať semená cukety v období od konca mája do začiatku júna..

Doba výsadby akejkoľvek rastliny priamo závisí od klimatických vlastností oblasti. Je dôležité, aby obdobie mrazov už uplynulo a vzduch sa dobre zahrial. Napriek tomu, že poveternostné podmienky sú každý rok iné, záhradníci odporúčajú vysádzať semená cukety v období od konca mája do začiatku júna.

Pred výsadbou si overte predpoveď počasia na týždeň, pretože ak je pred sebou suché počasie, budete musieť rastlinu pravidelne polievať. Zeleninu je najlepšie sadiť, keď predpovedia počasia sľubujú dážď, pretože vaše semená sa zavlažujú prirodzene..

Ošetrenie semien zeleninovej drene pred výsadbou

Ak nesnívate o obrovských cuketách, nebudete musieť vykonávať špeciálne akcie na prípravu semien. Aby sa stimulovalo klíčenie semien, je potrebné ich pred výsadbou namočiť do vody. Len za deň sa stonka oddelí od chlopne osiva.

Ak nesnívate o obrovských cuketách, nebudete musieť vykonávať špeciálne akcie na prípravu semien.

Na pohárik cukety nemusíte do pohára dávať vodu. Semená stačí poskladať, vatový tampón navlhčiť vodou a nasadiť semienka. Vďaka tomu budú môcť semená „dýchať“ a ukazovať klíčky. Aj keď sa klíčky neobjavia za deň, cuketu napriek tomu vysaďte, klíčia takmer v 100% prípadov..

Na pohárik cukety nemusíte do pohára dávať vodu. Semená stačí poskladať, vatový tampón navlhčiť vodou a nasadiť semienka.

Prečítajte si tiež: Pestovanie paradajky Mazarin. Foto

  Ako nakresliť chatu ceruzkou: nápady na fotografiu-majstrovské kurzy krok za krokom pre začiatočníkov

Dobré výhonky budú, ak sú semená namočené nie vo vode, ale v nejakom druhu živného roztoku. Napríklad vezmite Wolfentiuram 85 v množstve 0,6 g na 200 g semien cukety. Môžu sa použiť aj iné zmesi.

Aká pôda je potrebná pre cuketu

Rovnako ako všetky ostatné rastliny, cuketa je vysadená v úrodnej pôde, ktorá je dobre zahriata slnečnými lúčmi. Mokrá, hlinitá a rašelinová pôda nie je vhodná na výsadbu cukiet na otvorenom priestranstve. V takom prípade môžete cuketu pestovať v škatuliach alebo prijať opatrenia na hnojenie nevhodnej pôdy vlastnými rukami..

Niekoľko druhov cukiet by sa nemalo pestovať vedľa seba, pretože tento druh rastlín je krížovo opeľovaný.

Niekoľko druhov tekvice by sa nemalo pestovať vedľa seba, pretože tento druh rastlín je krížovo opeľovaný. Je vhodné, aby teplota počas pestovania cukety bola asi 25 stupňov, ak je vonku ešte zima, urobte malý skleník. V prípade mrazov zahynú aj silné rastliny, takže buď neponáhľajte s výsadbou, alebo vytvorte optimálne podmienky, kým sa teplota vonku nestabilizuje..

Rašelina, humus a piliny sa zavádzajú do ílovitej pôdy a hlinité pôdy, rašeliny, piliny a humus sa zavádzajú do piesočnatej pôdy.

V závislosti od zloženia pôdy sa na záhony musí aplikovať hnojivo. Ak je napríklad pôda rašelinná, pripravte si 1 vedro ílovitej pôdy, 1 lyžičku superfosfátu, 1 lyžičku síranu draselného a 2 lyžice. l popola, ako aj 2 kg humusu. Keď pridáte všetky tieto látky, musíte posteľ vykopať a zaliať roztokom Rosovho tekutého hnojiva. Rašelina, humus a piliny sa zavádzajú do ílovitej pôdy a hlinité pôdy, rašeliny, piliny a humus sa zavádzajú do piesočnatej pôdy..

Pozrite si video: Ako pestovať cuketu. Užitočné tipy pre dobrú úrodu

Pokyny krok za krokom: ako pestovať cuketu vonku

  1. Vykopte otvory tak, aby medzi radmi bolo 50 cm a medzi cuketovými kríkmi asi 70 cm. Hĺbka otvorov by mala byť asi 5 cm, aby v nich bola zadržaná voda..
  2. Pred spustením semien nalejte do každého otvoru 1 liter vody.
  3. Na jednu jamku je najlepšie zasadiť 2-3 semená, aby klíčilo aspoň jedno. Vo väčšine prípadov vyklíčia všetky semená, preto akonáhle sa klíčky objavia, vytrhajte slabé rastliny a silné nechajte..
  4. Uistite sa, že pôda v jamkách je mierne navlhčená, potom niekoľko dní po výsadbe cukety sa objavia prvé listy.
  5. Starostlivosť o cuketu je pomerne jednoduchá. Je potrebné ich každé ráno zalievať a po niekoľkých hodinách uvoľniť zem v diere. Je lepšie rezať suché listy včas, aby neubrali silu živej rastline.
  Ako osviežiť interiér zmenou iba dverí: dôležité nuansy

Starostlivosť o cuketu je pomerne jednoduchá. Musíte ich každé ráno zalievať a po niekoľkých hodinách uvoľnite Zem v diere

Teraz to už vieš, ako pestovať cuketu zo semien v otvorenom poli. Zostáva len čakať na zber a začať konzervovať cuketu na zimu. Bioprodukty môžete pestovať vlastnými rukami, ak budete postupovať podľa našich odporúčaní..