Praktické tipy pre výber portfólia

aké portfólio si vybrať pre žiaka prvého stupňa

Prvý september je slávnostnou a zároveň vzrušujúcou dovolenkou. Sviatok pre malé deti, ktoré idú prvýkrát do školy, a pre ich rodičov. Na túto dôležitú udalosť v živote akéhokoľvek dieťaťa je potrebné sa vopred pripraviť. Kúpte si papiernictvo, školskú uniformu a podobne. Mnoho škôl má svoje vlastné požiadavky na oblečenie svojich žiakov, pričom výber portfólia je ponechaný na rodičoch. Položme si teda otázky: aké portfólio zvoliť pre prváka? Aké požiadavky a podmienky musí spĺňať? Ak sú študenti stredných škôl schopní vybrať si potrebné portfólio alebo tašku, potom bude prváčik dosť problematický.

aké portfólio si vybrať pre žiaka prvého stupňa

Výber portfólia

Je potrebné poznamenať, že batoh je potrebné vyberať s ohľadom na nasledujúce aspekty: veľkosť, hmotnosť, anatomický tvar, konštrukcia, pevnosť a ďalšie. Dieťa by malo byť s batohom čo najpohodlnejšie. Ale niekedy pohodlie nemá vzhľad, ktorý by jeho deti radšej videli. Tí druhí milujú svetlé a farebné portfóliá s kresbami rôznych rozprávkových postáv a karikatúr.

Najväčším problémom moderného sveta sú chrbát, krivý, zhrbený. Deti budú aj tak veľa sedieť pri svojich laviciach, pričom stále sedia nesprávne. A potom po škole bude potrebné nosiť unavené chrbát portfólio plné učebníc. Preto pri nákupe detského batohu musíte venovať pozornosť prítomnosti ortopedického chrbta, odlišne anatomického. Jedná sa o pomerne tuhý rám pokrytý poréznym a mäkkým materiálom..

ako si vybrať správne portfólio

Toto operadlo zaistí vášmu dieťaťu správnu formáciu zdravého držania tela, zníži tlak na chrbticu a rovnomerne rozloží hmotnosť bremena. Prítomnosť tohto rámu je jednou z hlavných a prvých výhod dobrého batohu. Preto, ak to finančné prostriedky dovoľujú, pokojne si vezmite ortopedický batoh.

Ďalším bodom je jednoduchosť portfólia. V tomto prípade ortopedickí chirurgovia dôrazne odporúčajú, aby hmotnosť všetkých vecí v batohu nepresiahla jednu desatinu hmotnosti dieťaťa. V opačnom prípade je možné zakrivenie chrbtice, bolesť v ramenách a spodnej časti chrbta a v dôsledku toho porušenie držania tela..

V tejto publikácii hovoríme o tom, ktoré portfólio je lepšie kúpiť pre prváka. V prvom ročníku môže maximálna hmotnosť všetkých učebníc a pomôcok dosiahnuť tri kilogramy. Pre malého prváčika je to dosť veľa a náročné. Batoh by preto mal byť čo najľahší a mal by sa pohybovať v rozmedzí od osemsto do tisíc päťsto gramov..

A potom sa musíte pozrieť na silu portfólia. Najprv zistite, z čoho je batoh vyrobený, z akého materiálu. Mali by ste počítať s jedným alebo dvoma akademickými rokmi. Tu sú niektoré požiadavky na dobrý slušný batoh..

Kožená aktovka. Absolútne bezpečná stávka. Niekedy sa pri výrobe používajú denimové a nylonové textílie. Skúste si dať pozor na koženkové a filmové batohy.

Tkanina musí byť vodotesná. Čo sa študentovi nemôže stať: zachytí ho dážď a rozleje šťavu alebo vodu … Preto musí byť batoh pripravený na takéto nepredvídateľné situácie a chrániť učebnice pred negatívnymi dôsledkami. Zároveň však musí do portfólia prechádzať plná cirkulácia vzduchu..ktoré portfólio je lepšie kúpiť pre žiaka prvého stupňa

Ďalej dávajte pozor na popruhy, ramenné popruhy, zipsy, gombíky. Popruhy sú mäkké a široké, takže nebudú bolestivo tlačiť na ramená, ale rovnomerne rozložia záťaž na chrbát dieťaťa. Príslušenstvo – špeciálne upevňovacie prvky na popruhy a ich regulácia – musí byť vyrobené z odolného materiálu. Najlepšie zo všetkého je nejaký druh kovu alebo kvalitný plast. V tomto mieste by ste mali tiež venovať pozornosť, pretože v budúcnosti budete musieť dĺžku ramienok prispôsobiť svojej výške alebo oblečeniu..

Batoh by mal byť tiež primeraný výške a veľkosti dieťaťa. Príliš široké a objemné modely sa môžu stať pre prváčika príťažou.

Spony, zapínanie, zipsy a zámky by mali dobre fungovať a dieťa ich ľahko zvládne. Prítomnosť pevného dna neumožní, aby sa učebnice prehýbali, a tým vyvíjali tlak na krížik dieťaťa. Zároveň budú ležať naplocho, čo nepovedie k nechceným pomliaždeninám a odreninám..

Samozrejme, batoh by mal byť pre prváka čo najpohodlnejší, ľahký a ľahko použiteľný. Dieťa si musí batoh samo obliekať a vyzliekať bez akejkoľvek pomoci..

Batoh musí mať špeciálne reflexné znaky alebo pruhy, vďaka ktorým bude dieťa na vozovke viditeľné.ako si vybrať správne portfólio

Zhrňme si to

Mohli by ste sa teda naučiť, ako si vybrať správne portfólio. Teraz trochu zovšeobecníme výsledné pravidlá pre výber batohu:

  • Materiál aktovky je vodotesný a odolný.
  • Anatomický chrbát je podporovaný.
  • Jednoduchá hmotnosť a jednoduché použitie.
  • Bezpečnosť batohu.

Niektoré portfóliá majú ďalšie príslušenstvo. Napríklad papiernictvo, peračník, dokonca aj termoska alebo nejaký druh nádoby na potraviny.

Nakoniec poznamenávame, že na výbere batohu by sa malo podieľať aj dieťa. V niektorých prípadoch skúste vysvetliť, ako si vybrať, čo hľadať. Možno niektoré body nepochopí, ale pochopí, že aj výber obyčajného batohu je náročná a zodpovedná záležitosť..