Tajomstvo výberu vianočného stromčeka

ako si vybrať smrek na nový rok

Vianočný stromček je hlavným atribútom novoročných sviatkov. S jeho vzhľadom sa okamžite objaví slávnostná nálada u detí i dospelých. Teraz je na výber – kúpiť si domov živý vianočný stromček alebo borovicu, ako aj ich umelé náprotivky. Navyše, analógy často svojou krásou prevyšujú prírodné stromy. Aké sú tajomstvá správneho výberu a ktorú možnosť zvoliť? Teraz vám odhalíme niekoľko momentov, ktoré vám, dúfame, pomôžu pri rozhodovaní.

Umiestnite doma živý alebo umelý strom

Tu vyberáme vianočný stromček na Nový rok. Naše informácie vám umožnia vybrať si v prospech skvelej možnosti. Mnoho ľudí sa nevie rozhodnúť, aký smrek bude mať – živý alebo umelý. Obe možnosti majú svoje pre a proti..

Živý stromček samozrejme vonia po ihliciach, ale potom budete musieť tieto ihly zbierať z podlahy a udržiavať pre vianočný stromček konštantnú mikroklímu, aby vydržala dlhšie – pridajte vodu, pridajte hnojivá, cukor a glycerín. pôda. A každý rok bude musieť byť zakúpený novým spôsobom. Ak máte súkromný dom \ chata, môžete na miesto jednoducho zasadiť živý smrek a každý rok ho ozdobiť.

Umelý stromček vám, samozrejme, ušetrí peniaze za každoročný nákup symbolu nového roka, takže vydrží niekoľko rokov. Priemysel teraz vyrába také stromy pre každý vkus, farbu a veľkosť. Vyzerajú, samozrejme, oveľa krajšie a elegantnejšie ako živé a pre vôňu v miestnosti s umelým vianočným stromčekom môžete zavesiť niekoľko živých metiel zo smrekových alebo borovicových labiek. A bude cítiť zápach a neskôr bude oveľa jednoduchšie odstrániť ihly za nimi a s ich vyhadzovaním po dovolenke nie sú žiadne problémy. A týmto spôsobom zachránite najmenej jeden mladý vianočný stromček pred výrubom.

Najlepší čas na nákup

Vianočný stromček kupujeme od chvíle, keď začnú fungovať trhy s vianočnými stromčekmi. Koniec koncov, je tam stále väčší výber a ceny sú stále primerané. Bližšie k dovolenke a výberu sa stáva menším a ceny nestoja na mieste. To platí pre živé stromy.

Spravidla je najmenej týždeň pred dovolenkou. Ak ihneď vložíte vianočný stromček do teplej miestnosti, v novom roku tam zostane polovica ihiel. Buďte preto trpezliví a bez ohľadu na to, ako to chcete hneď obliecť, dajte to zatiaľ na balkón alebo nechajte na studenej verande. Ale pár dní pred dovolenkou sa už môžete obliecť.

Pre tých, ktorí sú veľmi ekonomickí, existuje možnosť – vianočný stromček si môžete kúpiť niekoľko hodín pred novým rokom, v tejto dobe sa zvyšky dajú predať za výhodné ceny, ale výber už bude zo zvyškov a vy je nepravdepodobné, že dostanete to, čo by ste chceli.

  DIY darčeky k narodeninám: fotografie originálnych nápadov, majstrovská trieda

kúpiť rybiu kosť

Dobrá voľba

Prvým pravidlom nie je dávať vysoký a objemný strom do malej miestnosti s nízkymi stropmi. Taký strom bude príliš objemný a zaberie všetok priestor. Nezasahuje do priechodu, a ak sú v byte malé deti alebo domáce zvieratá, môže sa stať miestna katastrofa..

Pozeráme sa ďalej na vaše podmienky – ak je v rohu naplánovaný strom – pokojne si vezmite asymetrický, jednostranný strom, perfektne zapadne do rohu a jeho asymetria nebude nápadná. Ale v priestrannej miestnosti, ak plánujete vianočný stromček v strede s možnosťou okrúhleho tanca, pokojne si kúpte symetrický a svieži stromček.

Teraz k vzhľadu vianočného stromčeka:

 • Konáre by mali byť zelené, pružné a nemali by sa lámať. Ak sa zlomia treskom, potom je strom už suchý, najmä preto, že s vami dlho nevydrží..
 • Ak vianočný stromček ničím nevonia, aj keď ste k nemu konkrétne pričuchli, nemali by ste ho kupovať.
 • Dávajte pozor na kmeň stromu – nesmie obsahovať plesne, plesne ani iné poškodenia. Ak je priemer menší ako 6 cm, jedná sa o krehký strom, ktorý nedosahuje parametre osemročného dieťaťa, ktoré sa na predaj väčšinou vyrúbajú. Mal by vážiť 5-7 kg., Na výšku – asi jeden a pol metra.

Zdvihnite strom hore a mierne ho spustite tak, aby narazil na zem pílením. Ak piliny nespadnú, je to normálny strom, môžete to vziať. Samotné jeho ihly by mali byť zelené, svetlé a olejnaté, rozotrite ich prstami, ak je suché, znamená to, že boli už dávno pokazené a sú suché alebo mrazené.

Teraz je vašou úlohou vziať ju bezpečne a správne domov. Aby to bolo možné urobiť, musí byť zabalené do plátna typu pytloviny, úhľadne zviazané lanom a prepravované horným chrbtom pre väčšiu bezpečnosť dolných vetiev..

Ak sú vo vašej rodine malé deti, skontrolujte ich na alergie – vezmite ich na bazár vianočných stromčekov, najlepšie uzavretého typu, niekam do pavilónu a chvíľu sa s nimi poprechádzajte. Ak nie sú žiadne nepríjemné pocity, všetko je v poriadku.,

Môžete si vziať vianočný stromček. Ak máte podozrenie na alergiu, zvoľte umelý stromček..

A majte na pamäti, že ak je vo vašom dome dieťa, budete musieť každý deň upratovať pod stromom, pretože z neho odpadnú ihly, šupiny z kmeňa, šišky.

kúpiť rybiu kosť

Výber borovice

Vďaka tomuto článku sa môžete dozvedieť, ako si vybrať smrek na Nový rok. Borovica je odolnejší strom, pokiaľ ide o prepravu, ako aj pokiaľ ide o nie rozmarnosť, a ihličie je oveľa jednoduchšie odstrániť ako smrekové. Vôňa z nich je silnejšia a vyzerajú nadýchanejšie, čo znamená, že sú krásne a slávnostné..

  Výber záhradných vozíkov

Ihly na boroviciach držia oveľa lepšie, takže je dokonca možné stromček prispôsobiť – ak je hore nadýchaný, a nie veľmi zospodu, môžete zhora odrezať niekoľko konárov a pripevniť ich do prázdnych priestorov nižšie.

Pravidlo uhla zostáva rovnaké ako pre vianočný stromček – môžete si kúpiť krivú borovicu, ale v rohu bude vyzerať veľmi elegantne..

Obrovský výber umelých stromčekov

V sortimente umelých vianočných stromčekov vám určite pobežia oči. Skutočne, okrem rôznych výšok a druhov, môžete nájsť stromy s LED diódami alebo už vstavané kužele alebo hračky, s rôznym postrekom, od mrazu po najexotickejšiu verziu..

Nezabudnite na tri pravidlá:

 1. Ak ste vzali ihly, nemali by zostať vo vašich rukách..
 2. Taký strom by nemal zapáchať drsne po chémii..
 3. Ak sú ihly pokrčené, mali by sa okamžite vrátiť do svojej polohy..

Na certifikáty je lepšie požiadať predajcov, strom by mal byť vyrobený z nehorľavých a netoxických materiálov. Ak certifikát neexistuje, dobre si premyslite, či sa ho oplatí kúpiť..

Pôvodné možnosti

Ručná výroba a kreativita sú teraz veľmi uznávané, takže nikoho neprekvapíte nejakou individuálnou verziou novoročného stromu zo všetkého..

 • Niekedy dokonca len gule zavesené v rôznych výškach vytvoria obrys vianočného stromčeka.
 • Bezpečné vianočné stromčeky z filcu alebo papiera sú vyrobené pre malé deti priamo na stenu..
 • Existujú aj stromy pripevnené k stropu hore nohami.!

ako si vybrať vianočný stromček pre nový rok

Šperky a farby – čo je teraz v móde

Vo farbe – od budúceho roku – bielej kovovej krysy, potom bude na vrchole módy biela, strieborná, šedá, hnedá so všetkými odtieňmi a kombináciami. A obe môžete ozdobiť v klasickej verzii, napríklad iba s loptičkami, alebo kreatívnejšie. S deťmi môžete vyrábať domáce hračky v ručne vyrobenom štýle, môžete byť kreatívni s nevyžiadaným materiálom alebo potriasť hrudníkom svojej babičky. Zdobenie perníkom a sladkosťami je vždy dôležité v dome, kde sú deti..

Správna inštalácia stromu

Z tohto článku ste sa veľa naučili. Aby ste však mohli nainštalovať vianočný stromček, musíte si zapamätať niekoľko ďalších pravidiel:

Živý strom vyžaduje určitú prípravu a starostlivosť, aby ste mohli dlhšie zostať doma. Ak bol uložený na ulici do správneho času, nemali by ste ho okamžite priniesť do tepla, nechajte ho najskôr stáť vo vchode alebo na chodbe.

Potom, čo sa strom zahreje, musíte nožom odrezať kôru o 8-10 cm od nohy a držať ho pod kohútikom studeným prúdom, potom sa v kufri otvoria nové póry a kmeň začne kŕmiť. A ak máte príliš dlhú korunu a je potrebné ju skrátiť, potom ju šikmo prerežte a prikryte rez Višnevského masťou, jej vôňa však môže prerušiť jemnú ihličnatú arómu, ale strom vydrží dlhšie.

  Na čo slúžia prístroje?

Teraz v skutočnosti k inštalácii. Nemali by ste to dávať do obyčajného kríža, tam strom rýchlo vyschne a začne sa drobiť.

nastaviť rybiu kosť

Je lepšie ho vložiť do vedra s mokrým pieskom, z času na čas ho zalievať, môžete pridať hnojivá, strom sa potom môže dokonca zakoreniť a na jar môže byť vysadený na pozemku alebo v letnej chate. Čo by sa však malo pridať do vody alebo pôdy pre dlhšiu vitalitu borovice / vianočného stromčeka:

Tabletu aspirínu rozpustite vo vode a strom zalejte.

Tiež rozpustite vo vode kyselinu citrónovú alebo octovú a strom zalejte.

Ak okrem kríža nie sú žiadne možnosti, potom obalte hlaveň handrou, bude možné ju navlhčiť rýchlo.

Nalejte liter vody do vedra s čistým pieskom, najskôr tam zrieďte glycerín so želatínou. Zasadíme tam vianočný stromček najmenej o 20 cm a môžeme ho polievať každý druhý deň.

Trochu o bezpečnosti:

 1. Je lepšie zavesiť hračky nerozbitné, našťastie je teraz ich skvelá voľba. Ak má rodina relikvie zo sklenenej babičky, je lepšie ich zavesiť bližšie k vrcholu..
 2. Nezdobte strom sviečkami s otvoreným ohňom, ihly sa okamžite rozsvietia!.
 3. Umiestnite priečnik alebo vedro so stromom ďalej od vykurovacích zariadení, aby dlhšie nevyschlo.
 4. Zvlhčovač pomôže udržať mikroklímu ihličnatých krás, ak ju máte, presuňte ju bližšie k novoročnému stromu. Alebo vložte do batérií nádobu s vodou, ktorá môže nahradiť zvlhčovač.

Mimochodom, môžete si kúpiť vianočný stromček alebo borovicu priamo v kvetináči, s koreňmi, a potom ho môžete na jar zasadiť blízko svojho domova a bude môcť tešiť vašu rodinu mnoho a mnoho rokov. Bude dokonca možné ho ozdobiť girlandami, večer také ozdobené vianočné stromčeky vyzerajú veľmi pôsobivo. Dávajte si však pozor na importované krásky, tie sa v našom páse jednoducho nemusia udomácniť..