Vŕtanie otvorov do piesku

Vŕtanie otvorov do piesku

Jednou z najdôležitejších životných potrieb človeka je voda; žiadny živý tvor nemôže žiť bez vody. Odkiaľ čerpať vodu? Vŕtanie studne, samozrejme! V závislosti od zvodnenej vrstvy existujú dve možnosti vŕtania studní – vŕtanie do piesku a vŕtanie do vápenca. A aby ste sa zoznámili s jednou z profesionálnych ponúk, stačí choďte na stránku spoľahlivá a dôveryhodná spoločnosť.

Vŕtanie studní do piesku je jednou z najrýchlejších a najľahších možností, ako získať vodu, a vŕtanie trvá asi 2 až 3 dni. Hĺbka vodonosnej vrstvy je 20-30 metrov, takáto voda môže byť pitná iba po nevyhnutných laboratórnych štúdiách. V závislosti od rôznych faktorov môže byť hĺbka studne 10 metrov alebo možno 50. Voda z takejto studne je najčastejšie vhodná na technické použitie alebo na zalievanie zeleninovej záhrady. Extrakcia vody týmto spôsobom je veľmi populárna v letných chatkách, pretože plytký výskyt zvodnených vrstiev umožňuje rýchlo sa dostať k vode.

Tiež na vŕtanie studní do piesku nepotrebujete získať dokumenty na povolenie vykonávať práce, čo vyhovuje mnohým majiteľom domov. Prietok takýchto studní je približne 500 litrov za hodinu. Prietok je objem vody, ktorá pochádza zo studne za jednotku času.

Jednou veľkou nevýhodou takejto studne je krátka doba prevádzky (5-7 rokov), ak studňu používate pravidelne, potom jej životnosť môže byť až 15 rokov. Dôležitým aspektom pre životnosť studne je veľkosť pieskovej frakcie, kde je filter umiestnený, čím je väčší, tým je pre filter lepší! Aby filter vydržal dlhšie, je potrebné ho pri inštalácii veľmi opatrne a výdatne posypať jemným štrkom a potom sa čas liatia mierne oneskorí. Aby sa predišlo zanášaniu, najmä v zime, je vhodné čerpať studňu čerpadlom na odstránenie kontaminovanej vody. Pre studňu na piesku musíte vybrať správne čerpadlo, pričom vezmete do úvahy faktory ako hĺbka studne, prítomnosť piesku, pravidelnosť vody.

  Kedy oslavovať katolícku a pravoslávnu Veľkú noc

Napriek značným nevýhodám je vŕtanie do piesku veľmi obľúbené, pretože je lacnejšie a používajú sa najjednoduchšie vrtné súpravy, ale sám majiteľ domu je schopný pre svoje potreby vyvŕtať studňu ručnou vŕtačkou..