Výber perfektného miesta pre novoročné sviatky

kde je najlepšie miesto na odpočinok v novom roku

Mnoho ľudí už zaujíma, kam ísť na dovolenku v roku 2020. V tomto článku sme sa pokúsili stráviť možnosti dovolenky pre akúkoľvek peňaženku, a to ako v zahraničí, tak v našej vlasti. Budete môcť zmeniť situáciu a získať nezabudnuteľný zážitok.

Nový rok je pre nás spravidla rodinným sviatkom, ktorý sa oslavuje v kruhu príbuzných a priateľov. Nedávne trendy však nevylučujú strávenie novoročných sviatkov niekde v zahraničí, napríklad v teplých exotických krajinách, pretože v strednom Rusku skutočná zima trvá 4-5 mesiacov a je nepríjemná a ceny za zimné dovolenky v strediskách sú nižšie ako v letnej sezóne. A gratulácie prezidenta si môžete vypočuť na internete..

Tu je niekoľko užitočných tipov na múdre úspory pri silvestrovských cestách:

  • Zo všetkých rozmanitých turistických destinácií si môžete vybrať tie menej obľúbené, to znamená lacnejšie. Nasleduje zoznam takýchto možností..
  • K službám cestovných kancelárií sa radšej neuchyľujte, často na Silvestra zvyšujú ceny za svoje služby..
  • Je múdrejšie premyslieť si všetky možnosti vopred, aby ste si lístky, hotel a samotné zájazdy rezervovali čo najskôr. Čím viac sa blížia sviatky, tým sa pre nich zdvihnú vyššie ceny..
  • Ak budete cestovať / lietať so spoločnosťou, vo finále bude zvyšok lacnejší, presvedčte sa sami.

Teraz viac o vhodných možnostiach.

Novoročné sviatky v Rusku

Mnoho ľudí si vyberá dovolenku v novom roku 2020 v Rusku. Na rozľahlých územiach našej vlasti je veľa zaujímavých, historických a všeobecne miest, ktoré musíte navštíviť. Ale je ich toľko, že niekedy nestačí celý život na to, aby ste ich všetky navštívili. Aj v lete môžete relaxovať na mori alebo na zasnežených svahoch, jazdiť na trojkolke alebo jeleňovi, ktorý si vyberiete so zameraním na svoj rozpočet.

Ponúkame vám približný zoznam miest, ktoré stojí za to navštíviť, ceny lístkov sú uvedené z Moskvy. A cenník leteniek je uvedený na základe cien k 30. decembru. Ak ste napríklad z Bieloruska alebo z Ukrajiny chcete cestovať po Rusku, potom vás 1 lístok do Moskvy bude stáť 60 dolárov, respektíve 150 dolárov.

Ceny sú priemerné pri ubytovaní a poznávacích zájazdoch. Tieto informácie boli prevzaté z webov travelata a level.travel. A ceny hotelov sú prevzaté z rezervačného servera – posteľ v nocľahárni v hosteli a 5 -hviezdičkové izby, ak je to možnosť Suite.

Ako najlepšie relaxovať v Novom roku – spolu alebo sami

Ak neviete, kam ísť na dovolenku v roku 2020, potom tu môžete vidieť veľa užitočných informácií. Na dovolenku samotnú alebo niekoľko lacných možností sú vhodné nasledujúce – Petrohrad, letenka sem z Moskvy vás bude stáť menej ako 100 dolárov. Ak pôjdete do Sapsanu, držte sa do 40 dolárov.

Ak ste si práve teraz lámaní hlavu nad miestom bydliska, môžete nájsť hostely za 5 dolárov na deň. Ak relaxujete vo dvojici, samostatnú izbu v hosteli si môžete prenajať za 15 dolárov / deň.

Je obvyklé stretnúť sa so Silvestrom v Petrohrade na Palácovom námestí a v nasledujúcich dňoch bude rovnako zaujímavé navštíviť petrohradské námestia a parky a tiež ísť na Gatchinu, Peterhof alebo Vyborg, Puškin, Pavlovsk. Mnoho divadiel ponúka zľavy na svoje predstavenia počas prázdnin..

Odpočívajte v treťom hlavnom meste Ruska – Kazaň vás nebude stáť nič menej rozpočtu. Tam môžete nekonečne obdivovať historickú architektúru spolu s modernými budovami, let tam bude stáť 90 dolárov a nocľah pre jedného – menej ako 3 doláre za nocľaháreň v nocľahárni.

odpočinok do nového roku 2020 v Rusku

Dovolenka za priemernú cenu.

Ak vám váš rozpočet umožní minúť 400 dolárov na osobu, môžete zájazdy do Karélie absolvovať celý týždeň. Takáto karelská dovolenka vám umožní navštíviť Kizhi, ostrov Valaam, ako aj jazdiť na psom alebo sobom záprahu. Príroda tohto kraja nenechá nikoho ľahostajným a na takú dovolenku budete veľmi dlho spomínať..

Luxusné možnosti.

Za 700 dolárov na osobu si môžete zorganizovať novoročnú dovolenku pri jazere Bajkal. Toto množstvo stačí na týždenný odpočinok na najkrajšom a najhlbšom jazere našej planéty. Tam bude možné nielen korčuľovať, ale aj preskúmať jazero z helikoptéry.

Možnosti ruskej dovolenky v roku 2020 vo veľkej spoločnosti

A potom vám predstavíme možnosti pre veľké zábavné spoločnosti.

Rozpočtová možnosť – vo výške 250 dolárov na osobu môžete bezpečne ísť do Kaliningradu a kúpiť si tam výletný program na 5 dní, kde je zahrnuté všetko – jedlo + ubytovanie – a kochať sa výhľadom na stredoveké hrady a tiež navštíviť Curonian Spit – národný park.

Stredná možnosť – ak ste zástancom aktívnej športovej rekreácie, potom je región Sheregesh alebo Elbrus presne to, čo potrebujete. Môžete si prenajať chatu v horskej oblasti, osláviť tam nový rok, lyžovať na zasnežených svahoch a to všetko potešenie za 450 dolárov na osobu. Za rovnakú sumu môžete pokojnejšie relaxovať na jazere Seliger, vychutnať si zimnú prírodu stredného Ruska, nadýchať sa liečivého borovicového vzduchu tamojších prastarých lesov, jazdiť na trojke.

Luxusné možnosti.

Keď máte vo vrecku od 1 000 dolárov na osobu za týždeň, môžete bezpečne ísť na Krym. Bude vám môcť ponúknuť navštíviť jeho nábrežia s morským vzduchom, jaskyne, hory so zasneženými svahmi s lyžiarskymi vychádzkami, staré budovy, ako aj modernú zábavu..

  Ako odvápniť kotol v krajine bez odstránenia: 4 účinné spôsoby

Rodinný novoročný sviatok 2020. 

Dovolenka v roku 2020 s rodinou je samozrejme skvelou zábavou. Odvetvie cestovného ruchu v našej krajine môže ponúkať aj taký tradičný typ novoročných prázdnin, ako je dovolenka s celou rodinou s deťmi..

Rozpočtová možnosť.

Pre priemernú 4 -člennú rodinu (2 deti) budú tieto výlety stáť 1 500 dolárov a môžete sa zoznámiť s Kostromou k Snehulienke, na Veliky Ustyug k Santa Clausovi alebo môžete ísť do Veľkého Novgorodu odkiaľ pochádza Rusko..

Stredná dovolenka.

Na prehliadke Zlatého prsteňa Ruska navštívite vy aj vaše deti niekoľko starovekých ruských miest, zoznámite sa s ich pamiatkami. Pre štvorčlennú rodinu je cestovný rozpočet 2 000 dolárov.

Luxusné možnosti.

Nenájdete miesto strmšie ako Soči. Januárové počasie je tam kvôli podnebiu mierne, dá sa tam relaxovať po stredoruských mrazoch. Pokiaľ ide o rekreáciu, je len jeden morský vzduch, ktorý stojí za to! Veľa zábavy pre deti je napríklad v Soči – parku. Nezabudnite sa zastaviť pri delfináriu, je tu tiež čo vidieť. Chýbal ti sneh? V Krasnaya Polyana môžete lyžovať na zasnežených svahoch. Štvorčlenná rodina bude na týždenný pobyt v Soči potrebovať zhruba 2 000 dolárov..

kam ísť odpočívať v roku 2020

Zámorské novoročné sviatky 2020

No zoznámili sme sa s našimi kráskami, zvládnuť môžete aj v zahraničí. Pre jednoduchosť výpočtu sme uviedli ceny na osobu-spiatočný let, týždenný pobyt v 3-4 hviezdičkovom hoteli 30. decembra, ceny sú uvedené na webových stránkach skyscanner aviasales (jedná sa o letenky) a rezervácie ( ubytovanie).

Európsky novoročný sviatok 2020.

Na to potrebujete predovšetkým schengenské vízum. Ak ho nemáte, môžete ho začať registrovať teraz..

Nenákladná dovolenka.

Tu môžete poradiť veľmi rozpočtovým krajinám, ako je Poľsko, Slovensko, Fínsko a Lotyšsko (mimochodom miesto narodenia vianočného stromčeka). V týchto krajinách sa koná veľa vianočných trhov a na uliciach je zvykom spievať vianočné koledy. Let vás bude stáť 340 dolárov z Moskvy, 300 dolárov a 320 dolárov z Minsku a Kyjeva..

Poľsko je známe vianočnými kostýmovými plesmi – sprievodmi. Môžete to vidieť a tiež počúvať poľské koledy za 390 dolárov z Moskvy, z Kyjeva za 365 dolárov a z Minska za 340 dolárov.

Fínsko vám poskytne skutočnú novoročnú a vianočnú rozprávku. Koniec koncov, práve tam sa nachádza Laponsko – rodisko Santa Clausa. Tam môžete tiež obdivovať polárnu žiaru, k dispozícii vám budú nielen lyže, ale aj snežné skútre, tímy psov a jeleňov. Na návštevu Santa môžete ísť autom z Moskvy len za 410, z Kyjeva 390 a z Minska 370 dolárov.

Na Slovensku môžete okrem stredovekej architektúry, novoročných veľtrhov navštíviť aj kúpele. A v tejto krajine sa v každom meste na Nový rok koná ohňostroj – bitky. To všetko je možné vidieť za 530 dolárov z Moskvy, 500 dolárov z Kyjeva a 465 dolárov z Minsku.

Stredná dovolenka.

Ak je váš rozpočet o niečo vyšší, potom môžete ísť do Európy a hlbšie napríklad do Anglicka alebo Holandska..

Na Trafalgarskom námestí vo Veľkej Británii môžete vidieť najväčší smrek, ktorý Nórsko neustále daruje každý rok. Práve okolo neho sa konajú hlavné slávnosti. Nový rok sa môžete stretnúť v blízkosti Big Benu z Moskvy za 550 dolárov, z Kyjeva za 530 dolárov a z Minska za 510 dolárov.

A v Amsterdame je zvykom oslavovať Nový rok veľmi veselo a hlučne, môžete sa tiež pripojiť a zúčastniť sa tejto oslavy. Organizujú tiež veľmi svetlé a nezabudnuteľné ohňostroje a laserové show..

Z Moskvy bude toto potešenie stáť 560 dolárov, z Kyjeva 530 a z Minsku 500 dolárov.

Taliansko je skutočne bohaté na zábavu pre každý vkus. V Benátkach sa môžete dostať k najneobvyklejším predstaveniam, v Ríme uvidíte jasný ohňostroj, úctyhodnejšiu dovolenku, ktorú je možné spojiť s nákupmi – to je to, čo v Miláne potrebujete. Z Moskvy sa tam dostanete za 600 dolárov, z Kyjeva za 568 a z Minska za 536.

Za zmienku tiež stojí, že v Taliansku si ho obľúbia najmä tí, ktorí nemajú radi sneh a chlad, pretože v zime je tu vďaka teplému moru priemerná teplota 12 stupňov. Ale v tejto krajine sú zjazdovky, ak áno.

V maďarskej Budapešti môžete vyskúšať horúce novoročné varené víno, a dokonca aj iné lahôdky. Tu radi oslavujú Nový rok výživným, hlučným a zábavným spôsobom. A na samotný Silvester môžete v národných rohoch hučať, koľko chcete. To všetko vás bude stáť 600 dolárov z Moskvy, 568 z Kyjeva a 536 z Minsku.

Elitná dovolenka

Tu už môžete ísť do Francúzska, Belgicka, Rakúska, Česka a Nemecka. Rakúsko je napríklad známe zasneženými horami a vybudovanými rekreačnými strediskami. Tu si stále môžete užívať tichý a pokojný tok života. Z Moskvy tam môžete relaxovať za 670 dolárov, z Minsku za 620 a z Kyjeva 645 dolárov. Keď ste tam, nikdy nezabudnete na rakúsky grog alebo pečené gaštany.

Belgicko vám bude môcť ponúknuť prírodnú čokoládu, horúce varené víno a pivo vynikajúcej kvality. Odpočinok vás bude stáť 700 dolárov z Moskvy, 670 dolárov z Kyjeva a 645 dolárov z Minsku.

  Kovové plotové rolety - štýlové a moderné riešenie

Nemecko vás môže potešiť nádhernými stredovekými výhľadmi a architektúrou. Jeho lyžiarske strediská vás taktiež potešia. Tam vás zvyšok bude stáť od 810 dolárov z Moskvy, 785 z Kyjeva a 760 z Minsku.

A v Česku sa prianie zvonkohry na Karlovom moste určite splní, už len preto sa oplatí navštíviť túto krajinu. V blízkosti vianočného stromčeka na Staromestskom námestí vás budú čakať syrové lagos a zemiakové placky. Tam musíte vziať 810 dolárov z Moskvy, 785 dolárov z Kyjeva a 760 dolárov z Minsku.

No, novoročné mesto lásky – Paríž, kam môžeme ísť bez neho! Na tamojších veľtrhoch si môžete kúpiť rôzne suveníry, vidieť neobvyklé osvetlenie a bábkové predstavenia. Doprajte si foie gras, horúce víno alebo fondue tam bude stáť 900 dolárov z Moskvy, 850 z Kyjeva a 830 z Minsku.

kam ísť odpočívať v roku 2020

Novoročný sviatok pri mori 2020

Prichádza Nový rok 2020 a veľa ľudí sa stále nerozhodlo kde odpočívať. Alebo jednoducho môžete Nový rok osláviť pod palmou na tropickom ostrove pod horúcim slnkom namiesto snehu namiesto vianočného stromčeka. Chcieť? Potom je táto sekcia pre vás. Krajiny v Ázii alebo Latinskej Amerike k vašim službám.

Citujeme ceny z Moskvy, z Minsku alebo Kyjeva, náklady budú približne rovnaké. Tieto ceny sme prevzali 22. decembra zo stránok aviasales a skyscanner. Ak zrazu 22. decembra požadovaný let nie je k dispozícii, potom si môžete vyzdvihnúť požadovaný s rozdielom 1-2 dní. Ceny za ubytovanie v izbách sú uvedené na stránke booking.com (najlacnejšie v 3-hviezdičkovom hoteli).

Ceny za viacdňové výlety sú však založené na priemere niekoľkých miest za bežnú izbu v 3-hviezdičkovom hoteli pre 1 osobu / 2 osoby / rodiny so 4 osobami, z ktorých dve sú deti. Takéto zájazdy sa uskutočňujú na úrovňových cestách a na cestách.

Nový rok 2020 v ázijskom štýle

Filipíny, Vietnam, India, Thajsko, Indonézia vám môžu ponúknuť relatívne lacné možnosti na takú lacnú, ale nezabudnuteľnú dovolenku. O niečo pohodlnejšie pobyty ponúkajú: Spojené arabské emiráty a Singapur. Vietnam.

Môžete tu ochutnať ázijské jedlá, vychutnať si miestnu príchuť, relaxovať v kluboch nepretržite, opaľovať sa na jemnom slnku a samozrejme, donekonečna sa kúpať v mori..

Týždenný výlet pre 1 cestovateľa bude stáť 1 200 dolárov, pre dvoch 2 300 dolárov, pre rodinu s 2 deťmi 3 800 dolárov.

Let do Vietnamu bude stáť 670 dolárov a 1 noc – 12 dolárov.

Navyše naši turisti, ako aj Bielorusi, nepotrebujú ani vízum, aby tam mohli vydržať až 15 dní. Jednoducho vložia pečiatku do pasu priamo na letisku (aj keď iba do uplynutia platnosti vášho pasu najmenej 6 mesiacov).

Hostia z Ukrajiny však budú musieť požiadať o vízum na ambasáde..

Thajsko.

Táto krajina vám ponúka namiesto snehu a mrazu čistú morskú vodu z jeho pláží, ako aj trekking na slonoch. Tí najzúfalejší sa môžu dokonca prejsť v džungli. Túto krajinu možno právom považovať za najobľúbenejšiu medzi turistami z celého sveta..

1 osoba môže stráviť týždeň novoročných sviatkov v Thajsku za 1 300 dolárov, pre dvoch to bude stáť 2 400 dolárov a pre rodinu s 2 deťmi – 4 000 dolárov. Ak tam letíte za 540 dolárov, hotel vám poskytne miesto na noc za 12 dolárov. Naši krajania a Bielorusi tam môžu zostať bez víza celý mesiac, ale Ukrajinci – iba 15 dní.

prázdniny 2020 s rodinou

Singapur.

Je tu toľko rôznych hotelov, že aj tí najnáročnejší alebo najnáročnejší turisti nájdu presne ten, ktorý potrebujú. A na ostrove Sentosa je také množstvo atrakcií, že tam môžete dokonca stráviť niekoľko dní. Existujú dokonca aj hotely s bazénmi na strechách, navyše s priehľadným dnom, cez ktoré môžete pozorovať celé mesto.

Také potešenie v podobe balíka týždenných výletov vás bude stáť 1 500 dolárov pre 1 osobu, 2 400 dolárov pre dvoch a 4 000 dolárov pre rodinu s 2 deťmi. Odletíte do Singapuru za 770 dolárov a raz strávite noc za 40 dolárov. Elektronické vízum je možné získať pre Rusov i Ukrajincov s Bielorusmi prostredníctvom akéhokoľvek vízového centra s certifikátom.

Indonézia.

Tam v novom roku môžete vidieť chladnejší karneval ako v Brazílii! Môžete tam letieť týždeň sami za 2300 dolárov, pre pár – za 4100 a celá rodina s dvoma deťmi – za 7000 dolárov. Leťte tam za 910 dolárov a strávte 1 noc za 15 dolárov.

Na tomto mieste môžete zostať bez víz celý mesiac pre našich turistov, ako aj pre Bielorusov a Ukrajincov, ale za predpokladu, že ich pas je stále platný viac ako 6 mesiacov.

Filipíny.

Pobyt tu vám umožní vychutnať si teplé more s bielymi piesočnatými plážami. Takmer každý hotel má rôzne procedúry SPA. Týždeň jazdy jedného na Filipíny vás bude stáť rozpočet 1 800 dolárov, pre dvoch – 2 700 – a pre rodinu s 2 deťmi – 4 600 dolárov. Môžete tam letieť za 670 dolárov a stráviť 1 noc za 15 dolárov.

Rusi si s vízom nemusia robiť starosti, ale Bielorusi a Ukrajinci sa o to budú musieť vopred postarať.

India.

Nie je to krajina – orientálny príbeh. Existuje mnoho zaujímavej architektúry, vrátane starovekých kultúrnych pamiatok, napríklad Taj Mahal.

  Ako zaželať rodine a priateľom šťastný nový rok

Užívanie si indickej pohostinnosti na týždeň vás bude stáť 1 700 dolárov pre 1 osobu, 2 200 dolárov pre dvoch a 3 600 dolárov pre rodinu s 2 deťmi. Let tam vás bude stáť 640 dolárov a 1 noc v hoteli – 24 dolárov.

Naši aj Ukrajinci a Bielorusi potrebujú na návštevu tejto krajiny víza.

SAE.

Je to tiež veľmi malebná krajina, ale zvyšok je tu skôr elitný. Je tu množstvo atrakcií, zoologické záhrady, delfináriá, spievajúce fontány a obrovské nákupné a zábavné centrá. Stručne povedané, nový rok je rozprávka, na ktorú sa bude dlho pamätať..

Let tam na týždenný zájazd pre 1 osobu vás bude stáť 900 dolárov, ak letíte spoločne, potom 1 300 dolárov a ak celá rodina s 2 deťmi, potom 2 100 dolárov. Do Emirates môžete letieť za 310 dolárov, no nocovať na 1 noc stojí 81 dolárov. Na cestu tam budú potrebovať víza všetci – Rusi, Ukrajinci a Bielorusi..

Maledivy.

Toto je súostrovie, to znamená niekoľko ostrovov, ktoré vám umožnia dočasne odísť do dôchodku zo zvyšku sveta a dať si v príjemnom a pohostinnom prostredí do poriadku svoje myšlienky a pocity. Biely piesok na plážach, bungalovy priamo pri vode, potápanie a šnorchlovanie – to všetko neprispeje k vynikajúcemu relaxu?

Na týždeň novoročných sviatkov môže v tomto raji relaxovať jedna osoba za 5 500 dolárov, pre dvoch za 7 700 dolárov a pre celú rodinu s 2 deťmi – za 13 000 dolárov. Môžete letieť na Maledivy za 780 dolárov a jednu noc môžete stráviť za 34 dolárov.

Po prílete je možné na letisku udeliť bezplatné vízum na 30 dní.

Latinskoamerické prázdniny 2020

Na otázku, kde je najlepšie odpočívať na Nový rok, neexistuje jednoznačná odpoveď. Koniec koncov, dnes je pre túto udalosť veľa miest. Mohla by to byť napríklad Latinská Amerika. Toto bude, samozrejme, vzdialenejšie ako vyššie uvedené možnosti, ale vaša dovolenka bude tiež na pobreží Atlantiku alebo Pacifiku. Tunajšie pláže vás nesklamú a nebudú o nič horšie ako v predchádzajúcich krajinách..

Kuba.

Tu sa môžete naučiť ohnivé tance a popíjať silný kubánsky rum. Bude vás stáť 1 800 dolárov, aby ste tam leteli týždeň len na výlet, 3 300 dolárov za pár a 5 600 dolárov s 2 deťmi pre celú rodinu. Leťte tam za 740 dolárov a 1 noc vás bude stáť 13 dolárov.

Rusom a Bielorusom tam víza nie sú potrebné, ale Ukrajincom to bude stáť podľa toho, prečo tam letia..

kde si oddýchnuť v novom roku 2020

Dominikánska republika.

Deň sa tam zvyčajne trávi – cez deň na pláži a v noci – na zábavných tanečných večierkoch. Za balík výletov tam 1 osoba zaplatí 1 700 dolárov, dvaja – 3 200 dolárov a rodina s 2 deťmi – 5 300 dolárov. Môžete tam letieť za 810 dolárov a stráviť noc 1 noc – 13 dolárov.

Ak Rusi a Ukrajinci odletia do Dominikánskej republiky, potom tam môžu byť mesiac bez víz, ale pre Bielorusov budú musieť požiadať o vízum v Moskve, pretože v ich vlasti neexistuje dominikánske veľvyslanectvo..

Mexiko.

Tu spolu s miestnymi karnevalmi môžete oceniť takmer európsku službu. A pred páliacim slnkom na miestnych plážach vás ukryjú nádherné palmy.

Týždenný balíček pre 1 osobu bude vydaný za 1700 dolárov, za dvoch 2 400 dolárov a pre rodinu s pár deťmi – 4 000 dolárov. Do Mexika sa bude možné dostať za 1080 dolárov, nocľah v miestnych hoteloch na 1 noc – za 12 dolárov.

Každý – Rusi, Ukrajinci a Bielorusi – potrebujú vízum, ale Rusom a Ukrajincom je možné ho udeliť bezplatne a elektronicky na 180 dní, ale Bielorusi musia opäť ísť do Moskvy alebo tam ísť na americké alebo schengenské vízum (sú tiež platí do 180 dní).

Výsledky – základné tipy na odpočinok v novom roku 2020

Vo všeobecnosti sa sviatky na Nový rok 2020 stanú nezabudnuteľnými, ak vopred zistíte, kde si oddýchnuť. U nás zvyšok, aj keď relatívne rozpočtový, nie je o nič menej zaujímavý. Tu, dokonca aj v zime, existujú regióny, kde nie je sneh a zimy sú relatívne mierne..

V európskych krajinách bude zvyšok o niečo drahší. Okrem toho môžete napríklad relaxovať v miernom morskom podnebí a takmer v ruskom počasí vo Fínsku.

A ak chcete leto v zime, potom na vás čakajú v Latinskej Amerike. Navyše na vás tam čakajú aj bez víz vo väčšine krajín.

Ako vidíte, každá peňaženka, vkus a farba má na výber. Radi vás privítajú kdekoľvek, a to ako v hrdej samote, tak aj vo veselej spoločnosti alebo s celou rodinou..