Výhody kuracieho hnoja

Kurací trus ako hnojivo ako chovať. Video

Chcete urýchliť rast rastlín vo vlastnej letnej chate? Používanie umelých hnojív vedie k nerovnováhe v pôde, a preto poškodzuje prírodu. Zrelé ovocie obsahuje dusičnany, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudské telo. Preto stále viac záhradníkov uprednostňuje prírodné hnojivá. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako chovať kurací trus a vykonajte efektívne hnojenie vlastnými rukami.

Výhody hydinového hnoja ako hnojiva

Hydinové exkrementy obsahujú mnoho užitočných látok, ktoré majú priaznivý vplyv na rast a produktivitu zeleninových plodín. Je dôležité vedieť, ako správne chovať hydinový trus na uhorky a v akej konzistencii. Podľa výsledkov štúdie nemeckých vedcov obsahuje hydinový hnoj 9 -krát viac fosforu a 34 -krát viac zlúčenín dusíka ako konský hnoj. V priebehu dňa môže 5 kurčiat vyprodukovať až 1 kg organického hnojiva, ktoré môže výrazne zvýšiť rast rastlín a je oveľa lepšie ako minerálne zlúčeniny..

Hydinové exkrementy obsahujú mnoho užitočných látok, ktoré majú priaznivý vplyv na rast a produktivitu zeleninových plodín.Obyčajný a zrnitý trus

Kuracie hnojivo si môžete kúpiť v poľnohospodárskych obchodoch v špeciálnych balíkoch, ktoré vám povedia, ako chovať zmes pre zeleninové a záhradnícke plodiny. Hlavnou výhodou kuracieho hnoja je, že živiny v ňom sú obsiahnuté vo vysokých koncentráciách, takže na hnojenie pôdy je potrebné malé množstvo zriedenej zmesi..

Prečítajte si tiež: Hnojivo na jar pre ruže

Vtáčí trus je ľudovo nazývaný „horiaci trus“. Ukazuje sa, že ak neviete, ako ho chovať a používať rovnako ako hnoj, potom zmes môže doslova spáliť korene rastliny..

Ako používať kurací trus

Kuracie hnojivo obsahuje veľké množstvo živín vrátane vápenca, draslíka, fosforu, vápnika, stopových prvkov a tiež auxínov, ktoré ovplyvňujú rýchly rast rastlín..

Kuracie hnojivo obsahuje veľké množstvo živín vrátane vápenca, draslíka, fosforu, vápnika, stopových prvkov a tiež auxínov, ktoré ovplyvňujú rýchly rast rastlín.

Čisté kuracie exkrementy sa nepoužívajú, preto musíte poznať pravidlá, ako ich chovať sami.

Zaujímavý článok: Hnojivo na jahody na jar

Krok 1. Vezmite plastový sud a naplňte ho vodou a kuracím trusom. Výsledná zmes sa musí nechať niekoľko dní kvasiť. Zakryte sud vekom, aby ste predišli silnému zápachu..

Vezmite plastový sud a naplňte ho vodou a kuracím trusom. Výsledná zmes sa musí nechať niekoľko dní, aby kvasila

Krok 2. Výsledný koncentrát sa zriedi v pomere 1:20 k vode. Potom prihnojte pôdu v blízkosti každej rastliny..

Ako používať suchý kurací hnoj

Každý sa zaujíma o to, ako používať suchý vtáčí trus ako hnojivo. Odborníci odporúčajú najskôr výdatne zalievať rastliny a potom rozhádzať po povrchu suché exkrementy..

V obchode si môžete kúpiť suchý kurací hnoj. Výrobcovia ho špeciálne sušia pri vysokej teplote, aby neutralizovali nepríjemné pachy a zabíjali baktérie, ktoré môžu negatívne ovplyvniť klíčenie semien zeleniny..

Každý sa zaujíma o to, ako použiť suchý hnoj vtákov ako hnojivo. Odborníci odporúčajú najskôr výdatne zalievať rastliny a potom rozhádzať po povrchu suché exkrementy.

Na hnojenie rastlín suchými exkrementmi sa tieto zriedia v pomere 1:25 vodou a niekoľko dní sa infúzia. Potom nalejte asi 0,5 litra pod každý strom alebo do záhonov..

Ak chcete vyrobiť kompost s neobmedzenou trvanlivosťou, dajte na dosky slamu, rašelinu, kuracie hnojivo, piliny. Potom všetko prikryte fóliou a nechajte niekoľko mesiacov dozrieť..

Ako chovať vtáčí trus

  1. Na jeden ovocný strom použite 1,5 kg suchého trusu alebo 0,5 litra zriedeného koncentrátu.
  2. Na zvýšenie úrodnosti pôdy na 1 m2. m použijem 2 kg trusu.
  3. Trus je potrebné zriediť vodou v koncentrácii 1:20 alebo 1:25 vodou.

Prečítajte si tiež: Hnojenie na jar pre ovocné stromy

Teraz viete, ako si vyrobiť vlastné hnojivo pre hydinový hnoj. Používajte prírodné hnojiváAko zbierať kurací trus

Pozrite si video: Kŕmenie kuracieho trusu paradajkami a paprikou rastúcimi v kvetináčoch

Teraz viete, ako variť hnojivo na hydinový hnoj urob si sám. Používajte prírodné hnojivá, potom si môžete dopestovať organickú zeleninu a ovocie vo vlastnej dači.