Zmäkčovač vody do bytu, ktorý si vyberiete

Zmäkčovač vody pre plynový kotol

Bez ohľadu na typ vykurovacieho systému vo vašej domácnosti bude vždy používať vodu. Ak nechcete, aby kotol rýchlo zlyhal, na vykurovacích telesách sa tvorí vodný kameň a systém sa rýchlo upcháva, dbajte na kvalitu vody. Zmäkčovač vody pre plynový kotol je účinný spôsob riešenia problému. Môžete si ho nainštalovať sami, ak nechcete požiadať o pomoc kvalifikovaných špecialistov..

Pripojenie zmäkčovača vody k plynovému kotlu

Zmäkčovač vody pre plynový kotol je dnes žiadaný, pretože jeho vlastnosti nie sú nižšie ako u iných typov zmäkčovadiel pre analógové vykurovacie systémy. Keď je plynový kotol nainštalovaný, musí byť k systému okamžite pripojený zmäkčovač vody..

Ak vyčistí vodu v systéme, životnosť kotla, potrubí a radiátorov sa niekoľkokrát zvýši a údržba nebude vyžadovať dodatočné čistenie od vytvoreného vodného kameňa..

Zmäkčovač vody pre plynový kotol je dnes požadovaný, pretože jeho vlastnosti nie sú nižšie ako u iných typov zmäkčovadiel pre analógové vykurovacie systémy. Keď je plynový kotol nainštalovaný, systém okamžite potrebujeZmäkčovač vody na výmenu iónov

Predtým, ako pristúpime k pripojeniu zmäkčovača k plynovému kotlu, pochopme typy vykurovacích zariadení. Kotly sú rozdelené na dvojokruhové a jednokruhové. Dvojkruhový kotol dodatočne ohrieva vodu pre potreby a jednokruhový kotol slúži iba na vykurovanie.

Čo je dobré na plynovom kotle? Automatizácia práce. Ostatné typy vykurovacích zariadení vyžadujú pozornosť, napríklad pri vykurovaní elektrickou energiou je potrebné zabezpečiť, aby nedochádzalo k prerušeniu a prepätiu energie.

Odporúčame prečítať si: Ako nainštalovať čerpaciu stanicu

Účinnosť plynového kotla je najvyššia a vyznačuje sa účinnosťou, pretože taký kotol môže ohriať aj veľmi veľkú plochu. Odpad počas prevádzky je minimálny. Sadze, ktoré sa tvoria v komíne a komíne, sa dajú ľahko vyčistiť.

zmäkčovač vody do práčkyZmäkčovač vody do práčky

Pripojenie plynového systému a udržanie stabilného tlaku v systéme vyžaduje zručnosť a pozornosť. Zmäkčovač vody zjednodušuje prevádzku plynového kotla, takže už dnes nemusíte riešiť vodný kameň.

Keď sa kotol zahrieva, nekvalitná voda môže poškodiť systém, pretože zariadenia a potrubia sú pokryté vodným kameňom a zlyhávajú..

Naučte sa a články o tom, ako urobiť prívod vody zo studne

Na zmäkčenie vody sa najčastejšie používajú zariadenia bez činidiel. Toto zariadenie nevyžaduje pozornosť a funguje bez údržby. Táto skutočnosť majiteľom domov výrazne uľahčuje život. Životnosť takýchto zmäkčovadiel dosahuje 20 rokov..

Pozrite si video: Ako si vyrobiť zmäkčovač vody vlastnými rukami

Zmäkčovače pre plynový kotol sú rozdelené do typov:

  • Magnetické
  • Elektromagnetické
  • Ultrazvukové
  • Iónová výmena.

Membránové typy zmäkčovadiel majú maximálny stupeň čistenia, pre kotly sa však prakticky nepoužívajú. Tento druh zmäkčovača je dosť nákladný a nie je racionálne ho používať. Reagentové zmäkčovanie je lacnejšie a nevyžaduje ďalšie investície.

Membránové typy zmäkčovadiel majú maximálny stupeň čistenia, pre kotly sa však prakticky nepoužívajú.

Magnetické zariadenia nie sú vhodné pre mäkkú vodu. Pri silnom prúde vody alebo použití vody v niekoľkých smeroch sa magnety nedokážu vyrovnať so svojou hlavnou úlohou. Elektromagnetický zmäkčovač pracuje s rôznymi podmienkami vody, či už je studená alebo horúca. Teplota a prietok vody by mali byť mierne a potom sa magnet s touto úlohou ľahko vyrovná. Táto inštalácia je dosť lacná..

Magnetické zariadenia nie sú vhodné pre mäkkú vodu. Pri silnom prúde vody alebo použití vody v niekoľkých smeroch sa magnety nedokážu vyrovnať so svojou hlavnou úlohou. Elektromagnetický zmäkčovačMagnetický zmäkčovač

Magnetické zariadenie je zariadenie v tvare knihy, ktoré je umiestnené na potrubí. Vnútri zariadenia je silný magnet. Životnosť takého magnetu je prakticky neobmedzená, pretože nestráca svoje vlastnosti..

Počas činnosti magnetu sa nepoužíva elektrická energia. Magnet generuje tok prúdu sám. Hlavná vec je, že tento tok je nasmerovaný správnym smerom, inak nebude voda čistená. Ak chcete nainštalovať magnetický zmäkčovač pre plynový kotol, je lepšie zavolať špecialistu. Inštalácia musí byť striktne horizontálna, pretože to umožňuje stabilné pole.

Počas činnosti magnetu sa nepoužíva elektrická energia. Magnet generuje tok prúdu sám. Hlavná vec je, že tento tok je nasmerovaný správnym smerom, inak nebude voda čistená. Inštalovať magnetický zmäkčovačĎalší typ magnetického zmäkčovača

Elektromagnetický zmäkčovač pracuje v vylepšenom režime pomocou prúdu, takže účinok na čistenie vody sa niekoľkokrát zvyšuje. Teplota a smer v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Doba používania je predĺžená na 30 rokov. V tomto prípade je závislosť od magnetu vylúčená. Tento typ zmäkčovača je najziskovejší, pretože zmäkčuje vodu a odstraňuje už usadené usadeniny, čím sa odstraňuje potreba čistenia vody..

priemyselné zmäkčovadloPriemyselné zmäkčovadlo

Prečítajte si tiež: Ako zabezpečiť dodávku vody v dome s hydraulickým akumulátorom

Môžete sa sami rozhodnúť, ako zmäkčovač vody pre plynový kotol použiť na zvýšenie životnosti vykurovacích zariadení.