Zmäkčovač vody na chalupu, ako si vybrať a kúpiť

Nepretržité zmäkčovače vody. Video

Pri stavbe domu každý myslí na vedenie komunikácie. Ťažkosti nastávajú vtedy, ak neexistuje centrálny zdroj vody, pretože je potrebné hľadať zdroje pitnej vody. Studne a studne nemajú vždy dobrú kvalitu vody, preto je potrebné vytvoriť automatický systém na zmäkčovanie vody. V tomto článku sa naučíte ako zmäkčovače vody fungujú nepretržitá akcia a môžete si ich nainštalovať sami.

Na čo slúžia kontinuálne zmäkčovače vody?

Ak je vo vode vodný kameň a soľ, najlepším riešením je zmäkčovač vody. V súkromných domoch a letných chatkách je tento problém všadeprítomný, pretože voda môže pochádzať z rôznych zdrojov..

Zásobovanie vodou zo studne alebo zo studne vyžaduje inštaláciu systému na čistenie. Zmäkčenie vody samotným týmto typom vody nebude účinné. Pri mestskej diaľnici zmäkčovač zlepší kvalitu vody, takže ani na spotrebičoch v dome sa vodný kameň nevytvorí..

Kvalita vody je daná nielen prítomnosťou vodného kameňa, ale aj farbou a dokonca zápachom. Zvýšený obsah železa prezrádza žltkastá farba a kovový zápach. Ak taká voda pochádza zo studne alebo studne, musí byť odobratá na analýzu, aby bolo možné nainštalovať kontinuálne zmäkčovadlo.

Kvalita vody je daná nielen prítomnosťou vodného kameňa, ale aj farbou a dokonca zápachom. Zvýšený obsah železa prezrádza žltkastá farba a kovový zápach. Ak taká voda pochádza zo studne a

Po kontrole je nainštalovaný systém na zmäkčenie vody a ak sú vo vode ďalšie nečistoty, pridajú sa ďalšie druhy čistenia.

Bežné látky znečisťujúce vodu sú:

  • tuhé škvrny vo vode
  • piesok
  • drevené diely
  • sklo.

Tieto inklúzie nájdete v studni. Okrem týchto látok existujú ešte: vápenné nečistoty, železité nečistoty a dokonca aj spóry rôznych baktérií.

Samotný zmäkčovač si s takýmto znečistením nevie poradiť bez špeciálneho čistiaceho systému. Vďaka centrálnemu prívodu vody s tvrdou vodou je možné zmäkčovač ovládať jednotlivo.

Inštalácia kontinuálneho zmäkčovača

Je celkom možné nainštalovať takýto systém sami. Mnohí komplexne vyčistia predovšetkým celý systém zásobovania vodou a potom nainštalujú kontinuálne zmäkčovadlo.

Voda zo studne, ktorá prechádza zemou, absorbuje všetky škodlivé látky a vždy vyjde tvrdo s veľkým množstvom nečistôt. Kontinuálne zmäkčovače odstraňujú z vody prebytočné soli tvrdosti. Horský terén, vápenec a ílovitá pôda sú na tieto nečistoty vždy bohaté. Kriedové nečistoty sa odstránia počas čistenia. Pri testovaní vody sa parametre počítajú v miligramoch na liter..

Voda zo studne, ktorá prechádza zemou, absorbuje všetky škodlivé látky a vždy vyjde tvrdá s množstvom nečistôt

Voda je: veľmi mäkká a má ukazovatele menej ako jeden a pol miligramu; mäkké s indikátormi od jeden a pol do štyroch; stredná tvrdosť od sedem do dvanásť a veľmi tvrdá s indikátormi presahujúcimi hranicu dvanástich.

Dôsledky tvrdej vody sú celkom negatívne, najmä poškodzujú vykurovací systém. Povinná musí byť kontinuálna aviváž s hlavným prívodom vody a vysokou tvrdosťou, inak budú vykurovacie zariadenia zvnútra pokryté vodným kameňom..

Dôsledky tvrdej vody sú celkom negatívne, najmä poškodzujú vykurovací systém. Musí byť povinné kontinuálne zmäkčovadlo s hlavným prívodom vody a vysokou tvrdosťou,

Ak je prívod vody primárny, čistiaci systém je inštalovaný komplexnejšie. Ak je to žiaduce, môžete dodať kompletnú čistiacu továreň zmontovanú. Na zmäkčenie vody sa najčastejšie používa zariadenie na výmenu iónov pre hlavné vedenie a zariadenie na reverznú osmózu, ktoré je pripojené pod drez v kuchyni. Tieto dve zariadenia chránia všetky zariadenia a potrubia pred usadeninami vodného kameňa. Na vykurovanie je namontovaný elektromagnetický zmäkčovač.

Pozrite si video: Zmäkčenie pitnej vody. Inštalačné a zmäkčovacie systémy

Čistiaci systém najčastejšie obsahuje: mechanický nasávací filter s kamienkovým alebo sieťovým filtrom. Pletivo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu. Jeho kapacita je 100 mikrónov. Keď je sieťka upchatá, musí byť vyčistená; prúd vody je preto nasmerovaný späť. Ventil sa otvára na palete alebo sa ventily otáčajú na vstupe a výstupe. Automatické splachovanie je o niečo drahšie, ale funguje samo.

V prípade ílovitej vody alebo ak je vo vode vykurovací olej, je takéto čistenie vylúčené. V tomto prípade je vhodné použiť čistenie kotúčmi stojacimi na spoločnej osi. Medzery sú rôzne, čo vám umožňuje filtrovať vodu.

Katiónové zmäkčovadlo je možné regenerovať v hlavnom prívode vody. Na zotavenie sa používajú soľné tablety.

Po mechanickom čistení sa zapne automatické zmäkčovanie vody. Zariadenie na výmenu iónov vymení niektoré ióny za ióny sodíka, vďaka čomu voda zmäkne na požadované hodnoty. Po takom zmäkčovadle zostávajú vo vode škodlivé nečistoty a je potrebné následné čistenie. Vymeniteľné kazety je potrebné pravidelne vymieňať..

Katiónové zmäkčovadlo je možné regenerovať v hlavnom prívode vody. Na zotavenie sa používajú soľné tablety. Majú vysokú mieru čistenia. Po určitom čase (asi 4 roky) sa taký zmäkčovač zmení na podobný.

Katiónové zmäkčovadlo je možné regenerovať v hlavnom prívode vody. Na zotavenie sa používajú soľné tablety. Majú vysokú mieru čistenia. Po nejakom čase (asi 4 roky) také zmäkčovadloSpojitý obvod zmäkčovača

Zmäkčovač membránových filtrov je inštalovaný pod umývadlom. Keď voda vstúpi, prejde membránou s mnohými mikroskopickými otvormi s rôznym priemerom. Jeho najvyššia rýchlosť čistenia dosahuje 100 mikrónov. Pri takom čistení je lepšie nainštalovať klimatizáciu na mineralizáciu vody..

Ak nainštalujete systém zmäkčovača vody s kontinuálnym zmäkčovačom, môžete chrániť svoje domáce spotrebiče pred poškodením a piť chutnú a bezpečnú vodu..