Aké remeslá vyrobiť na veľkonočnú výzdobu

ako vyrobiť veľkonočné remeslo

Veľká noc je pre mnohých nádhernou oslavou. V predvečer týchto sviatkov chce každý z nás vyzdobiť svoje domovy niečím nádherným. Tematické dekorácie, ako sú tieto, môžu robiť zázraky. Ich samotná prítomnosť môže naplniť dom šťastím a radosťou. Veľkonočné remeslá majú podobnú energiu. Môžete si ich vyrobiť doma priamo zo šrotu. Je užitočné zapojiť deti do takejto činnosti. Iste tiež radi urobia niečo slávnostné a svetlé..

Nápady na dekoráciu na Veľkú noc. Veniec s veľkonočnými vajíčkami

Už ste si uvedomili, že tento článok bude obsahovať veľkonočné remeslá. A každá majstrovská trieda bude jasná. Už sme si zvykli, že vchodové dvere na Vianoce zdobí veniec. Túto tradíciu je však možné zopakovať aj na Veľkú noc. Svetlý veniec na dvere na Veľkonočný deň dodá všetkým vašim hosťom nádhernú náladu. Okrem toho bude všetkých informovať, že v tomto dome sa slávi sviatok Kristovho zmŕtvychvstania. Výroba tohto produktu je neuveriteľne jednoduchá. A naše podrobné pokyny vám v tejto záležitosti pomôžu. Na vytvorenie venca potrebujete: nite, gule, ako aj trpezlivosť. Porozprávajme sa podrobnejšie o požadovaných materiáloch. Takže budete potrebovať:

 • Mouline nite rôznych farieb – 20 kusov,
 • Vzduchové balóny – 20 ks,
 • Ihla, chladná pištoľ a krásna saténová stuha.

veľkonočný dekoračný dom na Veľkú noc

Priebeh:

 1. Najprv si sami určte paletu farieb, v ktorej vytvoríte veniec na Veľkú noc. V našom prípade ide o nite lôžkovej farby. Počet nití, ako aj ich veľkosť a jas ovplyvnia vzhľad vášho produktu..
 2. Ak ste si kúpili nite, pokračujte v príprave lepidla. V tomto prípade je možné použiť bežné lepidlo PVA, ktoré sa naleje do misky a mierne sa zriedi teplou vodou. Fungovať môže aj múčna pasta, ktorú si vyrobíte sami. Hmota by mala byť tekutá a nemali by v nej byť žiadne hrudky. Najprv sa odvíja niť a ponorí sa do lepidla. Niť by mala zároveň dobre absorbovať lepidlo. Toto je dôležitý parameter pre silu vášho objemového plavidla..
 3. Teraz nafúknite niekoľko balónov. Každá z loptičiek by mala byť obalená niťami, ktoré sú ponorené do lepidla. Prácu robíme rýchlo a presne. Každá guľa je zabalená v určitej farbe nite. Tieto polotovary sú rozložené na rovnom povrchu. Potom čakajú, kým úplne nevyschnú. Aby gule získali tvar vajec, je potrebné niť tesne zabaliť do blízkosti otvoru a uvoľniť na opačnej strane..
 4. Potom, čo sú gule suché, sú guľky prepichnuté ihlou. V tomto prípade sa pozostatky vyberú. V takom prípade by ste mali prejsť priamo na formáciu svojho remesla. V tomto prípade rozložte 12 medzier v kruhu. Na ich upevnenie sa používa lepiaca pištoľ..
 5. Po vytvorení prvého kruhu by plavidlo malo vyschnúť. Potom môžete pristúpiť k vytvoreniu ďalšieho kruhu. Prázdne miesta musia byť rozložené vo veľkom kruhu. Potom musíte všetky vajíčka zlepiť a spojiť s vonkajším kruhom.
  Tkanie veľkonočných vajíčok z korálikov

veľkonočný dekoračný dom na Veľkú nocveľkonočný dekoračný dom na Veľkú nocveľkonočný dekoračný dom na Veľkú nocako vyrobiť veľkonočné remesloako vyrobiť veľkonočné remesloveľkonočný dekoračný dom na Veľkú noc

Veľkonočný veniec by mal úplne vyschnúť. Ďalej je k nemu pripevnená saténová stuha. Potom je plavidlo umiestnené na výstupné dvere..

Veľkonočný stromček do domácnosti

Tento článok vám povie, ako si vyrobiť veľkonočné remeslo. Samozrejme, ponúkame vám najjednoduchšie možnosti. Navyše tieto nápady nie sú také drahé. Na strome budú farebné veľkonočné vajíčka. Ich počet môže byť navyše taký, ako si želáte. V každom prípade stojí za to pripraviť nasledujúce materiály:

 • 1 šálka múky a 1 šálka hrubej soli,
 • Voda, špagát a nožnice,
 • Črepník a konáre,
 • Slama, fixky a tvar.

veľkonočný dekoračný dom na Veľkú noc

Priebeh:

 1. Váš veľkonočný strom bude mať pestrofarebné vajíčka z lístkového cesta. Preto stojí za to najskôr pripraviť túto omšu. Múku zmiešajte s pohárom teplej vody a soľou. Vymiesime cesto. Hotové cesto by malo byť plastové a tesné. Cesto sa vyvaľuje na pergamen. Potom sa prostredníctvom formy vyrobia polotovary pre budúce vajíčka..
 2. Odstráňte prebytočné cesto a jednoducho urobte otvory v každom kuse trubicou, ktoré sú potrebné na upevnenie. Obrobky by teraz mali vyschnúť. Bude to vyžadovať slnko a niekoľko hodín času..
 3. Keď sú vajíčka suché, začnú sa zdobiť. V tomto prípade používajú potravinárske farby, jednoduché akvarely a zriedený kvaš. Keď hlavná farba zaschne, začnú nanášať kresbu ornamentom pomocou fixky alebo fixky.
 4. Zo špagátu odstrihnite malé kúsky a potom vytvorte spojovací prvok.
 5. Ozdoby na stromček sú pripravené. Teraz musíte urobiť strom sám. V tomto prípade sa používajú bežné suché vetvy. Dajú sa získať v záhrade alebo v parku. Mali by byť zasadené do hrnca zeme. V tomto prípade je pôda tesne zhutnená. Potom môžete zavesiť hotové vajíčka a tešiť sa z maličkosti vytvorenej vlastnými rukami.

Porozprávajme sa o veľkonočnej výzdobe

Ak sa rozhodnete pozrieť sa na veľkonočnú výzdobu, tento článok vám bude užitočný. Pripravte sa na Veľkú noc s našimi tipmi. Domáca výzdoba s vetvičkami a rôznymi kvetinovými úpravami bola prijatá v starovekom Rusku. Tento štýl však dnes nachádza svoje uplatnenie. Šikovný prístup premení nevzhľadné suché konáre na skutočné umelecké dielo. Tu je len niekoľko nápadov pre vás..

  Zdobenie domu na Veľkú noc a Kvetnú nedeľu

DIY veľkonočné remeslá od kutilov

DIY veľkonočné remeslá od kutilov

Pri vytváraní remesiel na Veľkú noc doma nezabudnite na jednoduché veci. Napríklad obyčajné poháre, ako aj poháre a ďalšie položky môžu byť ozdobené tenkou pytlovinou. A pomocou tohto materiálu bude možné na Veľkú noc vytvoriť obrovské množstvo rôznych druhov vajíčok. A tu pre vás uvádzame takéto nápady.

DIY veľkonočné remeslá od kutilov

DIY veľkonočné remeslá od kutilov

DIY veľkonočné remeslá od kutilov

Na Veľkú noc je zvykom aranžovať čerstvé kvety vo všetkých kútoch vášho domova. Ale aby vaše rastliny vyzerali skvele – zaobstarajte im krásne vázy alebo črepníky. Nezabudnite, že aj tá najnáročnejšia rastlina vytvorí vo vašom dome nádherne krásnu atmosféru, ktorá sa úspešne pretína s Veľkou nocou..

Veľkonočné remeslá doma

Veľkonočné remeslá doma

Veľkonočné remeslá doma

Ak vás lákajú žiarivé farby a všetko výnimočné, potom je vašou voľbou skutočný sviatok Veľkej noci. Vytvorte si doma mimoriadnu atmosféru prírodnými alebo umelými kvetmi. Môžete vyrábať vence, nádherné koše alebo miniatúrne kompozície. Nádherné saténové stuhy rovnakej jasnej farby budú dobre kombinované s takýmito kompozíciami..

Veľkonočné remeslá doma

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Každý vie, že hlavným symbolom Veľkej noci je vajíčko. Vajíčka si navzájom dajú na Veľkú noc a tiež si nimi ozdobia interiér. Z vajec môžete skutočne vytvoriť veľa rôznych remesiel. Vajíčko napríklad dobre poslúži ako základ pre hračku. Z vajíčka môžete tiež vyrobiť svetlé prívesky alebo girlandy. Vo všeobecnosti sa presvedčte sami.

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Môžete si kúpiť špeciálne vajíčka na ozdobu vášho interiéru. Takéto položky sú umiestnené v špeciálnych vázach. Z vajíčok môžu byť tiež vytvorené krásne dekoratívne vence, topiary a jednoducho tematické dekorácie..

  Vyzdobíme dom pred Veľkou nocou. Veľkonočné ručné práce

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Tiež nemusíte vyhadzovať škrupiny z vajec. Poslúži vám ako nádherné kvetináče..

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Majstrovská trieda veľkonočných remesiel

Vedeli ste, že Veľká noc má svoje živé symboly. Sú to: sliepky, sliepky a králiky. Vzorky týchto zvierat by nemali chýbať ani vo vašej interiérovej výzdobe. Sami sa presvedčte, čo môžete urobiť.

ako vyrobiť veľkonočné remeslo

ako vyrobiť veľkonočné remeslo

Konečne

Dúfame, že vaša veľkonočná výzdoba bude s našimi nápadmi najlepšia. Vaši hostia budú určite radi, že budú u vás doma, a poteší ich srdečné privítanie..