Ako získať 30 kg uhoriek z kríka za sezónu

30 kg uhoriek na krík

Čo je potrebné urobiť, aby ste z jedného kríka uhorky získali 30 kg úrody za sezónu? Je celkom možné dosiahnuť taký výsledok. Stačí si vybrať správnu odrodu uhoriek a použiť technológiu EM..

Na získanie hybridných uhoriek sa používajú dve vybrané odrody. Môžete tak získať ovocie, ktoré bude mať vysoký stupeň odolnosti a zároveň poskytne dobrú úrodu počas sezóny, a to aj napriek zlým poveternostným podmienkam. Vysvetľuje to skutočnosť, že hybrid absorbuje iba pozitívne vlastnosti z odrôd, s ktorými bol vytvorený. Tento jav sa nazýva heteróza..

Referencia! Ak sa správne staráte o hybridné uhorky, môžete počas sezóny zozbierať bohatú úrodu..

Semená hybridov sú označené F1. Znamená to, že odroda uhoriek vznikla krížením pomocou semien 1. generácie. Hybridy majú iba jednu nevýhodu – semená pestovaných rastlín nemožno použiť na ďalšiu výsadbu. Ale ak to urobíte, výsledok bude úplne iný..

EM technológia je systém, ktorý je založený na využití prospešných mikroorganizmov, ktoré sú schopné sa v pôde množiť vysokou rýchlosťou a majú priaznivý vplyv na vývoj rastlín..

Japonsko sa stalo priekopníkom takýchto organizmov. Dokázali syntetizovať doktora Teru Higu. V Rusku tieto mikroorganizmy získal P.A. Shablin. Vyvinul liek s názvom Bajkal EM. Existujú aj lieky vyrobené spoločnosťou “Shining”. Obe možnosti sú rovnako účinné..

Ako sa technológia používa

Technológia pestovania uhoriek

 1. Ak chcete získať veľkú úrodu uhoriek, mali by ste použiť odrody so zväzkovým usporiadaním vaječníkov, napríklad F1 Zyatek, F1 Geyser a podobne..
 2. Mesiac predtým, ako začnete sadiť uhorky, musíte pripraviť teplú posteľ. Malo by byť ošetrené prípravkami EM, berúc do úvahy odporúčania v pokynoch.
 3. Uhorky treba vysádzať podľa veľkosti. Ideálne – rozložené.
 4. Posteľ je potrebné mulčovať raz týždenne. Samotný uhorkový krík musí byť pokrytý mulčovaním z nakrájanej žihľavy.
 5. Postele je potrebné hnojiť bylinkovou infúziou s prídavkom prípravkov EO..
 6. Uhorky by mali byť tiež posypané špeciálnym kokteilom. Vo vedre s vodou (10 l) musíte zriediť 20 granúl „Zdravá záhrada“, 1 polievková lyžica. „Svieti“, ako aj 20 granúl „Ekoberin“. Toto riešenie pomáha zvýšiť vitalitu rastliny..

Dôkazom toho je vzhľad uhoriek

Vzhľad listov a plodov môže veľa povedať o zdraví uhoriek..

 • Ak nie je dostatok dusíka, listy v spodnej časti výhonku zožltnú a rast mihalníc sa spomalí. Uhorky sa stávajú klinovitými.
 • Pri nedostatku fosforu listy zmäknú a získajú tmavozelený odtieň. Neskôr začnú schnúť a nakoniec odpadnú..
 • Ak rastlina potrebuje draslík, začnú sa objavovať listy so svetlým okrajom okolo okrajov. V horúcom počasí veľmi rýchlo schnú..
 • Keď kríku uhorky chýba vápnik, jeho listy začnú mať v strede tvar kupoly..
 • Ak sa začnú objavovať biele škvrny, znamená to nedostatok železa a stopových prvkov. Aby ste to napravili, mali by ste skontrolovať pôdu. Môže byť príliš kyslý alebo príliš zásaditý..

Počas celého obdobia rastu uhorkových kríkov je potrebné ich tvarovať. Je tiež veľmi dôležité pravidelne zbierať úrodu. Čím sú plody menšie a mladšie, tým väčšie množstvo plodiny sa bude nakoniec zbierať počas celej sezóny..