Cherry paradajky na parapete

Cherry paradajky na parapete. Pestovanie a starostlivosť o domácnosť. Výsadba a chov

V obchodoch ste pravdepodobne už viackrát videli cherry paradajky. Väčšinou sedia v malom košíku a vyzerajú skvele. Táto zelenina môže ozdobiť mnoho jedál a dodať im pikantný nádych. Tieto paradajky, ktoré sú pomerne malé, majú veľmi príjemnú sladkastú chuť s miernou kyslosťou. Keď ste ich raz vyskúšali, určite budete mať túžbu pestovať takúto zeleninu sami a je celkom možné to urobiť. Cherry paradajky je možné pestovať doma na parapete. Aby však bola úroda dobrá, mali by ste vedieť, ako správne sadiť a pestovať cherry paradajky..

Cherry paradajky: pestovanie a starostlivosť doma

Cherry paradajky: pestovanie a starostlivosť doma

Aby vaše cherry paradajky rástli bez spôsobovania akýchkoľvek konkrétnych problémov a tiež prinášali dobrú úrodu, musíte dodržiavať určité pravidlá:

 • Najprv musíte vybrať ten správny kvetináč pre túto rastlinu. Pre lepšiu výplň koreňov by mali byť valcovité. Nie je vhodné používať hrnce, ktorých tvar pripomína obdĺžnik alebo štvorec. A potom, čo sú kontajnery vybrané, je potrebné do nich naplniť živnú pôdu..
 • Na umiestnenie je ideálny južný alebo východný okenný parapet, pretože rastlina veľmi miluje svetlo..
 • Paradajky tiež potrebujú dodatočné osvetlenie, inak začnú odhodiť púčiky. Na tento účel je vhodné použiť krátkovlnný modro-červený zdroj..
 • Semená sa vysejú na palety, potom sa prikryjú polyetylénovým filmom (sklom). Uchovávajú sa na mieste, kde je tma a pomerne teplo, v rozmedzí od 25 do 30 stupňov. Hneď ako sa objavia prvé výhonky, film sa odstráni a potom, čo vyrastú 2 skutočné listy, sa rastliny musia ponoriť do kvetináčov, kde budú rásť..
 • Akonáhle sú paradajky zasadené na trvalé miesto, musí sa o ne náležite starať, čo je veľmi podobné tomu, ktoré sa používa pre jednoduché paradajky pestované na otvorenom poli. Rastliny potrebujú včasnú zálievku, zovretie, prevenciu a liečbu chorôb, hnojenie a podväzok.
 • Ak máte chuť a skúsenosti, potom tieto rastliny možno pestovať hydroponicky..

Polievanie a vlhkosť

Cherry paradajky, samozrejme, milujú vlhkosť, ale treba mať na pamäti, že jej prebytok môže viesť k rýchlemu hromadeniu nevlastných synov a zelenej hmoty v rastline. Keď je zamračené počasie, treba tieto rastliny zalievať 2 -krát menej ako obvykle. V paradajkách tohto typu sú piestiky spojené s tyčinkami (z tohto dôvodu sú samoopelené), ak je však pôdna vlhkosť veľmi vysoká a teplota vzduchu sa udržuje na 30 stupňoch, potom sú vaječníky extrémne zle formované. Situáciu môžete zlepšiť štetcom. Potrebuje len prejsť kvetmi, čo výrazne zvýši počet vaječníkov..

Chov cherry paradajok

Chov cherry paradajok

Stonky a odrezky tejto rastliny koreň veľmi jednoducho a ľahko. Preto nie je potrebné pokúšať sa pestovať cherry paradajky zo semien. Môžete ich ľahko premiestniť zo záhrady. A môžete tiež zakoreniť výhonky alebo nevlastné deti.

Aby sa nevlastní synovia čo najrýchlejšie zakorenili, treba do vody naliatej do pohára pridať malé množstvo hnojiva pre kvety. A ak sú im poskytnuté dobré vnútorné podmienky, potom k ich zakoreneniu dôjde už po 7 dňoch. Takže len vynikajúca sadenica na jar sa získava z rastlín, ktoré ste zakorenili na jeseň. A tieto sadenice je možné získať len za pol mesiaca. Navyše tento druh sadenice začína prinášať ovocie už po mesiaci, a to je všetko, pretože je súčasťou dospelej, dobre vyvinutej rastliny..

Ďalšou výhodou tohto druhu reprodukcie rastlín a výsadby na otvorenom priestranstve je, že majú čas dať plodinu dlho predtým, ako sa začne aktívne šíriť neskorá plesňa..

Hybridy a odrody pre parapet, ako aj pre lodžiu

 • Cherry Lisa F1
 • Korálka F1
 • Dieťa
 • Minibel
 • Dátum F1
 • Craiova
 • Bonsai
 • Thumbelina
 • Pygmej
 • Greenfinch F1
 • Cherry Lycopa

Voľba pôdy a vrchného obväzu

hojné kŕmenie rastlín im môže veľmi uškodiť

Určite veľký počet ľudí, ktorí sa rozhodnú pestovať cherry paradajky na parapete, len veľmi ťažko odoláva jasným balíčkom hnojív, ktoré sú k dispozícii doslova v každom obchode. Koniec koncov, zdá sa im, že bez nich rastlina jednoducho nemôže normálne rásť a priniesť dobrú úrodu. Ale tu stojí za zváženie, že hojné kŕmenie rastlín im môže byť veľmi škodlivé..

A mali by ste tiež vedieť, že látky obsiahnuté v hnojivách sa môžu hromadiť v plodoch, v dôsledku čoho sa stávajú jedovatými. A aby cherry paradajky dobre rástli, bude stačiť vybrať správnu výsadbovú pôdu a kŕmiť ich akýmkoľvek ZHN raz za 2 týždne alebo na tieto účely použiť jednoduché rastlinné tinktúry.

Pôdna zmes z čerešňových paradajok je veľmi jednoduchá na prípravu. Aby ste to urobili, musíte zmiešať piesok, kompost, rašelinu, záhradu a trávnik. Odporúča sa tiež pridať trochu dreveného uhlia..

Podľa mnohých odborníkov je konvenčné mechanické miešanie pôdy menej účinné ako to, ktoré sa vykonáva striekaním vrstiev. Z tohto dôvodu je pôda reštrukturalizovaná a v dôsledku toho bude pri zalievaní tekutina rovnomernejšie rozložená po substráte..

Tipy na pestovanie čerešní

Tipy na pestovanie čerešní

Pri pestovaní cherry paradajok doma existuje niekoľko jemností:

 • Napríklad v júni môžete druhýkrát vysadiť novo zakorenené výhonky, ktoré budú aktívne prinášať ovocie až do polovice jesene..
 • Nemeckí záhradníci poznajú jeden trik, ktorý im umožňuje vylúčiť vytrhávanie sadeníc, ak nemajú dostatok svetla. A to je veľmi jednoduché. Budete potrebovať mäkkú kefu, ktorou z času na čas musíte jemne prečekať listy a vrcholy výhonkov. V dôsledku toho sú chĺpky mierne poškodené. umiestnené na ich povrchu, vďaka čomu sadenice začínajú rásť oveľa pomalšie a kríky.
 • Niektorí záhradníci tiež pestujú cherry paradajky vo vedrách vyrobených zo železa. Takéto rastliny nie sú vysadené na otvorenom priestranstve. Faktom je, že vďaka takej neobvyklej kapacite nie sú paradajky infikované neskorou plesňou. A to preto, že železo môže významne brzdiť rast a vývoj tejto huby..

Pomocou vyššie uvedených tipov budete určite môcť doma pestovať silné a zdravé cherry paradajky, ktoré vás budú dlho tešiť svojou bohatou úrodou..