Hnojivé uhorky: minerálne a organické hnojivá

Hnojivé uhorky: minerálne a organické hnojivá

Existuje názor, že uhorky bez hnojenia rastú zle a sú najnáročnejšou rastlinou na užitočné prvky. Tento názor je však chybný, taká rastlina odoberá z pôdy minimálne množstvo živín. Nadbytok minerálnej soli v pôde má škodlivý účinok na rastlinu, preto by ste pred výsevom nemali miesto hnojiť..

Najvhodnejším hnojivom je zhnitý hnoj, ktorý sa umiestňuje pod ornicu, pretože uhorky potrebujú teplú a vlhkú pôdu. To znamená, že pri aktívnom vývoji by mala byť teplota v zemi vyššia ako vo vzduchu. Vďaka hnoja sa postele zohrejú a sú priaznivé pre aktívny vývoj uhoriek. Počas celého obdobia vývoja je možné vykonať až štyri obväzy koreňov a listov. Na tento účel sa používajú organické a minerálne hnojivá..

Top dressing koreňových druhov sa vykonáva v teplom podnebí, ak sa koreňové prvky rastliny vyvíjajú priaznivo. Pri prevahe oblačného počasia sa korene nevyvíjajú dobre, preto je potrebné vykonať listové obväzy, na to sa postrekujú samotné listy.

Po štrnástich dňoch od okamihu výsadby sa vykoná prvé hnojenie, druhé – počas výskytu kvetov a tretie – s bohatou tvorbou ovocia. Vďaka poslednému štvrtému hnojeniu je možné zachovať mihalnice rastliny a odobrať maximálne množstvo plodiny..

Hnojenie uhoriek minerálnymi hnojivami

Hnojenie uhoriek minerálnymi hnojivami

Prvé kŕmenie

možnosť 1. Odoberie sa určité množstvo vody, asi desať litrov, pridá sa lyžica močoviny a 50 gramov superfosfátu, všetko sa dôkladne premieša a v koreňoch sa vykoná vrchný obväz.

Možnosť 2. Ako vrchný obväz pre korene použite ammofos do 5 gramov, ktoré musia rovnomerne rozdrviť povrch a potom sa prášok pri uvoľnení uzavrie dovnútra.

Druhé kŕmenie

možnosť 1. 40 gramov superfosfátu, 20 dusičnanov draselných a 30 dusičnanov amónnych sa zriedi vo vode. Po zriedení pristúpte k hnojeniu koreňov.

  Ako pestovať bazalku na parapete

Možnosť 2. V desiatich litroch vody sa zriedia dve polievkové lyžice superfosfátu, potom sa nakŕmia druhy listov, to znamená postrek.

Možnosť 3. Na prípravu roztoku použite superfosfátový extrakt zo 40 gramov, 10 horčíka draselného a štandardné množstvo vody. Na prípravu extraktu sa do superfosfátu naleje horúca voda, dôkladne sa premieša a potom sa infúzi 24 hodín. Potom sa získa extrakt s bielou zrazeninou..

Možnosť 4. Na prípravu vrchného obväzu listového druhu je potrebné vziať kyselinu boritú na špičku lyžice a niekoľko kryštálov kyslej manganistanu draselného zriediť v pohári vody. Takýto prostriedok pomáha aktivovať kvety rastliny..

Tretie kŕmenie

možnosť 1. Do desaťlitrovej nádoby naplnenej vodou pridajte 50 gramov močoviny, kompozícia sa používa na listové kŕmenie.

Možnosť 2. Postrek sa môže vykonať aj zložením 10 litrov vody a močoviny, pridajte jednu lyžicu.

Možnosť 3. Treťou možnosťou je kŕmenie koreňových druhov, na jeho výrobu je potrebné použiť 2 polievkové lyžice dusičnanu draselného a nádobu s 10 litrami vody..

Štvrté kŕmenie

možnosť 1. Na vrchný dresing koreňového typu použite jednu lyžicu obyčajnej sódy a desaťlitrovú nádobu s vodou.

Možnosť 2. Pri postreku sa až 15 gramov močoviny zriedi vo vode. Hnojivá dusíkového typu, ktoré sa vykonávajú listovou metódou, sú schopné omladiť listy rastlín, zabrániť ich vysychaniu a žltnúť, vďaka tomu sa zlepšuje fotosyntéza.

Keď kombinujete postrek a pridávanie pri uvoľňovaní humusu, môžete predĺžiť obdobie rodenia ovocia.

Hnojenie uhoriek organickými hnojivami

Hnojenie uhoriek organickými hnojivami

Prvé kŕmenie

Na kŕmenie koreňov môžete použiť niekoľko spôsobov, pomocou hnoja z kalu, v pomere 1 ku 8. Používajte tiež bylinné infúzie v pomere 1 ku 5. Vtáčie trusy môžete zriediť do vody, 1 až 15, a ihneď polievať postele.

Druhé kŕmenie

Na kŕmenie koreňov pripravte takú kompozíciu, do vody pridajte pohár popola a zalejte ju. Pôdu pod rastlinou je možné posypať popolom, asi pohárom produktu na meter štvorcový.

  Kontajnery na sadenice: výhody a nevýhody

Tretie kŕmenie

Na kŕmenie koreňov používajte bylinné infúzie 1 až 5. Môžete tiež použiť iné zloženie, na to v desaťlitrovej nádobe s vodou zrieďte 2 polievkové lyžice „Gumi“.

Štvrté kŕmenie

Pripraví sa kompozícia na postrek, zmieša sa rovnaké množstvo mŕtveho sena a vody a infúzia sa vykonáva asi dva dni. Táto kompozícia sa strieka každých sedem dní, asi trikrát. Vďaka takýmto činnostiam sa predlžuje načasovanie vzhľadu plodov a rastlina sa chráni pred chorobami..

Postupne je možné použiť hnojivá organických a minerálnych typov, všetky práce sa vykonávajú večer alebo v oblačnom počasí, po navlhčení pôdy.

Ako nakŕmiť uhorky (video)

Video kŕmenie uhoriek. Webová stránka sadovymir.ruVideo kŕmenie uhoriek. Webová stránka sadovymir.ru