Najlepšie rastliny zeleného hnojenia: cruciferous

Najlepšie rastliny zeleného hnojenia: cruciferous

Siderata Sú to rastliny, ktoré pomáhajú obnoviť úrodnosť pôdy. Vysádzajú sa na plochy pred a po zeleninovej (alebo akejkoľvek inej) plodine. Najslávnejšie sideráty medzi záhradníkmi a letnými obyvateľmi sú krížnaté. Majú iné výhody ako ostatné rastliny..

Jedná sa o najživšie a nenáročné rastliny. Nepotrebujú vysoko kvalitné pôdy, ich minerálne zloženie pre nich nie je dôležité. Cruciferous siderata dokáže vyliečiť akúkoľvek pôdu. Ich koreňové sekréty odpudzujú mnoho známych škodcov (napríklad hrachový mol a slimáky) a zasahujú aj do vývoja mnohých infekčných chorôb (napríklad plesne).

Bohužiaľ, majú jednu nevýhodu – je náchylná na rovnaké choroby ako kapusta. Tomu sa však dá vyhnúť pozorovaním striedania plodín a striedavej výsadby..

Siderata z čeľade krížovitých sa vysádza v oblastiach, kde budú rásť baklažány, paradajky, papriky a zemiaky. Najpopulárnejšie sideráty sú šalátová horčica, repka a reďkovka..

Najlepšie sideráty z čeľade krížovitých

Pomocou horčice je pôda štruktúrovaná do hĺbky troch metrov

Horčica

Horčičné semienka je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach za dostupné ceny. Rýchlo klíčia a dobre rastú. V mesiaci august a september musíte zasiať semená horčice. Táto jednoročná bylina je mrazuvzdorná (až 5 stupňov pod nulou). Na každých sto metrov štvorcových zeme je potrebných približne 120 gramov semien.

Horčica rastie veľmi rýchlo. Môžete ho rezať, keď jeho rast dosiahne výšku asi 20 centimetrov. Všetky rezané rastliny sa ďalej používajú na mulčovanie pôdy..

Pomocou horčice je pôda štruktúrovaná do hĺbky troch metrov. Tento zelený hnoj normalizuje vlhkosť a výmenu vzduchu v pôde, zabraňuje jej zmrazeniu v zime..

Znásilnenie

Táto rastlina zle rastie na ílovitých a podmáčaných pôdach.

Táto rastlina zle rastie na ílovitých a podmáčaných pôdach. Repka je odolná voči chladu a ľahko prežije malé mrazy. Táto vysoká rastlina má veľmi dlhé korene, ktoré pomáhajú „vziať“ potrebné živiny z pôdy a premeniť ich na jednoduchšiu formu pre asimiláciu rastlín..

Na pozemok s rozlohou sto metrov štvorcových bude potrebných približne 350 gramov semien. Na každých 50 gramov semien pri výseve pridajte 150 gramov suchého piesku.

Do jedného mesiaca bude možné rezať repku. Za tento čas siderat narastie takmer o 30 centimetrov..

Reďkovka olejová

Reďkovka je považovaná za najnáročnejšiu kapustokvetú rastlinu.

Toto každoročné zelené hnojenie má rozhádzané konáre. Reďkovka je považovaná za najnáročnejšiu kapustokvetú rastlinu. Môže sa cítiť skvele ako v suchých obdobiach, tak pri silnom poklese teploty vzduchu. Dokonale toleruje tienisté podmienky pestovania. Rastie veľmi rýchlo a neumožňuje vývoj žiadnej buriny, dokonca ani pšeničnej trávy.

Reďkovka rastie na takmer akejkoľvek pôde, pozitívne reaguje na výdatnú zálievku, ale v obzvlášť horúcich a dusných poveternostných podmienkach môže pomocou koreňového systému získať potrebnú vlhkosť..

Na každých sto metrov štvorcových pôdy bude potrebných asi štyristo gramov semien. Pred sejbou ich treba zmiešať so sušeným pieskom. Semená sa vysádzajú po zbere najnovších plodín, pokiaľ ide o dozrievanie. Toto zelené hnojivo rastie tak rýchlo, že bude mať čas vybudovať potrebnú zelenú hmotu..

Reďkovka olejná je ideálna pre mierne kyslú pôdu. Dokonale uvoľňuje svoju hornú vrstvu. Obsahuje také užitočné zložky, ako je draslík, dusík a fosfor..

Repka (znásilnenie)

Tento siderat veľmi miluje polievanie.

Toto je najbežnejšia rastlina, ktorú každý pozná od raného detstva. Rastie všade, v rôznych pôdach. Toto zelené hnojenie veľmi obľubuje polievanie. Pri každom výdatnom zalievaní zelená hmota rýchlo naberá na sile a rastlina rýchlo rastie..

Semená môžete vysiať do polovice septembra. Na sto metrov štvorcových zeme budú potrebovať zhruba stopäťdesiat gramov. Repka dosahuje požadovaný rast o mesiac a pol. Obsahuje draslík, dusík a fosfor. Tento zelený hnoj dokonale obohacuje pôdu..

Nezabudnite, že prípravok s účinnými mikroorganizmami môže procesu ekologizácie pomôcť. Na zavlažovanie bude stačiť pridanie roztoku na prípravu EM.