Odrody uhoriek odolné voči chorobám

Odrody uhoriek odolné voči chorobám

Mnoho záhradkárov sa po tohtoročnom nepriaznivom počasí sťažuje, že prišli o úrodu uhoriek. Vzhľadom na to, ako je táto milovaná zelenina citlivá na múčnatku a náchylná na všetky druhy hniloby, bakteriózy a antrakózy, nie je prekvapujúce, že uhorky neprežili také vlhké a chladné leto. Ochorenie sa začína prejavovať vädnutím lístia, objavujú sa na ňom sušiace miesta. V dôsledku toho proces rozkladu ovplyvňuje plody a stonky, čo vedie k úplnému vyschnutiu plodiny zeleniny..

Horká skúsenosť minulého leta vás núti zamyslieť sa nad výberom odrôd, ktoré sú pre budúcu sezónu výsevu uhoriek menej náchylné na nepriaznivé faktory. Ideálny druh uhorky samozrejme ešte neexistuje, ale existuje mnoho odrôd s dobrou odolnosťou voči chorobám. Ich zoznam je dosť dlhý..

Odrody uhoriek najodolnejšie voči chorobám

Thumb Boy

Táto odroda prináša ovocie do 45 dní po vzídení. Jeho kvety majú ženské organely a odolnosť voči chorobám je charakteristickým znakom. Vyvíja sa vo forme zväzkov partenokarpického typu. Jedna riasa je posypaná ovocím a existuje veľa takýchto vetiev, preto má odroda taký zvýšený výnos. Mladé ovocie má jasne zelenú farbu a hustú vatu. Veľkosť jedného zeleného listu je v priemere 9 cm na dĺžku, v hmotnosti sa pohybuje od 50 do 65 g. Ich hľuzy majú biele tŕne, ktoré nie sú obzvlášť pichľavé. Vyrábajú vynikajúce kyslé uhorky.

Pasadena

Hybridná odroda partenokarpického typu sa líši aj kvitnutím ženskými piestikmi. Medzi fázou klíčenia a plodenia prechádza dlhšia doba od 45 do 48 dní. Ich výhonky rastú pomerne rýchlo. Jeden vaječník umiestnený medzi uzlami obsahuje pár embryí. Válcové mladé plody zelenej farby, posypané bielymi tŕňmi, absolútne nie horké v chuti, čo je im vlastné na úrovni génov. Veľkosť zelene je v priemere 7 cm a hmotnosť je asi 70 g. Vyznačuje sa zvýšenou odolnosťou voči chorobám, ako je múčnatka a kladosporium, a nie je náchylný na vírusové ochorenia uhoriek. Je cenený pre svoje dobré chuťové vlastnosti a je vhodný na stáčanie do pohárov.

Natalie

V priemere Natalie prináša ovocie rovnako ako predchádzajúca odroda, jeden a pol mesiaca po vyklíčení. Jeho kvitnutie je ženského typu a samotné kvety sú opeľované včelami. Rastie v chránených podmienkach, má silné krútiace sa vetvy. Nezrelé plody vyzerajú ako krátke valce s hľuzovkami. Ich zelená farba je zapletená žltou pavučinou. Veľké zelené sú dlhé 12 cm a vážia od 90 do 120 g. Na meter štvorcový sa získa 10,5 kg výťažku. Odroda je odolná nielen voči chorobám, ale aj voči poveternostným anomáliám. Ovocie chutí veľmi šťavnato, nie je trpké, preto sa odporúča viac do šalátov ako na nakladanie do pohárov..

Máša

Hybridná odroda Máša raného typu prináša ovocie už na 35. deň. Má partenokarpické vlastnosti, zväzkovitý vzhľad a dlhé obdobie plodenia. Zrelé ovocie je posypané veľkými hrbolčekmi, má tvar pravidelného valca, nechutí horko, a preto je veľmi cenené na konzerváciu a do šalátov. Zelentsy má vynikajúcu odolnosť voči väčšine nepriaznivých faktorov a chorôb..

Chobotnica

Stredne skorý hybrid je vhodný na bežný záhradný záhon, jeho kvety opeľujú včely. Plody z liahnutia sa objavujú asi za 1,5 mesiaca. Vaječník v Internode má jedno alebo pár plodov. Farba zelentov je bohatá, absencia horkosti je neoddeliteľnou súčasťou ich génov. Uhorky chobotnice nepresahujú dĺžku 9 cm, majú tvar valcov a veľké kopce s belavými tŕňmi. Nedostatok horkosti má v génoch. Odroda nie je náchylná na vírusové infekcie uhoriek, nie je ovplyvnená múčnatkou a olivovou škvrnou. Najlepšie sa hodí na zimný zber.

  Jód a brilantná zelená zvýšia výnos uhoriek a ušetria pred chorobami

Husia koža

Čakacia doba na plody odrody Murashki je približne 45 dní. Hybridná kultúra partenokarpického typu rastie na obyčajnom záhradnom lôžku aj v skleníku. Základňa každého listu má v priemere 5 vaječníkov. Zrelé plody sú dlhé 10 až 12 cm, hmotnosť jedného je v priemere 115 g. Ich hľuzy sú skôr vypuklé a rozšírené, majú čierne tŕne. Používajú sa vo všetkých formách: čerstvé, solené, nakladané. Jeho koreňový systém nie je náchylný na bežné choroby uhoriek a je odolný voči rozkladu.

Martin

Lastovička rýchlo prináša ovocie, už 43 dní od chvíle, keď jej semená padli do zeme. Hybridná odroda je opeľovaná včelami a má kvety so ženskými organelami. Dobre sa vyvíja pod holým nebom aj pod dočasným filmom. Jeho centrálny výhonok nerastie do výšky viac ako jeden a pol metra. Zrelé plody majú tvar valca so zaoblenými koncami. Tmavozelená farba každej zelene je po tretinu dĺžky pokrytá nevýraznými pruhmi. Jeden koniec je tmavší a oblejší, druhý je svetlejší a ostrejší. Kôra je bez lesku a pokrytá voskom. Na jeho povrchu je malý počet veľkých tuberkul, komplexných pubertálnych s čiernymi tŕňmi. Rozmery zelene sú 11 cm na dĺžku a vážia od 75 do 105 gramov. Odroda Swallow je známa svojou chuťou a arómou a je vhodná pre všetky druhy. Navyše je odolný voči väčšine chorôb uhoriek..

Miláčik

Hybridná včelím opeľovaná kultúra začína prinášať ovocie pomerne neskoro, takmer dva mesiace po vzniku výhonkov. Bluove uhorkové mihalnice sú dosť vysoké, kvety majú ženské organely. Zrelé plody sú posypané veľkými kôpkami, majú tvar vretena, priemernú dĺžku 11 cm a hmotnosť 90 g. Odroda vždy prináša dobrú úrodu. Jeho lahodné plody sú skvelé na zimný zber. Miláčik nie je náchylný na útoky vírusových infekcií a všetkých druhov múčnatky.

Žeriav

Kvety tejto hybridnej odrody sú opeľované včelami a jej plody sú vhodné na ľudskú spotrebu v akejkoľvek forme. Kultúra môže rásť nielen v chránených podmienkach, ale aj na obyčajnom záhradnom lôžku. Jeho výhonky sú silne tkané, v pazuchách listov sa vytvárajú zaoblené valce mladých uhoriek s veľkými tuberkulózami. Dorastajú do dĺžky 12 cm, v priemere po 80 g. Za tenkou vonkajšou kôrou je lahodná dužina, ktorá chrumká v ústach. Žeriav je vynikajúci na zimný zber. Ukazuje odolnosť voči mnohým druhom chorôb.

Phoenix plus

Doba dozrievania odrody Phoenix Plus je približne 1,5 mesiaca po vyliahnutí. Kultúra odolná voči chladu prináša ovocie až do neskorej jesene. Odroda je vysoká a rozvetvená. Jeho plody sú oválneho tvaru, tmavozelenej farby, posiate fuzzy čiarami. Jeden zelený list má veľký hľuzovitý povrch, je dlhý 11 cm a váži 90 g. Chuť uhoriek Phoenix je veľmi šťavnatá, chrumkavá a aromatická, a preto majú univerzálny účel. Navyše nie sú náchylné na bežné choroby rastlín..

  Najlepšie rastliny zeleného hnojenia: cruciferous

Fontanelle

Plodové obdobie trvá v priemere 48-55 dní a je opeľované včelami. Hybridná kultúra má komplexnú odolnosť voči rôznym chorobám. Výhonky tejto odrody sú silne predĺžené a málo sa rozvetvujú, tvoria zväzky s každým zelenom. Zrelé plody majú valcovitý tvar, na ich povrchu je niekoľko malých hrbolčekov s čiernym hrotom. Vôbec nechutia horko a pri žuvaní chrumkajú. Parametre jedného zeleného čaju: dĺžka od 9 do 12 cm, hmotnosť v priemere 100 g. Vhodné na konzumáciu v solenej a mierne solenej forme.

Prospech

Obdobie výskytu plodov odrody Benefis je od 43 do 50 dní. Jeho kvety sú ženského typu a opeľujú sa samy. V každom zväzku je viazaných v priemere päť plodov. Jeden zelený list váži v priemere 110 g a má dĺžku 11 cm. Uhorky sú sfarbené sýto zelene, na ich povrchu sú malé hľuzy s bielymi tŕňmi. Ich dužina je bez horkosti, sladká a chrumkavá. Kultúra je vhodná na všetky použitia. Odroda Benefis je známa svojou odolnosťou voči rôznym druhom múčnatky a nepodlieha hnilobe koreňového systému..

Pane

Odroda Sudar je opeľovaná včelami a prináša stredne skoré plody (po mesiaci a pol od klíčenia). Výhonky sú predĺžené na strednú dĺžku a málo sa rozvetvujú, kvety sú ženské organely. Plody sú 13 cm dlhé, majú veľké hľuzy s hnedými tŕňmi a sú valcovité. Kôra je svetlozelená pozdĺžne pruhovaná na tretinu dĺžky uhorky. Nechuť horkej chuti. Odolné voči mnohým patogénom uhoriek a tiež nie je náchylné na hnilobu koreňov a škvrny na listoch.

Slávik

Hybrid má priemernú dobu zrenia a je opeľovaný hmyzom. Dobre sa vyvíja na bežnom záhradnom lôžku a v mini skleníkoch. Centrálny výhonok nepresahuje výšku jeden a pol metra. Zrelé, bohaté zelené plody získavajú valcovitý tvar, na koncoch mierne sploštené. Na povrchu uhorky sa zriedka nachádzajú veľké hrbole. Zelenina parametre: 10 cm na dĺžku a hmotnosť 80 g. Vynikajúca chuť uhoriek Nightingale vám umožňuje ich použitie v akejkoľvek forme: kyslé uhorky, šaláty, nakladané uhorky. Odroda je odolná voči chorobám a nepriaznivým podmienkam.

Sestra Alyonushka

Obdobie dozrievania plodov sestry Alyonushky je priemerné. Kvety so ženskými organelami sú opeľované včelami. Kultúra sa pestuje pod holým nebom alebo pod filmom. Na spodnej časti listov sú zviazané v priemere 2 plody, ktoré sa objavia pred prvým mrazom. Plody sú tmavozelenej farby so zdvihnutými hľuzovkami na tenkej šupke. Zelenets je v priemere 10-11 cm dlhý a váži 90 g, nie je horkej chuti. Odroda je vhodná do šalátov a kyslej uhorky. Hybridná kultúra je celkom životaschopná a odoláva anomáliám chorôb a počasia.

Diva

Hybridná odroda partenokarpického typu dozrieva rýchlo 35 dní po vzniku výhonkov. Stredný kmeň je dosť predĺžený a má veľa vetiev. Uhorkové vaječníky sú vytvorené vo forme zväzkov 3-4 kusov a kvety sú ženského typu. Krátkoplodá zeleň je valcovitá a pokrytá malými hľuzovkami tmavozelenej farby a belavého páperia. Ich parametre: dĺžka 11 cm, hmotnosť do 110 g každý. Dužina ovocia má hustú konzistenciu a nie je horká. Odroda odoláva útokom patogénov a náhlym zmenám teploty. Poskytuje dobrú úrodu, ktorá má svoj vrchol a trvá dlho. Uhorky tejto odrody nestrácajú svoje vlastnosti ani po dlhej preprave. Nenáročnú kultúru je možné dokonca chovať v byte na parapete alebo lodžii. Uhorky sú dobré v akejkoľvek forme.

  Čo robiť, ak uhorky chutia horko a prečo sa to stane?

Leandro

Jedna zo stredne neskorých hybridných odrôd, ktorá prináša ovocie iba v 55. deň, je opeľovaná včelami a rastie na čerstvom vzduchu. Výhonky sú natiahnuté do priemernej výšky a pokryté zeleňou. Kvitnutie odrody je vlastné ženskému typu a vaječníky sú tvorené vo zväzkoch. Plody sú pokryté veľkými kôpkami s bielymi tŕňmi a dorastajú do 11 cm. Nemá žiadne chuťové chyby, preto sa používa na všetky spôsoby. Leandro je vysoko odolný voči chorobám.

Princezná

Plody princezny dozrievajú skoro, 40 dní od klíčenia. Hybridná odroda je opeľovaná včelami a rastie nielen pod krytom, ale aj na bežnom záhradnom lôžku. Výhonky rastliny sa tiahnu do značnej výšky a málo sa rozkonárujú. Typ kvitnutia je prevažne ženský. Malé plody majú valcovitý tvar a hľuzy nie sú príliš veľké s bielymi tŕňmi na vrcholoch. Polovica dĺžky zelenej kôry je pruhovaná pruhmi. Dĺžka zrelých zelených listov je 9 cm, hmotnosť je 95 g. V dužine ovocia sa nevytvára príliš veľký priestor pre semená. Odroda prináša dobré výnosy a je odolná voči typickým chorobám uhoriek. Líši sa v univerzálnom použití.

Ibn Sina

Hybridná odroda sa vyznačuje partenokarpickým typom a má kvety so ženskými organelami. Obdobie dozrievania začína jeden a pol mesiaca po vyliahnutí. Môžete ho pestovať na bežnom záhradnom lôžku a v mini skleníku. Centrálny výhonok je stredne vysoký a má niekoľko vetiev. V dutinách sa tvoria 2 až 4 ovocné embryá. Charakteristickým znakom zrelých uhoriek Ibn Sina je hladký tmavozelený povrch bez tuberkul. Dĺžka jedného zeleného listu je 16 cm a hmotnosť je 170 g. Vzhľadom na tento neobvyklý vzhľad sú uhorky vhodné do šalátov. Rastlina sa nebojí podmáčanej pôdy a múčnatky.

Odolný voči čínskym chorobám

Odroda sa vyznačuje vysokým výnosom a má priemernú dobu zrenia 48-54 dní. Vysoká zeleninová plodina so silnými stonkami, malými listami a skrátenými rozstupmi medzi uzlami. Zrelé plody majú bohatú zelenú farbu, veľké hľuzy, tvar pravidelného valca. Odroda je jedinečná v tom, že dĺžka jednej zelenej rastliny dosahuje 35 cm a zo strany stopky má hladký povrch. Rastlina toleruje nepriaznivé faktory, vrátane nedostatku svetla. Vhodnejšie na zimný zber.

Existuje mnoho ďalších hybridov uhorkovej kultúry, ktoré sú odolné voči rozkladu koreňov: moskovský frajer, jesenná uhorka, Bianka, Malvina atď..

Odrody ako Lord, Quadrille, Matrix, Blizzard atď. Sú odolné voči rôznym druhom múčnatky..

Ako pestovať uhorky tak, aby boli vždy so zberom (video)

Ako pestovať uhorky tak, aby boli vždy so zberom. Stránky "Záhradný svet"Ako pestovať uhorky tak, aby boli vždy so zberom. Stránky