Potrebujem odlomiť fúzy z uhoriek v skleníku a na otvorenom poli

uhorkový fúzy

Existuje mnoho zeleninových a ovocných plodín, ktorým chýba silný kmeň a majú jedinečnú plazivú štruktúru výhonkov. Z tohto dôvodu, aby sa plazivé rastliny presadili a rozvíjali priľahlé územie, produkujú fúzy rôznych dĺžok a tvarov. Príkladom je známy vinič. V priebehu času sú kučeravé stonky hrozna veľmi silné. Pri pohľade na stonky uhoriek nepôsobia na prvý pohľad tak silno. Aby sa uhorky v období dozrievania vyrovnali so stresom a naplno sa rozvinuli, získavajú tiež fúzy. Medzi záhradníkmi však stále existuje diskusia o tom, či je potrebné zbaviť sa nadbytočných výhonkov a odtrhnúť fúzy z uhoriek a ako rezanie ovplyvňuje kvalitu a načasovanie plodov..

Začínajúci záhradníci aj skúsení letní obyvatelia sa môžu v odôvodnení takýchto udalostí mýliť. Na čo slúži odrezanie fúzov kríkom? Je možné týmto spôsobom dosiahnuť dobrú úrodu uhoriek? Pokúsime sa rozptýliť hlavné pochybnosti a zistiť, či mýty letných obyvateľov nájdu základ pre seba alebo je to len vynález bez akýchkoľvek podporných faktov..

Prečo by ste si mali vybrať uhorkové fúzy? Populárne mýty a omyly

Musím orezať fúzy uhoriek? Stránky "Záhradný svet"Musím orezať fúzy uhoriek? Stránky

Niektorí zo záhradníkov ubezpečujú, že ak si z uhoriek vyberiete fúzy, zvýši sa tým výnos. Napriek tomu, ako ukazuje prax, odrezanie výhonkov uhorky vôbec neovplyvňuje početnosť zberu a rýchlosť dozrievania ovocia. Je lepšie sa zoznámiť s účinnejšími metódami spracovania kríkov opísanej zeleninovej plodiny.

Okrem vyššie uvedeného dôvodu existuje názor, že uhorkové fúzy odoberajú potrebné živiny a vysávajú šťavy z kríkov. Samozrejme, nemožno stopercentne tvrdiť, že výsadby obsahujúce obrovské množstvo fúzov sú úplne vyvinuté. Silne zahustené kríky zriedia a odstránia iba časť výhonkov, pričom sa snažia nepoškodiť rastlinu a vyhnúť sa infekcii.

Ak veríte ďalšiemu mýtu, životnosť uhoriek a obdobie plodov sa zvýši, ak si fúzy zastrihnete včas. Ponáhľajme sa rozptýliť tieto výmysly. Medzi týmito procesmi nebolo nájdené žiadne spojenie. K tvorbe fúzov dochádza vtedy, keď sú kríky v reprodukčnom štádiu a aktívne prinášajú ovocie. Keď uhorkový bič prestane uvoľňovať antény, znamená to, že vegetačné obdobie odrody sa blíži ku koncu. Prirodzený zákon nemožno zmeniť.

  Listy uhorky zožltnú: čo robiť, aby ste zabránili žltnutiu

Ako odstrániť fúzy z uhoriek

Ako odstrániť fúzy z uhoriek

Odtrhnutie fúzy z uhoriek je potrebné, ak sa kultivácia vykonáva v skleníkoch alebo skleníkoch, pretože fúzy zaberajú veľa miesta a vypĺňajú celú voľnú plochu. Časť fúzov je odrezaná, aby bolo pre letného obyvateľa pohodlnejšie pohybovať sa z jedného radu do druhého, polievať a zbierať. Silne zarastené fúzy uhoriek sú tesne tkané okolo kríka a zasahujú do vývoja susedných výsadieb a vytvárajú nepreniknuteľnú bylinnú húštinu.

Po orezaní fúzov potrebuje rastlina ochranu pred škodlivými organizmami, ktoré sa dostávajú do tkanív. V dôsledku ich vystavenia sa kríky môžu nakaziť akoukoľvek infekčnou chorobou, zomrieť alebo zle prinášať ovocie. Miesta rezov a rán získané počas postupu sa starostlivo spracujú. Na tieto účely sa používa roztok manganistanu draselného, ​​popol alebo drvené drevené uhlie. Fúzy uhoriek sú odrezané v koreni a kauterizujú zranenú oblasť vyššie uvedenými látkami. Ako improvizovaný prostriedok môže byť užitočný obyčajný vatový tampón, ktorý namočíte do dezinfekčného prostriedku a špičkou tyčinky priložíte na miesto rezu.