Rozvoj panenských krajín bez kopania

Rozvoj panenských krajín bez kopania

Keď také šťastie padne na začínajúceho agrárnika ako na novú zápletku, kde sa spracovanie uskutočňovalo pred niekoľkými desaťročiami, alebo žiadne neexistovalo, spravidla spanikári. Ako pestovať oku lahodiacu záhradu alebo zeleninovú záhradu na tomto divokom poli? Kde začať? Čo podniknúť? A, samozrejme, berie hlavu …

A napriek tomu by sa s panenskou pôdou nemalo zaobchádzať ako s blížiacou sa nočnou morou, ale ako so skutočným darom. Spolu s nerozvinutou pôdou získate príležitosť spočiatku vytvoriť na tomto mieste úrodnú pôdu. A skutočne, a nie len z neho vytiahnuť všetky šťavy, ktoré sa nahromadili za dlhé obdobie „pary“. Ovládnuť panenskú pôdu bez jej vykopávania znamená urobiť prvý krok k úzkej spolupráci s prírodou.

Hlavná vec, ktorú musíte mať pri rozvoji panenských krajín pomocou princípov prírodného poľnohospodárstva, je trpezlivosť. Podarilo sa vám v tejto sezóne vytvoriť iba tri postele? Skvelé, budúci rok už začnú svoju prácu a vy budete pomaly pokračovať v rozvoji dačích priestorov.

Prvý krok vo vývoji stránky: kosiť

Prvý krok vo vývoji stránky: kosiť

Ak je vaše rozhodnutie nekopať pôdu na mieste pevné, neznamená to, že tam nebudete musieť udrieť prstom a príroda dostane všetku prácu. Starostí bude dosť, ale úplne iných. A prvá vec, s ktorou začnite na panenskej pôde, je kosiť burinu. Odporúča sa mať čas, kým nezačnú kvitnúť..

Čerstvo pokosenú trávu nemožno odstrániť – nechajte kŕmiť červy a ostatných obyvateľov pôdy. Alebo ho môžete zhromaždiť na hromadu a použiť ho v budúcnosti ako mulč v záhrade.

Rozvoj panenských krajín bez kopania: plánovanie a značenie

Tu nemáte toľko práce s rukami ako s hlavou. Je potrebné premyslieť, naplánovať, vykresliť a potom na mieste označiť miesta budúcich hrebeňov a rozstupov riadkov.

Môžete použiť klasiku a rozbiť metre široké postele, pričom medzi nimi zostanú uličky 60-70 cm.

Mnoho prírodných pestovateľov má však tendenciu vytvárať úzke záhony a široké uličky. A kladú si otázku: čo je jednoduchšie – vysadiť 50 sadeníc a získať 50 kg ovocia alebo zasadiť 10 sadeníc a získať rovnaké množstvo kilogramu? Sú to práve úzke záhony, ktoré prispievajú k získaniu maximálneho výnosu z minimálnej plochy. Široké uličky sa navyše v budúcnosti ľahšie kosia a vyrastie tam viac trávy. Ale použijete ho ako hlavný mulč do svojich postelí..

K „budovaniu postele“ môžete pristupovať originálnym spôsobom: urobte ich asymetrickými, vo forme kruhov a trojuholníkov – tu je neobmedzený let pre vašu vôľu a predstavivosť!

Pri zvažovaní umiestnenia postelí je veľmi dôležité vziať do úvahy klimatické podmienky. Ak je vaše leto zvyčajne horúce a suché, upravte v záhrade organické zákopy a utopené hrebene, nemali by ste ich dvíhať ani vyrábať škatule. V oblastiach, kde vládne dážď a chlad, to robia naopak. Keď je počasie nestabilné, prudké poklesy teploty nie sú neobvyklé, najoptimálnejšia výsadba bude na úrovni pôdy..

Rozvoj panenských krajín: usporiadanie postelí

Rozvoj panenských krajín: usporiadanie postelí

No kolíky boli zapichnuté, postele boli označené. Teraz je načase sa nimi podrobne zaoberať. Hlavnou úlohou pri rozvoji panenských krajín je ničenie buriny. Sú to trvalky s hlbokými koreňmi a ich semená sú roztrúsené po celej oblasti. Najoptimálnejším spôsobom, ako sa s nimi vysporiadať, je stmavnutie. Bez ohľadu na to, aký typ postelí ste plánovali – plochý na zemi, škatule alebo zákopy -, pôda musí byť izolovaná od svetla. Zabránite tým klíčeniu koreňov a semien burín. Na tento účel je miesto pod posteľou spravidla pokryté 3-5 loptičkami z novín alebo lepenky alebo čiernym filmom, ktorý neumožňuje prenikanie svetla..

Ďalšie akcie

Možnosť jedna. V prípade, že sa nenáhli, na krytú záhradu na celú sezónu zabúdame. Kartón alebo fólia zvýšia aktivitu pôdnych mikroorganizmov a červov a nedostatok svetla povedie k smrti väčšiny koreňov buriny. V budúcnosti sa stanú dobrým hnojivom. Bez obzvlášť tvrdohlavých predstaviteľov burinového kráľovstva sa to samozrejme nezaobíde – siahnu po svetle a medzi posteľami nájdu priechody. Tu by mala byť kosa pripravená. Pravidelne pred kvitnutím potrebuje kosiť trávu. Na jeseň vysejeme záhradu zeleným hnojom a na jar vytrhneme vidličkou pár „škodlivých“ burín a zasadíme zeleninu.

Mnoho skúsených záhradníkov odporúča siať raž na panenskú pôdu ako zelené hnojenie – dobre potláča burinu a štruktúruje pôdu. Rastliny navyše v budúcnosti nemusia byť pochované. Horná časť sa jednoducho pokosí a použije na mulčovanie a korene sa nechajú hniť v zemi..

Možnosť dve. Keď v prvom roku chcete niečo zasadiť alebo zasiať, potom by mali byť vrstvy lepenky alebo novín pokryté hrubou guľou mulčovacieho materiálu. Môže to byť kompost, zemina, zhnitý hnoj, riasy, humus.

Výška tejto vrstvy by mala byť najmenej 10 cm Na tento záhon je možné už tento rok umiestniť sadenice paradajok, cukety, papriky, tekvice. Postupnosť akcií je nasledovná: hrabeme mulčovaciu guľu a niečím ostrým prepichneme všetky vrstvy lepenky, čím urobíme malý otvor. Prostredníctvom nej sa korene tiahnu dovnútra. Sadenice vložíme do rašelinovej alebo papierovej nádoby cez dieru, okolo nej pridáme trochu zeme a zasypeme ju mulčovaním. Zalievanie Po niekoľkých týždňoch výsadby mulčujeme ľahkým materiálom. Za týmto účelom si môžete vziať slamu, plevy zo semien, pokosenú trávu, listy, piliny. Výška tejto vrstvy je polovičný lopatkový bajonet. Naša posteľ, takto mulčovaná, sa bude cítiť skvele bez dodatočného zavlažovania (to je, ak nie je horúce počasie) a bez obliekania.

S príchodom jesene je mulčovanie buď posypané záhradou, alebo posiate siderátmi. Je dôležité nenarušiť pôdu, semená burín tam stále žijú. Nechajte ich v nej sedieť a každý rok na ňu jednoducho pridáme organickú hmotu, aby sa vytvorila nová úrodná pôdna vrstva.

Nebojte sa panenských krajín, zvládnite ich kompetentne, maximálne využite ich bohaté rezervy a v tomto prípade sa záhrada stane pre vás a vašu rodinu na dlhé roky skutočným živiteľom rodiny..