Účinný spôsob pestovania raných uhoriek

Účinný spôsob pestovania raných uhoriek

Dnes sa zameriame na efektívnu metódu získavania raných uhoriek. V tomto prípade môže byť zber veľmi dobrý, asi 25 kusov z jedného kríka. Tento účinný spôsob pestovania raných uhoriek je pomerne jednoduchý, ale zahŕňa niekoľko po sebe nasledujúcich krokov na zvýšenie systému koreňových uhoriek, a preto je potrebný taký vysoký výsledok. Čerstvé uhorky je možné získať oveľa skôr ako obvykle..

Krok 1. Primárne zvýšenie koreňového systému uhorky naliatím zeme do škatúľ.

Na dno sadenice by sa mal nasypať piesok – drenážna vrstva, pridať pripravenú pôdu (v jej zložení sa pôda zo záhrady a humus zmieša v rovnakých častiach). Semená uhorky vysievame suché.

Každý box by mal byť napoly naplnený zmesou zemín, nie viac ako 4 cm. Hĺbka výsadby semien uhoriek by nemala presiahnuť 2 cm a vzdialenosť medzi semenami môže byť 3 alebo 4 cm.

Potom sú škatule pokryté sklom a umiestnené na teplé miesto na tri až štyri dni. Keď sa objavia prvé výhonky, sklo sa odstráni a škatule sa umiestnia na okno otočené na južnú stranu.

Keď sadenice uhoriek začnú rásť, pôda sa neustále naleje, kým sa škatuľka nenaplní zeminou až na samý okraj..

Stojí za to sa bližšie pozrieť a na stonkách uhoriek môžete vidieť malé pupienky – vznikajúce korene. Stanú sa základom pre rast koreňového systému uhoriek, a teda aj pre silu kríka..

Krok 2. Presádzame sadenice uhoriek do kvetináčov a pokračujeme v budovaní koreňového systému.

Transplantácia sadeníc uhoriek do kvetináčov

Táto fáza by mala začať, keď sa v rastlinách objavia prvé dva listy. Na správnu transplantáciu sadeníc uhoriek je potrebné rastlinu opatrne vyrezať spolu s hlinenou hrudkou a vložiť do nového hrnca..

Ako naposledy, pôdne kvetináče by nemali byť naplnené viac ako polovicou. A znova, keď vyrastiete, mali by ste posypať hotovú pôdu, kým nebude nový hrniec úplne naplnený.

  13 spôsobov, ako používať piliny vo vašej záhrade

Druhýkrát sa teda ukázalo, že zvyšuje koreňový systém rastliny..

Krok 3 Presádzame sadenice uhoriek do zeme. Koreňový systém budujeme tretíkrát.

Na výsadbu sadeníc uhorky na otvorenom priestranstve musíte vykopať priekopu širokú jeden meter (ľubovoľná dĺžka) hlboko na lopatkový bajonet..

Na dno hotového výkopu sa naleje asi 7 cm humusová vrstva. Je však potrebné vziať do úvahy taký dôležitý bod – priekopa by mala byť pripravená najneskôr týždeň pred výsadbou sadeníc, pretože pôdna vrstva v zákope by sa mala dobre zahriať.

Pri transplantácii sadeníc sa mladá rastlina opatrne vyberie z hrnca a snaží sa nerušiť hlinenú hrudku. Je dobré, ak sa namiesto hrncov použije mlieko alebo obyčajné plastové poháre, pretože ich môžete jednoducho úhľadne nakrájať. Ak bol použitý tvrdý plastový hrniec, musíte ho najskôr jemne poklepať po stranách, aby sa hlinená guľa začala vzďaľovať od stien..

Výslednú hlinenú hrudku, výsledok investovanej práce, treba dobre zvážiť – ak bolo všetko urobené správne, potom korene doslova preniknú do zeme. Ak je to nepostrehnuteľné, niekde v kultivačnej technológii boli urobené chyby. Hlavným cieľom tejto metódy je výrazne rozšírený koreňový systém..

Extrahované sadenice sa spustia na vrstvu humusu na dne priekopy a posypú zeminou, do ktorej sa pridá superfosfát (asi 40 g na rastlinu). Sadenice uhoriek sa vysádzajú rýchlosťou asi 20 rastlín na štyri metre štvorcové priekopy.

Na bokoch rastlín je priekopa pokrytá minuloročnou burinou alebo slamou, hrúbka vrstvy je asi 10 cm. Po presadení je výkop posypaný a rozliaty vodou. Slamená vrstva poskytne rastlinám teplo a výživu a pri rozklade sa uvoľňuje oxid uhličitý..

Následná starostlivosť o rané uhorky sa vykonáva obvyklým spôsobom..

Výhodou tejto metódy je skvelý skorý zber – oveľa skôr ako pri konvenčnom pestovaní uhoriek. Vegetačné obdobie bude tiež dlhšie – asi 160, namiesto obvyklých 95. Súčasne sa výrazne znížia náklady na pracovnú silu na zalievanie – priekopa bude dlho udržiavať vlhkosť.

  Hnojivé uhorky: minerálne a organické hnojivá