Účinný spôsob pestovania uhoriek na otvorenom poli na vŕbovom ráme

Účinný spôsob pestovania uhoriek na otvorenom poli na vŕbovom ráme

Táto metóda sa považuje za najúčinnejšiu pre majiteľov malých pozemkov. Koniec koncov, vo svojich záhonoch chcete pestovať čo najviac zeleninových plodín, ale nie vždy vám to plocha záhrady umožní. Pestovanie uhoriek na vŕbovom ráme ušetrí nielen plochu pozemku, ale umožní vám tiež znásobiť výnos z jedného štvorcového metra zeme..

Príprava pôdy a lôžok na uhorky

najskôr ho musíte vykopať a skoro na jar, keď pôda vyschne, dobre uvoľnite a urobte brázdy

Na jeseň je potrebné pripraviť pozemok pre záhradu s uhorkami. Najprv musíte vykopať približne päť metrov štvorcových (1 x 5 m) a skoro na jar, keď pôda vyschne, dobre uvoľnite a urobte brázdy.

V tejto oblasti budú celkovo potrebné vytvoriť tri drážky: dve pozdĺž okrajov (ustupujúce asi o 10 centimetrov) po celej dĺžke a jedna v strede. Brány sa vyrábajú pomocou bežnej lopaty. Každé vybranie by malo mať približne rovnakú šírku a hĺbku (niečo viac ako 10 centimetrov). Pred zasadením semien uhoriek sú všetky brázdy naplnené humusom a hojne napojené.

Výsadba semien uhoriek

Semená, predtým namočené v špeciálnom roztoku alebo v obyčajnej vode, musia byť rozložené do pripravených brázd na humuse a posypané malou vrstvou zeme (nie viac ako 2 centimetre). Vzdialenosť medzi semenami vo vonkajších radoch je asi 25 centimetrov a v strede – asi 15 centimetrov.

V celej oblasti, vo vzdialenosti 50 centimetrov od seba, musíte vložiť oblúky z tvrdého drôtu a zhora zakryť priehľadnou fóliou alebo akýmkoľvek krycím materiálom.

Zalievanie a starostlivosť o uhorky

Každý krík bude spočívať na pretínajúcich sa vŕbových oblúkoch

Keď sa objavia prvé výhonky uhoriek, zalievanie by sa malo vykonávať raz alebo dvakrát týždenne. V tejto fáze nie je zamokrenie pôdy žiaduce.

Aby sa zabránilo prehriatiu pôdy, krycia fólia sa v horúcom počasí preloží priamo pozdĺž oblúkov.

Optimálny čas na zovretie hornej časti výhonku je, ak má uhorkový ker najmenej štyri plné listy.

  Determinantné a neurčité odrody paradajok

Teraz je ten správny čas na umiestnenie vŕbových oblúkov. V blízkosti každej brázdy sú umiestnené oblúky. V budúcnosti budú slúžiť ako vynikajúca podpora pre tkanie kríkov uhoriek. Každý krík bude spočívať na pretínajúcich sa vŕbových oblúkoch. Uhorky ani nebude treba zväzovať.

Rastlina prakticky neprichádza do styku so zemou a je dobre vetraná. Dobrá výmena vzduchu znižuje možnosť rozpadu uhorkových kríkov. Krycia fólia bude chrániť rastliny počas chladnej noci. Ak je letné počasie stabilne teplé, potom môžete krycí materiál odmietnuť..

Kŕmenie uhoriek

Pri pestovaní uhoriek na otvorenom poli nie je potrebné žiadne špeciálne kŕmenie

Pri pestovaní uhoriek na otvorenom poli nie je potrebné žiadne špeciálne kŕmenie. Uhorkové kríky stačí zalievať bylinkovou infúziou. Táto infúzia je pripravená z čerstvých bylinných rastlín a vody. Nádoba je naplnená na vrchol zelenou hmotou a naplnená teplou vodou. Po desiatich dňoch je infúzia pripravená. Pred zalievaním sa musí zriediť vodou: do jednej časti hnojiva pridajte desať dielov vody.

Tento nekomplikovaný spôsob pestovania uhoriek nielenže maximálne využije malú plochu, ale poteší vás aj bohatou úrodou uprostred leta..