Thuja východná Aurea Nana

Tuja východná Aurea Nana (Aurea Nana)

Tento druh thuja je trpasličí odroda východnej thujy, alebo, ako sa nazýva aj, východnej sploštenej.

Napriek tomu, že thuju Aureya Nana nahrádza western thuja, ktorý menej miluje svetlo a je odolnejší voči tieňom, môže sa stať ozdobou každej krajinnej krajiny, ak je umiestnený v osvetlených oblastiach. Úspešne môže rásť v zatienených oblastiach, ale koruna nemusí byť úplne vytvorená súčasne. Thuja orientalis je veľmi obľúbená pri zdobení skalnatých záhrad, ako aj pri tvorbe vetruvzdorných živých plotov. Orezaním plantáží môžete vytvárať zelené sochy.

Thuja orientalis patrí k trvanlivým a vždyzeleným rastlinám. Hovorí sa mu aj „strom života“ kvôli jeho veľkej trvanlivosti. Je rozšírený v mnohých provinciách Číny a je považovaný za jeden z hlavných symbolov Pekingu. Napriek tomu sa dá nájsť na Ďalekom východe Ruska. V Číne bol veľmi kultivovaný, čo viedlo k jeho rozšíreniu po celom svete. Nájdete ho na horských svahoch a skalách v takmer 3 kilometroch nad morom. Thuja orientalis dokonale toleruje sucho a je schopná rásť na akejkoľvek pôde. Chudobné pôdy sú pre ňu vhodné, dokáže prežiť na skalnatých a piesočnatých oblastiach.

Priemerná výška stromov môže dosiahnuť 20 metrov a známe sú aj exempláre s výškou 35 metrov. Priemer koruny zároveň dosahuje 14 metrov a priemer kmeňa môže byť 1 m alebo viac. Súčasne má povrchový koreňový systém a kmeň môže byť jeden alebo môže byť na základni rozdelený na niekoľko kmeňov menšieho priemeru. Konáre sú vejárovité a smerujú takmer kolmo nahor. Súčasne sú pevne pritlačené k sebe, v konečnom dôsledku vytvárajú kužeľovitú korunu. Mladé stromy majú pravidelný pyramídový tvar viditeľný pre vajíčka, na rozdiel od dospelého stromu, ktorého koruna je zaoblená a stáva sa menej pravidelnou.

Thuja orientalis dokonale toleruje sucho a je schopná rásť na akejkoľvek pôde

Thuja orientalis má zelené, mäsité plody s charakteristickými hákovitými výrastkami.

Thuja východná Pyramidalis Aurea

Zvláštnosti. Thuja Pyramidalis je viac stonková rastlina a rastie huňato. Tento strom má čisté šupinaté ihly zlatožltej farby. Táto farba pretrváva aj v zime. Pyramidalis Aurea odoláva mrazom až do -25 stupňov. Semená sú veľkosťou a tvarom podobné zrnu pšenice. Jeho plody sa v zrelom stave otvárajú, čo umožňuje voľný prístup k semenám, čo používa hmyz a vtáky..

Výhodou orientálnej thujy je, že je to pomaly rastúca rastlina, a preto je ideálna pre každé miesto. V procese rastu prakticky neblokuje svetlo žiadnych rastlín a nemusíte myslieť na jeho prerezávanie ani skracovanie..

Orientálne choroby tuje. Thuja orientalis je veľmi odolná voči škodcom a chorobám. V niektorých prípadoch sa na ňom dajú nájsť vošky. Táto odolnosť voči chorobám a škodcom určuje jeho všeobecnú príťažlivosť pre hobby záhradníkov..

Thuja východná Pyramidalis Aurea

Na jeho výsadbu je vhodné kúpiť sadenice s hotovým a uzavretým koreňovým systémom. V tomto prípade môže byť zasadený do zeme počas celého letného obdobia, od začiatku jari do konca leta. Rastlina s otvoreným koreňovým systémom je zasadená do zeme skoro na jar. Na ich výsadbu nie je potrebná špeciálna príprava pôdy a obyčajné pôdy sú na to najvhodnejšie. Po dvojmesačnej výsadbe je potrebné ju zalievať každých desať dní. Potom, čo stromy zakorenili, nepotrebujú zavlažovanie, čo sa nedá povedať o thujách na východe Aurea Nana.

Názory. Thuja orientalis má viac ako 60 druhov, ktoré sa líšia veľkosťou, typom koruny, farbou koruny a listov, štruktúrou konárov a ďalšími atribútmi. V tomto prípade sú odrody thuja rozdelené do 5 skupín:

  • s listami v tvare ihly
  • s ihličkovitými a šupinatými listami
  • s normálnymi zelenými listami
  • so žltými listami

Niektoré z odrôd thuja je možné bezpečne pestovať v interiéri. Takmer všetky druhy tují sú veľmi prchavé. Na čistenie stredne veľkej miestnosti stačí pestovať jeden exemplár. Jeho ďalšie obľúbené názvy sú do značnej miery spojené s jeho úžasnými liečivými vlastnosťami..

Starostlivosť a kŕmenie

Starostlivosť o thuju spočíva v jej zahriatí na zimu. Mrazy nad -30 stupňov môžu byť veľmi deštruktívne. V horúčavách vám postrek korunkou nebude prekážať. Odporúča sa vykonávať neustále pletie a mulčovanie kruhu kmeňa. Aby bolo spoľahlivé povodie, musí byť pod úrovňou zeme. Do tohto lievika sa naleje voda. V závislosti od teploty a vlhkosti vzduchu sa jeho množstvo môže pohybovať medzi 10-30 litrami. Na jar a na jeseň sa do kruhu kmeňa naleje prírodný kompost. Na začiatku jari sa odstránia suché a poškodené výhonky.

Metódy pestovania tuje, tipy a triky pre správnu starostlivosť

Od jari kŕmia rastliny, ale v žiadnom prípade nie na zimu. Dusíkaté hnojivá sú rovnomerne roztrúsené do kruhu kmeňa, fosforové v lete a potašové hnojivá na jeseň. V lete sa nitroammofoska zavádza v množstve 3 g na 1 kg podmienečného živného materiálu. Thuja má silné a zároveň ľahké drevo, ktoré je vhodné na výrobu nábytku, rôznych dekoratívnych remesiel, ale nie je vhodné na dekoratívne úpravy budov a priestorov..