Kvety na balkóne

Kvety na balkóne

Mestský život a architektúra nie vždy dáva každému príležitosť vytvoriť krásnu kvetinovú záhradu tak, ako si to duša želá. A prítomnosť balkónov tento moment rozjasňuje, čo dáva svojim majiteľom jedinečný vzhľad a nádhernú arómu. Krásna kvetina ozdobí každý balkón a nie je potrebné ju pestovať sami. Musíte však poznať vlastnosti niektorých druhov kvetov a ich umiestnenie medzi sebou, aby balkónová záhrada potešila nielen vás. Pri tak náročnej práci budú kvetinové obchody dobrým pomocníkom..

S nástupom jari sa do okien pozerá stále viac tepla a svetla. A mnoho izbových rastlín si rád užije čerstvý vzduch na balkóne. Ak ste majiteľmi begónií alebo fuksií, musíte počítať s tým, že na južných balkónoch preferujú trochu zatemnenie. Ak sa o to nestaráte, tieto kvety nebudú schopné potešiť svojim kvitnutím alebo dokonca zomrieť. Záhradné kvety sa prekvapujúco šťastnejšie zdržiavajú na slnečných balkónoch..

Patria sem: agapanthus, svlačec, portulaka, flox, dimorfoteka, doronteanthus, godetia, sedmokrásky, sladký hrášok, astry, petúnia, lobelka, mignonette, viola, georgíny, pelargonium, godetia, nasturtium, canna, cínia, cobea, voňavé. Viola, stále kvitnúca begónia, sedmokráska – tieto kvety vás potešia skorým kvitnutím na vašom balkóne. Astra, kobea, petúnia, gatsania, rozchodníky budú môcť ozdobiť váš svet svojou rozmanitosťou až do mrazov a snehu.

A hlavným problémom každého pestovateľa sú prievany.

Nasturtium bude perfektne zdobiť nielen farbou, ale aj listami až do samého mrazu majiteľov tieňovaných balkónov. Na balkóne severnej strany sa budú skvele cítiť iba tienisté izbové rastliny, ostatné sa jednoducho zhoršia a všetka vaša láska k nim vybledne spolu s listami. Sedmikráska a viola budú ozdobou najviac neosvetlených balkónov. Menej zatemnené ozdobia svojim kvitnúcim ageratom, begóniami, violou, kalceoláriou, mignonetou, lobelkou, fuchsiou, petúnií, mignonetou, pelargoniom, nechtíkom. Ich jedinečná aróma a jas farieb zahrejú spomienky počas dlhých zimných večerov..

  Metla

A hlavným problémom každého pestovateľa sú prievany. Pri zasklených balkónoch to nie je také výrazné v porovnaní s otvorenými. Najsilnejší prievan škodí kvetom vo vyšších poschodiach. Práve preto je skutočnosť, že rozchodníky, sedmokrásky, begónie, gatsanie a tiež nechtíky vysádzané častejšie na posledné poschodia výškových budov-ale iba z nízko rastúcich odrôd, aby sa nepoškodili krásne súkvetia a zabránilo sa kvety odumierajú.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kompatibilite odtieňov a základných farieb. Obrovská rozmanitosť farebných prechodov môže negatívne ovplyvniť celkové vnímanie balkóna. Pre jeden balkón je lepšie vybrať dve alebo tri rôzne farby a doplniť ho poltónmi na jednom obrázku. Balkón by sa mal hodnotiť zvnútra aj zvonku, aby sa dosiahla harmónia. Kvety na balkóne schvaľujú ženu za úlohu jemnej, starostlivej a nádhernej hostiteľky.