Nízko rastúce viacročné kvety odolné voči pošliapaniu

Nízko rastúce viacročné kvety odolné voči pošliapaniu

Farebné a pestré trávniky, na ktorých rastú rôzne okrasné rastliny alebo kvety, dnes často nahrádzajú tradičné zelené trávniky na osobných pozemkoch. V porovnaní s trávnikmi nevyžadujú veľkú údržbu ani neustále strihanie. Tieto rastliny spravidla rastú spontánne a vyznačujú sa odolnosťou voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam. Nie je však možné chodiť po takom prírodnom povrchu bez narušenia jeho vzhľadu. Skúsení záhradníci sú však pripravení argumentovať takýmto vyhlásením, pretože v poslednej dobe existuje veľké množstvo záhradných plodín typu kobercov, ktoré sú schopné odolávať neustálemu pôsobeniu na svoj povrch spolu s inými odrodami trávnatých trávnikov..

Charakteristika dekoratívnych zelených kobercov na prechádzku

Niektoré z najbežnejších poddimenzovaných rastlín pestovaných v záhradách sú živé pôdne kryty. Majú schopnosť vytvárať veľkolepé vzorované koberce a pôsobia veľmi jemne a jemne. Zdá sa však, že tieto plodiny sú len jemné a krehké, v skutočnosti sú títo drobní obyvatelia záhrady právom považovaní za najprispôsobivejšie a najstabilnejšie trvalé kvety. Zemné kryty sa môžu voľne vyvíjať v akomkoľvek nepriaznivom prostredí a dlho sa zaobídu bez jedla a vlhkosti. Na ich reprodukciu stačí mať malé množstvo voľnej pôdy. Spolu s vysokými regeneračnými vlastnosťami sa tieto odrody vyznačujú dekoratívnosťou a hojnosťou kvitnutia. Pozemné pokrývky budú ľahko prechádzať a naďalej kvitnú, keď sa používajú najčastejšie ako cesty alebo oblasť pre aktívne rodinné hry.

V každom prípade by vplyv na živý zelený koberec kvitnúcich trvaliek nemal prekročiť rozumné limity. Tieto rastliny sa neodporúčajú používať na zdobenie oblastí v záhrade, ktoré sa používajú častejšie ako ostatné. Patria sem hlavné cesty vedúce od brány k domu alebo rekreačné oblasti, kde majitelia budú denne navštevovať, a preto postupne prešľapujú. Napriek tomu musia byť krásne kvety umiestnené na miesta, ktoré ozdobia záhradu, vytvoria romantickú a útulnú atmosféru. Plazivé nízko rastúce záhony budú nádherným stelesnením módneho krajinného dizajnu.

  Dúhovky

Za najúspešnejšie miesto na umiestnenie prelamovaných rastlinných kobercov sa považujú najmenej využívané sekundárne cesty a vzdialené zázemie záhrady. Na rozdiel od hlavných oblastí na webe nebudú pravidelne stresovaní. Ďalšie chodníky, ktoré sa nachádzajú pozdĺž živého plotu a vedú na záhony, sa dajú ľahko usporiadať pomocou kvitnúcich pochvokrovniki. Zatvoria prázdne medzery, vyplnia pukliny a dodajú dekoratívny efekt rozsiahlym lúkam alebo malým lúkam. Výsledkom je, že môžete nielen skryť všetky chyby na webe a vytvoriť jasné rámy pre všetky funkčné oblasti, ale zároveň vyvážiť celkový obraz krajiny..

Odrody nízko rastúcich kvitnúcich trvaliek

Odrody nízko rastúcich kvitnúcich trvaliek

Existuje obrovská škála nešliapaných rôznych plodín, ktoré môžu vytvoriť hustý kryt a úplne nahradiť tradičný trávnik. Medzi nimi nájdete nielen krásne kvitnúce rastliny s vysokými vlastnosťami odolnými proti opotrebovaniu, ale aj vyberavé odrody. Sú vhodné len na príležitostné prechádzky. Najnižšie a najplazivejšie rastliny na zemi sú považované za najodolnejšie voči fyzickému namáhaniu. Na takýchto nenáročných zelených kobercoch môžete bezpečne chodiť až do neskorej jesene.

Kvety, ktoré počas vývoja dosahujú veľkých výšok, samozrejme vyzerajú v porovnaní s inými zemnými krytmi oveľa atraktívnejšie a budú skutočným nálezom pri úprave záhrady. Môžu však prenášať iba malý náraz na horizontálnu rovinu. K takýmto plodinám patrí rímsky harmanček, Potentilla, Zyundermanova dryáda. Všetky kvety vyžarujú závratnú a jemnú arómu, ktorá pripomína sladkastú sladkú horkosť. Rastliny môžu dosiahnuť výšku asi 15 cm a sú schopné udržať si lístie na zimu. S nástupom jari sa vegetatívne zelené časti rastliny obnovia. Čoskoro sa objaví elegantná a farebná kaskáda kvetov. Hojnosť kvitnutia sa pozoruje takmer počas celej sezóny. Táto vlastnosť úplne vyvažuje rozmarnosť, ktorá je vlastná týmto odrodám..

Ostatné vytrvalé plazivé trvalky sa nachádzajú v mnohých záhradných oblastiach, napríklad plazivý tymian. Ľahko odoláva pravidelnému zaťaženiu a je vynikajúci ako dekoratívna dekorácia, ktorá vypĺňa trávniky, lúky alebo chodníky. Niekedy je vysadená špinavá leptinella. Táto rastlina má iný názov – kotula. Takéto miniatúrne zemné kryty sa vyznačujú spoločnými vlastnosťami. Dorastajú iba do 5 cm, majú schopnosť rýchlo sa zotaviť a vyzerajú skvele v horizontálnej terénnej úprave. Najdlhšie kvitnutie, ktoré môže trvať niekoľko mesiacov, sa vyznačuje voňavou cimbáliou a pôvodným plazivým mazusom. Posledné uvedené druhy je potrebné na zimu starostlivo prikryť, pretože rastlina je dosť teplomilná a netoleruje náhle zmeny teploty. Plazivé kvety Mazus sú usporiadané asymetricky a tvoria mäkký koberec.

  Čemerica

Úloha viacročného plazivého podložia v záhradnom dizajne

Úloha viacročného plazivého podložia v záhradnom dizajne

Tieto plodiny nie sú určené len na vytváranie živých lúk alebo trávnikov. Obohacujú krajinu a zvyšujú jej úrodné vlastnosti, ako aj zakrývajú prázdne priestorové a krajinné defekty..

Jednou z funkcií trvaliek je doplnenie spevnených chodníkov alebo detských ihrísk. Trpasličí kvety alebo jednoduché bylinné formy si vystačia s minimálnou vrstvou pôdy a môžu ľahko klíčiť aj medzi trhlinami, trhlinami na dlažbových doskách a kameňoch. Vďaka svojej prítomnosti vytvárajú jedinečné a harmonické dokončené kompozície. Cesty a trávniky sú pokryté trávami a kvitnúcimi rámikmi. Takáto prírodná prírodná dekorácia vyhladí ostré čiary a organicky zapadne do celkového krajinného dizajnu. Vďaka výsadbe bude interiér záhrady pôsobiť symetricky a krásne. Po vykročení na zelené cesty a pozemky sa nemusíte obávať o bezpečnosť rastlín. Vyznačujú sa svojou vytrvalosťou, ako každý umelý trávnik, a sú vhodné na pohybujúce sa zariadenia..

Trvalky, ktoré sú odolné voči pošliapaniu, sa považujú za najlepšiu možnosť pestovania v záhradách. Ich úlohou je skrývať hranice alebo spájať rôzne skupiny rastlín do uceleného celku. Mäkké prechodné obrysy zemného krytu poskytnú príležitosť na vytvorenie atraktívneho obrubníka pozdĺž štrkovej cesty a akejsi hraničnej čiary pre hlavný povrch. Tieto trvalky môžu nahradiť drahé kamenné, betónové alebo kované obrubníky, sú vhodné na vyplnenie prechodov medzi záhonmi a stanovišťami. Súčasne nedovolia tráve rásť a kaziť vzhľad zeleného koberca, pričom si zachovajú odolnosť proti pošliapaniu. Starať sa o kvetinové záhony nebude ťažké, pretože nevyžadujú osobitnú pozornosť a starostlivosť a neboja sa blízkeho kontaktu..

Nízko rastúce plazivé trvalky sa používajú na boj proti škodlivým burinám. Prázdne miesta sú vyplnené kultivovanými rastlinami, takže voľne rastúce druhy jednoducho nemajú šancu na prežitie. Táto vlastnosť sa stáva najdôležitejšou, keď je potrebné zbaviť sa buriny medzi doskami a kameňmi na záhradnej ceste..

  Voňavý tabak