Nútenie na zelenú viacročnú cibuľu

Nútenie na zelenú viacročnú cibuľu

Zelená cibuľa alebo cibuľové perie sú nielen chutné, ale aj veľmi zdravé. Mnoho ľudí pestuje vo svojom byte takú zeleň. Ale dnes budeme hovoriť o takej trvalej cibuli, ako je batun, slimák a pažítka. Tieto odrody cibule môžu v zime potešiť aj zeleným perím, ktoré chuťou a zložením oveľa prevyšuje zelenú cibuľu, na ktorú sme zvyknutí..

Príprava na výsadbu zelenej cibule

Príprava na výsadbu zelenej cibule

Na destiláciu zelene z trvalých odrôd cibule nebudete potrebovať veľké cibuľky, ale malý kúsok zeme, alebo skôr jej povrchovú vrstvu, v ktorej spolu s koreňmi vyrástla malá cibuľka. Takéto cibuľové drny sa používajú spolu s hrudkou zeme na ďalšie nútenie do zelene..

Na vytlačenie hlienu a tuláka v dreni musí byť najmenej päť malých akrobatických žiaroviek a na pažítku budú potrebné najmenej tri tucty rastlín..

Ak sú rastliny v pôde najmenej tri roky, potom sú najvhodnejšie na nútenie. Za najpriaznivejšie obdobia na zber drna sa považuje jeseň (okolo začiatku októbra) alebo zima (ale iba počas otepľovacieho obdobia).

Pri zbere trávnika dávajte pozor na prízemné časti trvaliek. Musia byť suché. Ak stále pôsobia sviežo, je najlepšie ich odstrihnúť, pretože budú prekážať v raste novej zelene..

Výsadba a ponechanie zelenej cibule

Výsadba a ponechanie zelenej cibule

Zozbierané drny nie sú ihneď zasadené na destiláciu, ale je im poskytnutý čas na to, aby boli sami (asi mesiac a pol). Chladná miestnosť (pivnica alebo suterén) bude pre nich ideálnym miestom na „odpočinok“. Drny sú uložené vo vzpriamenej polohe, pričom sú navzájom tesne uložené. Ako skladovací kontajner sú vhodné bežné drevené alebo plastové boxy, prútené koše alebo tašky..

Na konci cibuľovitého pokojového obdobia (približne v novembri alebo decembri) sa môže začať proces vynútenia peria z trvácej cibule. Musíte začať s dôkladným vyšetrením a triedením oddenkov. Všetky korene nevhodné na výsadbu (so známkami zamrznutia alebo rozpadu) je potrebné odstrániť.

  Metódy pestovania zemiakov: pestovanie zemiakov v zákopoch

Kvetináče alebo špeciálne debničky by mali mať hĺbku najmenej 15 centimetrov. Najprv sa naplnia pripravenou pôdou do výšky 10 centimetrov a potom sa na ňu položí drn a jemne sa posype zemou. Ihneď potom sa zalieva teplou vodou a prenesie sa do miestnosti s konštantnou teplotou 10 až 12 stupňov Celzia a nechá sa tam 7 dní..

Tým, že rastliny udržiavame týždeň v takýchto teplotných podmienkach, dávame im príležitosť dobre zakoreniť, čo v budúcnosti ovplyvní množstvo zelene..

Prvé zalievanie je možné nahradiť ponorením oddenkov pred výsadbou do teplej vody na 12 hodín.

Keď sa objavia prvé klíčky, nádoby s cibuľou sa prenesú do svetlej a teplejšej miestnosti s teplotou asi 18 stupňov.

Vytrvalá cibuľa vyžaduje mierne zalievanie, pravidelné vetranie a pravidelné kŕmenie. Organické kŕmenie sa vykonáva trikrát mesačne. Hnojivo môžete pripraviť z opadaných listov izbových kvetov. Za týmto účelom sa listy zložia do nádoby, nalejú sa vodou, tesne sa uzavrú vekom a nechajú sa vylúhovať..

Zber trvácej cibule

Zber trvácej cibule

Zelená pažítka – cibuľu môžete jesť po niekoľkých týždňoch. Vytrvalá cibuľa batun a slimák by mali uvoľniť perie vysoké viac ako 20 centimetrov. Ak sa vytvoria kvetinové šípky, nakrájajú sa a používajú sa aj do šalátov a iných jedál..

Pre referenciu

Schnitt-luk – má jemnú chuť, rýchlo rastie, kvitne jedlými „viečkami“ orgovánového alebo ružového odtieňa.

Batun – má štipľavú chuť, silné perie a obsahuje veľké množstvo vitamínu C.

Sliz – má ľahkú chuť cesnaku, skôr široké a šťavnaté listy, užitočné pri poruchách trávenia.